süper ligde şampiyon olamamış en iyi takım | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

süper ligde şampiyon olamamış en iyi takım

tarih her zaman şampiyonları yazar ama güzel kaybedenler de vardır. Süper LİG'den 3 tane kaybeden seçiyorum. 2000'lerden öncesini hatırlamıyorum ama ligimizi yaklaşık 20 senedir izliyorum, gerek oynadığı futbolla, gerek kadrosuyla,gerek diğer etkileriyle en güzel kaybeden bana göre;

2005-06 Fenerbahçe. 90 gol atan, kupada final oynayan, 81 puan toplayan bir takım. Elbette günümüzdeki gibi rekabetçi bir ligimiz yoktu ama Galatasaray ve Fenerbahçe'nin diğer takımlara 25-30 puan fark attığı unutulmaz sezondu. Fenerbahçe attığı 90 golle son 35 senede ligde en çok gol atan 3.takım olmuştu.

Galatasaray'dan kadro olarak çok daha iyi olan, statı daha yeni yenilenmiş, kurumsal olarak fark atmış durumdaydı. Galatasaray ise 100.yılda şampiyon olamama şokundan sonra, birde tromsö şokuyla sezona başladı. Ona rağmen büyük iş yaparak o sezon 83 puanla şampiyonluk yaşadı.

Fenerbahçe her ne kadar ertesi yıl şampiyon olsa da, Daum ile belki de 5-6 sene aralıksız şampiyon olabilecek konuma gelmişti. Benim izlediğim dönemde bu takımdan daha iyi ligde kaybeden takım görmedim.

2: 2004-2005 Trabzonspor
3: 2000-2001 Galatasaray (hayal meyal hatırlıyorum bu seneyi)

Bonus: Gençlerbirliği 2002-2003

Açık ara 2000-2001'deki ekibimizdir. Maç yoğunluğu ve doymuşluktan gitmiş şampiyonluk. Bir de bence o sezon FT olsa şampiyonluğu vermezdi bence ama Şampiyonlar Ligi'nde 2 gruptan da çıkar mıydı ondan emin değilim.

08 09da biz
karikoyde de 2-0 one gecmistik de adi hakem golu saymamisti
Lincoln'ün çift vuruşu diyorsan 2-1 yapmıştı o skoru. Hüseyin Göçek'ti hakem.

2005-2006 fb'nin şikelerden şikelere koştuğu, yalan yanlış bir sürü alınan penaltılar (bilhassa Nobre ve Alex), elle atılan goller, tff tarafından uğradığımız çifte standartlarla dolu bir sezondu. Yani ilahi adalet diye birşey varsa köküne kadar bunu yaşadığımız bir yıldı. Gerets'li o mütevazı kadro öylesine bir ilahi tokat attı ki bunlara, Türk futbol tarihinin aleyhimize değişmesinin önüne geçilmiş oldu. O yüzden güzel ikincilik falan değil, yaptıkları şikelere rağmen ilahi tokadı yedikleri ikincilik olabilir o ancak.

SM-G970F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

1984-85 sezonunda averajla sampiyonlugu fenere kaptiran besiktas.

dedem o sene sampiyonluga o kadar inanmis ki kalbi dayanmamis mefta. sonra babam dahil tüm sülaledeki bjkliler gs ye döndü.

Son düzenleme:
Üst Alt