STSL 15/16 H:11 | Çaykur Rizespor 4-3 Galatasaray | M.S | 7 Kasım - Sayfa 72 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 15/16 H:11 | Çaykur Rizespor 4-3 Galatasaray | M.S | 7 Kasım

Adamin haline bak arkadas..

CTOywucUAAAStB9.jpg

Muslera
Denayer-Chedjou-Hakan-Olcan
Selçuk
Jose-Wesley
Poldi-Burak-Yasin

Hiç yoktan saçma sapan kontralar yemezdik, orta sahada kaptırılan toplardan sonra geride birileri olurdu. Skor alırsan da Burak veya Yasin yerine al Bilal'i hatta JPK'yı. Dar rotasyonda elinden geldiğince düşük tempoda topa sahip olarak oynarsın şu takımla. Ceza sahası çevresinden geri dönmeyecek 4 adamı koyup arkalarına da hem oraya top atmaları hem dönen topları karşılamaları için 2 kişi koymaktan çok daha akıllıca olurdu. Hocanın çıkardığı şu takımın akıl alır yani yok:
Muslera
Sabri-Chedjou-Hakan-Olcan
Selçuk-Sneijder
Podolski---------Yasin
Burak-Umut

Bu bildiğin Arena'da son 20 dakikasına berabere falan girdiğimiz maçta risk alıp top şişirerek gol bulmaya yönelik kadro.

Selçuk 18, Balta 22. dk da sakatlanıp çıktı. Nasıl şekillenecekti kadro ?

Selçuk 18, Balta 22. dk da sakatlanıp çıktı. Nasıl şekillenecekti kadro ?

Selçuk yerine Bilal, Hakan yerine Semih girerdi de, bu çok mantıksız bir soru. Hamza kendi 11'ini hazırlarken Selçuk ile Hakan sakatlanacak ona göre hazırlayayım kadroyu mu demiş :eek: Belki benim 11 çıksa ani depar atmak zorunda kalmayacaklardı ve sakatlık yaşanmayacaktı.

Selçuk yerine Bilal, Hakan yerine Semih girerdi de, bu çok mantıksız bir soru. Hamza kendi 11'ini hazırlarken Selçuk ile Hakan sakatlanacak ona göre hazırlayayım kadroyu mu demiş :eek: Belki benim 11 çıksa ani depar atmak zorunda kalmayacaklardı ve sakatlık yaşanmayacaktı.

Hayır selçuk yerine alternatif olarak sunduğun bilal 33 yaşında ve çok daha yorgun. Semih tarihin en sakar stoperi.

Anlatmak istediğim işte alternatifsizliğimiz. Emre çolak yazanlar var hala buraya. Adamdaki beyin kasapta kilosu 30 tl ye satılıyor!!

Aklım almıyor. 24 yaşıma geldim, henüz şahit olmadım uzatmalara önde girip maçı geride tamamladığımıza. Hatta buna herhangi bir takımda rastlamışlığım yok. Bize mahsus.
Teşekkürler Şaban Şabanoğlu.

Hayır selçuk yerine alternatif olarak sunduğun bilal 33 yaşında ve çok daha yorgun. Semih tarihin en sakar stoperi.

Anlatmak istediğim işte alternatifsizliğimiz. Emre çolak yazanlar var hala buraya. Adamdaki beyin kasapta kilosu 30 tl ye satılıyor!!
GS seviyesinde bir takıma göre alternatifsiz olduğumuzun farkındayım ama bu alternatifsiz kadroyu da çok kötü şekilde yöneten bir hoca var, anlatmak istediğim bu. Umut yerine Emre oynasa beyin konusunda hiçbir değişim olmazdı, ikisi de aynı kalibrede, ama en azından orta sahada ekstra bir adam olurdu mesela.

Hamzacılar nereye gitti yine kayboldular bir anda :D Zaten bir galibiyetlerde çıkarlar ortaya başka zaman göremezsin :asd22: Hadi savunun yav hamzacığınızı nerelerdesiniz? Uzatmalara 3-2 önde girdiğimiz bir maçı 4-3 verdik. Yanlış olmasın barcelona değil çaykur rizeye verdik :red: Ben bunca yıllık Galatasaraylıyım böyle birşeyi ne gördüm ne duydum! Hamzacığınız adını Galatasaray tarihine altın harflerle yazdırdı helal olsun. Daha önce böyle birşey hiç olmamıştı :red:

Wesley Sneijder gibi dünyanın sayılı 10 numaralarından birini 90 dakika ön libero oynatan bir zihniyetten bahsediyoruz. Bence dünya futbol tarihine geçti helal olsun :asd22:

GS seviyesinde bir takıma göre alternatifsiz olduğumuzun farkındayım ama bu alternatifsiz kadroyu da çok kötü şekilde yöneten bir hoca var, anlatmak istediğim bu. Umut yerine Emre oynasa beyin konusunda hiçbir değişim olmazdı, ikisi de aynı kalibrede, ama en azından orta sahada ekstra bir adam olurdu mesela.

Ben de derim ki Emre bugüne kadar GS a sıfır maç kazandırdı. Ama Umut en az 10. Belki hh buna göre tercih yaptı. Üstelik zaten selçuk ve sneijder ile orta saha bu kadar yumuşakken bir de en azından pres yapan umut yerine emreyi tercih etmek ne kadar mantıklı ? Bir de benficada o topu vurması gerekirken tutup kaptırınca takıma gol yediriyordu. Bu hatası ödüllendirilmiş olabilirdi emre oynatılırsa!!

Cok canım sıkılıyor aga yok mu böğle bize umut sacacak polyanna.
Hamzacılar var ama onlarda mağlubiyetlerde ortadan kayboluyorlar nedense :D Dur bakayım ben bir deniyim; Aslında hoca ve takım müthiş lakin selçuk sakatlandı rodriguez girdi ondan verdik maçı. Bu maç aslında ölçü değil kardeşim güzel günler yakındır... (Yersen :asd:)

Hamzacılar var ama onlarda mağlubiyetlerde ortadan kayboluyorlar nedense :D Dur bakayım ben bir deniyim; Aslında hoca ve takım müthiş lakin selçuk sakatlandı rodriguez girdi ondan verdik maçı. Bu maç aslında ölçü değil kardeşim güzel günler yakındır... (Yersen :asd:)

Abi yapma moralimi cok iyi yaptın ha zaten uyuyamıyorum fikstürede baktım içim sıkıldı off ulan off

Hamzacılar nereye gitti yine kayboldular bir anda :D Zaten bir galibiyetlerde çıkarlar ortaya başka zaman göremezsin :asd22: Hadi savunun yav hamzacığınızı nerelerdesiniz? Uzatmalara 3-2 önde girdiğimiz bir maçı 4-3 verdik. Yanlış olmasın barcelona değil çaykur rizeye verdik :red: Ben bunca yıllık Galatasaraylıyım böyle birşeyi ne gördüm ne duydum! Hamzacığınız adını Galatasaray tarihine altın harflerle yazdırdı helal olsun. Daha önce böyle birşey hiç olmamıştı :red:

Wesley Sneijder gibi dünyanın sayılı 10 numaralarından birini 90 dakika ön libero oynatan bir zihniyetten bahsediyoruz. Bence dünya futbol tarihine geçti helal olsun :asd22:

orta göbekte oynaayan 2 kişiden biri olunca ön libero mu oynamış olunuyor ?

Ben de derim ki Emre bugüne kadar GS a sıfır maç kazandırdı. Ama Umut en az 10. Belki hh buna göre tercih yaptı. Üstelik zaten selçuk ve sneijder ile orta saha bu kadar yumuşakken bir de en azından pres yapan umut yerine emreyi tercih etmek ne kadar mantıklı ? Bir de benficada o topu vurması gerekirken tutup kaptırınca takıma gol yediriyordu. Bu hatası ödüllendirilmiş olabilirdi emre oynatılırsa!!

Tamam Umut yine yapsın presini, Burak'ı kessin Jose'yi alsın mesela. İsim olarak bakmıyorum ben mevkii olarak diyorum, Selçuk-Sneijder ikilisinin olduğu bir orta alanın önüne Podolski-Burak-Umut-Yasin'i koymak intihar. Öndeki adamlardan birini çıkarıp daha dengeli bir takım yaratabilirdi.

orta göbekte oynaayan 2 kişiden biri olunca ön libero mu oynamış olunuyor ?
Bir nevi öyle oluyor. Yediğimiz ikinci golün öncesinde gollük koşu yapan siyahi santraforlarını kimin savunmaya çalıştığına dikkat etmemişsin sanırım. Yoksa böyle bir soru sormazdın diye düşünüyorum. Tek orta sahanın yanına Sneijder'i koyarsan normalde bu oyuncudan beklenilmeyecek derecede savunmaya yardım etmesinin beklendiği mesajını vermiş olursun. Hadi bunu yaptın diyelim o halde 3'lü orta saha kullan biri Sneijder olsun bu kadar kötü olmazdı. Evlatları çift forvet oynasın diye bu ilk 11 ile sahaya çıkmak demek bana göre takımı sabote etmek taraftara ihanet etmek demektir. Benim için bunun tartışmaya açık bir tarafı yok.

3-2 öndeyiz, 10 kişiyiz ve defansta eksik yakalanıp gol yiyoruz böyle bişey nasıl olabiliyor hayret ediyorum.Aynı şey 2-2'lik Başakşehir maçında da olmuştu.Yüklenirler yersin de böylesi koyuyor, resmen aptallık.

Ben Sneijder'in oyunun gerisine alınmasına bişey demem.Geriden oyun kurması,topun onunla daha fazla buluşması bizim için daha olumlu olur ama şu kadro yapısıyla özellikle zor deplasmanlarda bizi kevgire çevirirler o da bir gerçek.Bunu yapacaksak iç sahada ve nispeten zayıf rakiplere karşı yapabiliriz.Tabi öndeki edi ile büdünün bir an önce yollanması lazım.Forvetsiz oynuyoruz,9 kişiyle oynuyoruz.Şu halimizle 3 gol atmamız bile başarıdır.Hatta 25 gol atmışız.Eli ayağı düzgün 2 forvetimiz olsa 30 üstü rahatlıkla görülürdü şuanda

Tamam Umut yine yapsın presini, Burak'ı kessin Jose'yi alsın mesela. İsim olarak bakmıyorum ben mevkii olarak diyorum, Selçuk-Sneijder ikilisinin olduğu bir orta alanın önüne Podolski-Burak-Umut-Yasin'i koymak intihar. Öndeki adamlardan birini çıkarıp daha dengeli bir takım yaratabilirdi.

Burak tan cacık olmaz. Tıpkı umut , emre ve sabriden olmayacağı gibi. Ama Buraksız çıkıp bu maçta puan kaybedersen basın başta olmak üzere herkes hh yı gömer. ister istemez bunu da düşünüyordur.

Ben burada çok boyutlu bakılması için kasıyormuş gibi yapıyorum. Yani takım içinde dikkatli olmak zorunda hamza. Bana sorsan ben tek forvet sinan ile çıkardım. Ama ergenliğini atlatamamış burak bunu hazmedemez ve takımı baltalayabilir. neticede sneijder fenere 2. füzeyi yolladığında kendisine pas atmadığından sevinmeyen bir ergenden bahsediyoruz. bu hıyarı bir de küstürmeden idare etmek durumundasın çünkü dursun sana istediğin forveti almamış!!

Üst Alt