STSL 12/13 H:25 | Galatasaray 0-1 Gençlerbirliği | M.S | 8 Mart - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:25 | Galatasaray 0-1 Gençlerbirliği | M.S | 8 Mart

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: STSL 12/13 H:25 | Galatasaray - Gençlerbirliği | 20.00 | 8 Mart

dün akşam bir kez daha net bir şekilde ortaya çıktı ki bizim takımın oynayacağı oyun ve orta saha 4-1-4-1 şeklinde.drogba tek forvet, arkasında sneijder, kanatlarda amrabat ve hamit,orta saha selçuk ve yekta.yada orta sahaya hamiti çekip kanatları amrabat emre çolak ikilisinden de kurabiliriz.tercih meselesi.ama kesinlikle 4-4-2 oynayamayacağımız çok açık bir şekilde ortaya çıktı.

ayrıca kimse kusura bakmasın ama bu burakla falan olacak iş değil.umuta çok yazık ediliyor.her zaman söylüyorum burak isterse 1000 tane gol atsın pozisyon bilgisi umutun çok çok gerisinde.her topta ofsayta kalınır mı ya?dün akşan drogbanın çok uzaktan vurduğu bir şut vardı.oysa ki önünde burak bomboştu ama adam atmadı neden?çünkü aynı schalke maçında olduğu gibi ofsayttaydı.birisi şuna pozisyon almayı öğretsin artık.

Peki dün Drogba ne yaptı?

herkes geldi diye sneijderi falan savunmasın haa takım kötü oynadı onlarda kötüydü bu macta savunulabilir ama YOK DROGba tek forvet falan lan takım rezaletti nerden biliyosun umutun(oynamadı) pres yapmayacagını buragın fırsatları bir bir harcayacagını Enginin yektanın Hakeme küfredecegini..

ileriyimi görüyonuz bazı konular yurek ister oda yedekteki 3 oyuncuda var

Peki dün Drogba ne yaptı?

yanlış anlama ama biz drogbaya burak gibi koşsun diye para vermedik o adamın koşmayacağını hepimizin biliyor olması gerekir.artı neler yaptığını görebilmen için adamın bizle oynadığı bütün maçlara bakman lazım.adam kornerlerde gelip bizim oyunculara nerelerde durması gerektiğini söylüyor.keza aynısını dün akşam da yaptı.kalkıp burda burakla drogbayı karşılaştırmayacağız herhalde.ama kim ne derse desin umutun pozisyon bilgisi burakı ona katlar ister kabul edin ister etmeyin. (küçük bir not dün akşam herkes berbattı orası ayrı.ben zaten sadece bu maç için değil bundan önceki maçlar içinde genel olarak burakı konuşuyorum.dediğim gibi 1000 golde atsa pozisyon alamıyor.umutun çok çok gerisinde pozisyon bilgisi olarak.ayrıca sezon başında ki umut-elmander performansını da hatırlatmak isterim sizlere)

muslera

eboue semih dany riera

engin selçuk yekta emre

sneijder

burak

bu 11 ile çıkalım sneijder serbest olsun kafasına göre takılsın. orta saha savaşan ve topu ayağında tutan bir orta saha gibi duruyor. savunma zati mecbur böyle olacak. top ceza sahası çevresinde mümkün olduğunca sneijder'e verilsin.

60a kadar attıysak ve öndeysek burak çıksın drogba girsin.

yok atamadıysak ya da gerideysek. yekta çıksın drogba girsin.

muslera

eboue semih dany riera

engin selçuk emre

sneijder

burak drogba

şeklinde devam edelim.

bu sistemle her maçı öyle ya da böyle alırız. hem drogba yorgun savunmanın üstüne çullanır aynı akhisar maçında olduğu gibi. hem de orta saha çökmez schalke ve eskişehir maçında olduğu gibi. ama burak'ın sağ kanat oynadığı sneijder'den ve drogba'dan pres yapması beklenen takım zor maç kazanır. bu üçlü bir takıma fazla. ben de burak'ın sağ kanat oynayamayacağını biliyordum. ama bir umut orda oynamasını istedim. çünkü orada oynayabilse herşey güzel olacaktı ama olmadı.

MUSLERA

EBOUE SEMİH DANY RİERA

YEKTA

HAMİT SELÇUK

SNEİJDER

BURAK DROGBA

Eğer Sneijder, Burak, Drogba oynayacaksa tek sistem bu. Ya da

MUSLERA

EBOUE SEMİH DANY HAKAN

YEKTA

HAMİT SELÇUK

SNEİJDER

AMRABAT

DROGBA

dün akşam bir kez daha net bir şekilde ortaya çıktı ki bizim takımın oynayacağı oyun ve orta saha 4-1-4-1 şeklinde.drogba tek forvet, arkasında sneijder, kanatlarda amrabat ve hamit,orta saha selçuk ve yekta.yada orta sahaya hamiti çekip kanatları amrabat emre çolak ikilisinden de kurabiliriz.tercih meselesi.ama kesinlikle 4-4-2 oynayamayacağımız çok açık bir şekilde ortaya çıktı.

ayrıca kimse kusura bakmasın ama bu burakla falan olacak iş değil.umuta çok yazık ediliyor.her zaman söylüyorum burak isterse 1000 tane gol atsın pozisyon bilgisi umutun çok çok gerisinde.her topta ofsayta kalınır mı ya?dün akşan drogbanın çok uzaktan vurduğu bir şut vardı.oysa ki önünde burak bomboştu ama adam atmadı neden?çünkü aynı schalke maçında olduğu gibi ofsayttaydı.birisi şuna pozisyon almayı öğretsin artık.

aynen bilader 4 4 2 yalan oldu artık takım kadrosu buna izin vermiyor. 4 4 2 oynayan takıma sneijder alınmaz. alınıyorsa 4 4 2 den vazgeçilcek demektir. biz hem sneijderi alıyoruz hem 4 4 2 den vazgeçmiyoruz. e tabi puanlar uçuyor doğal olarak.

aynen bilader 4 4 2 yalan oldu artık takım kadrosu buna izin vermiyor. 4 4 2 oynayan takıma sneijder alınmaz. alınıyorsa 4 4 2 den vazgeçilcek demektir. biz hem sneijderi alıyoruz hem 4 4 2 den vazgeçmiyoruz. e tabi puanlar uçuyor doğal olarak.

kardeşim hoca da bunu biliyor.ama millet tutturmuş 4-4-2 de 4-4-2 gidiyor adam ne yapsın.madem öyle alın size dedi.ben bundan sonra bu dizilişle sahaya çıkacağını sanmıyorum artık.millet zannediyor ki 4-4-2 olunca daha hücumcu olacağız.arkadaş nasıl bir mantıksa.geçen yıl 4-1-4-1 oynuyorduk hatırlayın.nasıl basan,pres yapan,pozisyon bulan ama üstüne pozisyon veremeyen bir takımdık.ama insanlara bunu anlatması zor işte.gelde anlat.

STSL 12/13 H:25 | Galatasaray - Gençlerbirliği | 20.00 | 8 Mart

442 oynayacaksak Sneijder oynamaz bu kadar basit.

4411 oynayacaksak Burak veya Drogba oynamaz bu kadar basit.

Ucunu birden illa oynatalim diyorsaniz amrabat aydin falan oynamaz bu kadar basit.

Kendimize gelelim artik,olay taktikten,dizilisten cikti tamamen takim 0 organizasyonla oynuyor.11 oyuncuyu sahaya salsan ayni oyunu oynar puan kaybina tahamul yok artik.

Drogbaya cok top geldide elestiriyorlar yaw :D orta sahamiz evlere senlik.pres yapan yok.eses sadece pres yaparak 2-3 kisi bir adama basarak orta sahada üstünlük kurdu

Artık taktik konusunda bir değişim yaparız umarım.Sene başından beri reziliz ama hala ne oynadığımız tam anlamıyla belli değil.

Sorun kanatlarda, ortasahada eksik, zayif kaliyoruz.

tamam bencede o dünkü oynanan skordan burak veya drogbaya kızamayız.

Burak veya drogbadan birisini oturtmak gerekebilir bu karar tartışılır ama inan ikisinden birisinin oynamaması daha çok tartışılır.

Gerekirse bu oyuncularla sistem değiştiriceksin pres falan yapamaz drogba 35 e kadar yapmamış bundan sonra mı yapıcak ?

kanatlar islemiyor sorun burda, gecen sene engin emre sonuna kadar savasiyordu ileriye defansa yardim ediyordular.

bu sene bu yok.

Taraftarımızın itip kakmasıyla anca kazanırız. Ne yazıkki geçen seneki ruhumuzu bu sene yitirdik. Allah sonumuzu inşallah hayır eyler ama hiç iyi gitmiyoruz.

bizim oynayacagımız rakiplerle bizden 1 hafta önce hep ibb oynuyor :eek:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt