STSL 12/13 H:6 | Kasımpaşa 2-0 Fenerbahçe | Maç Sonucu | 29 Eylül - Sayfa 44 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:6 | Kasımpaşa 2-0 Fenerbahçe | Maç Sonucu | 29 Eylül

Cevap: STSL 12/13 H:6 | Kasımpaşa 2-0 Fenerbahçe | Maç Sonucu | 29 Eylül

futbolcuların tek tek ismine bakıp karar verme.ziko elindeki kadroyla bir sene öncenin uefa sampiyonu sevillayı elemisti acaba aykut bu kadro ile atleticoyu eleyebilirmi? yani kadron iyiye gitse bile rakiplerde gelisiyor.

Sansinda rolü büyüktü. Tesadüf falan demek istemiyorum ama söyle bir gercek var. CLde sansa da ihtiyacin var.

İnterle oynuyorsun, 5 tane sakat var ilk11de, ilk11de Rivas ve Suazo gibi adamlar oynuyor. PSV zaten yavas yavas CL sahnesinden silinmeye basliyor. Van Bommel, Parkli takimi hatirliyoruz, neredeyse o dönemin en iyi takimi Milani eliyordu adamlar. O oyuncular ayrildi, PSV yenilenmeye gitti. O bugündür de CLde pek yoklar, Avrupa Liginde bile ileri gidemiyorlar. CSKA var, krizi seven bir takimdi. O dönemde de Love krizi mi ne vardi. Son maca yedeklerle cikmislardi hatta. Kalecisi sakatlandi, yerine oynayan adam acemiydi. PSV gücsüz, yeniden yapilanmaya gitmis, aldiklari adamlar Lazovic gibi bekleneni verememis. Sevilla dersen, UEFA dönemlerinde Sevila müthisti, Realle Barcelonayla basa bas oynuyordu adamlar. O sezondan itibaren onlarda da düsüs basladi. Kanoute yasini hissetmeye basladi, sol bekleri hayatini kaybetti. Belki de o dönemlerde en formsuz Sevillayla oynadi. İlk baslarda ligde cok kötüydüler, sonra toparlandilar CLden elendikten sonra.

Söylemek istediğim, Fener sansliydi ve sartlar Fenerin lehine gelisti. 1 sonraki sene Fener Clde 2 puan topladi. D.Kievli grupta. Kievle ve Arsenalle berabere kaldilar. Feneri, Milanla olduklari grupta daha cok begenmistim. Sadece savunmalari kötüydü. Milani ilk macta zorlamislardi, 2macta erken golü yeyince dagildilar, belkide 7-8e gidecek mac, Shevchenkonun dalgaciliği sayesinde 4-0 bitti. Savunmasi haricinde bana göre o takim daha iyiydi.

Zico TD kariyerinde ne yapmis? FBden ayrildiktan sonra basarisi var mi?

Sansinda rolü büyüktü. Tesadüf falan demek istemiyorum ama söyle bir gercek var. CLde sansa da ihtiyacin var.

İnterle oynuyorsun, 5 tane sakat var ilk11de, ilk11de Rivas ve Suazo gibi adamlar oynuyor. PSV zaten yavas yavas CL sahnesinden silinmeye basliyor. Van Bommel, Parkli takimi hatirliyoruz, neredeyse o dönemin en iyi takimi Milani eliyordu adamlar. O oyuncular ayrildi, PSV yenilenmeye gitti. O bugündür de CLde pek yoklar, Avrupa Liginde bile ileri gidemiyorlar. CSKA var, krizi seven bir takimdi. O dönemde de Love krizi mi ne vardi. Son maca yedeklerle cikmislardi hatta. Kalecisi sakatlandi, yerine oynayan adam acemiydi. PSV gücsüz, yeniden yapilanmaya gitmis, aldiklari adamlar Lazovic gibi bekleneni verememis. Sevilla dersen, UEFA dönemlerinde Sevila müthisti, Realle Barcelonayla basa bas oynuyordu adamlar. O sezondan itibaren onlarda da düsüs basladi. Kanoute yasini hissetmeye basladi, sol bekleri hayatini kaybetti. Belki de o dönemlerde en formsuz Sevillayla oynadi. İlk baslarda ligde cok kötüydüler, sonra toparlandilar CLden elendikten sonra.

Söylemek istediğim, Fener sansliydi ve sartlar Fenerin lehine gelisti. 1 sonraki sene Fener Clde 2 puan topladi. D.Kievli grupta. Kievle ve Arsenalle berabere kaldilar. Feneri, Milanla olduklari grupta daha cok begenmistim. Sadece savunmalari kötüydü. Milani ilk macta zorlamislardi, 2macta erken golü yeyince dagildilar, belkide 7-8e gidecek mac, Shevchenkonun dalgaciliği sayesinde 4-0 bitti. Savunmasi haricinde bana göre o takim daha iyiydi.

Cl'deki maçlarında şansa katılmıyorum.Objektif olalım nasıl bizim Uefa kupası şans değilse , onlarında o dönemki futbolları şans değil.Chelsea korkudan 10 kişi kapanmıştı.İzlemedinmi maçları.Drogba Alexe uzaktan markaj uyguluyordu :)

Sonra başarı gelmedi tabi.

TD 'lik zor.Uyum ve şans tabi.

kerem hocam sansla alakası yok sans her zaman yanında olmaz.ziko ön elemede iki macıda kazandı.aykut young boys paok dahil olmak üzere bes macın besinide kazanamadı kendi sahasında.su ön elemede eslesip fenerin iki macıda kazanıp eleyebilecegi rakip varmı acaba?.

iki puan toplamanın sebebi nedir? yani adam ilk gelmis ön elemede elenmis ligde şampiyon olmus takımda bir sene daha kalmıs.ikinci yıl şampiyonlar liginde cok iyi sonuc almıs ama ligde ikinci oldugu icin kovulmus.ee sen fenerin basına yeni gelen teknik direktör olsan ligemi asılırsın şampiyonlar ligine mi? baskan avrupa kupaları icin gereken mesajı zikoyu kovarak vemis bence.

Fenerliler acayip şişiriyorlar kendilerini.Kadroları o kadar iyi değil.Biz 3 sene önce kendimizi ne kadar abartıyorsak onlarda şimdi o kadar abartıyor..Bir kere defanslarında Yobo olmasa kesinlikle ligin en kötü defansı derdim.Bizim dalga geçtiğimiz illallah ettiğimiz Hakan baltanın yanına bile yaklaşamaz Hasan Ali.Çok övülen Gökhanın her maç bölgesinden en az 4 5 tane pozisyon veriyorlar.Egemeni saymaya gerek yok Servetten hallice bir adam.Böyle bir defansı olan takımada çok iyi kadrosu var demek komik oluyor.Sadece Hücumda bireysel olarak yetenekli adamları var o kadar.

Bizim 2009daki kadroya benziyor. Tamamen katiliyorum.

Krasic, CSKAdaki iyi parladi. Sonrasinda Juvede basarisiz oldu. Kimse yüzüne bakmadi, ki adam İngiltere, Almanya ve İspanya liglerinden birisinde oynamak istediğini bu yaz bir cok kez söyledi. Juvede 1 sezon doğru düzgün oynamadi. Conte, adami savunmaya yardim etmiyor, takim oyununa uygun degil, istediklerimi yapmiyor diye sildi. Fenerliler bakiyorum, Krasic Fenere seviye atlatacak.

Kuyt desen, bu adam inis döneminde, yasli artik. Liverpooldan Feyenoorda gidecekti, emekli olacakti orada. Oraya giderse, Liverpoolda kazandiğinin yüzde 80ini kaybedecekmis, bu yüzden Fenere geldi. Adamin böyle aciklamalari var, tüm ingiliz gazetelerine cikmisti. Sezon basinda da Avrupa sampiyonasindan hazir geldi, diğer oyuncular hazir olmadiği icin dikkat cekti.

Meireles, Emreyle farkli oyuncular. Oyunun 2 yönünde az cok iyi olan, iyi pas yapan, iyi uzun top kullananan bir adam. Emreyi gönderip, 10 milyon euro ödeyerek Meirelesi transfer etmek cok yanlis. Emre tarzinda oyuncu bulmakta Avrupada cok zor.

Gökhan Gönül, 2 senedir eski Gökhandan eser yok.

Egemen zaten stoperler arasindan kötünün iyisi. Mücadele gücüyle öne cikiyor. Gecen sezon A.Madrid macinda Adrian Lopez karsisinda dagilmisti.

Hasan Ali, yetenekli de, savunmasi bizim Baltadan da kötü.

Stoch, Krasic gibi adamlarin savunmalarinin zayif olmasi, Aykut Hocayi Topuz ve Caneri oynatmakta zorunlu kiliyor. Caner, faul yapmadan top kapamiyor. Riskli bir oyuncu. Her an seni 10 kisi birakabilir, penaltiya neden olabilir. Topuzun yetenekleri kisitli.

Takimi yillardir tasiyan Alex, 35-36 yasina geldi. artik eski Alex degil. Alex tasimayinca, Fenerde sorunlar yüzüstüne cikmaya basladi.

Cl'deki maçlarında şansa katılmıyorum.Objektif olalım nasıl bizim Uefa kupası şans değilse , onlarında o dönemki futbolları şans değil.Chelsea korkudan 10 kişi kapanmıştı.İzlemedinmi maçları.Drogba Alexe uzaktan markaj uyguluyordu :)

Chelsea nasil aldi cl kupasini gecen yil? ilk gurup maclarden basliyarak finala kadar tum maclarda icerde disarda ezildi resmen toplasen rakip kaleye toplam 50 vurusu yoktur ama kalesine en az 200 vurus gormustur abartmiyorum sans degilse ne peki?

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Clde sans cok önemli bir faktör. Bu herkes icin gecerli. bizdeki basari devam etti. Sonra Süper kupa geldi. CLde ceyrek final oynandi 1 sene sonra, Türk futbolu 8 GSli+Yildiray, Alpay ve Rüstü(+Hakanin yedeği İlhan Mansiz) en iyi dönemlerini yasadi. Devamliliği vardi basarinin.

Fenerin o dönem en begendiğim yönü, savunmasinda Dracena ve Lugano iyi bir 2liydi. CLde, Deivid devreye girip, skoru degistiriyordu. Bu sene CLde bizim de devreye girip, skor yükünü cekecek birine ihtiyacimiz var.

Sonrasinda Deivid sakatlandi, toparlayamadi. Dracena sakatlandi, ayrildi. Kilit adamlarini kaybettiler, Zico kalsaydi ne yapacakti? Sonra sakatiktan toparlayamamis Emreyi aldilar, kontratak oyuncusu Guizayi aldilar. Hüsran oldu sonuc. 2 puan.

Gecen yilki interden örnek veriyim. ne söylemek istediğimi iyice anlatmak icin. İnter sezona berbat basladi. O dönemde TSyle karsilasti, kaybetti. Yükselise cikti, o dönemlerde diğerleriyle karsiilasti, kazandi. Ranieriyle galibiyet serileri sonra bitti. Yine TSle karsilasti, berabere kaldi. CSKAya yenildi. Sonra Ranieri kovuldu, Strama geldi.

chelsea nın barca maclarında chelsea ya sans yardım etti derim zaten dünyada barcaya futbol olarak üstünlük sağlayabilecek kac takım var ama kupayı tamamen sans kazanmıslar demek ağır olur.sonuc olarak drogba haric on kisi topu kaybettikten sonra cok dikkatli sekilde defans yapıyor.bu tip takımlara karsı farklı kazanmak kolay is degil.zaten barca chelsea eslesmesi ne zaman olduysa barca hep cok zorlanmıstır.final macında 1 0 ken korner atısında drogbanın kafa vurması skoru 1 1 e getirmesi o oyuncunun büyüklüğüdür yani korner atılıyor ilk tutacagın adam drogba olur adam kafayı vurup golu atıyorsa sapka cıkarırım.

Chealse 10 kisi. 10 kisi kaldiktan sonra savunma düzenini oturmamisken, 2. golü yemis, ondan sonra Barcelona elendi. Bunu sansla degerlendirmem. Hatayi kendinde arayacaksin. Ortasahasiz Milanla oynuyorlar. ilk mac 0-0 bitmis. Kanadin birinde Alves, diğerinde Cuenca. Arkalarinda maden vardi. 1-1 oldu. Sonra hakem devreye girdi, skandala imza atip, top disardayken, penalti verdi adam. Sonra Barcelona geriye cekildi. O penalti olmasaydi, ayni düzende devam etselerdi, Milan bile eleyebilirdi, ortasahasiz Milan.

Guardiola ilgincti ama, müthis bir taktisyen. Dünyadaki en iyilerden birisi. Gerci bizim Fenerliler Guardiola hoca degil, Barcelona TDsizde sampiyon olur diyorlar. :D 3lü savunma, hazir olmayan genc oyuncularin üzerinde gereksiz bir israr, Kupa maclarinda as oyuncularini oynatip, ligde dinlendirmesi. Bu sene Real daha cok CLyi düsünüyor, zaten Modric transferide bunu gösteriyor. Barcelona ligi alacak gibi.

aslında sans ilk macta chelseanın gol yememesi.ama cok iyi takımlar oldukları icin on maç oynasalar onuda degisik biter.ispanya ligini cok takip etmiyorum realin iki macını seyrettim acıkca ikisinde de beyenmedim. barca ilk favorim diger takımların sansı eşit.:asd: ronaldo antipatisi de diyebilirsiniz buna.bir gruplardan cıksınlar asıl maclar o zaman oynanacak.konusmak icinde bol bol zamanımız olacak.

---

Bizim yıllardır çözemediğimiz ( Selçuk o derde deva oldu diyebiliriz artık sanırım ) 10 numara - oyun kurucu - lider pozisyonundaki oyuncu eksikliği Fenere hayırlı olsun...

Heleki Alex dışında insiyatif alamayacak bir ton oyuncunun olduğu bir kadroda bundan sonra işler daha da karışır...

Hem gol atıp hemde attıran bir oyuncu her zaman her takıma fayda getirir...

Fener kolay kolay bulamaz bu tip oyuncuyu...

Her ne kadar insiyatif almayacak oyuncular var dedim ama ;

Fenerde bunu yapabilecek oyuncular da yok değil..

Stoch özellikle en uygunu...

bassaydık orduya puan farkı 7 idi umarım bir daha ordu maçı tekrarlanmaz

Aynen katılıyorum ve benim de düşüncem bu yönde olmuştur hep.

Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı almasını tesadüf diye nitelendirenler, Fenerbahçe'nin bu başarısını alın teri,büyüklük olarak nitelendirdiler. İkisi de başarıydı ama dile getirdiğin gibi Fenerbahçe'ninki hakikaten şanstı ve rakiplerin Fenerbahçe'yi küçük görmesiyle alakalı bir fırsat. C.L.'de böyle küçük takımlar bazen sürpriz yapıyor,onun gibi birşeydi zaten. Sonra da devamlılığı olmayacağı belliydi.Oysa Galatasaray'ın kupayı kaldırması 80'lerden bu yana ortaya koyduğu Avrupa sürekliliğiydi.Ama ne hikmetse bizimki tesadüf görüldü,çünkü fb her sene C.L.'de çeyrek ve yarı finaller oynayan bir takım (!)

Üst Alt