Süper Lig 17/18 H:30 | Alanyaspor 2-3 Galatasaray | MS | 21 Nisan - Sayfa 89 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Süper Lig 17/18 H:30 | Alanyaspor 2-3 Galatasaray | MS | 21 Nisan

Emre Akbaba'yı ne yapıp edip almamız lazım kaliteli Türk yok kaptırmayız inşallah.
Akbabayı alanya ilçesinden istanbul gibi bir metropole getireceksen yalnız getirmemek lazım. takımında iyi anlaştığı ayağı kafası düzgün bir arkadaşı ile beraber getirmek lazım gelir. kes,inlikle.. Yoksa ciddi uyum sorunları nedeniyle ( daha evvelde pek çok yıldızın sönmesine neden olan tecrübeler nedeniyle ) elimizde patlamasının yanısıra adamın geleceğide söner.

1980 li yıllarda tanju çolak GSa transfer olurken aynı sebepten korunmak için takımındaki büyük savaşla beraber transfer edilmişti. Bilmem anlatabildim mi...

Elimizde nice genç yetenek var ama istanbul ortamına veya başka şeylere tek başına ayak uyduramamaktan kendine gelemeyip heba olmak bir yana takıma maliyet yükü haline geliyolar.. Artık bu konularda da dikkatli olmak gerek. Araba satın almıyoruz plakasını değiştirip yola vurulacak meta değil bunlar. Sosyal yaşam değerlendirmeleri iyi incelenmeli ve hatta psikolojik destek programları uygulanması gerekli durumlar olabilir..

Geçen hafta sevindirik olmaktan ayakları yere basmayan ve loy-loy cular tarafından da havalandırılıp şişirdikçe şişirilen mariano rahatlıkla karşı kaleye yollyabileciği bir topu, gereksiz bir hamle ile ortalık biryere 30 mt lik geri pas ve gelen penaltıyla, alanyanın geri dönüşü cesaretini ateşleyip saldırganlığını başlattı.
Şimdi de kimse bişey söyleyemiyo mu yoksa ... Dünkü maçın 15-16 dakkada 2-0 iken bu hale gelmesinin baş sorumlusu marianodur...
Gerçekten bazen insanların tvlerde filan hangi kriterlere göre maç izleyip değerlendirdiklerini anlamıyorum..

Son düzenleme:
Belhanda istatistik ler nerde kaldı, yine fazla koşmadı mı?
Yıllardır aynı yalanlar ile selçuk ile kazık la dik. Fazla koşuyor diye, ama neye yarar gole katkısı yok ancak rakibe 4 assist yapsın ki gol de oldu

Bizim ilk20-30 dakkada alnyanın saldırmak için açıklar vermesinden rahat gol bulacağımız belliydi.
ilk yarım saat 1-0 olsun ama mariano o fırsatı vermeseydi oyunu kontrol altında tutabilme imkanımız dahafazla olurdu. belki 3. gole ihtiyaç bile kalmazdı, alanyayı maç boyunca evinde kontrol altında tutabilme imkanımız olabilirdi. Tabii mariano uyanma fırsatını vermeseydi..
İyi şeyler yapmış olmak bu kadar riskli oynamayı haklı çıkarmaz kesinlikle bence..
Galip durumda olan takımın ilk önceliği, avantajı kaybetmeme ve gereksiz risklerden uzak durma üzerine olmalı..

Bu kadar pozisyon vermemizin tek nedeni atakdayken sacma sapan top kayiplari yüzünden ataklari sonlandiramamak...2-0 öndeyken bu kadar atagada cikmaya gerek yoktu aslinda...

Normalde bu kadar cok pozisyon veren bi takim değiliz dun nasil bu kadar cok pozisyon verdik anlamadim Akhisar macinda yedeklerden dolayi falan filan diyordum ama dunde aynisi oldu Son 2 deplasmanimiz kaldi onlarida ittire kaktira kazanmaliyiz

I
Geçen hafta sevindirik olmaktan ayakları yere basmayan ve loy-loy cular tarafından da havalandırılıp şişirdikçe şişirilen mariano rahatlıkla karşı kaleye yollyabileciği bir topu, gereksiz bir hamle ile ortalık biryere 30 mt lik geri pas ve gelen penaltıyla, alanyanın geri dönüşü cesaretini ateşleyip saldırganlığını başlattı.
Şimdi de kimse bişey söyleyemiyo mu yoksa ... Dünkü maçın 15-16 dakkada 2-0 iken bu hale gelmesinin baş sorumlusu marianodur...
Gerçekten bazen insanların tvlerde filan hangi kriterlere göre maç izleyip değerlendirdiklerini anlamıyorum..
Kendi verdigi maci kendi aldi ondan olabilirmi Adamin 2 asisti var gecen haftada ipten aldi.takimi kendi hatasini afgettirdi

I
Kendi verdigi maci kendi aldi ondan olabilirmi Adamin 2 asisti var gecen haftada ipten aldi.takimi kendi hatasini afgettirdi
................................

Her maçımızın final olduğu bu kritik dönemlerde son yanlış önceki doğruların hepsini birden götürür..
Ve rakibin uyanmasına neden olduğu kazanma umudu/ateşi götürüyordu da az kalsın....

Bu mesajı Mariano başlığına yazmıştım biraz evvel.. Tekrar etmek isterim daha anlaşılır şekilde..
Son final maçında kaybetmeye neden olabilecek işler yaparak hedefe ulaşamamaya neden kişinin daha önceki kazandırdıklarının ve doğru işlerinin ne kadar anlamı kalırsa da mariano nun sezon başından beri kazandırdıklarınında sadece o kadar ederi kalır.

Bir arkadaş ( @Çağlar Akarca ) çok kısa bir mesajla özetlemiş işi...

'' Az kalsın bizi Sampiyonluktan ediyordu ....''

Son düzenleme:
Varsayimlarla yasadikca bu hayatda hic yol alamazsiniz..az kalsini falan kalmadi etmedi iste hatta aksine basak ve dünki maci kazandirdi bize...bu kadar basit

Bu tarz zorlu deplasmanlarda buldugumuz pozisyonlari harciyoruz,gomis'in bos kaleye kacirdigi veya Rodrigues'in ikinci yari karsi karsiya olan pozisyonlardan biri gol olmak zorundaydi 1-3 icin

3 1 olsaydı da bence ortak olma ihtimalleri çok yüksekti takım hiç güven vermiyor 2 0 öndeyizz kontra yiyip gol yiyoruz nerden çeksen elinde kalıyor , ilerde 2 pas yapıyoruz 3.de tak adamların ayağına pas atıyoruz paso gol yiyene kadar devam oyunu tutma denen şey yok topçuların hepsi heyecanlı ne yaptıkları belli değil ilk defa sahaya çıkmış gibilerdi.

Sahada takimin pas yapmasini saglayacak bir oyuncu yok ne yazik ki

Yan pas veya geri pas yapmak bile oyunu sogutmak icin yeterli ama 8 numaramiz yok

Eskiden selcuk Bunu cok iyi yapardi melo ile birlikte

2-2 olunca böyleydim
tumblr_olhb77t8Da1ujmvy2o1_1280.jpg

2-3 olunca böyle
ibrahim-tatl%C4%B1ses_375514_m.jpg

Bir tane şahısta yav kupaya neden yedek çıktık,tam kadro çıkıp elenmeyecektik diyip duruyordu.Evet dinlenmiş kadroyla dün neler olduğunu gördük.Bir de o takımın 3 gün önce maç yaptığını düşünüyorum da minimum 4 tane yiyip 4.lüğe doğru yelken açardık.O yüzden boş beleş bir federasyon kupası için ligi tehlikeye atmak tam bir ahmaklıktı.Final maçı da değil üstelik.Yani tam kadro çıkıp finale de çıksak alacağımızın garantisi de yoktu

Üst Alt