STSL 18/19 H:1 | Fenerbahçe 2-1 Bursaspor | MS | 11 Ağustos - Sayfa 24 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 18/19 H:1 | Fenerbahçe 2-1 Bursaspor | MS | 11 Ağustos

VARın ülkemize tek faydası hakemlerimizin nekadar satılık ve haysiyetsiz olduklarını gösterecek olması. eskiden görmedik diyorlardı şimdi gördük ama göstere göstere taraf tutan orman çocuklarıyız biz diyorlar.

Gerek Fenerbahçeli taraftarlarda, gerekse de Fenerbahçeli yorumcularda aynı söylemler; Fenerbahçe'de değişim rüzgarları esiyor. Cocu ile birlikte takım başka bir hava yakaladı. Hiç şüphesiz bu yorumlara katılmamak mümkün değil, evet Fenerbahçe'de birşeyler değişiyor. Fenerbahçe eskisinden de leş bir hale gelmiş çünkü. Aykut Kocaman döneminde hiç değilse biraz pas yaparlardı şimdi onu da beceremiyorlar. Ayew'e büyük umut bağlıyorlar. Biraz zaman geçsin patlar balonu, fazla katkı veremez. Barış Alıcı'nın daha çok fırın ekmek yemesi gerek. Ama kumaşı fena değil. Şu ana kadar, geçen sezonki 4 şampiyonluk adayını da hem Avrupa hem lig maçlarında şöyle böyle gördük. Fikrim net, bu sene şampiyonluk yarışı gene Galatasaray ile Başakşehir arasında geçer. Beşiktaş'ın da biraz şansı var. Fenerbahçe ilk 2'ye bile giremez. Ama Fenerbahçe'nin bir şansı var, o da 4 senedir şampiyon olamaması ve henüz yeni bir başkana sahip olması. Sistem durumdan vazife çıkarıp Türk futbolunun marka değeri adına ve yeni başkana hoşgeldin hediyesi bağlamındaFenerbahçe'ye bir şampiyonluk vermek isteyebilir. Ama dış destek almazsa Fenerbahçe'nin işi zor.

Maçta hakem açısından çok kritik pozisyonlar yaşandı. Fenerbahçe'nin kazandığı penaltı mesela tartışılır. Hem faul tartışılır hem de fauluün yeri. Pozisyonun içinde Mehmet Topal varsa biraz şüpheyle yaklaşacaksın. Şaşırmayın çünkü bu adam millete efendi diye yutturulan en büyük üç kağıtçılardan biridir. Elle gol attıkan sonra çocuğunun üstüne yemin edecek tıynette, saha dışında sakatlandıktan sonra zamandan çalabilmek adına sürünerek saha içine giren, çaktırmadan rakiplerine sert fauller yaptıktan sonra ellerini kaldırıp birşey yapmadım diyen bir adam en nihayetinde. Bence gene hafif teması hisseder hissetmez atladı. Bu hakemi biraz cesur bilirdim o da modaya uymuş. Gerçi o vermese ne gam, VAR odasında Ali Koç pardon Ali Palabıyık var,Fenerbahçe'nin greyderi, yol temizleyicisi zaten hazır kıta yerinde. 28.dakikada Ayew kendi ceza alanı yakınlarında kendini öyle bir yere atıyor ki hakem bıraksa Bursa 2 futbolcuyla birden ceza alanına girip golü atacak hemen düdüğü öttürüyor. Fenerbahçe formasında bulaşıcı birşeyler var galiba, her gelen kendini yerden yere atıyor. Fenerbahçe'nin 2.golünden önce Barış Alıcı rakibine net faul yaparak topu kazanıyor. Bir orta ve gol. VAR gene devrede yok çünkü golü Fener atmış.

Maçın 2.yarısındaki kararlar ise doğru. Bursa lehine hakemin önce penaltı verdiği pozisyonda topun ilk atıldığı anda pozisyon ofsayt. Yan hakem tespit edememiş ama video yardımcı hakem uyarısında haklı. Son dakikadaki pozisyonda da Skrtel hava topuna çıkıyor ama topu görmüyor bile, tamamen çarpma. Karar doğru.

VAR'daki hakem buymuş puahahahhaahahha

operasyon_hakemi_ali_palabiyik_h458396_12922.jpg

erman bursanın golüne faul demiş.ulan o faul olsa ne olur?fenerin penaltısı penaltı değil,2.golden önce faul var.bursanın net penaltısı verilmemiş.sen 1 tane sayarsın,ben 3 tane saydım.bursa her türlü doğrandı,gözler önünde.

bursanın verilen ama sonra iptal edilen penaltısı için,ofsayt faul demiş fenerliler.sonra da var olmasa penaltı verilecekti.....sizin dogdugunuz günü.....lehine verilen olmayan penaltı için var uygulmasına gitmeyen,bursanın penaltısı için vara bakıp da penaltıyı veremeyen halil umut meler dogruyu yaptı ama di mi?köpek sürüsü

erman bursanın golüne faul demiş.ulan o faul olsa ne olur?fenerin penaltısı penaltı değil,2.golden önce faul var.bursanın net penaltısı verilmemiş.sen 1 tane sayarsın,ben 3 tane saydım.bursa her türlü doğrandı,gözler önünde.

bursanın verilen ama sonra iptan edilen penaltısı için,ofsayt faul demiş fenerliler.sonra da var olmasa penaltı verilecekti.....sizin dogdugunuz günü.....lehine verilen olmayan penaltı için var uygulmasına gitmeyen,bursanın penaltısı için vara bakıp da penaltıyı veremeyen halil umut meler dogruyu yaptı ama di mi?köpek sürüsü

Aslinda çok büyük bir mallik ve ayri bir hata oldu orada Senin dedigin gibi. Mesela Dünya Kupasina Hakem VAR esnasinda neyi kontrol ettigini gösteriyordu mesela örnek veriyorum ‚Red Card Situation‘ yani hakemin düdügü çaldigi pozisyon incelenir. Bu mal penaltiyi verip saniyeler önce vermedigi ofsayt/faul pozisyonunu degerlendirip kameralar görsün diye de agziyla ‚çarpisma çarpisma‘ gibi saçma sapan cümleler kullaniyor. Ulan Iki febeli çarpisip eline çarpinca el olmuyormu?!

Yavsak hepsi

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bursanin iptal edilen pozisyonunda ofsayt var , fb nin penaltisinda darbe cizgi uzerinde , son dakikada ise "isteyerek" bir elle oynama yahut alan genisletme gormedim

Fakat hem bursanin hem fb nin gollerinin baslangici oncesi faul yoruma acik

barış alıcı'yı eskiden övdüğüm de sıkıntı olmuyordu fbye gelince de iyi transfer geleceği parlak gibisinden 1-2 de benzetme yapınca uzaktan yakından 90dk maç izlemeyen-izleyemeyen rtaşlarımdan enteresan tepkiler almıştım. objektif olamamalarından dolayı da kaynaklanabilir bu tabii. ama potansiyeli gösterdi çocuk yine. iyi bir satış yapabilir 2 sene içinde bence. onun dışında fbde fazla numara göremedim ben bir şey değişmemiş.

Üst Alt