Tahkimin Fatih Terim Kararı Belli Oldu - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tahkimin Fatih Terim Kararı Belli Oldu

Cevap: İşte Tahkim'in Fatih Terim Kararı

paranoyak olmuşsunuz resmen arkadaşlar :) feneri yenseydik kendi sahamızda şampiyonduk zaten. yok efendim kalan maçlarda doğrarlarmış bizi. play-off başlamadan öncede aynısını diyordunuz. daha doğrama göremedik. fener maçında da kimsenin kimseyi doğruyacağı yok. çıkıp oyunumuzu oynayıp kupamızı alacağız.

fatih terim'in cezasının ertelenmesi de gayet yerinde bir karardır. biz iptal için başvurduk, kabul olmadı. madem kabul edilmedi, madem bu sistem böyle devam edecek. neden yararlanmayalım. ki bu kadar önemli bir maçta ve ezeli rakibimize bu kadar imtiyaz sağlanırken.

Kararın ardından konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim şunları söyledi:

"Tahkim Kurulu itirazımız doğrultusunda toplandı ve sağduyulu davrandı. Derbide olmam gereken yerde olacağım. Benim yerim kulübedir İsabetli bir karar olarak görüyorum. ]Biz cezada erteleme talep ettik; indirim istemedik. 105. maddeye göre; ceza aldığınız hareketi bir daha tekrar ederseniz cezanızı iki katına çıkıyor. ezon başından beri sağduyulu olmaya çalıyşorum. Bölyle bir olayın da olmasını istemezdim. Centilmence bir derbi olmasını istiyorum. Aziz Yıldırım'ın loca teklifini ben de basından öğrendim. Bana gelen böyle bir şey yok. Zaten böyle bir şeye de gerek kalmadı."

konu galatasaray ise gerisi boş laftır.

takım olarak

1-ben başkasının hakkını yiyerek. bugunlere gelmedim

2-ben yasa iptal olsun diye başvurduğumda , fatih terim zaten cezalı idi. kulup eyyam yapacak olsa iptal için başvurmazdı.

3-eğer iptal etmiyorlarsa, yasal olarak hakkımızı aradık

4-tahkim eyyam yapıyorsa, suç benim değildir. o kurulun rezilliğidir.

5-emreye hakaretten ceza verilirken, herkes ırkçı söylem yaptığını biliyordu. ozaman çıkıp niye adalet hukuk diye ortaya çıkmadılar.

6-fatih terimin cezası kaldırılmadı. ertelendi.

7-bir öyle yaptık- bir böyle yaptık diyen bazı taraftarlarımıza. 10 aydır neler oluyor neler bitiyor. haksız bir ceza için hakkımızı savunduk. ben arkadan ayak oyunları ile değil, yasada hakkımla savundum. etik kurulunu bir öyle-bir böyle yazdırıp arkalarda pazarlık yapmadım.

8-son olarak bırakın ne derse desinler. namusunu savunamayanlara lafı umurumda değil. biz bırakalım herşeyi bir kenara takıma-teknik ekibe son maçta tam destek olalım.

ne tuzağı yahu. bizim taraftar iyice kendi takımını savunmaktan farklı yerlere gitmiş.

son maç yaklaşır . tff-medya-hakem falan filan diyip oynasak ne olur oynamasak ne olur denir. takımın emekleri çöpe atılırcasına yorumlar yapılır. herkes biliyor bu ligin gereksiz yerlere geldiğini ama son maç herşeyden farklıı bir ortamda oynanıyor.

105. madde ilk yararlanan bizmişiz evettt doğru. iptal için başvurduğumuzda fatih terimin cezası yokmuydu sanki. ee iptal edilmiyorsa bazıları için çıkıyorsa - fazla verilmiş bir ceza için bunu başvurmak niye farklı konulara yol açıyorki?

aylardır ne düzgün işledeki zaten. bize laf söyleyenler önce kendi namuslarına-ligden çekiliriz diyen yöneticilerin dansözlere baksın.

hemmm onların ağzına verdiğimiz laf yok. emreye hakaretten ceza verilirken çıkıp diyeceklerdi.

biz adeleti savunan bir kültürün içindeyiz genel anlamda ama, onlar işine gelince mahkeme önüne karıştırırlar-işine geldimi adalet nerde diye savunurlar.

bırakın ne derse desinler. laf söyleyene bakarım adam mı diye.

Burda bu maddeler çıktığında takip ettiğim kadarıyla herkes tepki gösterdi,bizim klüpte tahkime başvurdu.

Bu kararların fener için koyulmadığını bilmeyen yok zaten.

Terim'in cezası çok ağırdı zaten genel olarak normalde 2 maç verilir tahkim 1 maça indirilirdi ve fener maçında yerinde olurdu.Ancak bunlar hep ayarlanan senaryolar işte adamlar bilerek bu cezayı ertelettirdiler ki sen çıkıp artık yararlandığın bir şey hakkında olumsuz görüş bildiremeyesin diye ki artık bildirmek zaten imkansız.

Benim fenerlilerin ya da başka takımların dedikleri de umrumda değil zaten,sadece bu konuda tutarsız davrandık bu bariz bir şekilde belli.Evet çok sevindim klübede olacağına hocamızın ancak içim şu an yine de bir garip.

Elimizde artık bir tek şampiyonluk var umarım onu alırız yok bu yönetime bu taraftar fena sallıyacak gibime geliyor.

Zaten ben bu kadarı yönetimin F.T'ye aldığını düşündürtüyorum yoksa Hocamız asla bu tarz bir karar almazdı.

Yürürlülükte olan bir maddeden yararlanmak herkesin en doğal hakkı ona zaten bir şey dediğim yok benim,ancak şu dakikadan sonra çıkıp o maddeler hakkında konuşmayacaksın bu kadar basit.

Günü kurtardık ve son kez diyorum ki umarım şampiyonluk gitmez.

Burada şimdi herkes saldıracaktır ancak ben bazı değerlerin kupadan daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Haber iyi ama itiraz ettiğimiz düzenlemeden faydalanmamız kötü oldu. Adamlara koz verdik. Ayrıca artık delik açıldı! Bundan sonra herkesin cezası ertelenir. Türk Futbolunda sona doğru yaklaştık.

yasa çok saçma.. bundan sonra paso erteleme erteleme.. son haftalarda önemli bir maç varsa ertele, anadolu takımları büyük maçlar öncesi alırlar erteleme vs. vs. ilk bizim kullanmamız hiç hiç iyi olmadı

peki şimdi işimize geldi bu yasa da

ileride uefa derseki şu şu kararları uygulayın

bizimkiler de yasaya göre "o zaman 1 yıl erteliyoruz" diyebilirler mi?

eğer böyle birşey derse tff, bizim itiraz hakkımız ortadan kalktı.. sonuçta hak mahrumiyeti veya şike fark etmez bu yasayı kullandık

gerçi uefa ceza verinin yanında "cezayı uygulayana kadar avrupaya gelemezsiniz" dediği için ve hem bizim hem de bursanın yönetimleri de "demirörenden tazmin ederiz" dediği için bu erteleme olayını uefa kararlarında yapamazlar.. yemez

kendi sorumu kendim cevapladım sanki :D

Haber iyi ama itiraz ettiğimiz düzenlemeden faydalanmamız kötü oldu. Adamlara koz verdik. Ayrıca artık delik açıldı! Bundan sonra herkesin cezası ertelenir. Türk Futbolunda sona doğru yaklaştık.

cezayi medya baskisi ertelettirdi...

39 hafta iyi oynayan bir takimin abuk subuk birseyden dolayi son maca hocasiz cikmasi haksizliktir dendi..

ki buda dogru.. yani bunu ben ezindan 4-5 yorumcudan duydum

renkdaşlar bu koz olayını da geçelim lütfen ya. karşıda şikeci takım var. onlara mı koz verdik allah için. boklu sidikliye güler hesabına döndürmeyin :) önce kendilerine baksın onlar :)

seneye b.k gibi bir lig bizi bekliyor

Bir kere şike serbest, tapelere yakalansan bile mütahitsen inşaat, balıkçı isen balık , tekstilci isen dikim dersin, totem dersin aklanırsın.Şike serbest kısaca,

Cezaların ertelenmesi durumuda çok havada, şimdi herkes seneye hep erteleme isteyecek bu olayı emsal gösterecek. Kırmızı kartlı oyuncu bile erteleme isteyecek kupa maçına denk getirtecek vs.

Saha kapatmalarda erteleme istenecek, kupa maçına denk getirtilecek

seneye b.k gibi bir lig bizi bekliyor

Bir kere şike serbest, tapelere yakalansan bile mütahitsen inşaat, balıkçı isen balık , tekstilci isen dikim dersin, totem dersin aklanırsın.Şike serbest kısaca,

Cezaların ertelenmesi durumuda çok havada, şimdi herkes seneye hep erteleme isteyecek bu olayı emsal gösterecek. Kırmızı kartlı oyuncu bile erteleme isteyecek kupa maçına denk getirtecek vs.

Saha kapatmalarda erteleme istenecek, kupa maçına denk getirtilecek

Yok merak etme ,bu ekibin süresi maksimum 1 2 ay zaten ,kuralları ile beraber giderler

Burda bu maddeler çıktığında takip ettiğim kadarıyla herkes tepki gösterdi,bizim klüpte tahkime başvurdu.

Bu kararların fener için koyulmadığını bilmeyen yok zaten.

Terim'in cezası çok ağırdı zaten genel olarak normalde 2 maç verilir tahkim 1 maça indirilirdi ve fener maçında yerinde olurdu.Ancak bunlar hep ayarlanan senaryolar işte adamlar bilerek bu cezayı ertelettirdiler ki sen çıkıp artık yararlandığın bir şey hakkında olumsuz görüş bildiremeyesin diye ki artık bildirmek zaten imkansız.

Benim fenerlilerin ya da başka takımların dedikleri de umrumda değil zaten,sadece bu konuda tutarsız davrandık bu bariz bir şekilde belli.Evet çok sevindim klübede olacağına hocamızın ancak içim şu an yine de bir garip.

Elimizde artık bir tek şampiyonluk var umarım onu alırız yok bu yönetime bu taraftar fena sallıyacak gibime geliyor.

Zaten ben bu kadarı yönetimin F.T'ye aldığını düşündürtüyorum yoksa Hocamız asla bu tarz bir karar almazdı.

Yürürlülükte olan bir maddeden yararlanmak herkesin en doğal hakkı ona zaten bir şey dediğim yok benim,ancak şu dakikadan sonra çıkıp o maddeler hakkında konuşmayacaksın bu kadar basit.

Günü kurtardık ve son kez diyorum ki umarım şampiyonluk gitmez.

Burada şimdi herkes saldıracaktır ancak ben bazı değerlerin kupadan daha önemli olduğunu düşünüyorum.

kupadan daha önemli şeyi bizim stadımızda biz iki kez yaptık. şike ile alakalı-küfür-para-şişe olarak herhangi bir oaly oldumu?

iyide bu yasa hakkında yapılması gerekenleri yaptık değilmi? bu yasa artık değişmeyeceğine göre. bu yasa hakkında konuşulcak bişey kalmadı zaten artık.

kararı veren tahkimdir. onlar eyyamcı ise gerisine etik-metik anlamam.

karar merciyi doğru olanı yapacaktı. red edecekti. ben hakkımı savunuyorum. haksız olan bir durumumu değil.

haklı iken haksız yere düşmek bu oluyor sanırım.

bunu unutmayın. eyyamı yapan tahkimdir. ben eyyam yaapcaksam olsam fatih terimin cezasını indirteyim-sonra iptal için başvururum demedik.

biz yasal yollardan gerekeni yaptık.

biz bizi düşürmeyin-namusumuzu çekeriz ordan diyip pazarlıkçı olmadık.

bu konuda kimse bişey diyemez. biz pazarlık karşılığında bişey yapmadık. hatalı yasa iptal olmuyorsa yasadan yararlandık.

Fatih hocanin cezasi kalkmis,gecenlerde toroglu cacik yapmisti malum,cidden Türkiyeden bir cacik olmaz,veriyorsunuz arkasinda durun,zaten 3 mac komediydi simdi kaldirilmasi dahada skandal,hani insani zorla tahrik ediyorlar biye sövün diye....

Bizden gram birsey olmaz,ne türk futbolu gelisir bu kafayla ne baska birsey,biz 100 senede bir uefa kupasi kazanip öyle elalemin sampiyonluklari ulusal bazda her türlü seyrederiz.

Su potansiyal baska bir avrupa ülkesinde olsaydi her sene kupalara ambargo koyuyordu,bu simdi süperlig sikesi serbest cezasi kafaya göre neyin ne oldugu belli degil...

Üst Alt