STSL 13/14 H:3 | Eskişehirspor 0-0 Galatasaray | M.S | 30 Ağustos - Sayfa 83 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 13/14 H:3 | Eskişehirspor 0-0 Galatasaray | M.S | 30 Ağustos

Burak'ı bir tane saçma-sapan pası ile vurmak doğru değil.Burak 90 dakika oyunda kalsa en azından 1 tane atabilirdi.Burak'ı çıkararak biz bu maçta gol atmak istemiyoruz dedik.Düz adam ama bir sekil golünü yapıyor.Ya Burak ya Sneijder diyorum,hangisi formda ise o oynasın ama ikisi bir arada oynamasın.

Sneijder'in cok yönlü oynamamasından bahsediyorum ben.Hızlı paslar atabilir ve hızlı düşünebilir ama su anda Galatasaray rakip defanslar tarafından kolayca kitlenecek bir durumda.Bunun nedenide Burak ve Sneijder'in hareket alanlarının geniş olmaması.İkiside bir mevkiye çakılı oynuyorlar.

Teknik kapasitesinin iyi olmasının yanında,Hareket alanı geniş,tempolu,ceza sahası icine dalabilecek,kısaca rakip ceza sahası cevresinde hemen her yere basarak rakip savunmayı bunaltacak ve hataya zorlayacak iki tane hücum elemanı şart,bunun için Chedjou'yuda keserim,Eboue'yide,cünkü Galatasaray Süper Ligde dünkü savunma hattı ile gene iyi bir savunma yapar ama dünkü hücum hattı ile hücumda hiçbir tehlike yaratamaz.

Sneijder yukarıda saydığım özellikte 2 tane kanat,daha doğrusu 2 tane komple hücumcu ile sabit bir mevkide durarak oynayabilir,bir nevi organizatörlük yapar ama su anda Galatasaray'ın hücumda etkisiz olmasının bir nedeni Burak ise diğer nedeni de Sneijder'dir.Bunu artık görün.

Birde Sneijder İnter'de bu kadar hareketsiz değildi.

ilk yarı en fazla koşan adam sen sabit kalıyor yazmışsın.burak 1 tane sacma sapan pasından değil,aldığı her topun nerdeyse hepsinin rakibe vermesinden eleştiriliyor.

ilk yarı en fazla koşan adam sen sabit kalıyor yazmışsın.burak 1 tane sacma sapan pasından değil,aldığı her topun nerdeyse hepsinin rakibe vermesinden eleştiriliyor.

Nerelere koşuyor peki ?? Kanatlara kac kosusu var,cizgiye inip kestiği kac orta var,geriden top kazanıp takımı atağa kaldırabildi mi ??

Hamit Gs'nin en fazla kosan oyuncusu ama koşmak tek basına yetmiyor iste..

tac bile kullanamadığımız maç, Sezon başından beri vasat olanlar devam ediyor; Selcuk,Engin,Hakan,Burak,Eboue hepsi vasat oynuyorlar takımın yükü muslera ve melo'da eşşekmi la bu adamlar ?

Burak'ın gol atması için 30-40 metreden ara pası atmaya mecbur kalacaksak ve tek hücum stratejimiz bu olacaksa vay bizim halimize... O zaman 4-5-1 falan oynamamamız gerekiyor ya da 4-5-1 i şu şekilde oynamamız gerekiyor.;

............X...............

XX.....XX.....XX.....XX

..............XX............

.........XX.......XX......

XX.........................XX

.............XX...............

Bu durumda da Drogba'yı oynatacak yerin kalmıyor. Sağ kanadın yok, Sol kanadın yok... Ortaya koyacak Selçuk Melo dan başka bir oyuncun yok...

Bunun yanında ise 4-2-2kanatlarda-2 şeklinde oynayabilirsin ilk sezondaki gibi... Bu durumda da kanat oyuncuların yok maddesi tekrar gündeme geliyor. Bu sistemle oynandığı zaman burada küfredenlerin sayısı da az buz değil...

Eskişehir maçında oynanan sistem ise ;

............X...............

XX.....XX.....XX.....XX

.........XX.......XX......

XX...........XX..............XX

.............XX...............

Burak burda sol açık olarak başladı. 10 dakika sonra sağ açığa geçti... O da olmayınca forvete döndü... Forvetteyken yakaladığı bir pozisyonu mahvetti...

Bu arada takımın en büyük handikabı orta sahada mücadele gücünün olmaması... Bu yüzden baskı kuramıyoruz ve pozisyona giremiyoruz. Rakibin ayağındaki toplar kalemize kadar geliyor.

Neyse takımın hali iyi değil... Herkes de bir boş vermişlik havası var... Sahaya çıkıp maçı bir şekilde tamamlayalım da eve gidelim havasındalar... Bu havadan kurtulmazsak bir an önce işimiz vahim...

Sistemden ziyade,Öndeki 3 hücumcumuzun hareket alanları;

....Burak(takım savunmasına yardım).....................Sneijder(Yardım).............Drogba(Yardım)...

...Burak-Drogba-Sneijder.......Drogba-Sneijder......Drogba-Sneijder-Burak

...................................Burak...Drogbaa...Sneijder....

Hareketli ve Dinamil bir Hücum 3'lüsünun kağıt üzerindeki hali,

sino kanat oyuncusumu kanatlara koşsun.takımda kim kanat oynuyorsa o koşsun.sacma sapan yorumlar yapıyosunuz.melo-selçuk kanatlara inip ortamı yapıyor.

Futbolda artık sabit bir mevki yok.Her hücum oyuncusu,rakip ceza sahası çevresinde her yere kosu yapabilmeli.

Sneijder kanat değil,sadece 10 numarada oynar.Burak kanat değil sadece santrafor oynar.Drogba komple bir santrafor,hücumun her alanından çıkar ama onunda enerjisi ortada..Eee Galatasaray rakiplerini nasıl bunaltacak ??

bu kadar imkan para hedef serilsin önüne sen saçma sapan kadro yapılandırmasına git üstüne birde milli takımı kabul et..

kusura bakmayın ama ben son günde tranfer değil hocanın yollanmasını bekliyorum başkandan böyle gitmez..

sorun iki beraberlik kötü futbol puan kaybı değil..

sorun fatih hocanın burayı çiftlik sanması değerini bilmemesi GSARAYın..

dünkü maçtan ziyade maç sonu açıklamaları kötü olan..

senin berabere kaldığın için üzülmediğin e.şehirin yedek forveti yoktu maçta ve biz hiçbir dakika rakibe korku panik salamadık..

girmez top yenilirsin çarpar bi yerine girer yenilirsin futbolda olan olacak şeylerdir ama bizim derdimiz bu değil..

şike süreci+ şampiyonlukların maddi getirisi+ünal aysal gibi başkana rağmen GSARAYın almanyanın bayerni olmak içindeğil bursayı esesi nasıl yenerimi dahi başaramaması..

hoca farkında değil hiçbişeyin beklentilerin laylay lom havalarında..

ne rakip analizi ne hırs ne coşku..

başkan nasıl kabul etti biz nasıl kabul ettik böyle bir saçmalığı nutkumuz tutuldu kesin..

o dakika gönderseydi hocayı şu an yeni hoca yeni heyecan adam gibi sistem ve GARAYın kıymetini bilen bir hocayla sahada koşan mücadele eden bir takım izlerdik..

bknz: bilic

türkiye liginde şampiyon olmak için terime drogbaya sneijdere ihtiyaç yoktur..bunlar varsa da ıkına sıkıla değil her rakipten her sahada üstün oynayıp "farkını" hissettirmelidir..

son olarak burak a taktı hoca bu kadar gıcık oluyorsan sat gitsin ne diye tuttun kadroya yıllar önce hasan şaşı bitirmişti şimdi burak ı bitiriyor..drogbadan daha iyi frikik attığı halde topun başına bile gelemiyor kral..ayarı burak a değil drogbaya verebiliyorsun gerçek imparatorsun ama nerde?

Futbolda artık sabit bir mevki yok.Her hücum oyuncusu,rakip ceza sahası çevresinde her yere kosu yapabilmeli.

Sneijder kanat değil,sadece 10 numarada oynar.Burak kanat değil sadece santrafor oynar.Drogba komple bir santrafor,hücumun her alanından çıkar ama onunda enerjisi ortada..Eee Galatasaray rakiplerini nasıl bunaltacak ??

o zaman önce yazdıkların ne.sino-drogba yaparsın forveti,kanatlardada kanat adamı oynatırwsın.sino-drogba-burak yapınca suclu sino mu oluyor.

O zaman Burak'tan da çok sağlam pres yapmasını bekle, Kanatlardan top alıp, adam eksiltmesini bekle, Defansa yardım etmesini bekle...Bunları yapmayan Burak'ı da eleştirmen gerekmez mi? Günümüz futbolunda herkes herşeyi yapıyorsa Burak da bunları yapmalı değil mi?

O zaman Burak'tan da çok sağlam pres yapmasını bekle, Kanatlardan top alıp, adam eksiltmesini bekle, Defansa yardım etmesini bekle...Bunları yapmayan Burak'ı da eleştirmen gerekmez mi? Günümüz futbolunda herkes herşeyi yapıyorsa Burak da bunları yapmalı değil mi?

Bende bunu diyorum zaten.Burak-Sneijder sabit mevkide oynayan oyuncular ve dediğim hareket alanlarında fazla görünmüyorlar.2'si Galatasaray için cok lüks kaçıyor.

Bu 2 oyuncunun yerine,en azından 1 tane hücumun her bölgesinde olacak,dinamik,komple bir hücum elemanına ihtiyaç var..

Bende bunu diyorum zaten.Burak-Sneijder sabit mevkide oynayan oyuncular ve dediğim hareket alanlarında fazla görünmüyorlar.2'si Galatasaray için cok lüks kaçıyor.

Bu 2 oyuncunun yerine,en azından 1 tane hücumun her bölgesinde olacak,dinamik,komple bir hücum elemanına ihtiyaç var..

O zaman benim tercihim Sniejder olur... Burak yedeğe... Hele ki Selçuk bu performanstayken Sniejder takımın vazgeçilmezi olur...

o zaman önce yazdıkların ne.sino-drogba yaparsın forveti,kanatlardada kanat adamı oynatırwsın.sino-drogba-burak yapınca suclu sino mu oluyor.

Bende önceki yazılarımda ısrar ile komple 2 tane kanat oyuncusu alalım diyorum zaten.Bu oyunculara kontejan açmak uğruna gerekirse Eboue'yide kesip Hamit'i oynatalım.

Komple Hücumcuda olması gereken özellikle;

Sürekli hareket halinde olup,hücumun her bölgesine koşular yapacak,ileride top tutacak,dinamik-teknik-cok tehlikeli ortalar ve sutlar çıkartabilen ve rakip ceza sahsı icine dalabilen hücumcular.

Kısaca rakip defansın basını döndürecek Hücumcular.

Böyle bir adam bulabileceksek 15-20 m Euro'ya kadar bonservis basmaktan kacınmamalıyız.2 oyuncuya 30-40 m Euro verirsin,Süper Ligi uzun yıllar domine edersin.

Abartıldığı kadar bir sorun yok ortada.

Her yıl sezon içinde biz sistem değiştiriyoruz. Önce Elmander'in formu bizi çift forvete döndürdü, Sneijder'in gelişine dek, aksamalar olduysa da iyi gitti o sistem. Sneijder sonrasında tek forvet denedik, sonra da Drogba ve Burak dolayısıyla çift forvetli baklava sistemini, geçen yıl bu sistem bizi şampiyon yapmaya yetti. Bu yıl çift forveti takım kaldırmıyor, tek forvete geçiş hazırlıklarındayız, dün 2nci yarı bunu yaptık, bence başarılı da olduk. Eskişehir deplasmanında bu kadar pozisyona girmemiz iyi bir işarettir.

Hiçbir transfer yapılmasa bile, oyuncuların bireysel form durumu yukarı tırmandıkça bizim başarımız da doğal olarak artacaktır.

3 yildir soyledigim birsey var, bence biz atak organizasyon calismiyoruz. Hersey dogaclama gorunuyor.

Korner, tac, serbest vurus, hizli ataga cikma, set oyununda kim nereye kacacak, vb. gibi.

3 yildir soyledigim birsey var, bence biz atak organizasyon calismiyoruz. Hersey dogaclama gorunuyor.

Korner, tac, serbest vurus, hizli ataga cikma, set oyununda kim nereye kacacak, vb. gibi.

katılıyorum.hele şu taçlar kadar saçma yaptığımız bir iş yok.bizim kornere yakın yerdeki taçları hiç kullanmasak daha yararlı olur bizim için.direk rakibe veriyoruz çünkü.

Üst Alt