STSL 14/15 H:1 | Fenerbahçe 3-2 Kardemir Karabükspor | M.S | 31 Ağustos - Sayfa 24 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 14/15 H:1 | Fenerbahçe 3-2 Kardemir Karabükspor | M.S | 31 Ağustos

Birkaç gündür olağan üstü şeyler yazıyorum. Tepki alıyorum. "Abi abartıyorsun ama" diyorlar...

Arkadaşlar. Sanırım unutuyorsunuz. 3 Temmuzdan bu yana olanları bir düşünün. Bir de olması gerekenleri

Abartmıyorum. Sadece hissettiklerimi yazıyorum. Hatta az bile yazıyorum.

Artık olay futbolu falan geçmiş. Artık göz göre göre şike var. Buna da göz yuman yöneticiler...

Aynen öyle abi. Lig keyif vermiyor olacakları biliyoruz artık. Galatasaray'a da mı küseceğiz diyerek maçlarımızı izliyoruz ama sonrasında olacakların farkında olmak inanılmaz rahatsız edici. Dizi spoilerı almış gibi. Avrupa liglerini izlemek her zaman daha keyifliydi ama artık tamamen tercih sırasında üste yerleşti. Dün bize karşı oynadığı futbolu oynayacak mı Fenerbahçe karşısında Volkan Şen? Hepimiz cevabı biliyoruz. Aykut Özer bize karşı oynasa o golü yer mi? Bunun da cevabını biliyoruz. Türk futbolu sadece kirli bir tiyatro.

Birkaç gündür olağan üstü şeyler yazıyorum. Tepki alıyorum. "Abi abartıyorsun ama" diyorlar...

Arkadaşlar. Sanırım unutuyorsunuz. 3 Temmuzdan bu yana olanları bir düşünün. Bir de olması gerekenleri

Abartmıyorum. Sadece hissettiklerimi yazıyorum. Hatta az bile yazıyorum.

Artık olay futbolu falan geçmiş. Artık göz göre göre şike var. Buna da göz yuman yöneticiler...

Abi artık şike resmen yasallaşmış. Şu kalecinin içeri aldığı topun başka bir izahı olamaz. Maçı izlemedim, yedek kalecinin yediği gole bakınca bariz şike olduğu kanısına vardım. Etrafımda kime sorarsam sorayım aynı tepkiyi veriyor. Fenerbahçeli arkadaşlarım bile aynı şeyi söyleyip gülüyorlar. Şikeden yakalanmış, hüküm giyip hapis cezası onanmış çete lideri elini kolunu sallaya sallaya şike yapmaya devam ettikçe bu ligin yasallığından bahsedemez kimse. Şike yapanın yanına kalır böyle bir yapıda. Bu yüzden Türk futbolunu çok daha karanlık günler bekliyor. Futbolu şike belası ile kirletip ligi izlenmez hale getirenler bunun hesabını bir gün mutlaka verecekler. İlelebet sürmeyecek bu kepazelik. Allah buna sessiz kalan ve şikeye kahpece iştirak eden UEFA ve FIFA'nın da tez vakitte belasını verir umarım.

Boşa transfer yaptığımızın kanıtı olan maç vallahi boşa uğraşıyoruz.Artık sütten ağızları yandı telefon görüşmeleri felan uğraşmazlar direk yüzyüze hallederler pazarlıklarını yaparlar şerrolar.

Hadi biz alınganlık yaptık.

Peki Galatasaray maçlarında aslan kesilen Anadolu topçuları Fener karşısında kuzuların sessizliğini oynadığında ne diyelim.

Melo'ya diş bileyenler , ilk fırsatta cezaları sıralayanlar , daha ağırlarını Meireles,Baroni,Emre yapıp cezasız kalınca biz ne tepki verelim.

Aziz alenen hakaret ve aşağılama ve de tehdit içeren açıklama yaparken susanlar, bizden bir yönetici cevap verince cezayı yapıştıranlara ne diyelim.

Ne diyelim dostlar. Ne yapalım . Siz söyleyin. Biz de mi susalım.

Namussuz şerefsiz pislikler ya ben izlemiyorum maçları zaten sadece burdan yazılanları okuyorum bu şikeci alçaklar düşmedikçe bu lig izlenmez böyle kepazelik olurmu ya hak yiyorsunuz siz şikeci pislikleri destekleyenlerde haysiyetsizler

Arkadaşlar ben ilk yariyi izledim sadece karabük epey iyiydi.. Simdi ilk haftadan hemen şike muhabbeti yapip canimizi sikmayalim.. Kaleci anladigim kadarıyla yedek kaleciymis şike yapacaksa da bu kadar aleni yapilmaz.. Gecen yil fenere resmen top oynamiyorlardi.. Bu yil hele ki biz arka arkaya kazanirsak bunların gazi da biter bali da.. Allah büyük son maçta 3 kez şampiyonluk şampiyonluk verdiler bir halt yerlerse yine dolanir kendi kuyruklarına .. Siz icinizi ferah tutun gecen yil biz o kadar kotuyduk ki bunlara laf söyleyecek yüzümüz olmadi

BARONIUNDER_BX0X9.jpg

piyuuu inceden mesaj var sanki :) haklı da

Eray'ın aynaya bakıp beterin beteri de varmış diyerek şükretme sebebidir bu Karabük kalecisi. Bela okuyacam ama Allah belasını vermiş zaten bunun. Gerizekalı olup çıkmış. Hadi Kadlec'in golü bir anlık reflekstir, olabilir. Ama Fener'in 2. ve 3.golleri resmen skandaldır. Bunlar hata bile değil yani. Ve bu herifler her 2-3 haftada bir mutlaka böyle goller buluyorlar.

Tr liginin tadi iyice kaçti. özellikle Kadiköy de hakemler bunlara puan kaybettirmez. Geçen sezonda ayni böyle olmadi mi? 1-0, 2-1, 3-2 gibi sonuçlarla hakemlerin itelemesiyle aldilar maçlari. Önümüze geleni tokatlamaliyiz ki 4. yildizi biz takalim.

Bu maçta olanları masumane veya tesadüf şeklinde yorumlamak " Ben telefonda tarlayı sordum" diyen Azizin savunması gibi olur.

Şike hiç bir zaman düğün davetiyesi gibi olmaz. KAP a bildirilmez. Şike zaten çaktırmadan yapılır.

2.gol şaibelidir. Bir kaleci topu kalesine doğru dürtmez. Hiç bir kaleci. Ben de kalecilik yaptım.

Kaleci aksine topu uzaklaştırmaya çalışır. Sakatlanan kaleci olayı ise tartışılır.

67 de Karabük daha doğrusu Kadlec 2-2 yapıyor.Planda olmayan bir gol. 73 te kaleci sakatlanıyor. Evet bir sakatlık söz konusu olabilir.

Ama 10 küsür dk kala gayet iyi maç çıkarmış bir kaleci normal şartlarda kolu kopsa bile, hele 2-2 olmuş bir maçta çıkmaz. Polis gelse onu çıkaramazsın.

Ha bunları afaki söylüyorum. Bilmiyorum sakatlığını. Zaten o haftaya belli olacak. Bu şartlarda maçtan çıkan bir kaleci en az 1-2 hafta oynayamaz.

Eğer gerçekten çıkacak kadar sakatsa. 78 de kaleci değişiyor.81 de 3-2 oluyor.

Tekrar söylüyorum. Ben şaibeli diyorum. Kesin şike var demek doğru olmaz.Ama acabalarla dolu bir maç.

Ama her türlü şeyi " Tesadüf" "Olamaz mı" " Ne var yani" gibi sözcüklerle açıklamakta mümkün değil.

En azından bu maçı ben böyle yorumlayamam.

Üst Alt