STSL 18/19 H:11 | Galatasaray 2-2 Fenerbahçe | MS | 2 Kasım - Sayfa 150 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
biz sütcü stadinda 2:0 geriye düsmüs olsaydik imkani yok beraberlikle cikamazdik kesin fark yerdik, biz neden kendi evimizde 2:0 koruyamiyoruz? hakemi gectim insan birseyler yapar icabinda oyunu sogutur ufak ufak faul ler ile, veya bir iki oyuncu oyuna sokar farkli bir taktik ile yolmuza devam ederdik. penaltidan önce bile gol geliyorum diyordu, futbolculara bir heycan basladi ne pas atabildiler nede adam gibi kontratak yapabildik bir kac firsatimiz oldu ücüncü golü atmaya onuda beceremedik.

2:1 den sonra zaten futbolcular tamamen oyundan koptu, hoca en gec burda birseyler yapmasi gerekirdi ama oda bizim gibi 2:2 olmasini izledi, sonrada zaten fenerlilere bir öz güven geldi bizimkilere aman simdi ücüncüyü yemiyelim korkusu hakim oldu ve birsey de yapamadik, zaten selcuk da girince takim iyice dagildi.

tabiki hakem faktorü var ama hakem kadar futbolcularda suc var iki sifir öndesin cok daha rahat oynamaniz gerekirdi ama heran gol yeriz korkusu ile maca devam ettiler, hocada da suc var, mac iki sifir sen hic bir hamle yapmiyorsun, mac gidi gidecek selcuku oyuna sokuyorsun, selcuk ne alaka hocam? adam 30 dakikalik futbolcu olmus bu 30 dakika icindede zaten ne kosuyor ne pres yapabiliyor, pas desen ancak havadan defansin arkasina top sisiriyor oda yerini bulmuyor. yeter artik ama cikacak oyuncu garry ise onun yerine selcuk degil feghouli veya yunus olmaliydi. selcuk oynua sokarak kanatini gücsüzlendirdin orta sahayi da resmen bos biraktin

Maçı taraftar verdi evet! Dakika ellide oley çekersen "üç üç üç" diye bağırırsan ölüyü diriltilsin. Üçüncü lig takımına bile o kampçıyı verirsen seni yener. Üç diye bağırmaya başladıklarında hemen yanımdaki arkadaşıma "allah korusun da üç yemeyelim" dedim. Kabus gibi bir geceydi. Sebep olanlara yazıklar olsun!

Beyler fb ye hakem destegi diyorsunuz ama adamlar VAR ile 11 haftada yeni 10 puani bulabildiler , sen de ayni hakemle 2-0 i buldun erkenden.

Bir hakem oyunu beraberlige baglamak istese mac 0-0 iken mi yoksa 2-0 a gelmisken mi bunlari yapar ? Lutfen bu tip bahaneleri birakalim. Seyirciye de oley oley icin kizmak yersiz . Cunku dunyanin her yerinde seyircinin oyunun tansiyonuna aykiri veya kendine has tepkileri olabilir

Burada oyunu veren tamamen sahadaki oyuncu grubu ve teknik heyettir. Oyuncu grubu fizik kondusyon olarak bitik . Kirilma maci Porto maciydi , oradaki takim sonraki haftalarda resmen bitti. Ic sahada gol gec gelse de son "bu maci bir sekilde aliriz dedigimiz" mac da Erzurum maciydi

Antalya rezalet oyun , ekstra bir gol ve 3 puan . Bursa maci iki tarafa da gidebilirdi , Malatya maci ruhsuzlar ordusu , ve fb maci .. Tabi hepsinden onemlisi schalke macindaki mucize 0-0

Hoca da hem oyuncu noksanligindan , sakatliklardan ama kendisinin de oyunu yonetememesinden dolayi kabahatli . Ozellikle bazi oyunculara luzumsuz sabir gosteriyor . Su macta sinan yerine yunus ,mugdat , feghouli , hangisini koysan bu kadar oynar

Bir de rodrigues , onyekuru , hatta ndiaye nin bu tepe taklak dususleri nedir yani ? Biz kasimpasa macindan sonra rodrigues gibi bir oyuncu gormuyoruz sahada , bir adam 8/10 dan 2/10 a duser mi 2 haftada . Ayni Gomis teki super kupa maci hallerini goruyorum bu adamda

Kulubun icini ilk kez toparlayamayan bir terim albayrak ikilisi var

Simdi olayı taraftara baģlayan arkadaslara söyliyim

3 3 3 diye bağırmakla takım rehavete düsmez
Sana 4 atan trabzon
Sana 3 atan akhisar
Sana 2 atan malatya taraftarı takımlarını 3 3 diye inlettiler gecicez o isleri

Bu takımın karakteri sıfır 0
Bu takım sampiyon olacak bi takım değil
Sen 2-0 dan macı elinde tutamıyosan birde üstüne yenilgiyi fener kacırıyosa ben sorunu takımda ararım. Dakika olmus 60 hepsi saldı rahat rahat paslasmalar, defansta top cevirmeler. Sizin oyun planınız nedir neyi amaclıyosunuz ? 0-0 giden mactada hic birsey oynamadık ikinci yarıda da oynamadık. O 2 gole sükür edip dahada dikkatli olacaģımıza dahada acıklar bulacaģımıza oyundan düserek nasıl bir olusum olduğunu gördük bu takımın.

Sezon basından beri hic bir halt oynadığımız yok, hic sakat yokken de bu takım o rezaletlerin isaretlerini sahada veriyodu.
Nasıl ki saracoglunda 2-0 dan 2-2 ye getirip son dakika da galibiyeti kacıran taraf Galatasaraysa ve fenerin o sezon ki ruhsuzluğu bitikligi oynadığı top hic bir halt degilse bizimde bu sezon bu mevcut elimizdeki kadro karakteri olmayan ruhsuz bir kadrodur.
Ilk basta takımda arayacaksın sucu, sürekli bir bahane bularak isin icinden cıkamayız. Ona bok at hakeme bok at sakatlık var de. Bunların hic biri yokken en bastan süper kupadan beri bu olusum ne oynuyo bana lütfen biri acıklasın?
Biz niye sürekli bahaneler bulmak zorunda kalıyoruz? Adnan polatlı kadronun bir tık üstü, adnan polatlı kadronun ruhsuzluğu herseyi var bu takımda. Ama hic kimse suclu degil oynanan oyun rezalet ama suclu bahane hep var. Ben kabullenemiyorum bu takımı,bu takımın ruhsuzluğu yüzünden sakatlar hakem bahane olamıyo benim gözümde.

Süper kupa macı 90 dakika rezalet futbol isin icine hakem girdi bahanemiz hakem

Göztepe macı 90 dakika rezil futbol zar zor 1 gol

O meshur alanya macı;
6 gol
Ilk yarı rezalet futbol
Ikinci yarı golü yigen tarafın oyundan düsmesi sonucu kazanan Galatasaray

Trabzon macı rezalet
Akhisar rezalet
Malatya rezalet
Antalya rezalet
Bursa rezalet
Erzurum rezalet

Bana porto macı dısında bir oyun gösterin ki bu macı biz hak ettik diyelim

Benim burada uzuldugum , yok fb yi ezemedik , seyirci atismalari , kavgalar degil . Meseleye su sekilde bakiyorum . Bitik bir kadroya 7 tane maliyetli isim alindi ve bunlardan 1 tanesi haric hepsi kadromuzda halen . Uzerine nagatomo ,muslera ve rodrigues gibi temel adamlar da var

Sonuc olarak muthis yedek kadromuz olmasa da 10-11 tane hem ciddi yatirim yapilan , hem de senelik ucreti olan adamimiz var. Ama biz sinan, omer, ozan, eren ,selcuk gibilerle resmen 2015-2016 ya geri donmek uzereyiz

Bu tonla adamin tekrar takima monte edilmesi sart cunku bunlari satabilecegimizi dusunmuyorum.

Muslera

linnes (mariano) - maicon (ozan) - serdar - nagatomo

feghouli - belhanda (emre) - ndiaye (donk) (fernando) - rodrigues - onyekuru

eren

Aslinda eren haric mevkilerimiz gayet iyi , ama bu adamlarin acilen fit ve surekli oynar hale getirilmesi lazim. Biz bu mariano , feghouli, maicon gibi adamlardan gecen sene ciddi katki aldik , farkli farkli maclari kurtardilar , feghouli cok guzel bir ts maci oynadi ornegin , mariano basaksehir macini aldi , rodrigues bjk macinda etkiliydi , belhanda yine elestiriliyordu ama kayseri , akhisar gibi problemli maclarda asisti golu vardi

terim bunlarin yerine tonla adam devsirdi , bir kismi sakatliktan bir kismi da dalga gecer gibi feghouliyi 85 te oyuna almaktan .. Sen oyuncuyla didisemezsin , hele boyle kuzey afrikalilar yolunda adamlar , kizaga cekince filan 1990 larin ortasindaki yerliler gibi ucup kacmazlar , oynatmazsan oynatma parami ver de gerisine karismam der gider

Bizim bu kadar maas verdigimiz adamlari kenarda oturtma luksumuz yok , cogunun da sakatliginin ciddiyetine inanmiyorum . Yol yaptilar bu sakatlik isini .. Cok daha ust duzey zorlu maclar oynadigimiz hangi periyodda bu kadar sakatlik oldu , 1990 larin sonunda geberiyordu takim ,18 avrupa kupasi maci oynadi uefa senesi , yine 2012 donemi aynen , kisacik donemde her hafta 3 mac vardi

Herkes Fener bitik diyor da biz çok mu diriyiz?

50 de 2 - 0 öne geçmişsin, kendi evindesin, rakibin gardı düşmüş kendi elinle maçı veriyorsun.

Fırat şerefsizdir o ayrı konu ama sen de yapma Muslera o hareketi. Geçen hafta aynı pozisyonda A. Gücünün penaltısı da verildi VAR kararı ile. Ya 2 - 1 den sonrası? Sahaya ağırlığını koyacak, takımı toparlayacak karakterde tek oyuncu yok.

Hakem hatalarına sığınmak bahanelerin en kolayı. Bu yüzden de bu memlekette futbol ilerlemiyor.

Bu maçın zaten bitik durumdaki mental duruma çok olumsuz etkileri olacak. Ceza alacaklarda cabası. Önümüzdeki zorlu deplasmanlardan sağlıklı sonuçlarla çıkabileceğimizi sanmıyorum.

Plansız, programsız, günü birlik yapılan transfer planlamasının sonuçları yeni yeni çıkıyor.

BERkayeKİN

Ya bu terimin her zaman yaptigi sey , oturup izleyin malum isvicre macini , yahu serhat akinin bile aciklamalari var , belcikali hakem maci biz alalim diye elinden geleni yapti , bir yerde attim kendimi sak penalti caldi diye .. o macta isvicrelilere neden saldirdi oyuncular , selcuk sahine bas bas diyen kim ? ne yapmis de bleekere o macta ? alpay gitti 1 inci dakikada borek gibi elle oynadi ,verdi penaltiyi ,ne yapacakti ,aman turkler dunya kupasina gitsin calmayim gormeyim mi diyecekti

gecelim , ordu maci ... mac ilk yari 0-2 .. neden , hakan balta denen tipin luzumsuz elle oynamasi ve verilen penalti .. ne yapacakti hakem , vermeyecek miydi GS sampiyonluga gidiyor diye.

geciyorum mersin maci meshur , sacma sapan defans hatasi 0-1 , sonra klasik dany gole giden adami indirdi , nasil super kupa macinda delirdik kirmizi da kirmizi diye , ondan beteriydi ,hakem de faulu calinca kirmiziyi cikardi .. ne vardi o mac once terim in , sonra hasanin , sonra umit in atilmasini gerektiren hakem hatasi

hoca bazen bunlardan medet umuyor ama artik cok goze batiyor , millet kor degil .. kotu secimleri , bitik takimi boyle seylerle kapatamazsin

2012-2013 Galatasaray 3-1 Mersin İdman Yurdu maç özeti tr.beinsports.com

02:20 den itibaren izleyin bunu da , klasik mac basi maglup duruma dusuyoruz , bir uzun top ,her takimdaki dengesiz dany ,burhan topu tiklayinca sag koluyla herifi yere caliyor , ve kaleci ile karsi karsiya kalacagi icin atiliyor

hakemin bu pozisyon disinda pozisyonu yok macta .. ve bu macta 3 tane adam atiliyor , kendisi de ceza aliyor

serhat in aciklamalari ile birlikte degerlendirin ...

biz sütcü stadinda 2:0 geriye düsmüs olsaydik imkani yok beraberlikle cikamazdik kesin fark yerdik, biz neden kendi evimizde 2:0 koruyamiyoruz? hakemi gectim insan birseyler yapar icabinda oyunu sogutur ufak ufak faul ler ile, veya bir iki oyuncu oyuna sokar farkli bir taktik ile yolmuza devam ederdik. penaltidan önce bile gol geliyorum diyordu, futbolculara bir heycan basladi ne pas atabildiler nede adam gibi kontratak yapabildik bir kac firsatimiz oldu ücüncü golü atmaya onuda beceremedik. 2:1 den sonra zaten futbolcular tamamen oyundan koptu, hoca en gec burda birseyler yapmasi gerekirdi ama oda bizim gibi 2:2 olmasini izledi, sonrada zaten fenerlilere bir öz güven geldi bizimkilere aman simdi ücüncüyü yemiyelim korkusu hakim oldu ve birsey de yapamadik, zaten selcuk da girince takim iyice dagildi. tabiki hakem faktorü var ama hakem kadar futbolcularda suc var iki sifir öndesin cok daha rahat oynamaniz gerekirdi ama heran gol yeriz korkusu ile maca devam ettiler, hocada da suc var, mac iki sifir sen hic bir hamle yapmiyorsun, mac gidi gidecek selcuku oyuna sokuyorsun, selcuk ne alaka hocam? adam 30 dakikalik futbolcu olmus bu 30 dakika icindede zaten ne kosuyor ne pres yapabiliyor, pas desen ancak havadan defansin arkasina top sisiriyor oda yerini bulmuyor. yeter artik ama cikacak oyuncu garry ise onun yerine selcuk degil feghouli veya yunus olmaliydi. selcuk oynua sokarak kanatini gücsüzlendirdin orta sahayi da resmen bos biraktin
Barosun son saniyede direge vurdugu devaminda aydin yilmazin bos kaleye atamadigi pozisyon. O mac 2-0 dan 2-2 yaptik. 2 yari tek kale oynamistik??

Kaleyi bulan 2 sutumuz var sadece mac boyu. Herkes 2-0’dan sonra fark bekledi ama bu takım oynayamıyor bu kadar basit. Gol atarsak anca karambolden atıyoruz. Fıratmış varmış geçiniz bunları. Tamam les yönetti penaltıdan önce orta sahadaki pozisyonda faul yoktu 2. golde taç bizeydi ama takım makım değiliz iste kendimizi kandırmayalım. Adam akıllı 1 forvetimiz olsa ilk yarı 3’lük yapmıstık feneri. Biraz yönetime sallama vakti geldi, elini kolunu sallaya sallaya acıklama yapıyor dün abdurrahim. Son 3 haftadaki puan kayıplarının baş sorumlusu yönetimdir. Takım makım değiliz derken bundan bahsediyorum, sezon başından beri diyorum bir takımda forvet yoksa takım makım olamaz, anca karambolde gol ararız.

Nagatomo 3-5 hafta yok diyorlar, Mariano sağ Linnes sol başlamalı Naga iyileşene kadar. Ömer’den bir bok olmaz. Dünkü penaltıda en az Muslera kadar Ömer’in de suçu var.

3 hafta önce Bursa maçında söylemistim çöküş dönemimizin ilk maçı Bursa macı olacak diye. 3 haftadır leşleri oynuyoruz, haftaya Kayseri deplasmanında da 3 puan gelmezse başakşehir maçlarını kazandıgı takdirde puan farkı 7’ye cıkacak, daha Besiktas ve Başakla oynamadık bir de. ikisi de deplasman olacak. Haftaya cok kritik maca cıkacagız.

Devre arasına kadar liderle farkı 4 puanda tutabilirsek eşşek yönetim bi forvet alırsa şampiyonluk şansımız yeniden doğabilir, ama bir mucize gerekiyor bunun icin. Benim tahminim devre arasına 10 puan farkla gireriz.

Bir parantez de ultraslan’a acmak gerekiyor, dün unutulmayacak bir koreografi yaptılar haklarını teslim edelim. Simdi yine açıp baktım duygulandırıyor insanı. Duygusal baslayıp cl muzigiyle d.şak moduna bagladılar, her anlamda 4/4’lük koreografiydi.

Son düzenleme:
Sahada "üç üç üç"ü anlayan kaç tane fenerli vardı acaba? O andan itibaren coşan bir fener mi vardı yahut biz mi gevşedik, hayır hiçbiri.

İlk golde uyduruk bir faul var. Devamında Ömer ağır kalıyor. Kredisi sonsuz kardeşimiz yine yanlış çıkışla penaltıya sebep oluyor. Hatalar zinciri gole sebebiyet verdi neticede, bu biraz güven verdi fenere.

İkinci golde hem Belhanda hem de öte tarafta yanılmıyorsam Gary uyuyorlar. Pozisyon alma özürlü olduğumuzdan Ndiaye bir oraya bir buraya koşuyor. Ömer yine ağır. Jailson da iyi vurmuş.

Kadro yetersiz, önemli eksikler var vs hepsine tamam da abicim fenerden bile fizik kalite anlamında gerideyiz. Oyuncular az zorlayınca adele sakatlıkları ortaya çıkıyor.
Ne bir saha içi doğru yerleşim var ne bir organizasyon ne de hücum ve savunma seti.
Hatalarına rağmen Donk, Linnes, Naga, Ozan ve sağlamsa Serdar vasatını koruyor kalanlar serbest düşüşte. Belhanda bu maç zorladı ama yetmiyor.

Dalga geçtiğimiz fenerin sıralamadaki yerinde değilsek hasbelkader attığımız goller ve kolay çözülen rakipler sayesinde. Erzurum'u bile zor yendik icerde, Antalya maçı da ekstra bir golle kazanıldı. Hiçbir maça galibiyet yazamıyoruz artık.

Kadrosu yetersiz ama başarı hedefleyen bütün takımlarda mücadele, yardımlaşma seviyesi üst düzeyde olur ve bu 90 dakikaya yayılır. Oyun disiplini ve hatta oyun ezberi olur. Bizde bunlar da yoksa başta Terim ve sonra rahatcı tayfa eleştirilir.
13 milyona gitmeyip transfer plânını sekteye uğratsa bile hocanın Feghouli'ye yaptığı hoş değil. Çizeceksen Eren'in de üstünü çiz. Sinan ve Belhanda'nın aldığı şansı gençlere ver yakacaksan 1 yılı onlarla yak.

Artık transfer politikasında öncelik oyuncunun karakteri olmalı. Görev adamı, aidiyeti yüksek, iş ahlakına sahip soğukkanlı oyuncular alınmalı. Melo gibi takımı taraftarı ateşleyen yeri geldiğinde rakibi, hakemi sindiren oyunculara amenna ama duygusallığı Eren, Belhanda gibi olanlara tövbe. Biri top kaybedince, istediği düdük çalınmayınca küser, dağılır öbürü hava topuna çıkmaktan korkar, ağrım var der oynamaz..

Devre arası kimleri gönderebilir ve bütçe açarız bilemiyorum ama Apo ve Terim'in transfer hamlelerinin nokta atışı olacağına pek ihtimal veremiyorum. Araya 5 puanın altında farkla girip sağlam transferler yapmak şart. Oyunu ve fizik kaliteyi yukarıya çekmeye mecburuz. Bir de kalan bölümü sakatlıksız geçirmeyi umacağız.

Şu çöp ligde şampiyon olmak zor değil ancak olamayacaksak bile 2. olup bir şekilde ŞL gruplarına kalmayı başarmalıyız.

Üst Alt