STSL 11/12 H:3 | Karabükspor 1–1 Galatasaray | Maç Sonucu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 11/12 H:3 | Karabükspor 1–1 Galatasaray | Maç Sonucu

Cevap: STSL 11/12 H:3 | Karabükspor – Galatasaray | 21 Eylül | 18.45

Çok özür dilerim vaktinizi alıyorum ama yukarıdaki yazıma ilave olarak ileride tek oyuncu ile kaldığımızdan ve kanatlarımız içeri kat etme özelliği olmayan oyuncular olduğundan Selçuk'tan da yeterince etkin yararlanamıyoruz.

Geçen yıl Selçuk'u ön plana çıkaran en öncemli özelliği neydi? Umut'un defansın dengesini bozan çapraz koşuları ile defansı meşgul eden oyun anlayışından yararlanan Burak'ın defans arkasına yaptığı koşulara neredeyse nokta paslar atmasıydı. Bizdeki Baros Burak'tan daha az zeki bir oyuncu değil, Burak'tan daha yavaş bir oyuncu da değil. Hatta gol vuruşu ve gol bölgesindeki sezgileri açısından ondan çok çok daha etkili bir oyuncu.

Eğer ileride ikili oynarsak Baros'un bundan fazlasıyla yararlanacağını, defnas arkasına çok etkili koşular yaparak Selçuk'u da oyunun içerisine daha fazla çekeceğini düşünüyorum.

Bizim için bu senenin kilit oyuncusu kesinlikle Selçuk'tur. Çünkü oyun zekası, takımı ve oyunu organize yeteneği takım içerisindeki herkesten daha fazla olan bir oyuncu ve bizim oyun liderimiz olması gerekli bir oyuncu.

Onu oyunun içerisine çekebilmemiz için ona çok da iyi yapamadığı adam eksiltme diklemesine topla birlikte hareket etme gibi görevler vererek fiziksel olarak ezmek yerine çok daha iyi yapabildiği şeyleri ön plana çıkarmamız gerekli. Bunun için de ona defansın arkasına doğrudan gol bölgesine nokta gol pası atma imkanı tanıyacak dizilişe dönmemiz gerekli. Ayrıca Selçuk bu pasları kaleden yaklaşık olarak 40-50 metre mesafeden yapabildiği için rakipler için de buna önlem almayı zorlaştıracak bir oyun yapısına kavuşmuş oluruz.

ökkeş abi selcukta belki olmayabilir ama melo valla gayet rahat adam calımlıyor. birde baros fizik olarak iyi durumda demişsin. valla ben bu adamın ayakta kaldıgını görmedim. topa vuruken bile düşüyor herif.

Barış kardeş emin olabilirsin Baros son iki yılda seyrettiğimiz en iyi fizik durumunda. Sadece 4 tane defans oyuncusunun arasında tek başına boğuşmaktan fizik olarak iki üç pozisyon sonrasında zorlanıyor, bir de destek almadığını görünce psikolojik olarak yerlerde sürünüyor adam. Emin ol bu takımda Baros Elmander ile birlikte sakatlanmadan bir sezon oynasın 25 gol garantisi olur.

Selçuk da Melo da adam geçebiliyorlar geçemez olurlar mı? Ama benim kastettiğim adam eksiltme diklemesine kaleye doğru ve adam eksilttikten sonra ayağındaki topu doğru zamanda doğru yerde doğru adamla buluşturma konusunda gösterdikleri güvensizlik. Bir düşün Arda üç adamı geçer dördüncüsünde kafasını kaldırır ve topu gol pasına çevirebilirdi. Melo'da sen adam geçtikten sonra topu değerlendirme konusunda çok net hamleler görebiliyor musun?

Bu maç kritik. Kaybedersek yine sallana sallana gideriz. Takımın morali de ligin daha başında bozulursa toparlamak zor olur. İlk 8'e oynarız yine.

Ritim bulmak açısından kazanmak çok önemli.

Bu maç kritik. Kaybedersek yine sallana sallana gideriz. Takımın morali de ligin daha başında bozulursa toparlamak zor olur. İlk 8'e oynarız yine.

Ritim bulmak açısından kazanmak çok önemli.

adnan polat'a ne kadar kizsak azdir, adam bizi resmen siradan bir takim haline getirmek icin varini yogunu ortaya koydu, burada bir kez daha kulaklarini cinlatiyorum Sayin Adnan Polat'in.

Genclerbirligi macında izledigim kadarı ile Sestak önderliginde iyi bir takım olmuslar. Sagbekleri Erdem'de iyi bir oyuncuya benziyor. Defansları nanay, ama hucumda iyiler. Dikkat etmeli.

abBfyLOaej.jpg

Başlamalıyız

Elmander ve Sercan 11 de başlarsa rahat bir şekilde kazanırız.

18:45? o_O

İlk deplasman galibiyetinin Karabük'ten geleceğini düşünüyorum. Kolaylıklar diliyorum.

digitürkwebtv dün gibi yaparsa arayacam yetkilileri çok güzel kalaylayacağım dün kafayı yedim lan 5 sn de bi donuyordu boşunamı bayıldım ben 23 tl ttnet yavaştı dün umarım düzelir çarşambaya kadar

artık her sahaya çıkışında 4 4 2 görmek istiyorum GALATASARAY'ımızı

elmander ve sercan form tutana kadar kazım baros forvetide fena olmaz hani neden denemedi terim acaba

-----------------Muslera-----------------

Sabri-------Ujfa--------Ceyhun--------Balta

Eboue--------Melo--------Selçuk----Riera

----Kazım--------------Baros--------------

Servet'i arar olduk ya neyse ne kadar süre sakatlığı ?

18.45 nedir ya? Allah'ım sen bizi şu dangalaklardan kurtar..

digitürkwebtv dün gibi yaparsa arayacam yetkilileri çok güzel kalaylayacağım dün kafayı yedim lan 5 sn de bi donuyordu boşunamı bayıldım ben 23 tl ttnet yavaştı dün umarım düzelir çarşambaya kadar

Digitürk'ün suçu yok bunda senin internetinin sorunu olabilir. Ben hiç donmadan izledim.

Üst Alt