Süper Lig’de Yılın İlk Bombası! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Süper Lig’de Yılın İlk Bombası!

Başakşehir’in bu sezon 14 gol, 5 asistle yıldızlaşan Bosnalı yıldızı Edin Visca, İspanyol devi Sevilla’yla anlaştı. 2018’e kadar sözleşmesi bulunan 26 yaşındaki futbolcunun İstanbul ekibine 4 milyon Euro kazandıracağı öğrenildi.

visca-12125251.jpg

Başakşehir’deki performansıyla sezona tek kelimeyle ‘damga’ vuran Bosnalı kanat oyuncusu Edin Visca gündeme de damga vurmak üzere.

Abdullah Avcı’nın, 5 yıl önce 500 bin euroya Bosna’dan getirdiği; her sezon üzerine koyarak ligin en kaliteli hücum oyuncularından biri haline gelen Visca, İspanyol devi Sevilla’yla anlaştı.

Başakşehir’le 2 yıl daha sözleşmesi bulunan başarılı futbolcunun kulübüne de tam 4 milyon Euro bonservis ücreti kazandıracağı öğrenildi.
Bu sezon 14 gol, 5 asistlik müthiş bir istatistik ortaya koyan oyuncunun transferinin sezonun tamamlanmasının ardından resmen açıklanacağı öğrenildi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
viscayi biz alsak bende dahil tüm taraftarımız işte çap bu felan söylenirdik, şimdi bakambu gibi viscada orada kalıcı olur güzel bir kanat oyuncusu aslında bunun gibi futbolculara bizimde ihtiyacımız var.

Bir kaç yıl önce Wenger bunu izletiyor diye haberler de vardı.

Abi 4 Milyon iyi güzel de bizim için çok pahalı. Bakambu'yu da alamazdık, millet unutuyor herhalde Bursa'nın 7,5 Milyona sattığını, biz almaya kalkışsak en az 10 isterdi Bursa, bunu göz önünde bulundurun bir kere.

Ben hâlâ Türkiye ülke sınırları içinden pahali transferler yapılmasına şiddetle karşıyım. 1 iyi oyuncu varsa 15 tane vasıfsız eleman oluyor, Donk diye ölüyordu herkes ama şimdi sövüyor aynı kişiler.

Büyük takımlarda oynamak başkadır, öyle Kasımpaşa da at koşturmaya benzemez. Donk orada topu alıyordu en geriden en ileriye taşıyordu düşün yani, bizde ise daha 5m pas atamıyor bunları sorgulamak lazım.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Türkiye Ligi'nden oyuncu almayın yea
Dalga geçiyorsun da insanlar bunu düşünmekte haksız değiller. Sen de dalga geçmekte haksız değilsin tabi de bi sebeplerini değerlendirelim mesela.

- Bonservis konusunda kazıklanıyoruz
- Mal gibi yıllık ücret
- Başarı oranı

Yani insanlar "Türkiye'de oynayan bütün topçular çöp" diye düşünmüyor olabilirler. Şahsen ben bizim izleme ekibimize güvenmediğimden Türkiye'den yapılacak transferlere soğuk bakarım. Çünkü Türkiye'den aldığımız oyuncuların hepsi muhtemelen "bize karşı iyi oynadı"lar diye alındı. Öyle detaylı analizdir, carttır, curttur yapıldığını sanmıyorum. Yapıldıysa da acınacak durumda olan bi izleme ekibimiz var. :red:

Dalga geçiyorsun da insanlar bunu düşünmekte haksız değiller. Sen de dalga geçmekte haksız değilsin tabi de bi sebeplerini değerlendirelim mesela.

- Mal gibi yıllık ücret
- Başarı oranı

Yani insanlar "Türkiye'de oynayan bütün topçular çöp" diye düşünmüyor olabilirler. Şahsen ben bizim izleme ekibimize güvenmediğimden Türkiye'den yapılacak transferlere soğuk bakarım. Çünkü Türkiye'den aldığımız oyuncuların hepsi muhtemelen "bize karşı iyi oynadı"lar diye alındı. Öyle detaylı analizdir, carttır, curttur yapıldığını sanmıyorum. Yapıldıysa da acınacak durumda olan bi izleme ekibimiz var. :red:

Bir de Talha Hocam zaten bu oyuncular şu anki performansı bizim için hala yeterli olmayabilir. Ama Sevilla, Villareal bua damları alıp bir kademe daha üste taşıdıklarından bize büyük şey kaçırmışız gibi geliyor. Bruma çok klasik örnek. Normal şartlarda Bruma, Bakambu'dan da Visca'dan daha büyük yetenekdi ama bizde geriye gitti. Belki o zaman bizi değil de Villareal'i seçebilseydi bambaşka olabilirdi. Bizim oyuncu almamızdan daha büyük sorunlarımız var.

Bir de Talha Hocam zaten bu oyuncular şu anki performansı bizim için hala yeterli olmayabilir. Ama Sevilla, Villareal bua damları alıp bir kademe daha üste taşıdıklarından bize büyük şey kaçırmışız gibi geliyor. Bruma çok klasik örnek. Normal şartlarda Bruma, Bakambu'dan da Visca'dan daha büyük yetenekdi ama bizde geriye gitti. Belki o zaman bizi değil de Villareal'i seçebilseydi bambaşka olabilirdi. Bizim oyuncu almamızdan daha büyük sorunlarımız var.
Onu da yazacaktım bak, unutmuşum. Emre Çolak örneği verecektim hatta. Çok güzel oyuncu öğütüyoruz valla. Bakambu'yu almış olsak şimdi takasta kullanmayı düşünüyor olurduk belki de.

Ki zaten bu yüzden 3 büyüklerde (Beşiktaş son dönemde değişti gerçi) en sağlam katkı veren oyuncular kalitesi ve tecrübesi tartışılamayan isimler.

Onu da yazacaktım bak, unutmuşum. Emre Çolak örneği verecektim hatta. Çok güzel oyuncu öğütüyoruz valla. Bakambu'yu almış olsak şimdi takasta kullanmayı düşünüyor olurduk belki de.

Ki zaten bu yüzden 3 büyüklerde (Beşiktaş son dönemde değişti gerçi) en sağlam katkı veren oyuncular kalitesi ve tecrübesi tartışılamayan isimler.
Çolak çok güzel bir örnek. Bence hâlâ Türkiye'nin mevcut oyuncu havuzunda en yetenekli futbolcu Emre'dir.

Ama oyunculara birşeyler katamıyoruz daha da kötüsü köreltiyoruz, Bruma örneğini vermişsin. Bruma kötü transfer değildi ama bizde genç oyuncuyu alıp eğitecek geliştirecek ortam yok.

Önce bu ortamı yaratmalıyız, sistematik olarak bir sıfır bizim kulüp. Önce ortamını kurarsın doğru eğitmenleri kulübe sokarsın sonra da Bruma gibi yatırımlar yapabilirsin ama biz daha yüzme bilmeden direkt balıklama okyanusa atladık. Sonra da Porto gibi Ajax gibi olacağız derler, öyle sözle olmuyor bunlar.

Çolak da işte bu yüzden yıllardır yerinde sayıyor, tabi kendi kafa yapısı da yanlış onun da suçu var yani. Aklı varsa takım ayırt etmeden yurt dışına gider bu yaz, çünkü daha geç değil.

Son düzenleme:

- Mal gibi yıllık ücret
- Başarı oranı

Biz yerli yabancı topçulara fazla para verdiğimizi inkar etmiyorum ama geçmişte yapılan transfer kötü diye ligdeki tüm oyunculara çöp muamelesi yapmaya gerek yok (sen yaptığını demiyorum genel anlamda söylüyorum).

Türkiye liginde oynuyor diye oyuncuyu tanımadan etmeden çöp ilan edenler var aramızda. Niasse ve Bakambu örneği ortada.

Normal fiyata karşı Visca, Badou gibi topçular bizde katkı sağlarlar diye düşünüyorum

Biz yerli yabancı topçulara fazla para verdiğimizi inkar etmiyorum ama geçmişte yapılan transfer kötü diye ligdeki tüm oyunculara çöp muamelesi yapmaya gerek yok (sen yaptığını demiyorum genel anlamda söylüyorum).

Türkiye liginde oynuyor diye oyuncuyu tanımadan etmeden çöp ilan edenler var aramızda. Niasse ve Bakambu örneği ortada.

Normal fiyata karşı Visca, Badou gibi topçular bizde katkı sağlarlar diye düşünüyorum
Bakambu forumda gundeme geldi mi hatirlamiyorum valla ama Niasse olayi biraz beklentiler yuzunden (Dursun'un atip tutmalari) biraz da Hamza'nin evlatciligi yuzunden cok abartildi bence. Ben de Niasse'ye karsi acayip antipatiktim bu iki nedenden dolayi. Tabi sadece ünü Turkiye ile sinirli diye istemeyenler de olmustur. Ben de biraz "isim"ciyim hatta.

Badou'ya hic dikkat etmedim de Visca gundeme gelse isterdim rotasyon icin (su sartlarda direkt ilk 11 tabi).

Sent from my SM-N920I using Tapatalk

Güzel tespitler yapılmış. Sizlere katılıyorum. Hamdım, piştim, yandım olayını biz futbolda hamdı, işte yandan, yallah diyoruz.
Antrenörlerinden torpilli oyuncuları oynatması, o bunun yeğeni, şu şunun emmi oğlu dedikçe kayırdıkça batıyoruz.

biz daha linnes in sağ bek mi tavuk kanadı mı Arnavut ciğeri mi olduğunu tartışırken millet oyuncu alıp satıyor :)

Bir kaç yıl önce Wenger bunu izletiyor diye haberler de vardı.

Abi 4 Milyon iyi güzel de bizim için çok pahalı. Bakambu'yu da alamazdık, millet unutuyor herhalde Bursa'nın 7,5 Milyona sattığını, biz almaya kalkışsak en az 10 isterdi Bursa, bunu göz önünde bulundurun bir kere.

Ben hâlâ Türkiye ülke sınırları içinden pahali transferler yapılmasına şiddetle karşıyım. 1 iyi oyuncu varsa 15 tane vasıfsız eleman oluyor, Donk diye ölüyordu herkes ama şimdi sövüyor aynı kişiler.

Büyük takımlarda oynamak başkadır, öyle Kasımpaşa da at koşturmaya benzemez. Donk orada topu alıyordu en geriden en ileriye taşıyordu düşün yani, bizde ise daha 5m pas atamıyor bunları sorgulamak lazım.

İyi olduğundan demiyorum da Donk'u bi de adam gibi takımda adam gibi bi hocayla görmek lazım, dökülen havası olmayan bir takımda stajyer hocayla bu kadar da olabilir. Muslera bile dökülmeye başladı bu takımda, havası kalmadı.

Ben Türkiye'de kimsenin futbolcudan anladığını düşünmüyorum açıkçası, çünkü futboldan anladıkları "koşuyormu mücadele ediyor mu".. Nuri ve Hakan Çalhanoğlu için de aynı yorumlar yapılıyor. Başakşehir'in maçlarını izlemediğim için Edin Visca denen adamı bilmiyorum ama Sevilla alıyorsa kesin iyi futbolcudur

Üst Alt