Susuz Yazlara mı Hazırlanıyoruz? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Susuz Yazlara mı Hazırlanıyoruz?

Adaletin olmadığı bu ülke çöl olmadıysa Allah tarafından yatıp kalkıp şükredelim..

Ama uzun yıllar kuraklık çekersek gelecek nesiller ecdanına (bize ) bol bol küfür ederler..

Binlerce yıl evvel Atalarımızın yaşadığı ORTA-ASYA çöl oldu... Sebebi :

Hindistan anakarasının Asya anakarası ile çarpışarak oluşturduğu Himalayalar ve Everest in fazla yükselerek güneydeki okyanus bulutlarının orta asya ya ulaşamadan himalayalar nedeniyle yükselerek soğuyup muson yağmurları adı altında hindistana geri düşmesi nedeniyle orta-asyanın yağışsız kalması.

Sahra deniz iken çöl oldu... Sebebi :

Afrika anakarasının Avrupa anakarasına çarparak yükselip, sahra bölgesini önce göl haline getirmesi ve sonrasında da ekvator nedeniyle yağış alamadığından Sahranın çöl haline gelmesi.

Orta-Doğu daki kuraklık kuzeye ilerliyor... Sebebi :

Çünkü Ozon Tabakasındaki delikler ve dahası deliklerin büyümeye devam etmesi nedeniyle Güneşimizin sıcaklığının tüm atmosferimizin ısı değerleri de yükseliyor. Ve bunun sonucunda da oluşan Küresel Isınma nedeniyle ekvator kuşağındakı alanlardan başlayarak kutuplara doğru kuraklık alanları da genişlemeye hızla devam ediyor. Türkiye de bu ekvator etkilerini hissetmeye başladı. Burada problem sadece bu sene ilk olarak bu etkinin sıçrama yaparak anormal değerlere ulaşması nedeniyle oluşan bulutların yağış üretebilecek kadar soğuyamaması...

Şimdi söyle bana:

O iddia etiiğin '' ülkede adalet olup olmaması '' bunun neresinde.

Veya dediğin gibi gelecek nesillerin ecdadına edeceğini söylediğin '' O küfürlerin gerçekte asıl sahibi ve muhatabı KİM veya NE ? ''...

İçinde olumsuz kelimeler kullandığınız cümlelerin veya paragrafların içine kutsal değerleri ilgilendiren mevzuuları katarken biraz düşünüp dikkatli olmak lazım.

Bunu engellemenin çok kolay bir yolu da var aslında:

OKU; OKU; OKU ...:ka19:

Binlerce yıl evvel Atalarımızın yaşadığı ORTA-ASYA çöl oldu... Sebebi :

Hindistan anakarasının Asya anakarası ile çarpışarak oluşturduğu Himalayalar ve Everest in fazla yükselerek güneydeki okyanus bulutlarının orta asya ya ulaşamadan himalayalar nedeniyle yükselerek soğuyup muson yağmurları adı altında hindistana geri düşmesi nedeniyle orta-asyanın yağışsız kalması.

Sahra deniz iken çöl oldu... Sebebi :

Afrika anakarasının Avrupa anakarasına çarparak yükselip, sahra bölgesini önce göl haline getirmesi ve sonrasında da ekvator nedeniyle yağış alamadığından Sahranın çöl haline gelmesi.

Orta-Doğu daki kuraklık kuzeye ilerliyor... Sebebi :

Çünkü Ozon Tabakasındaki delikler ve dahası deliklerin büyümeye devam etmesi nedeniyle Güneşimizin sıcaklığının tüm atmosferimizin ısı değerleri de yükseliyor. Ve bunun sonucunda da oluşan Küresel Isınma nedeniyle ekvator kuşağındakı alanlardan başlayarak kutuplara doğru kuraklık alanları da genişlemeye hızla devam ediyor. Türkiye de bu ekvator etkilerini hissetmeye başladı. Burada problem sadece bu sene ilk olarak bu etkinin sıçrama yaparak anormal değerlere ulaşması nedeniyle oluşan bulutların yağış üretebilecek kadar soğuyamaması...

Şimdi söyle bana:

O iddia etiiğin '' ülkede adalet olup olmaması '' bunun neresinde.

Veya dediğin gibi gelecek nesillerin ecdadına edeceğini söylediğin '' O küfürlerin gerçekte asıl sahibi ve muhatabı KİM veya NE ? ''...

İçinde olumsuz kelimeler kullandığınız cümlelerin veya paragrafların içine kutsal değerleri ilgilendiren mevzuuları katarken biraz düşünüp dikkatli olmak lazım.

Bunu engellemenin çok kolay bir yolu da var aslında:

OKU; OKU; OKU ...:ka19:

Ben okurum da sen iyi saçmalamışsın.. dünyanın varoluşuna kadar yazsaydın...

Atı üstü mübalağa yaptım ben ... Saçmalamanın sınırını baya baya aşmışsın sen ..

Benim sana yazacak bol vaktim yok uzatma kısa kes..

bakandan-bu-illere-su-uyarisi-1395273.jpg

Bakan'dan bu illere su uyarısı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, barajlardaki doluluk oranını açıkladı. Eroğlu, ayrıca, bazı illeri de uyardı.

İşte Eroğlu röportajından öne çıkanlar:

Türkiye yarı kurak iklim bölgesi, su zengini bir ülke değiliz. Biz suyu çok iyi bir şekilde yönetiyoruz. Genelde 7 yılda bir Türkiye'de kuraklıklar yaşanıyor. Mesela 1972-1973 yılında çok büyük bir kuraklık olmuş, 1994 yılında da çok büyük kuraklık oldu. 2000 yılında, 2007 yılında da kuraklık oldu. Geçen yıla göre yüzde 13'lük bir eksiklik var. Marmara'da yüzde 9 eksik, Ege'de yüzde 11, Akdeniz'de yüzde 19, İç Anadolu'da yüzde 21, Karadenişz'de bile yüzde 10 azalma var. Geçen yılın yağışları evvelki yıla göre daha düşüktü.

Bakan'dan bu illere su uyarısı

Balıkesir'de Kuraklık Kuş Cennetini Tehdit Ediyor

Uluslararası A sınıfı diploma ile ödüllendirilen 24 bin 47 hektar alana sahip Manyas Kuş Gölünde, azalan su seviyesi doğal yaşamı da tehdit ediyor.

Kuş Cenneti Milli Parkı bünyesinde barındırdığı 266 kuş, 118 bitki ve Kuş Gölündeki 23 balık türü ve çeşitli sürüngen türleri için yaşamsal öneme sahip olurken yaklaşık 407 türden canlıya yaşam kaynağı oluyor

Balıkesir'de Kuraklık Kuş Cennetini Tehdit Ediyor haberi - TIKLA İZLE

İsrail'de çölün ortasında seralar kurulmuş ve çilek vs... herşey yetiştiriliyor. ''kuraklık vs...'' diye ağlayana kadar, bilimi kullanın, bilim adamlarını kullanın sizde kurtulun. İsrail ve dinini aşağılamaya çalıştığınız ülke bizim ülkemizden dinine daha sadık ve bağlı bir ülke ancak ''günah, ayıp'' demiyor ve bilimi kullanıyor.

Ama doğru ya, bu yağmur yağmama sebebi, dış mihrakların oyunu hep...

İsrail'de çölün ortasında seralar kurulmuş ve çilek vs... herşey yetiştiriliyor. ''kuraklık vs...'' diye ağlayana kadar, bilimi kullanın, bilim adamlarını kullanın sizde kurtulun. İsrail ve dinini aşağılamaya çalıştığınız ülke bizim ülkemizden dinine daha sadık ve bağlı bir ülke ancak ''günah, ayıp'' demiyor ve bilimi kullanıyor.

Ama doğru ya, bu yağmur yağmama sebebi, dış mihrakların oyunu hep...

İsrail çölün ortasına çöl olduğunu bilerek geldi ve orada kalmının yolunun da iklimle inatlaşmak olmayıp uyum sağlamanın yollarını bulmak zorunda olduğunu biliyordu mecburen.

Benim yazdıklarım ağlamak yada veryansın etmek amaçlı değil, aksine sizin belirttiğiniz gibi uyum sağlama girişimlerinin artık başlaması gerektiğinin önemine dikkat çekmeye çalışmaktır bir anlamda da..

[media]https://www.youtube.com/watch?v=vCleJhL-z40[/media]

Videodan çarpıcı yorum..

Kuraklık deprem kadar önemli bir konu...

[media]https://www.youtube.com/watch?v=hK2iiK4o5e0[/media]

2007 deki kuraklıktan sonra 2009 da ciddi yağış olmuştu.acaba bir ilgisi var mı kuraklık ve yağışın.

Bu sene yağmursuzluktan daha fena olan, çok az denecek kadar kar yağması; şehirler için değil ama kırsal bölgeler ve tarım alanları için büyük riskleri de beraber getirecek sanırım.

Artezyen le sulamalar daha fazla kullanılarak bu sene neredeyse hiç beslenemeyen yeratı sularını daha da fazla fakirleştirecek gibi görünüyor.

yok artık İsrail mi dinine sadık bir ülke:) o yüzden herhalde filistin halkının üzerine bomba yagdırıyorlar.Müslümanlarının, bilim ve teknoloji açısından geri kaldığı doğru fakat bu geri kalmışlığın sebeplerini, İslamiyet’e mal etmek ve onda aramak komik,Kuranda bilimi yasaklayan tek bir hüküm yok bu sebeble de bilim günahtır demenin bir dayanağı da yok

yok artık İsrail mi dinine sadık bir ülke:) o yüzden herhalde filistin halkının üzerine bomba yagdırıyorlar.Müslümanlarının, bilim ve teknoloji açısından geri kaldığı doğru fakat bu geri kalmışlığın sebeplerini, İslamiyet’e mal etmek ve onda aramak komik,Kuranda bilimi yasaklayan tek bir hüküm yok bu sebeble de bilim günahtır demenin bir dayanağı da yok

Ben bu detaylara girip konuyu dağıtmak istememiştim..

Yarsîz yaz olmasında sıkıntı yok

Envoyé de mon GT-N7100 en utilisant Tapatalk

Halen yazları gelip ekmeğini yiyip suyunu içtiğin ve hatta bir kısım yiyeceklerini de yanında götürdüğün memleketin Kahramanmaraş ın böylesine ciddi olan bu problemine fransadan FRANSIZ kalmış olmanı rahatlıkla anlayabiliyorum. :ka19: :sad007:

wbYWad.jpg

Şükürler Olsun.. Devamıda artarak gelir inşaallah..:triumphant:

Biraz evvel TV de izledim.

MUŞ a 3-5 metre ötesini göstermeyecek yoğunlukta LAPA LAPA kar yağıyor..

Şükürler Olsun.:016::triumphant::triumphant::triumphant: :troll:

Üst Alt