süper ligde şampiyon olamamış en iyi takım - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

süper ligde şampiyon olamamış en iyi takım

Yine mi fenerbahcenin guzelliklerinden bahsediyoruz burada ya? Hayret bir sey.

Sikecilerden bagimsiz olarak 86'da diger kuşlarin elimizden caldigi bir sampiyonlugumuz var hem de namaglup bitirdigimiz bir sezonda.

Ayrica Bulent Uygun'un calistirdigi Sivas ile Senol'un sahasinda fenere yenildigi sene ki kadrosu da (94 ya da 95 Trabzon) iyiydi.

Zamanı tam hatırlamıyorum ama Fatih Tekke ve Gökdenizli ts kadrosuda çok iyiydi.Yanlıs hatırlamıyosam polonyalı bir tane daha orta saha oyuncuları vardı

Fb 2006 yazanlar olmuş ama fb o kadrosuyla bile hakemlerle federasyon ittirmesiyle puanlar alıyordu. Çoğu maçı yürüyerek oynayarak, elle kolla atılan gollerle, uyduruk penaltılarla alıp şampiyonluk yarışından son maça kadar kopmadılar ve son maç önceside zaten lider durumdalardı.

Eğer son maçtaki rakipleri Denizlispor küme düşmemek için oynamasaydı, yani karşılarında rahat bir rakip olsaydı her türlü maçı alıp şampiyon olurdu şerefsizler.

Maç 16 dakika uzayıp diğer maçlar bittiğinde Denizlinin küme düşmemesi kesinleşince Denizli futbolcuları maçı bırakıp nasıl gevşediğini ben dün gibi hatırlıyorum. Ama işte buna karşın fb’li futbolcuların mallığı tuttu ve 16 dakikalık uzatmalarda acayip goller kaçırıp şampiyonluğu kaybettiler. O 16 dakikada fb 90 dakika boyunca bulamadığı gol pozisyonlarını buldu.

Kısacası, 2006 fb en iyi ikincilerden falan değildi, oynadıkları futbolun karşılığı dördüncülük beşincilik falan olmalıydı.

2001. Yeni hocayla normaldi aslında sampiyonluk kacmasi. Sonraki sezon kitleyip almistik sampiyonlugu. Sonrada kovduk herifi gitti 7 yildir sampiyon olamayan toshacksporu 8 puan farkla sampiyon yapti. (Luce bizde o donem devam etse cok farkli seyler olurdu)

Konudan bagimsiz, birinci ve ikinci terim döneminden sonra febenin zico sonrasi girdigi krize girmedik biz. Bulunan isimlerle uyum saglandi. Imkan sunulsa 3. Terim doneminden sonra mancini de dogru isimdi. Imkan olmayinca herif birakti.

96 ts
2001 biz
2004 bjk (cok iyi kadroydu 2. devre dagildi)
2005 ts
2006 fb (kadroları cok iyiydi)
2009 sivas
2014 biz (sneijder drogbali kadro)
2020 biz (falcao, nzonzi, seri, lemina, andone vs diye gider kadro)

Üst Alt