STSL 14/15 H:17 | Galatasaray 2-0 Çaykur Rizespor | M.S | 25 Ocak - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 14/15 H:17 | Galatasaray 2-0 Çaykur Rizespor | M.S | 25 Ocak

1186262_Galatasaray_SK.jpg

bu 11 çıkar

Sakatlıklar sebebiyle deplasmanlarda ne yapacağımızı kestiremiyorum. İçerde iyi kötü kazanırız ama bizi asıl deplasmanlar düşündürmeli.

GT-I9300 Tapatalk

1820.jpg

Hoca Meloyu stoper oynatmayı düşünmüyorsa, ortasaha ve savunma Muslera/Telles-Hakan-E.Can-Sabri/Melo-Selçuk %90 bu şekilde olur. Sneijder de büyük ihtimalle asıl pozisyonunda oynar. Geriye iki kanat oyuncusu kalıyor. Emre formdayken keseceğini düşünmüyorum. 2 kanattan biri mutlaka Emre olur. Diğeri de Bruma olur diye tahmin ediyorum.

Bu maçtaki kadro tercihim:
93c1571984-35000.png
[/URL][/IMG]

Bazı tercihlerimin sebeplerini de yazmak istiyorum.

+Neden Melo değil de Hamit stoper?
-Melo'yu stopere çektiğiniz zaman hem defansta hem defansif orta sahada eksiklik çekiyoruz. Melo'nun stoperlerin arasına girme özelliğini çok arıyoruz.
+Neden 4-2-3-1 değil de 4-1-4-1?
-Stoperde Hamit'i kullandığımız zaman pozisyon bilgisi tamam ama sertlik olarak yetersiz kalacaktır, Melo'nun 4-2-3-1'deki yerinden daha geride oynaması ve nerdeyse hücumu unutması gerekir.
+Emrecan oynasa olmaz mı?
-Emrecan oynadığı maçlarda hırsıyla ve sertliğiyle gerçekten çok dikkat çekti, çok beğendim. Ama bu maçta tandem ikilisi olarak Hakan-Emrecan çok büyük sıkıntı yaşar diye düşünüyorum. Chedjou veya Semih olsaydı yanında kesinlikle bu maçta değerlendirilmesini isterdim.

Ayrıca Olcan ve Emre'ye çok iş düşüyor. Bu maçta beklere normalden daha fazla destek vermeleri gerek.

Belirttiklerim ışığında stopersiz oynayacağımız 1-2 maçı kotarabiliriz. Hamit'in oyuna en geriden vereceği destek de top bizdeyken çok çok faydalı olabilir.

Saygılarımla..

Bu kadrodan cacık olmaz. Çok vasat bir kadromuz var.

Muslera Sabri Melo Hakan Telles Hamit Selçuk Sneijder Emre Bruma Umut

kadrosu olur büyük ihtimalle. 4 tane iyi futbolcu yok şu kadroda.

Üst Alt