STSL 15/16 H:11 | Çaykur Rizespor 4-3 Galatasaray | M.S | 7 Kasım - Sayfa 71 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 15/16 H:11 | Çaykur Rizespor 4-3 Galatasaray | M.S | 7 Kasım

Bakın arkadaşlar bu bir dramdır.

Sen ne oynadığı belli olmayan bir takımın başındasın, hangi akla hizmet biri ofansif iki orta saha ve defansif özelliği sıfır olan dört tane adamla başlıyorsun?

Umut-Burak ikilisine atılan toplar duvara çarpmış gibi bile dönmüyor, orda duvar olsa ayarlayıp verkaç yaparsın. Yasin desen takımda çalım atacak oyuncu yok diye oynattığımız ama on atağın dokuzunu hiç eden bir adam. Bir tek Podolski'yi ceza sahası çevresinde topla buluşturursan atağı sonuçlandırabilecek iş yapabiliyor.

Bizim süper zeka Hamza'nın bu dört adamı birarada oynattığı yetmiyor, arkalarına da defansif özelliği neredeyse hiç olmayan Sneijder'i koyuyor. Sneijder ile ikili orta saha yapacaksan anca maç sonu baskı altına almışken falan denersin, maça böyle başlamak intihar.

Bu arada Benfica maçında 90 dakika sahada kalması skandal olan Sabri'nin bu maça da ilk 11 başlaması konusunda yorum yapmak istemiyorum.

Neyse maç başlıyor golü buluyoruz ama Selçuk sakatlanıyor, zaten yukarıdaki sebeplerden dolayı çok ağır bir sorumluluk altında olunacak olan mevkiiye, hazır olduğu maçlarda bile forma şansı verilmeyen veya ilk fırsatta kesilen Jose yerleştiriliyor. Selçuk'la bile ikili oynasa takım savunmasında sıkıntı yaşayabileceğimiz maçta Sneijder ile ikili oynamak durumunda kalıyor. Kötü performansı da bunlara eklenince ardarda hatalar yapıyor.

Üstüne bir de Hakan sakatlanıyor (o yaşta topçunun bu kadar yoğun tempoda maç kaldırması çok zor), sen gidip kulübede Denayer varken Semih'i oyuna alıyorsun. Ki bu Semih en iyi zamanlarında bile tartışılıyordu, bu sene formu da kendisi gibi yerlerde sürünüyor.

Ve tüm bu saçmalıklarına rağmen, 65. dakikada bir gol atıp beraberliği yakalıyoruz. Tamam diyoruz şimdi Umut-Burak'tan birini çıkartır orta sahaya adam alır, oyunu da kontrol altında tutarız denk gelirse atarız. Tabii ki yapmıyor ama müthiş bir şey oluyor, 75. dakikada gol atıp öne geçiyoruz. Artık herkes Rize'nin 11 kişiyle hücum edeceğini görüyor, acilen bu akınları yavaşlatacak ve topun bizde kalmasını sağlayacak bir orta saha alınması gerekliliğinin farkında. Bizimki yine kenarda izlemekle yetiniyor. Taa ki 83. dakikada Semih sakatlanıyor ve o an aslında Bilal'in girmek için ısındığını ama sakatlık olunca bekletildiğini görüyoruz. Aradaki 20 dakikada neyin beklendiği meçhul. Belkiler üzerine konuşmak işleri çok havada bırakıyor ama oyuncu değişikliği erken yapılmış olsa Semih'in sakatlandığı pozisyonu yaşamayacaktık belki de.

Sonuç olarak maça başladığı 11 fiyasko, zorunlu değişikliklerde yaptığı hamle ayrı fiyasko, maç avcunun içindeyken yapamadığı işlerle ayrı fiyaskoya imza atmış bu adama ne diyelim? Hoca veya teknik direktör demek benim için oldukça zor...

Forvet aldirsaydi o zaman. Sabriye zam yapmak icin para varsa,Bilal icin para varsa, Jem denen herif icin para varsa bir forvet icin niye para yoktu?

Dursun da en az Hamza kadar suclu ama Dursun'u savunarak hatta ona gerek yok buna gerek yok diyerek hersey gecistiren Hamzaydi. Aldirsaydi arkadas, zamani geldi mi bir antrenör elini vuracak masaya istedigi oyuncuyu aldiracak.

Kevin olayi tamamen bir skandal zaten ama eger bu adami bunlar sagbek icin aldiysa daha büyük bir skandal bu. Eyvallah adam joker gibi hemen hemen her pozisyonda oynuyor ama bu asla bir cözüm olmaz. Sen pozisyonunun adamini alacaksin, öyle Bilal den ön libero yaratmak ile falan olmaz.

Hala sözümün arkasindayim Hamzanin savunulacak hic bir yani yok.
Hamza istemiştir ki istediğini söyledi yani sonuçta. Söz geçerememis olabilir ama Daha önce yazdığım gibi koltuk kaybı korkusu olabilir sonuçta adamda.

Ben takımın çok yorgun olduğunu düşünüyorum. Üstüne sert zemine 2 adale sakatı verdik ilk 23 dakikada.

Merak ediyorum şimdi Chelsea berbat. Mourinho da mı anlamıyor demek lazım ?

Biz TD gömüyoruz.

Kusura bakmayın gömülecek adamlar önce Burak, sonra Umut, Sonra Sabri, Sonra Dursun. Hamzaya sonra gelir sıra!!

Meloyu yolladığı gün Dzemailiyi de parasını ödeyip yollayan da Dursun.

Bazı arkadaşlar aldırsaymış forvet masaya yumruğunu vursaymış diyor. Dursun ffp deyip her talebin önünü kapadı. Diğer parasını ödediği Kevini alamadı.

Tüm bu alternatifsizliğin, forvetsizliğin adresi Ünal Aysaldan başlar, Dursun ile devam eder.

GS ın içine ettiler. Ama buna rağmen ayaktayız. Ve yine şampiyon olacağız.

Buna inanmamın sebebi takımdaki yetenekli oyuncular formda. Trabzon maçından itibaren form grafiği tesadüfen artmadı. Bu son 2 maç yorgunluk artı bireysel hatalar yaktı. Ayrıca bugün her olumsuzluğa ve yorgunluğa rağmen 92.dk da 3-3 olduğunda 4. yü atmaya gidecek kadar yürekli , büyük takım karakteri var takımda. Bu şampiyonluk karakteridir. Bu bizi hep yukarıda tutacaktır.

Bjk ve fb nin en büyük artısı rotasyon oyuncularının olmasıdır. Bizde ise ilk 11 oynayacak bir forveti bir sağ bek bile yok. Hep ordan burdan devşiriyoruz. Aysal zamanında malesef salakça para harcanıp alternatifli kadro mühendisliği yapılmadı.

Yani ihale çok kişiye kesilebilir ama nedense kolayına kaçıp TD diyoruz.

Peki Burak Umut yerine kim oynayacak??
Podolski uygun mu mesela sizin için? Hani şu Alman milli takımında oynayan. Top tutan pas yapan, şut çeken birisi var sarı kafalı. Bunlara gösterilen sabır Sinan'a gösterilseydi iki senedir Sinan şimdi gol kralı olurdu be. Hadi onu geçtim bunlara güvenip de forvet aldırmayan kim, Türk milli takımının iki forveti bizde, forvet almasak da olur diyen kim??
Yani bu adamların birisine bile tahammül edemezken biz, savunmaya çalıştığın adam ikisini birden oynatıyor. Ne desek boş.

Kusura bakmayın gömülecek adamlar önce Burak, sonra Umut, Sonra Sabri, Sonra Dursun. Hamzaya sonra gelir sıra!!

Meloyu yolladığı gün Dzemailiyi de parasını ödeyip yollayan da Dursun.

İyi de bunlar çok yanlış.

Dzemaili'yi geldiğinden beri "benim sistemime uymuyor" diyip kadroya almakta gönülsüz olan, bu sene başı hazırlık döneminde de şans vermeyip geri planda bırakan Hamza'nın ta kendisiydi. Dzemaili'nin gidişinin doğrudan Hamza'nın isteği ile olduğuna eminim.

Gömülecek adamlar konusuna gelince de katılıyorum Burak-Umut-Sabri bunlar şu an en çok göze çarpan adamlar. Ama bu adamları alternatifleri de varken ilk onbir başlatan Hamza'dır, sorumlusu da o olmalıdır. Bugün maça Emre-Bilal-Jose-Denayer gibi oyuncularla başlanmış olsa ve Burak-Umut-Sabri yedek kalsa kim hangi sebeple itiraz edecekti? Bunun mantıklı bir açıklaması yok.

Podolski uygun mu mesela sizin için? Hani şu Alman milli takımında oynayan. Top tutan pas yapan, şut çeken birisi var sarı kafalı. Bunlara gösterilen sabır Sinan'a gösterilseydi iki senedir Sinan şimdi gol kralı olurdu be. Hadi onu geçtim bunlara güvenip de forvet aldırmayan kim, Türk milli takımının iki forveti bizde, forvet almasak da olur diyen kim??
Yani bu adamların birisine bile tahammül edemezken biz, savunmaya çalıştığın adam ikisini birden oynatıyor. Ne desek boş.

Podolski Alman milli takımında da sol kanat oynuyor. Target striker değil. Hiç de oynatılmadı.

Hamza istisnasız her konuşmasında forvet alıcaz dedi. İhtiyacımız var dedi.

12 haziran, şampiyon olmuşuz ilk röpörtaj : Hamza Hamzaoğlu: Bir forvet ihtiyacımız var - Fanatik

13 temmuz Hamzaoğlu: "Gomez tarzı bir forvet alacağız" - Futbol
'Bir forvete daha ihtiyacımız var'

3 ağustos Hamzaoğlu’ndan müjde: Stoper ve forvet alacağız

adam her röpörtajında istedi.

Dzemaili'yi geldiğinden beri "benim sistemime uymuyor" diyip kadroya almakta gönülsüz olan, bu sene başı hazırlık döneminde de şans vermeyip geri planda bırakan Hamza'nın ta kendisiydi. Dzemaili'nin gidişinin doğrudan Hamza'nın isteği ile olduğuna eminim.

Gömülecek adamlar konusuna gelince de katılıyorum Burak-Umut-Sabri bunlar şu an en çok göze çarpan adamlar. Ama bu adamları alternatifleri de varken ilk onbir başlatan Hamza'dır, sorumlusu da o olmalıdır. Bugün maça Emre-Bilal-Jose-Denayer gibi oyuncularla başlanmış olsa ve Burak-Umut-Sabri yedek kalsa kim hangi sebeple itiraz edecekti? Bunun mantıklı bir açıklaması yok.

burda cemaliyi savunmuyorum. Ama meloyu yolla, sonra parasını ödediğin cemaliyi yolla yerine adam alma son gün. Hamza meloyu tutmak için ne kadar ödün verdi Meloya. Neden? bunları bildiği için. Dursun da hepsini satma peşinde idi. Takım umrunda değil herifin.

Yani takım bjk ye ve fb ye göre alternatifi az olduğunu hepimiz kabul ediyoruz sanırım. İlk 11 de en büyük eksikliklerimiz nedir desek hepimiz Forvet , Sağ bek ve ön libero dermiyiz ? deriz di mi ? Eh forvet istedi Hamza, Kevini istedi sağ beke. Meloyu göndermemek için extra bir dolu taviz verdi mi vermedi mi ?

Peki neden her yenilgide Dursun yerine, Ünal Aysal yerine Hamza gömülüyor ilk ?

Burak , Umut Sabri gibi cibiliyetsizlere güvenseydi Kevini Forveti ister miydi ? Haksız değilmiş değil mi bunlara güvenmemekle ?

Ee şimdi niye ilk Hamza gömülüyor ? En kolayı onu gömmek diye mi ?

Son düzenleme:
Gomulecek son adam hamzaymis peh. Zaten uber beyinlik yapip sneijderi on libero oynatip yanindaki ve arkasindaki adamlara ekstra yuk binmesinin sebebi sneijder burakla umutta degil. Hamzanin tum bu taktiksel olaylarda sucu yok cunku hatta suclu benim ben embesilcr fantaziler deniyorum, ben hazir yabanci yerine hazir olmayan yerli aliyorum. Benfica macinda gol bagira bagira gelirken bilali cikarmayi akil edemeyen tek kisi benim. Teknik direktor diye malzemeciyi koysan ayni fantazileri o da denerdi.
Neymis takimda kondusyon yokmus cunku 100 kilo gobegi olan kondusyoner benim ekibimde

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Podolski Alman milli takımında da sol kanat oynuyor. Target striker değil. Hiç de oynatılmadı.

12 haziran, şampiyon olmuşuz ilk röpörtaj : Hamza Hamzaoğlu: Bir forvet ihtiyacımız var - Fanatik

Alman milli takımında bir dünya forvet var. Senin takımında Umut ve Burak denen iki tane kazma var. Bunların olduğı yerde Podolskiyi bulmuşsun öpüp de başına koyacaksın. Sahanın neresi söz konusu olursa olsun bu iki kazmayla Podolskiyi kıyas etmek futbola ihanettir.
Ayrıca hamza kesin bir tavır koymadı. Madem bunlarsan memnun değildi, en azından birini şutlasaydı diğerlerine yaptığı gibi, yönetim birini alırdı mecbur. Koca yaz sezonunu yat yata geçirdi ağam. Geçen seneden belliydi bizim forvet ihtiyacı. O kadar adamı gönderirken yanlarına Umutu da katıvereydi. Onu da biz mi öğretelim.
Hem madem forvet lazım demiş, demek ki bunlardan bi cacık olmayacağını biliyor, neden ikisini de hem de aynı anda oynatıyor, asıl konu bu??

Son düzenleme:
burda cemaliyi savunmuyorum. Ama meloyu yolla, sonra parasını ödediğin cemaliyi yolla yerine adam alma son gün. Hamza meloyu tutmak için ne kadar ödün verdi Meloya. Neden bunları bildiği için. Dursun da hepsini satma peşinde idi. Takım umrunda değil herifin.

Yani takım bjk ye ve fb göre alternatifi az olduğunu hepimiz kabul ediyoruz sanırım. İlk 11 de en büyük eksikliklerimiz nedir desek hepimiz Forvet , Sağ bek ve ön libero dermiyiz ? deriz di mi ? Eh forvet istedi Hamza, Kevini istedi sağ beke. Meloyu göndermemek için extra bir dolu taviz verdi mi vermedi mi ?

Peki neden her yenilgide Dursun yerine, Ünal Aysal yerine Hamza gömülüyor ilk ?

Burak , Umut Sabri gibi cibiliyetsizlere güvenseydi Kevini Forveti ister miydi ? Haksız değilmiş değil mi bunlara güvenmemekle ?

Ee şimdi niye ilk Hamza gömülüyor ? En kolayı onu gömmek diye mi ?

Hayır, şu haldeyken bile yapılacak doğru şeylerle maçların kazanılabileceği bilindiği için ilk olarak Hamza'ya yükleniliyor. Bu kadar basit. Dursun onu alsaydı, Ünal Aysal şunu yapsaydı demek doğru eleştiriler olabilir ama bu maç özelinde o yapılmamış şeylere rağmen 3 puan kazanılıp dönülebilirdi. Kazanılamadıysa da bunun sorumlusu oyuncular ve teknik direktörün seçimleridir.

ne kadar kötü oynasalarda hakemde ince ince dogradi.
en cok kizdigim noktada, takimin her mevkisinde eksik olmamiz ama
özelikle stoper pozsiyonda okdadar yetersizki direk koy daha iyi
hic olmasa arada top carpar.
bukadar kötümü olur bi takimin stoperleri hele o chdejou denilen herif
gitsin önce bi pozisyon almayi ögrensin.
1 haftanin icinde 2 tane maci götürdü.
bukadarmi aciz olur bi takimin stoperi, stoperleri.

Baş sorumlu Hamza Hamzaoğlu'dur. Bu kadrodan çok daha iyi verim alması gerekiyor, kurduğu kadrolar ve taktiklerle takımı bozuyor. Futbol basit bir oyun ancak bunu zorlaştıran bir teknik direktör var başımızda. Ne diyelim önümüzdeki maçlarda inşallah ders alır hatalarından.

Hamzaoğlu: "Hazır bir yabancı almaktansa yerli oyuncuyu almayı tercih ediyorum"

bu adam yerli evlat sevici bu zihniyette adamdan gs hocası falan olmazz

Rizespor'un sağ beki Orhan Ovacıklı'nın(5) top kapma sayısı Galatasaraylı futbolcuların toplam top kapma sayısına eşit.

Böyle bir rezilligi bize gösterdigin için saol Hamza

Takım çok alternatifsiz. İşte bu yüzden rotasyon yapamıyoruz. Bu yüzden takım çok yorgun.

Allah korusun Sneijder ve Poldi sakatlansa GS ligi kaçıncı sırada bitirir ? 7-8?

Bunu bjk veya fb için söyleyebilir misiniz ?

Bugün kim nerede oynamalıydı ? Sağ bek Sabri oynamasın ? Tamam Tarık mı ? Yok çok kötü. Denayer oynasın ? Adam stoper!! Devşirme oynasın diyosunuz. Umut oynamasın. Tamam. GS da işi olmamalı zaten. Kim oynasın ? Bilal mi ? Jose mi ? Bilal 30 küsür yaşında. O bu tempoda iyice biter. Jose ? E girdi ne oldu ?

Olay çok basit. Takım alternatifsiz ve rotasyon yapamıyoruz. CL dönüşü bunu hep yaşıycaz hele ki deplasmanlarda.

Muslera(29)
Sabri(31) Chedjou(30) Balta(32) Olcan(30)
Podolski (30) Sneijder(31) Selcuk(30) Yasin(28)
Burak(30) Umut(32)

Yas ortalamasi 30,28. Bu bir utanc tablosudur bana göre. Sonra takim niye temposuz, oyuncular niye kosmuyor diye sitem ediyoruz. En genc oyuncu 28 yasindaki Yasin.

Simdi kimse yok tecrübe yok su yok bu diye gelmesin arkadas. Ilk 11 de en az 4 tane beyinsiz futbolcu var senin, dinamizm yok, ceviklik yok, savascilik yok, peki ne var arkadas ne var?

Bugün kim nerede oynamalıydı ? Sağ bek Sabri oynamasın ? Tamam Tarık mı ? Yok çok kötü. Denayer oynasın ? Adam stoper!! Devşirme oynasın diyosunuz. Umut oynamasın. Tamam. GS da işi olmamalı zaten. Kim oynasın ? Bilal mi ? Jose mi ? Bilal 30 küsür yaşında. O bu tempoda iyice biter. Jose ? E girdi ne oldu ?
Muslera
Denayer-Chedjou-Hakan-Olcan
Selçuk
Jose-Wesley
Poldi-Burak-Yasin

Hiç yoktan saçma sapan kontralar yemezdik, orta sahada kaptırılan toplardan sonra geride birileri olurdu. Skor alırsan da Burak veya Yasin yerine al Bilal'i hatta JPK'yı. Dar rotasyonda elinden geldiğince düşük tempoda topa sahip olarak oynarsın şu takımla. Ceza sahası çevresinden geri dönmeyecek 4 adamı koyup arkalarına da hem oraya top atmaları hem dönen topları karşılamaları için 2 kişi koymaktan çok daha akıllıca olurdu. Hocanın çıkardığı şu takımın akıl alır yani yok:
Muslera
Sabri-Chedjou-Hakan-Olcan
Selçuk-Sneijder
Podolski---------Yasin
Burak-Umut

Bu bildiğin Arena'da son 20 dakikasına berabere falan girdiğimiz maçta risk alıp top şişirerek gol bulmaya yönelik kadro.

Son düzenleme:
Bu arada 3-3'ten sonra gol aramaya gitmemizi takımdaki hırsa bağlayan ve şampiyonluk alameti olarak görmek isteyenlere Hamza hocamızın maç sonu açıklamalarından bir bukle sunmak isterim:

Hamza Hamzaoğlu'nun maç sonu açıklamaları şöyle:

"...Her şey rağmen, 10 kişi bile kalsan, gel ceza alanı üzerine savunmanı yap, gol yeme. Biz Galatasaray'ız, bunu başarmalıyız. Başaramazsanız, mağlup olmak zorundasınız."

Üst Alt