STSL 13/14 H:3 | Eskişehirspor 0-0 Galatasaray | M.S | 30 Ağustos - Sayfa 85 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 13/14 H:3 | Eskişehirspor 0-0 Galatasaray | M.S | 30 Ağustos

Anlamiyorum arkadas ya neden bu Deplasman Mac'larini rahat kazanamiyoruz ya gercekten anlamiyorum....

Geri 4 lü ve melo bu kadar geriye yaslanırsa ne sneijder ne drogba ne selçuk etkili olamaz...Melo 3. stoper olarak oynuyo ve sneijderle aralarında 45 50 metre mesafe oluyo..Bu alanı topu alıp sürüp gidecek yada çalımla gidecek yada paslarla gidecek adam ve takım sayısı 3 yada 5 tir.Mecburen ara mesafeyi 15 20 metre yapmalıyız..Melo ve geri 4 lü ileri çıkmalı yoksa her maç uzun oynar drogba indirsin yada burak araya koşsun diye her maç bekleriz...Çözüm: geri 4 lü orta sahanın 15 20 metre gerisinde melo orta sahanın ortasında olmalı ve hücumlarda rakibi yüklenerek boğmalıyız yoksa bu kopuklukla sneijder 10 km koşsada boş selçuk 15 km koşsada boş.Toplu hücum toplu defans olmalı.Rakip kornerinden sonra melo ve defans 4 lüsü geride beklememeli çıkmalı...

İşin sırrı Melo ve geri 4 lü ileride oynamalı......Böylece Ebouede yardırır sadece 40 metre koşar 100 metre değil ciğeri şişmez..Baltada bindirir...

Bizim deplasmanla evimizdeki farkımız sadece budur... Seyirci korkusundan defans ve önlkerindeki melo ileri çıkıyo ve hooop Sneijder Drogba Selçuk Burak süper oluyo hemde daha az koşarak......

Takımı uçuracak kanatlar olmadıktan sonra bu şekilde oynamaya devam ederiz. Burak dinlendirmeli ve forma kesinlikle Umut'a verilmeli..

Geri 4 lü ve melo bu kadar geriye yaslanırsa ne sneijder ne drogba ne selçuk etkili olamaz...Melo 3. stoper olarak oynuyo ve sneijderle aralarında 45 50 metre mesafe oluyo..Bu alanı topu alıp sürüp gidecek yada çalımla gidecek yada paslarla gidecek adam ve takım sayısı 3 yada 5 tir.Mecburen ara mesafeyi 15 20 metre yapmalıyız..Melo ve geri 4 lü ileri çıkmalı yoksa her maç uzun oynar drogba indirsin yada burak araya koşsun diye her maç bekleriz...Çözüm: geri 4 lü orta sahanın 15 20 metre gerisinde melo orta sahanın ortasında olmalı ve hücumlarda rakibi yüklenerek boğmalıyız yoksa bu kopuklukla sneijder 10 km koşsada boş selçuk 15 km koşsada boş.Toplu hücum toplu defans olmalı.Rakip kornerinden sonra melo ve defans 4 lüsü geride beklememeli çıkmalı...

İşin sırrı Melo ve geri 4 lü ileride oynamalı......Böylece Ebouede yardırır sadece 40 metre koşar 100 metre değil ciğeri şişmez..Baltada bindirir...

Bizim deplasmanla evimizdeki farkımız sadece budur... Seyirci korkusundan defans ve önlkerindeki melo ileri çıkıyo ve hooop Sneijder Drogba Selçuk Burak süper oluyo hemde daha az koşarak......

Söylediklerinize katılıyorum fakat, Defans ileri çıkmıyor değil, çıkamıyor. Bir takım kesinlikle kanatlarından güç alır. Diğer bir ifadeyle kanatların gücü diğerlerinin yükünü hafifletir ve yetenekli oyuncular 90 dakika topun peşinden koşmak ve top kapmak yerine, yeteneklerini daha rahat ortaya koyarlar. Ayrıca, takımın bu yaş ortalamasıyla toplu hücum toplu defans yapma olsılığıda oldukça düşük. Tüm ana gövdeyi, defansı ve takımı ileriye taşıyacak olan kanatlardır. Kanatlar oldukça hızlı ve seri çalıştığında takım komple ileriye çıkar, kanatlar hızlı ve seri bir şekilde geriye gelince takım komple geriye gelir ve Toplu hücum ve toplu defansta bu şekilde gerçekleşir. Aksi halde sürekli baskı yersin ve defansta ileri çıkmakta güçlük çeker..

Sahanın neden bu kadar kaygan olduğu kesinlikle araştırılmalı. Benim tahminim/tesbitim; Çimler çok kısa/dipten kesilmiş ve sıvı gübre karışımlı sulanmış diye düşünüyorum. Buda sahanın sabun gibi olmasına yeterde artar bile..

Sistem kanatsız olabilir ki sık kullanılan sistemlerdede kanatın olmadığı olur.4 3 1 2 oynayarak cl de çeyrek finale kaldık.Kanat olsun iyimi iyi ama herşey değil..Defans ileride olmalı...Toplu hücum toplu savunma bu yaşlı kadroya göre ideal zaten hatta mecbur..Top bizdeyken melo ve geri 4 lü ileri çıkıp yerleşse yaşlı drogba narin sneijder tembel burak geri gelmek zorunda kalmayacak defans orta saha ve forvet birbirine yakın oynarsa tüm oyuncular az koşar toplu hücum toplu savunma hurraa koşalım demek değil herkes sadece 15 20 metre geri yada ileri gidecek demek..Ama bizim defans musleranın dibinde haliyle sneijder drogba 30 metre geri bgeliyo ve defans topu onlara attığında önlerinde gidilmesi gereken bi 50 60 meter kalıyo ..sonra sneijderden bu alanı topla geçmasini drogbadan 60 meter yardırmasını bekliyoruz olmaz....Takımın defans forvet arası yaklaşmalı sadece sorun bu uzaklar...Telekom arenada seyrirci gazladıkça coşkuyla defans ileri çııyo ve bize yakışan gibi oynuyoruz ..Ha geçen hafta antepe defans yine geri çekildi tek atağımız olmadan tırnak yiyerek maç bitirdik..Deplasmanda da içeride de defans ileri çöıkacak ve forvetle mesafe kapanacak..Bu dany varken sık yapılıyodu hızına güvenerek defansızmız sık ileri çıkıyodu..Şimdi tek sorun bu grei4 lünün ve melonun geride lması..Top melonun bölgesinde oynanıyo melo 15 metrede fazla koşmadan yıldız oluyo sneijder yırtınsada 10 km koşsada 50 metrede oynadığı için etkisiz oluyo

Bu ne panik arkadaslar

Son 2 senenin sampiyonuyuz

Ve bu sene de biz olacagiz

fenerde is yok

lazlari zaten salla

bjk eh iste ama ancak ikinci olurlar

Velasil kelam bu yilda KESIN OLARAK SAMPIYON GALATASARAY...

Bu ne panik arkadaslar

fenerde is yok

lazlari zaten salla

panik yok ama 2 senedir sistem oturmadi

sampion olsakta mücadele görmek hakkimiz

bu kacinci mac

transfer dönemi tam lesh

ayni mevkiye sirf tranfer olsun diye adam alindi

Bu ne panik arkadaslar

fenerde is yok

lazlari zaten salla

Lafla peynir gemisi dönmüyor. Biz böyle oynamaya devam edersek papaz da her zaman pilav yemez. Her sene rakipler bu kadar puan kaybetmez. Zaten 2 senedir en büyük sorun da bu. Rakipleri küçümsemek. Geçen sene şanslıydık. Bu sene işler o kadar kolay olmayacak. Bir an önce toparlanmamız lazım.

Yenilmeden zor deplasmanlarda puan kazanmak iyidir moral bozmak yok ayrıca ben takımın 2.yarı oyununu beğendim bundan sonraki önümüzdeki 5 maçtan en az 11 puan çıkarmamız lazım

Yenilmeden zor deplasmanlarda puan kazanmak iyidir moral bozmak yok ayrıca ben takımın 2.yarı oyununu beğendim bundan sonraki önümüzdeki 5 maçtan en az 11 puan çıkarmamız lazım

bende 2. yariyi nispeten begendim ama tek forvette geçmemiz lazim. ilk yariyi boşuna geçirdik. orta saha düşüyor 2 forvette. pres yapmiyorlar birde. selçuq formsuz. tek forvet oynayip birde adam gibi kanat alirsaq düzelecigimizi düşünüyorum. ama şu duran toplari hiçmi çalişmiyoruz onu anlamiyorum.

aytaç erkut n'diaye gibi genç oyunculara karşı nasıl olurda üstünlük kuramadık orta sahada :S celimsiz tarık maçın yıldızı yapmışlar hakan balta baksında örnek alsın

Eskişehirspor-Galatasaray maç verileri Eskişehir'in yaş ortalaması 25.4 En genç oyuncu Erkut Şentürk 19 yaşında. Galatasaray'ımızın yaş ortalaması 29.2 En genç oyuncu Semih Kaya 22 yaşında. Ertuğrul Sağlam başarıyı hak eden Türk oyuncuların en başında geliyor. Saçma transferler yerine genç oyunculara şans veriyor. İnşallah Eskişehir'de de çok başarılı olur. Galatasaray'ımızın bu kadar eleştirilmesini anlamıyorum. Sene başında puan hesaplaması yap deseler Eskişehir ve Bursa deplasmanlarına 1'er puan verirdik.

Rezillik.

s3ggt.jpg

Üst Alt