Taraftarların Galatasaraylılığının Ölçülmesi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Taraftarların Galatasaraylılığının Ölçülmesi

Sonuçlara bakarsak daha iyisini isteyemem. Oynadığımız oyuna bakarsak isteyebileceğim çok şey var. Berbat bir oyunla çok iyi sonuçlar aldık ama bu her zaman olacak bir şey değil. Şampiyonluk yolunda ciddi bir rakibimiz de yoktu sonuçta. Herkes kötüydü..

Katılıyorum,bu sene neredeyse hiçbir maçtan keyif almadım.

Ancak bu kadronun neredeyse tamamen gevşek ve psikolojik olarak sinmeye müsait,çok kırılgan futbolculardan oluştuğu gerçeğini de gözardı etmemek lazım.Son 2 senedir deplasman performansından da belli bu durum zaten.Bu kadar dağılmaya müsait bir takımı mental olarak psikolojik olarak hazırlayıp şampiyon yapmak bile çok zor bir olayken bunu 2 sene üst üste başarmayı tanımlayamıyorum herhangi bir kelime ile.Geçen yıl hadi takım kırılgan olmasına rağmen fena takım değildi de bu sene o da yoktu.Bu kadro başka bir hoca-yönetim kombinasyonunda olsa keyif veren futbol olmadığı gibi de 2 senedir Başakşehir şampiyon oluyor olurdu.Bunu da düşün derim ben sana.

Valla hiç bir zaman kişilere bağlı olmadım(tek istisnası hagi olabilir). Kim başarılıysa desteklerim, kim başarısızsa kösteklerim. Çok başarılı olanın yerine çok daha başarılı olanın gelmesini de isterim. Bazen maç-maç eleştiririm/överim, bazen sezon olarak eleştiririm/överim. Fatih Terim özelinde konuşacaksak eğer: Şu anda Galatasaray'ın gelmiş, geçmiş en önemli ikonudur. Aysal'la beraber yaşadığı olayda etmediğim küfür kalmamıştır. Tudor giderken Fatih Terim geldiğinde tükürdüğümü yalamışımdır. Maç maç sürekli eleştiririm, bazen sinirden hakaret dahi ederim. Fakat, işin sonunda Galatasaray şampiyon olduğunda ayakta alkışlarım; ki şu an ayakta "hazır ol" vaziyette selam veriyorum... ;D

Hayatta körü körüne biatçılık yapmam. Muslera gidebilir yerine daha iyisi gelmesi kaydıyla, Marcao gidebilir yerine daha iyisi gelmesi kaydıyla, başkan gidebilir yerine daha iyisi gelmesi kaydıyla, Fatih Terim gidebilir yerine daha iyisi gelmesi kaydıyla. Benim için önemli olan Galatasaray. Geçmişe takılı kalmam, gelecek başarılara bakarım. Armanın arkasında her zaman dururum. Hep destek, tam destek diyerek kişilerin arkasında durmam.

Sonuçta hepimiz Galatasaraylıyız, hedefimiz belli... Ama zevkler ve renkler bence tartışılır :asd:

Can'a bir şey diyememde Ahmet denen dansöz iyi bir Galatasaraylı ise ben Galatasaraylı değilim.

Bütün sene klavye başında tetikçilik yapıp şampiyonluk anında 180 derece dönmek karaktersizliğin en alasıdır.

Tam tersi bence,dün ne oldu ne bitti bilmiyorum da adam sevmiyorum kardeşim defolsun gitsin diyor.Bunu diyebilmek açık yürekliliktir.Seviyorum ayağına tek bir olumlu kelime kullanmayıp devamlı açığını kollamak daha kötü bir şey.

Tam tersi bence,dün ne oldu ne bitti bilmiyorum da adam sevmiyorum kardeşim defolsun gitsin diyor.Bunu diyebilmek açık yürekliliktir.Seviyorum ayağına tek bir olumlu kelime kullanmayıp devamlı açığını kollamak daha kötü bir şey.
Can'ın yorumlarını takip etmediğim için yahut görmediğim için bir şey diyemem dedim. Eğer aynı şekildeyse dediklerim onun içinde geçerli olmalı.

Ama var forumda bir kaç kişi bunu özellikle yapan.

hocayı sevmek her sartta ona güvenip destek olmak saygı duymak biatcilik degildir.Bak hocamız gibi bir hoca febede yada bejekede olsaydı tövbe haşa Allah diye taparlardi.

ölçümlerime göre %23 oranında gslilik saptadım sende. yallah antuya

images

Kimse yazmayacak galiba ben yazayim bunu diyen adam her Anadolu topcusu transfer haberi basliginda transferi isteyenleri kulubu batirtmakla sucluyor, hic mi ders almayacaksiniz vs. cumleleri agzindan eksik olmuyor

Zaten satir arasinda da kendisi gibi olmayanlari sorgulayici, elestirel dusunce kapasitesinden yoksun olmakla itham etmis. Cephesinin cok sevdigi biatcilik mevzusuna getirmis olayi

Tabii icten ice kendisi dogru Gsliligi surdurdugune inandigindan (keza kendisinin genel kaniyla ortusmeyen bir dusuncesi yoktur) az once verdigim ornekteki seyleri yapinca birinin Gsliligini "olcmus" oldugunu dusunmuyor bile

Kaldi ki kimse kimsenin baskalarinin Gsliligini degerlendirmesine karisamaz, asil liberal tavir da budur zaten

Katılıyorum,bu sene neredeyse hiçbir maçtan keyif almadım.

Ancak bu kadronun neredeyse tamamen gevşek ve psikolojik olarak sinmeye müsait,çok kırılgan futbolculardan oluştuğu gerçeğini de gözardı etmemek lazım.Son 2 senedir deplasman performansından da belli bu durum zaten.Bu kadar dağılmaya müsait bir takımı mental olarak psikolojik olarak hazırlayıp şampiyon yapmak bile çok zor bir olayken bunu 2 sene üst üste başarmayı tanımlayamıyorum herhangi bir kelime ile.Geçen yıl hadi takım kırılgan olmasına rağmen fena takım değildi de bu sene o da yoktu.Bu kadro başka bir hoca-yönetim kombinasyonunda olsa keyif veren futbol olmadığı gibi de 2 senedir Başakşehir şampiyon oluyor olurdu.Bunu da düşün derim ben sana.

Oyuncular da sorumlu tabi. Yukarıda oyunculara bok atmaktan bahsediliyordu ben de ona yazdım hak ettiler diye zaten. Ama teknik ekip de sorumlu en az oyuncular kadar. Kötü oyun herkese yazar yani. Sezonun ilk yarısındaki kondisyon ve sezon genelindeki bazı oyuncu tercihleri gerek ilk 11 olarak gerek değişiklik olarak doğrudan teknik ekibe yazar.

Ama dediğin gibi Fatih Terim yerine başkası olsaydı şampiyon olamazdık büyük ihtimalle. Hocanın bu takıma kattığı çok şey var. Fakat iyi oyun bunlardan birisi değil bu sezon özelinde. O yönden eleştiriyi hak ediyor yani. En güzel örnekleri Benfica maçları ve Alanya maçı olabilir. Taktiksel açıdan ezildik o maçlarda. Bunları da söylemeliyiz.

Birisi artı-eksi tablosu yapmıştı hoca için @Şükrü ERDEN idi galiba güzeldi o. Artıları ağır basıyor şu an ama bu oyunla devam edersek o artılarla bi yere kadar başarı gelir. Belki de hiç gelmez.

Kimse yazmayacak galiba ben yazayim bunu diyen adam her Anadolu topcusu transfer haberi basliginda transferi isteyenleri kulubu batirtmakla sucluyor, hic mi ders almayacaksiniz vs. cumleleri agzindan eksik olmuyor

Zaten satir arasinda da kendisi gibi olmayanlari sorgulayici, elestirel dusunce kapasitesinden yoksun olmakla itham etmis. Cephesinin cok sevdigi biatcilik mevzusuna getirmis olayi

Tabii icten ice kendisi dogru Gsliligi surdurdugune inandigindan (keza kendisinin genel kaniyla ortusmeyen bir dusuncesi yoktur) az once verdigim ornekteki seyleri yapinca birinin Gsliligini "olcmus" oldugunu dusunmuyor bile

Kaldi ki kimse kimsenin baskalarinin Gsliligini degerlendirmesine karisamaz, asil liberal tavir da budur zaten

Buna şunu yapan bunu alan haindir veya şunu alan bunu yapan maldır,bir de bunu isteyenler yalayanlar vardı gibi provokatif söylemleri de eklemek lazım.Kendi canının istediğini asıyor istediğini kesiyor istediğini hain ilan ediyor ama iki tepki geldi mi kem küm oh ne ala. :D

Bende tüm sezon yazma fırsatı buldukça hocayı eleştiren şeyler yazdım durdum ki eleştirileceği çok yön vardı oynanan futbol oyuncu değişiklik tercihleri vs vs ama hiç bir zaman hakaret etme noktasına varmadım ki kendisi acik ve net sevsekte sevmesekte bu kulübün en önemli 2-3 efsanesinden birisidir ha bunların yanında iyi yönleri olmadı mı sezon içinde elbette devre arasında yaptığı ufak operasyon olsun takıma sürekli güven duyması umut kaybetmemesi olsun bunlar önemli şeyler ve başkası olsa bu şartlarda şampiyon olamazdı bu kesin o yüzden tebriklerin %70-80î hocaya diğer kısmı topçu ve yönetimedir sonuç olarak ne sezon içinde hocayı eleştiren kötü cimbomludur ne her fırsatta hocayı övmek için fırsat kollayan iyi cimbomludur herkesin içinde kendine göre bu sevdayı yaşama şekli farklıdır

Tabii icten ice kendisi dogru Gsliligi surdurdugune inandigindan (keza kendisinin genel kaniyla ortusmeyen bir dusuncesi yoktur) az once verdigim ornekteki seyleri yapinca birinin Gsliligini degerlendirdigini dusunmuyor bile

Hayır, adam fikrini belirtti diye laf atanlara yanlış yapıyorsunuz diyor sense asıl liberal tavır laf atanlara karışmamaktır diyorsun. UG'nin saçma sapan fikirlerini yazıp (ki faşizme giren onlarca yazısı vardır) tepki çekince milleti faşizmle suçlaması gibi oldu bu.

Hayır, adam fikrini belirtti diye laf atanlara yanlış yapıyorsunuz diyor sense asıl liberal tavır laf atanlara karışmamaktır diyorsun. UG'nin saçma sapan fikirlerini yazıp (ki faşizme giren onlarca yazısı vardır) tepki çekince milleti faşizmle suçlaması gibi oldu bu.

Buna şunu yapan bunu alan haindir veya şunu alan bunu yapan maldır,bir de bunu isteyenler yalayanlar vardı gibi provokatif söylemleri de eklemek lazım.Kendi canının istediğini asıyor istediğini kesiyor istediğini hain ilan ediyor ama iki tepki geldi mi kem küm oh ne ala. :D

Şuna fikirlerini belirtti demek oldukça güç.

Belirttigi fikirlere degil de bizzat kendine laf atilmasini mi yeglermis?

Karismamaktir demiyorum, istedigi gibi yanitlayabilir ya da karsisindakinin fikirlerini degistirmeye calisabilir. Kulaga cok cilginca gelecek olabilir ama kendi fikirlerini de gozden gecirebilir. Ama ben bu tepkilere engel olamaz diyorum, sonucta forum burasi, bir sey yaziyorsan bir karsi tepki olacaktir illa ki.

"Sen sevinme" mevzusu ise psikolojik bir fenomen. Sene boyunca sampiyonluga inanan forum uyeleri icin bu forum cekilmez bir yere donusuyor. Her puan kaybinda, hatta her gol yendiginde ortalik yangin yerine donuyor. Sampiyonluga inananlarla dalga bile geciliyor. Hatta bugun biz aslinda sampiyon olmazdik da rakibimiz mallik yapti yani siz inanmakta hataliydiniza getirilmeye calisildi bu munazara.

Her neyse, takdir edeceksin ki hakli cikmak gururlandirici bir olay. On uye gorusu basligindan dokuzunun sezon bitti temali oldugu bu sezonda tum bu zehirli havaya ragmen inancini yitirmeyenler dogal olarak boyle bir tepki koyuyor gunun sonunda.

Yoksa elbette isteyen istedigi gibi sevinir.

Bu tartışmanın özü biraz ne istenildiği ile alakalı zannediyorum.

Ne olursa olsun, nasıl ve hangi yöntemle olursa olsun şampiyon olalım, bu beni daha çok mest eder diyenler ile ben eğlenmek istiyorum iyi oyun olsun gerekirse Liverpool gibi şampiyon olmayalım diyenler arasında bir tartışma.

Ben ikinci taraftayım ve bunun da hocayla 2000 sonrası çalıştırdığı tüm takımlarda yarım sezon kadar olduğunu ve bundan sonra da mümkün olmadığını düşünüyorum. Ama bu hocaya saygı duymamı veya şampiyonluk için çılgınca formayla Bari sokaklarına gece yarısına kadar çıkmayacağım anlamına gelmez.

Bence sorun ayrı düşünmek değil. Haksız çıkmak da değil. Ama mesele forumu sadece başkalarını alıntılayıp taciz etmek üzere kullanmak.

Can ve Hamza üzerinden gidersek tanıdığım sınırlı sürede Can ile Tudor konusunda, transferler konusunda ayrı düşündüğümü, Hamza ile de hoca, lise vb konularında ayrı düşündüğümü farkettim. Ama ikisi de bir fikir ile bunu ortaya koydular.

Farklı fikirde olduğuna udur, mal, kuş, yerli sevici, Hırvat hıyarı sevenler gibi ifadeler ve hatta açıkça küfür edenler de vardı.

Uzatmadan geçmek veya görmezden gelmek lazım. Ben genelde aynı üslupla cevap akacaklarımla etkileşime giriyorum. Başkası alıntılasa da cevap vermiyorum.

Herkese hakaret ederim ama kimse bana dokunamaz kafasında bir arkadaş

Öyle bir dünya yok

Şuna fikirlerini belirtti demek oldukça güç.

O tarz cümleleri doğru bulmuyorum zaten. Sadece fikir belirtenlere de tepki gösteriliyor ama forumda. Şahsen derdim onlarla..

Belirttigi fikirlere degil de bizzat kendine laf atilmasini mi yeglermis?

Karismamaktir demiyorum, istedigi gibi yanitlayabilir ya da karsisindakinin fikirlerini degistirmeye calisabilir. Kulaga cok cilginca gelecek olabilir ama kendi fikirlerini de gozden gecirebilir. Ama ben bu tepkilere engel olamaz diyorum, sonucta forum burasi, bir sey yaziyorsan bir karsi tepki olacaktir illa ki.

"Sen sevinme" mevzusu ise psikolojik bir fenomen. Sene boyunca sampiyonluga inanan forum uyeleri icin bu forum cekilmez bir yere donusuyor. Her puan kaybinda, hatta her gol yendiginde ortalik yangin yerine donuyor. Sampiyonluga inananlarla dalga bile geciliyor. Hatta bugun biz aslinda sampiyon olmazdik da rakibimiz mallik yapti yani siz inanmakta hataliydiniza getirilmeye calisildi bu munazara.

Her neyse, takdir edeceksin ki hakli cikmak gururlandirici bir olay. On uye gorusu basligindan dokuzunun sezon bitti temali oldugu bu sezonda tum bu zehirli havaya ragmen inancini yitirmeyenler dogal olarak boyle bir tepki koyuyor gunun sonunda.

Yoksa elbette isteyen istedigi gibi sevinir.

Ben engelleme çabası göremiyorum. Bu tavrınız yanlış diyor Can. Haklı da yani. Kendisinin de hataları olabilir hepimizin var.

E haklı çıktınız diye, karamsar insanlara rağmen inandınız diye milletin sevincine karışma hakkı mı geliyor yani nedir? Hak var demesen de normal diyorsun anladığım kadarıyla? Ona bakarsan sezon içerisinde foruma hakim olan karamsar "zehirli" hava da psikolojik bir fenomen. Onun da sebepleri var. Bu bir şey kanıtlamaz ki..

Üst Alt