STSL 12/13 H:6 | Orduspor 2-0 Galatasaray | Maç Sonucu | 28 Eylül - Sayfa 96 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:6 | Orduspor 2-0 Galatasaray | Maç Sonucu | 28 Eylül

Cevap: STSL 12/13 H:6 | Orduspor 2-0 Galatasaray | Maç Sonucu | 28 Eylül |

biz iyi bir takımız ama hep iyi oynamak zorundayız, geçen sezonda playofa girerken takı kötü oynamaya başlayınca puan kayıpları çok artmıştı. keşke şu takıma, kötü oynadığında bile tek başına maç kazandıracak bir yıldız transfer edilebilseydi, o zaman fevkalade bir takım olurduk.

Yorumlara bakıyorum da resmen ağır saçmalayan mesajlar mevcut..

O takımın adamı değil, falanın takımda yeri yok , filanın acilen gönderilmesi lazım..Eeee takımda adam kalmadı yahu..Hakan balta ve cris hariç diğer oyuncular sadece performanslarıyla eleştirilebilir. Onun haricinde bu söylediğim iki isim haricindekilere haddini aşan mesajlar atanlar ağır saçmalıyorlar.

yahu biliyorum neden girdi aydin, ben diyorum ki, yerine emre girmeliydi, istiyorsan sagda amrabati oynat, istiyorsan emreyi, ama girmesi gereken bana göre emreydi, cunku emre pas yapabiliyiro hic degilse, orduda 1-0 önde, ynai full kapanacak.

cris ilk golde hatali dmeiyorum, ilk golde dany olsa diyorum mesela, birseyler yapabilirdi, dany butür pozisyonlalrda bir cok kez rakibin atagini öldürdü oynadigi maclarda ama millet bunlari görmek hic istemiyordu.

dany olsa gene yerdik bu gole, bilemeyiz, ama en azindna bu kadar rahat atamazdi orduspor o ilk golu dany olsa. Ikinci golde ise semih, cris ve hakan, 3 nünde sucu var ama bence en büyük suc cristeydi. O pizisyonda da dany daha iyi isler yapabilirdi.

bu macta ben kimseye özel bir elestiri yapmak istemiyorum, cunku gercekten herkes rezil oynadi ama benim icin cris yinede ilk ciddi macta sinifta kaldi

benim ilk tercihim zaten hep dany idi, bundan sonra daha rahat bir sekilde dany dicem, büyük ihtimal hocada.

Salman dünkü maçı çok iyi özetlemişin. Özellikle Cris konusunda çok haklısın, ağır maçları kaldırabilecek bir oyuncu değil bence de ama Dany de bazen çok kontrolsüz umarım o eksikliği giderir... Man Utd maçında ilk 15 dk hariç Semih ile Dany çok uyumlu ve başarılıydı...

Şimdi olay şu

Maç 1-0 ken Eboue'nin penaltısı verilse

Son dakikalarda 1 tane daha atsak

Burak 6 pasın içinde kalecinin kucağına attığı topu Akhisar maçındaki gibi kaleci elinden kaçırsa Burak Kral olurdu.. Kaçırmadı diye Kazma oldu

Cris'in kornerden 6 pasın içinde vurduğu top gol olsaydı.. Cris iyi defans oyuncusu olurdu.. Girmediği için Tukaka oldu..

Bu yorumlardan hepsi tersi oranda olumlu olurdu.. Burada her oyuncuya sallayanlar sessiz kalır yada olumlu yorum yapardı..

İşte bu yüzden biz skora çok endeksliyiz bu maç 2-1 kazanılsaydı aynı yorumlar yapılmazdı.. Keza ben bu sezon hazırlık maçları dahil bütün maçları izledim Beşiktaş maçının 2. yarısı kadar kötü oynadığımız bir maç görmedim bu maç da dahil...

Cevap: STSL 12/13 H:6 | Orduspor 2-0 Galatasaray | İkinci Yarı | 28 Eylül |

Burak şu ligin en kazma topcususun heralde haddi hesabı yok kaçırdığının. Yeni bir Ümit Karan yarattık kendimize.

ya maç yorumlarına şöyle bi bakıyordum da senin ne kadar saçma sapan bi futbol izleyicisi olduğunu belirtmeden geçemedim kusura bakma..

olması gereken maçta olması gereken bir mağlubiyetti.geçen seneki antep maçı aklıma geldi...braga maçı öncesi çok da iyi oldu bence...

ilk yarı artık bir kaç beraberlik olabilir ama mağlubiyet olmaz seriye başlarız bundan eminim...

Ben anlamıyorum.

Futbolcularla ilgili yorum yapıyoruz. Millet çıkıyor geçen ne diyodunuz şimdi ne diyorsunuz ne oldu niye böyle diyorsunuz.

Arkadaşım futbolcuyu yargılıcaz tabi. Kötü oynadıysa bunu dicez. Hiç bir futbolcu her hafta iyi olamaz zaten.

Takımımızda öyle zaten bir hafta parlayan futbolcu devamını getiremiyor.

Biraz duygusal olmayın bırakın herkes kendi fikrini desin.

Selçuk reis Melo' nun acıklarını kapatmakdan kendi futbolunu oynayamıyor :(

Aynen. Adam defansa mı yardım etcek hücum mu yapacak karıştırdı. Birde şu duran top muhabbeti var. Abi bırakın Selçuk kullansın yahu. Bi burak geçiyor bi Hamit. Bu takımın duran topçusu Selçuktur abi. Atar atmaz, ama bi karıştırır ortalığı.

Aynen. Adam defansa mı yardım etcek hücum mu yapacak karıştırdı. Birde şu duran top muhabbeti var. Abi bırakın Selçuk kullansın yahu. Bi burak geçiyor bi Hamit. Bu takımın duran topçusu Selçuktur abi. Atar atmaz, ama bi karıştırır ortalığı.

aynen katılıyorum renktaş. kendini ispatlamış artık Selçuk bu konuda. Burak' ta sürekli bir gol atmam lazım psikolojisinden kurtulup, skoru değiştirmem lazım demesi lazım.

2 mağlubiyet daha alsak Fatih terim istifa diyecek adamlar var bu kadar eleştiri olmamalı kötü oynamış olabiliriz arkasında durmamız gerek takımın sonuçta bunlarda insan hata yapabilir robot deyil..

Umutsuzluk bizim için artık yok. Lig 34 hafta ve bu marathon devam ediyor. Mayıslar bizim olsun diye boşuna söylemiyoruz. Haftaya Bragayı yendikten sonra vay be ne büyük takımız dicez ve bu maglubiyet unutulcak. Ama unutmamamak gerekirki bu sadece futbolda olan hep akıl tutulmasıdır. O gün maçta olan konsantre, mantalite ve bir çok faktör maçı etkiler. Ama en güçlü takımlarında birçok artısının olabilcegi yanında zaaflarıda herzaman vardır. Ama biz hergün daha iyi gidiyoruz bundan kimsenin şüphesi olmasın. İmparator ve Aslanlarına güvenimiz sonsuz. Yürüyedur GALATASARAY!..

Dün akşam Allah'tan buralarda değildim pek.

Yoksa ihraç alacaktım takıma sallayan taraftarlar yüzünden.

Muslera'nın yerde yatan adama sinirlenişi işte o hırsla biz bu senede Şampiyon olacağız.

oyuncularımız bu hırsalarını sahaya yansıtsalardı keşke, dünkü maçı kabul edemiyorum. oyuncularımız resmen ruhlarını istanbulda bırakıp gitmişlerdi. maç kaybedilir tabii ki her maçı kazanacağız diye bir kural yok ama bu oyun kabul edilemez. sahaya çıktığın zaman varını yoğunu koyar mücadele edersin. kazanırsın kaybedersin ama başın dik olur. dünkü maçtan sonra başımız dik olamaz çünkü mücadele etmedik. bunun da bahanesi olamaz. her maç çıkıp mücadele etmenin önünde bir engel olmamalı.

maçtan önce umarım yeneriz ama çok zorlanırız diyordum yenildik. 3 puan birşey değil telafi edilir önemli olan artık her maça rahat alırız mantelitesiyle çıkmamamızdı ki bence bu yenilgi o konuda çok yardımcı olacak bize

Aslında iyi bir transfer dönemi geçiriyorduk ama yine her zamanki gibi son hamleleri yapamadık.Sol bek, stopere Cris'ten çok daha iyi bir oyuncu ve bir de yaratıcı bir hücum oyuncusu alsaydık müthiş bir transfer dönemi geçirmiş olacaktık.

İyi savunma yapan ve oyunu kilitleyen takımlara karşı çok zorlanıyoruz.Hani o anlarda ortaya çıkan klas bir oyuncumuz yok.Ligde belki pek fazla sıkıntısını yaşamayız ama CL için böyle bir oyuncu şart.

Sol bek ve Cris olayına değinmeye gerek yok, saatlerdir yazılıyordur zaten burada.

Katılmıyorum, transfer dönemini mükemmel geçirdik. Forvet hattımızı Türkiye'nin en iyi 2 yerli forvetiyle güçlendirdik. Senelerdir istediğimiz Hamit'i ve Terim'in geçen seneden beri çok istediği Amrabat'ı aldık. Dany gibi süper bir savunmacı aldık. En çok istediğimiz adam diye diye Melo'yu aldırdık. Daha ne? İşler kötü gidince şunu da alsaydık, bunu da alsaydık. Hikaye... Esas mesele daha acı verici maalesef. Alınan oyunculardan beklenilen performansa ulaşan futbolcu Umut ve Dany:

- Burak'ı doğru kullanamıyoruz, ara paslar, yüksek toplarla kaleciyle karşı karşıya bırakmamız lazım, bırakamıyoruz. O zaman neden aldın Burak'ı???

- Melo bitik, umarsız, şımarık, kondisyonu yerlerde.

- Hamit bitik, gelişiyor falan diyoruz, ama Orduspor maçında da gördük, birebiri hiç yok Hamit'in. Sakatlanıp çıkana kadar takımın yararına tek bir hareketi yok.

- Amrabat rezalet... Adam geçemiyor, topla hızlı çıkamıyor, geri gelince ileri gidemiyor, ileri gidince geri gelemiyor, Kayseri'de yaptıklarını bile yapamıyor.

Şu anda defansta yaşadığımız sorunun en büyük sorumluları Melo ve Hakan. Hakan'ın düzeleceği yok, onun yerine Riera'yı deneyebiliriz. Ama Melo'ya Terim sağlam bir tokat atıp kendine getirmesi lazım.

Geçen sene en büyük problemimiz ne idi? Kanatlar. Şimdi en büyük problemimiz ne? Kanatlar... O kadar transfer yap, lombak gibi önünde duran problemi çözeme... Cidden sinirimi bozuyor bu durum. Tabii daha işin başındayız, ama özellikle Amrabat çok can sıkıcı. Semih gibi takıma girer girmez oturmasını bekliyordum ben.

Terim transfer mentalitesini gözden geçirmeli, bu mantıkla giderse seneye transferde kimse ona birşey sormaz. Hamit 2 senedir oynamayan, bitik oyuncu, neden verdirdin o kadar parayı derler. Amrabat PSV gibi genç oyunculara çok şans veren bir takımda bile tutunamadı, 4-3-3 oyuncusu, neden aldırdın derler. Melo için o kadar direndik, emekli brezilyalı dedik, dinlemedin derler.

Terim'in bu 3 oyuncudan en az ikisini acilen adam etmesi lazım, yoksa Bülent Tulun vb. tipler ellerini ovuşturmaya başlayacak.

hamiti birebirde adam geçmesi için mi aldık acaba? takımın hızlı ve isabetli pas yapması, özellikle kalabalık defanslara karşı oynarken oyuncuların kendi hızlıca boşa çıkarmaları ve aldıları pası yine hızlıca ileriye aktarmaları gerekiyor. kalabalık defansa karşı adam geçip gol bulmak için çok üstün yetenek olmak lazım. ama hızlı paslaşarak ve yardımlaşarak kalabalık defansları hataya zorlamak daha kolay. dünkü maçta selçuğu kaç kere ondan pas almak için boşa çıkan veya yanına yaklaşan bir adam olmadığı için umutsuzca 3 kişinin arasına dalarken veya kalabalığa doğru uzun top atarken gördüm. böyle bir yere varamayız. oyunu hızlandırdığımız ender anlarda savunmanın ne kadar zorlandığını da hep beraber izledik.

Taraftar cok guzel yapmış. Yanlız dunku macın en kotu 2 adamı bi balta bi de buraktır. Buragı artık bukadar savunmayın. Burak ozellikleri belli ekstra ozellikleri var ama takım oyununa kotu etki eden bi adam gercekten boyle. Bilinçli oyun gorusu iyi olan bi adam değil. Pası atacağı zamanı bile kestiremeyen bi adam. Tamam ekstra ozellikleri var atletikligi aralara kacması cok pozisyona girmesi( atamayınca hiçbir anlamı kalmıyor gerci) Yani olayın ozeti şu: Burak yakaladığı pozisyonları atarsa macın yıldızı atamazsa macın en kotulerinden olur. Cunku başka katkısı yok takım için. Ama elmander atamasa da bişeyler yapıyor pas organizasyonunun içine giriyor ve hava toplarını alıp rakip sahaya yerleşmemizi sağlıyor.

Birde balta tabiki. Balta ya neler denir bilemiyorum. Yahu hani demiyomuyduk oyuncu kotu oynayabilir ama mucadele etmezse olmaz diye. Balta mucadele etmiyor. Boyle bir oyuncu Galatasaray da nasıl oynar? Mucadele etmiyor yahu. Rezillik resmen paf takımdan biri oynasa farketmez buna cok eminim. Cunku balta sadece ilk 11de yazıyo adı ama sahada kendisi yok. Neyse bizim oyuncumuz olmasa bişey derdim ama. Bizim taraftarda tepkisiz mucadele etmeyen Galatasary futbolcusumu olur?

Zerre katılmıyorum. İdeal forvet hattı açık ara Burak - Umuttur. Esas Elmander'in takıma zerre katkısı yok. Defans yapıyormuş gibi görünüyor, ama yapmıyor. Geçen sene her maç 3-5 tane top kapıyordu, pozisyon yaratıyordu, bu sene o da yok. Hücum özelliği de iyice sıfırlanmış durumda.

Burak'a gelince. Burak'ın tarzı belli. Önüne top atacaksın. Özellikle defansın kolay kesemeyeceği yüksek toplar. Kaç kez deniyoruz bunu maçta? 1-2. En az 10-15 kere denememiz lazım. O pozisyonu yaratmak için gerekli olan hızlı pas döngülerini kurup, defansın dengesini bozup göndermemiz lazım pası. Ama yapmıyoruz. O zaman almayacaksın Burak'ı. Ya futbolcuyu tanımıyorsun, ya da nasıl oynatacağını bilmiyorsun. İkisi de yeterince kötü.

Defans mevsuna gelince. Umut yeterince defansa katkı yapıyor zaten, Elmander'in sıfır etkili defansına ihtiyacımız yok.

Üst Alt