STSL 14/15 H:32 | Beşiktaş 0-1 Konyaspor | M.S | 18 Mayıs - Sayfa 26 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 14/15 H:32 | Beşiktaş 0-1 Konyaspor | M.S | 18 Mayıs

Ağabey avatarımın hakkını vermek için yazmıyorum, kuş ithamını da kendi adıma yok sayıyorum. Şimdi yiğidi öldürelim hakkını verelim, bu sezon genelini baz alırsak bence en iyi topu Beşiktaş oynamıştır, formda oldukları dönem Arsenal, Tottenham, Partizan gibi takımlara kök söktürdüler hakeza ligde aynı şekil özellikle ilk devre sürklase ederek kazandılar çoğu maçlarını. Ha bunda Fb ve bizim çok kötü olması ne kadar etkendir tartışılır ama benim adıma neticeyi değiştirmez.

Son haftalarda Bjk'nin oynadığı topu biz bütün sezon oynadık bence, iyi veya formda diyebileceğimiz bir aralık bile yaşamadık. Ligin üstünde olan isimlerimiz ve ekstra performanslarla buraya kadar geldik. Bugün aynı topu oynuyoruz ama iki takım arasındaki kazanma alışkanlığı ve final oynama tecrübesiyle lideriz bizim ruhumuzda en iyisi olmak onlar da ise mağduriyet ve ezilmişlik var yani biz onlardan iyi futbol oynamıyoruz ama daha büyük kulüp olmanın avantajını kullandık, kullanıyoruz.

Yazımda belirtmememe rağmen ben bu hafta biz Bjk yi yenemeyiz bizden daha iyi diyenlere idi lafım. Biraz da ağır olmuş haklısın şu Forza da sosyal medyada kaleci maçı sattı falan demişlerdi ya, kendi kalecileri hatalı gol yiyince adrenalin patlaması yaşadım. :D

Yalnız maç öncesi Gökhan, Ersan vs. gibi isimlerin kadroya alınmaması, Demba Ba'nın 60'da oyundan çıkması, bazı as oyuncuların oynamaması tamamen derbiye yönelik hamleler gibi göründü. Herifler artık her şeyi bir kenara bırakmışlar, derbiyi hayatlarının amacı olarak görmeye başlamışlar. O kadar ki, az olan şampiyonluk umudunu ve hala şanslarını sürdürebilecekleri 2.lik yarışını bile önemsemediler bunun için. Şunlara okkalı bir ders vermek artık şart değil farz hale geldi.

Beşiktaş bu saatten sonra her yeriyle saldırsa ne yazar.Bitti o iş.Bu iş konsantrasyon işi.90 dakika motive olmalarına imkan ihtimal yok.Bu kadar senedir ligi takip ediyoruz.Havlu atmış bir takımın iddası olan bir takımla son haftalarda olan derbi maçlarına açın bakın kimler kazanmış.Büyük takım oyuncusu havluyu attı mı iş biter.Diğer maçlara çıkmak bile istemezler.Azcık psikolojik olarak bakın olaya.Asılsa ne yazar artık

Galatasaray___3-1___Beşiktaş (ilk golü biz yiyeceğiz)
Ç.Rizespor____1-1___Galatasaray

-----------
Başakşehir____1-1___Fenerbahçe
Fenerbahçe____2-1___Kasımpaşa

Üst Alt