STSL 12/13 H:7 | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 6 Ekim - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:7 | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 6 Ekim

Cevap: STSL 12/13 H:7 | Galatasaray - Eskişehirspor | 19.00 | 6 Ekim

GS sözlükten bir alıntı gelsin, direkt aklımdakileri anlatıyor.

"kapalı savunmayı açamıyorsa ( tabiki açamıyor) , topa sahip olma saçmalıgından vazgeçmesi lazım."

"kapalı savunmayı açamıyorsa ( tabiki açamıyor) , topa sahip olma saçmalıgından vazgeçmesi lazım."

boş bir açıklama mesele kapalı savunmayı açmak değil aslında topa sahip oluyorsan arkayıda sağlama almalısın bizde bu yok adamlar erken golü bulduğu zaman ölümüne kapanıyorlar gol attırmasan adamlara 3 puan gerektiği için mecbur gelecekler 90 dakika kapanacak değillerdi biz arkayı bırakım bir coşku bir heyecan saldıralım adamlar 1 tane bulsun kontradan işi bitirsin

topa sahip olmak demek arkayı sağlama almak demektir dengeli oynamak demektir deli gibi maç başlar başlamaz bir coşku bir heyecanla saldırmak değildir bunu ne zaman yapsak yeniliyoruz bknz:geçen sene arena'daki fene.v derbisi braga maçı bu seneki ordu maçı

2 forvetlerden birinin daha top tutan orta saha özellikli bir forvet.

Öteki forvetinde gol vuruşları iyi, araya kaçan akıllı bir forvet olması lazım. :)

İyi bir Elmander

İyi bir Baros

Elmander-Baros ikilisi ile biz Fener maçlarında ilerde nasıl top tutmuştuk dimi :)

çok zor bir maç olacağı kesindir...

alan savunması yapan takımlara karşı zorlanıyoruz ve bu tip maçlarda çok fazla belli oluyor...

muslera

eboue semih dany riera

hamit selçuk melo amrabat

umut burak

Topa sahip olmak, topa sahip olmamaktan daha iyi geliyor kulağa. Biz Ordu, Braga gibi sağlam savunma yapıp hızlı çıkma oyununu oynayamayız bence. Geri çekilirsek gol yeriz. Yaratıcılık olarak da birşey değişmez, sadece baskılı oyuna kıyasla daha az fırsat yakalamış oluruz. Bir de taraftar hocaya, takıma sallar (gerçi şu an da sallıyorlar), bu nasıl futbol, biz küçük takım mıyız, gibi...

Muharraq_Club_logo.png

ile oynasak anlarim da bu maci o kadar buyudmeyin 3-1 aliriz rhad

Bizim forvetlerimiz ilerde bekleyip, savunmaya takılmayan adamlar değiller ki. 4-4-2 diyorsunuz da, çift forvet oynamamızdan rahatsızlık duyuyorsanız, 4-4-1-1 gibi de düşünebilirsiniz, zira öyle oynuyoruz.

Diziliş birşey değiştirmez ki, takımın tarzı önemli olan.

Bizim forvetlerimiz ilerde bekleyip, savunmaya takılmayan adamlar değiller ki. 4-4-2 diyorsunuz da, çift forvet oynamamızdan rahatsızlık duyuyorsanız, 4-4-1-1 gibi de düşünebilirsiniz, zira öyle oynuyoruz.

Diziliş birşey değiştirmez ki, takımın tarzı önemli olan.

birkac mactir orta saha ile forvet arasi semihin gozleriyle sacinin basladigi yer arasi kadar acik

haydi bismillah deyip kendimize gelme maçı olsun İnşallah kazanıp kara bulutları dağıtırız

birkac mactir orta saha ile forvet arasi semihin gozleriyle sacinin basladigi yer arasi kadar acik

Benim de saçlarım dökük, alınıyorum.

Doğru diyorsun ama bu sorun dizilişten değil, oyuncuların şu an ki durumlarından kaynaklanıyor kanımca. Umut-Elmander'den birisi yerine Emre'yi vs koyup orta sahanın önünde dur desen birşey değişeceğini sanmıyorum. Hatta hücumda biraz daha kısırlaşabiliriz o durumda.

Doğru diyorsun ama bu sorun dizilişten değil, oyuncuların şu an ki durumlarından kaynaklanıyor kanımca. Umut-Elmander'den birisi yerine Emre'yi vs koyup orta sahanın önünde dur desen birşey değişeceğini sanmıyorum. Hatta hücumda biraz daha kısırlaşabiliriz o durumda.

benim de seyrek o yuzden deme hakkim var

bence forvet arkasi amrabat ya da hic. elmander sart bu belli oldu hemde.

Değişir. Biz topu tutmayı, pas yapmayı seven bi takımız ve forvetlerimizden hiç biri bunu yapmadığı için atak yaparken Selçuk, Melo, Emre ve stoperlerimiz pas yapıyor en çok. Bi forveti çıkarıp yerine orta saha koysan daha fazla pas yaparak defansın dengesini bozabilirsin ama bizim forvetlerimiz genelde rakip stoperlerle devlet meseleleri tartışmayı tercih ediyorlar.

En kötü dönemimizde bile içerde yendiğimiz bir takım yine öyle olacak kazanırız.

Üst Alt