Üye Görüşü - Takıma Yedek 8 Numara Lazım - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Takıma Yedek 8 Numara Lazım

Ligden düşme sıkıntısı yaşayacaklarını sanmıyorum Yusuf Demir / Borini yapabiliriz hem Yusuf içinde iyi olur.
borini kaliteli adam ama kerem ya da mertens'in pozisyonunda oynaycağını düşünürsek ona yer açamayız.

öyle bir adam alacaksak rashica'nın yerinde sağda oynayabilecek biri gelmeli.
rashica dünya kupası öncesi formuna dönse ihtiyaç olmaz ama şu an durumunu beğenmiyorum.
seferovic'i gönderirsek forvetten ziyade icardi'ye servis yapabilecek bir kanat isterim.

Önünde sonunda zıt görüşlere rağmen mertens ve sergionun bu takımın kilit iki ismi olduğu anlaşıldı. Ben mertensten memnun değildim ama tokat gibi performansı var BJK maçından beri. Sergiodan da memnun olmayanlarin miconun aldığı her dakidan sonra pişman olduğunu düşünüyorum

Pas kalitesi açısından belki zor ama Ndiaye gibi ortadan delmek istediğimizde 10-15 dakikalık sekanslarda da olsa Boey orada denenebilir. Oyun zekâsını çok geliştirdi. Kanat oynamak tabii ki daha kolay ama çevre kontrolüne alışırsa merkezde de katkı verebilir. Transfer de yapılmalı bu bölgeye. Yıldız yerine genç biri. Açıkçası Cicâldău dahi bu takımda iş yapabilirdi.

Bunu uzun süredir söylüyorum baskı yediğimiz tüm maçlarda Oliveira sahada yoktu İstanbulspor, Ankaragücü ve Alanyaspora karşı maçın özellikle son bölümlerine doğru baskı yedik maç 2-0'ken Oliveira kalitesinde olmasa da pas kalitesi iyi bir 8/10 numara olsa 3-4-5'e gider ama pas kalitesi düşünce baskı yiyoruz oyunu açamıyoruz. Midtsjö koşuyor çabalıyor ama bir Ndiaye gibi topu ileri taşıyamıyor hızı yok pas kalitesi yetersiz. Berkan gayet iyi 6 numarada iyi işler yapıyor Torreira ile ikisi olur. Ama Mertens ve Oliveira'nın 8/10 numara bir tane yedek lazım. İsmi geçenlerden Van Boomen olur ismi fark etmez baskı yerken 40-50 metre ters top atabilen her isim olur eğer ki rotasyona katarsak baskı dahi yemeyiz.
Galibiyet serisindeyken söylemiştim hem Mertens hem Oliveira bu oyuncuların muadili yok. Zaniolo da iyi transfer fakat bize çok net Zakharyan lazımdı o olmuyorsa bile en azından 1 tane alternatif almalıydık. Zaniolo seviye atlatır fakat Mertens ve Oliveira yoksa Zaniolo olmasının da bir anlamı kalmıyor orta sahayı kaybediyoruz. Orta sahada Berkan-Torreira-Oliveira-Mertens kaldı Midtsjö ve Yusuf düşünülmüyor aslında buraya da birini almalıydık o zaman Mata girmez yerine alınan kişi girer maçı kazandırırdı.

8 numara konusunu benden daha çok dert edinen yoktur bu forumda. Defalarca konu açmışımdır...

Uzunca bir süre bırakın yedeğini, as 8 numaramız da olmadığı için pisi pisine şampiyonluk kaybettik, küme düşme noktasına bile geldik. Midtsjö' den bu takıma 8 olmayacağı erkenden ortaya çıkmıştı, derhal yenisine bakılmalıydı. Ara transfer döneminde giderilmeyen en büyük eksiklik orası olarak kaldı maalesef...

soner dikmen ve oğulcan ülgün'den yediğimiz gollerle kaybettiğimiz bir maçın ardından çok ön plana çıkarılmayacak 1 konu açıkcası
Orta saha hattın iyi olmazsa oyuna hükmedemez, baskı kurduğunda bile zor sonuç alırsın. Oliveira' dan başka 8 oynayacak adamın yok; Berkan ve Torreira 6-6,5 oynar. Takımda sağlam bir 8 daha olsa, Oliveira ile birlikte de oynardı ve öyle saçma sapan goller yememeni de sağlardı belki...Oliveira' nın olmadığı her maç büyük sıkıntı zaten...

Son yıllarda saçma bir kanat fetişizmi hasıl oldu. Duayen dediğimiz TD lerden taraftara kadar herkes, oyunu kanat adamları çözsün istiyor. Bakıyorsun adamın orta sahası çöp konteyneri gibi!..

Orta saha hattın iyi olmazsa oyuna hükmedemez, baskı kurduğunda bile zor sonuç alırsın. Oliveira' dan başka 8 oynayacak adamın yok; Berkan ve Torreira 6-6,5 oynar. Takımda sağlam bir 8 daha olsa, Oliveira ile birlikte de oynardı ve öyle saçma sapan goller yememeni de sağlardı belki...Oliveira' nın olmadığı her maç büyük sıkıntı zaten...

Son yıllarda saçma bir kanat fetişizmi hasıl oldu. Duayen dediğimiz TD lerden taraftara kadar herkes, oyunu kanat adamları çözsün istiyor. Bakıyorsun adamın orta sahası çöp konteyneri gibi!..

orası öyle ama bugün kaliteden ziyade laubalilik kaybettirdi maçı bence. yani konya'nın kazanmasından ziyade biz kaybettik gibi. 2. golden önce pozisyonuna geri dönmeye bile uğraşmayan torreira'yla ortada pozisyon yokken kendini boş alana atıp gol vuruşu yapan oğulcan'ı göz önüne alırsak bugünkü sıkıntıyı kalite eksikliğinden fazlasıyla da yorumlayabiliriz.

Üst Alt