# Taylan Antalyalı | Samsunspor'da Kiralık - Sayfa 165 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Taylan Antalyalı | Samsunspor'da Kiralık

Sinirim geçmiyo

Her maç ısrarla aynı hatayı nasıl yapıyosun birader

Geçen sene denizli maçında yaptın,giresun maçında çok kez yaptın,randers maçında çok kez yaptın bu maçta yine yaptın ama sonra yine yaptın

Oğlum nasıl bi zeka var sizde yahu

Top gelmeden çevre kontrolü yapmamasını geçtim bunu söylemek niye yapmıyosun demek bile küfür gibi bişeydir futbolcuya,nusrete etten,öğrenciye bütten,mrcaoya götten anlarmısın demek gibi bişey bu,bazı refleksler otomatik gelişir zamanla,ilk kez yolda karşıdan karşıya geçen birinin önce sağa sonra sola nizami bakarken bir müddet sonra kafayı sağa sola oynatmadan gözünün ucuyla bakabilmesi gibi

Sen şimdi ön libero oynuyosun,diyagonal pas atmazsın,verkaç yapıp rakibi oyundan düşürmezsin,ileri top taşımazsın,duracağın yeri bilmezsin,pozisyon almazsın,iki ceza sahası önünü karartmazsın,gelen duran topu karşılamazsın,bizim duran topa vurmazsın,gol atmazsın,şut çekmezsin,kafa topuna çıkmazsın,çıksan almazsın,tackle yapmazsın,frikik atmazsın

Selçuk gibi çok nadir ileri araya uzun pas ve stoperle paslaşma harici naparsın sen

Terbiyeli,ahlaklı,10 numara adamsın ama bunlar yetmez

Öyle çok hızlı tempolu olmayabilirsin ama öyle akıllısındır ki oyun görüşünle çoğu eksini tölere edersin

Biz suatı,tugayı ve gezegenin gelmiş geçmiş en iyi os sı meloyu izlemiş adamlarız,melo abin yanında sselçuk ve hamit gibi 2 vitaminsize katlanıp onları tölere edip üstüne juveye karşı pirlo+vidal+pogbayı üstüste koyup tokatlıyordu

Nerede oynadığınızı,kimlerin yerine oynadığınızı bi anlayın zahmet olmazsa

Mümkün değil 6 numara olmaz.

Baskı yemediği sürece birkaç güzel pas atar pas dağıtır bir şey sanırsınız. Ta ki karşıda basan bir takımla oynayana kadar. Basan takımlara karşı eli ayağına dolanıyor.

Taylan'ın eksileri:

- Oyun görüşü fena değil ama çevre kontrolünü daha iyi yapması lazım. Özellikle savunma önünde top aldığında.
- First touch biraz sıkıntılı, sırtı dönük top aldığında sos verebiliyor.
- Faul alma becerisi, top saklama kabiliyeti sıkıntılı. Aurelio, Selçuk gibi adamlar sırtı dönük faul alabiliyordu. Taylan da bu yok.
- Top ayağına gelmeden kime pas atacağını kararlaştırması gerekiyor. Özellike savunma önünde topu ayağında çok fazla tutmasına gerek yok.

Kupadaki Alanya maçıyla başlayan süreç :
İrfan mevzusu
Sakat denilip tüm idmanlara çıkıp maçlara çıkmaması
İyileşti deyip döndüğünde rezalet oynaması
Milli takıma ameliyat olması gerekirken gidip süre alamaması
Ameliyat olup ŞL maçlarına orta sahasız çıkmamıza sebep olması
Döndüğünde her maçta arkası dönük top alıp kaptırması ve rakibi pozisyona sokması

Eksikler vardı ama bu kadar da değildi, sıkıntısı ne onu da anlamıyorum geçen senenin de çok gerisnde. Ben oldum moduna girdiyse yedek kulübesine dönmesi 2 maça bakar

İrfan mevzusu
Döndüğünde her maçta arkası dönük top alıp kaptırması ve rakibi pozisyona sokması

Eksikler vardı ama bu kadar da değildi, sıkıntısı ne onu da anlamıyorum geçen senenin de çok gerisnde. Ben oldum moduna girdiyse yedek kulübesine dönmesi 2 maça bakar
Hatadan sonra da kafası başka yerde gibiydi maçta. Bana öyle geldi en azından.

Taylan'ın eksileri:

- Oyun görüşü fena değil ama çevre kontrolünü daha iyi yapması lazım. Özellikle savunma önünde top aldığında.
- First touch biraz sıkıntılı, sırtı dönük top aldığında sos verebiliyor.
- Faul alma becerisi, top saklama kabiliyeti sıkıntılı. Aurelio, Selçuk gibi adamlar sırtı dönük faul alabiliyordu. Taylan da bu yok.
- Top ayağına gelmeden kime pas atacağını kararlaştırması gerekiyor. Özellike savunma önünde topu ayağında çok fazla tutmasına gerek yok.
Artılarını da yaz Renkdaş

İrfan mevzusu

Maaş zammı mı bekliyor.

Üst Alt