# Taylan Antalyalı | Samsunspor'da Kiralık - Sayfa 183 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Taylan Antalyalı | Samsunspor'da Kiralık

ilk gol bence tam rezalet ama taylan 2. golde yaptıklarını daha önceden de yapıyordu üstat

o pozisyonda oynamak için savunma bilgisi zayıf. ya yanlış adama basıyor ya da kameranın kadrajına dahi giremiyor.

geçen sene ceza sahası önüne seken toplarda olması gereken yerde olmadığı için yediğimiz goller vardı. şimdi de yanlış yere koşu yaptı

Kesinlikle taylanın leş olduğunu kabul ediyorum ama 2 gol de resmen hırs kurbanı olduğumuzu gösteriyor amatör bir ekip gibiyiz.. Hatta bence 2. Gol daha kabul edilebilir maç 1-1 rakip 10 kişi hemen basıp topu alayım diyorsun da ilk gol neydi abi öyle 1-0 Ken kornerden kontra yiyoruz ..

takımda 6 numaraya benzeyen tek herif. yedirdiği gol eblehçe (ki muslera'nın da onun kadar halt yemesi var) ama bugün doğru kadroda 11 çıksa maç oraya bile gelmezdi belki. önce 6 numarada berkan'la 65 dakikayı hiç eden teknik adam suçlanmalı.

golu bu mu yedirdi tam goremedim ama top bizdeyken fena degildi. ya da beklentimi cok dusurdum ben :/

FEzoParWYAQgfeg

1637597860340.png

defalarca kez dedik üst düzey bi 6 numara alın diye. defanstan oyun kuramamamızın en büyük sebebi 6 numara problemi, berkan ve taylan sırtı dönük topu alıp yüzünü rakip kaleye dönmekte çok zorlanıyor. melo ve fernando bu dediğimi otomatik yapıyordu

Burada tek suçlu Taylan değil, genel olarak bir yerleşim hatası var. Zaten maçın sonlarında ya herro, ya merro tarzında hücum ettiğimiz için geride böyle riskleri almak durumunda kaldık.

Ahmet bu pozisyonun aciklamasi, defansif farkindalik. Isim isim yorucu olur, genel sorunumuz var. Ayrica, klasiktir, en geride takimin en hizli 1-2 oyuncusundan biri birakilir. Yanilmiyorsam o sirada bu profile uygun isimlerden biri Yedlin, digeri Berkan olabilir. Ya da Kerem.

Ahmet bu pozisyonun aciklamasi, defansif farkindalik. Isim isim yorucu olur, genel sorunumuz var. Ayrica, klasiktir, en geride takimin en hizli 1-2 oyuncusundan biri birakilir. Yanilmiyorsam o sirada bu profile uygun isimlerden biri Yedlin, digeri Berkan olabilir. Ya da Kerem.

Terim varken Taylan gibi veya Assuncao tarzında yumuşak ön liberolardan ziyade Melo, Fernando gibi kesici lazım. Böyle arkada boşlukları verdiğimizde, orta sahalar çabuk geçildiği zaman rakip oyuncudan topu söküp alacak, topa sert orta saha şart. Zira Terim varsa eğer hele de kazanman gerekiyorsa böyle arkada boşluklar verirsin, orta sahayı rakibe teslim edersin. Orta sahada rakibi kesemezsen eğer böyle goller kaçınılmaz.

Terim varken Taylan gibi veya Assuncao tarzında yumuşak ön liberolardan ziyade Melo, Fernando gibi kesici lazım. Böyle arkada boşlukları verdiğimizde, orta sahalar çabuk geçildiği zaman rakip oyuncudan topu söküp alacak, topa sert orta saha şart. Zira Terim varsa eğer hele de kazanman gerekiyorsa böyle arkada boşluklar verirsin, orta sahayı rakibe teslim edersin. Orta sahada rakibi kesemezsen eğer böyle goller kaçınılmaz.

Oyle zaten. Katilmamak elde geil ki sagda solda yaziyorum denk geldin mi bilmem. Mac sirasinda, fb maci, Marcao'nun bir presi ve yapismasi sonrasi aninda yazdim mesela. Bize Marcao'nun ortasaha versiyonu lazim (daha tecrubelisi, oyun kurabilen/acabileni) onun disinda bu tip bir oyuncu lazim. Lider, isiran, top rakipteyken alan daraltan, agresif bir oyuncu. Melo'nun en onemli meziyeti hava toplariydi ve hirsiydi. Fernando'nun ise pas kabiliyeti (Melo'da iyiydi ama Fernando bence cok daha iyi) ve agresif olusuydu. Ayrica, Fernando skora da katki yapiyordu onemli maclarda. Bjk maci aklima gelen mesela ilk bakista. Kisacasi, 6 numara defansif bir lider lazim bize. Taylan falan yedek olur en fazla ben gecen sene Taylan'in prime doneminden beri yaziyorum basligina. Goruyorum cunku. Adam iyi niyetli laf yok ama kapasite/kalite bu kadar. Yas gelmis belirli bir duzeye olacagi 1 cit alti/ustu o da yetmez.

Terim'in üçüncü dönemi gerçekten şanslı geçti. Ligin kalbürüstü orta sahası Selçuk bedava geliyor, yaşı 26. Melo, Juventus'ta tutanamadı diye cüzzi bir rakama geliyor. Eboue, Elmander, Riera gibi tecrübeli adamlar var. Muslera gibi yetenekli bir kaleci Taffarel'in de dokunuşuyla efsaneye dönüşüyor. Bir sonraki sene Burak, Hamit, Sneijder, Drogba. Bir daha böyle bir dönem çok zor. Sneijder, Drogba gibi fırsat transferleri imkansız ötesi zaten.

Üst Alt