# Taylan Antalyalı | Samsunspor'da Kiralık - Sayfa 184 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Taylan Antalyalı | Samsunspor'da Kiralık

Oyle zaten. Katilmamak elde geil ki sagda solda yaziyorum denk geldin mi bilmem. Mac sirasinda, fb maci, Marcao'nun bir presi ve yapismasi sonrasi aninda yazdim mesela. Bize Marcao'nun ortasaha versiyonu lazim (daha tecrubelisi, oyun kurabilen/acabileni) onun disinda bu tip bir oyuncu lazim. Lider, isiran, top rakipteyken alan daraltan, agresif bir oyuncu. Melo'nun en onemli meziyeti hava toplariydi ve hirsiydi. Fernando'nun ise pas kabiliyeti (Melo'da iyiydi ama Fernando bence cok daha iyi) ve agresif olusuydu. Ayrica, Fernando skora da katki yapiyordu onemli maclarda. Bjk maci aklima gelen mesela ilk bakista. Kisacasi, 6 numara defansif bir lider lazim bize. Taylan falan yedek olur en fazla ben gecen sene Taylan'in prime doneminden beri yaziyorum basligina. Goruyorum cunku. Adam iyi niyetli laf yok ama kapasite/kalite bu kadar. Yas gelmis belirli bir duzeye olacagi 1 cit alti/ustu o da yetmez.
Katılıyorum yazdıklarına ancak Melo fernando konusunda hem fikir değiliz . Melo daha sert ve teknik birisiydi bana göre . Fernando ise oyun bilgisi ve fiziğini çok doğru kullanması ile. Melo daha çok gole katkı vermiştir istatistiklere bakmadım ama öyle olması lazım. Hangisini seçersin dersen Bizdeki prime melo derim.

Sence ?

Katılıyorum yazdıklarına ancak Melo fernando konusunda hem fikir değiliz . Melo daha sert ve teknik birisiydi bana göre . Fernando ise oyun bilgisi ve fiziğini çok doğru kullanması ile. Melo daha çok gole katkı vermiştir istatistiklere bakmadım ama öyle olması lazım. Hangisini seçersin dersen Bizdeki prime melo derim.

Sence ?

Melo kesinlikle. Ben Fernando vs Melo yapmadim sadece benim dikkatimi ceken ozelliklerini yazdim. Melo kesinlikle cok daha sertdi ama Fernando sert degil demek degil bu :) O da yeri geldiginde sert oluyordu aldigi/gordugu kartlara bakabilirsin. Skor konusunda aklimda Fernando daha cok katki verdigi seklinde kalmis cok onemi yok ama su nokta onemli ofansif katki. Fernando biraz daha 3.bolgedeydi. Ama Melo mesela efsane bir hava topu hakimiyeti + psikolojik baski kuran bir isimdi. Ben prime Melo derim. Fernando bugun gelse hayir demem :) Ikiside suan aradigimiz profil.

Ya bu herif yüzünden yediğiniz bilmem kaçıncı gol. Olmuyorsa oynatmayıp farklı şeyler düşünmen lazım.

Yeri gelecek 3'lü defans oynayacaksın gerekiyorsa mevki değiştireceksin ama bu adamı orta sahada yanlız bıraktığında gel bana gol at lan diye bağırıyorsun

Vallaha ben Taylan'ı geçen sezonda iyi oynamasına rağmen pek beğenmiyordum. Zaten first touch özelliği kötü olan bir futbolcuyu 6 numaraya koymak riskli. Hele ki bizim gibi defanstan kısa pasla çıkmaya meraklı bir takımda. Temposunu biraz arttırabilirse eğer 8 numara pozisyonunda Berkan'la forma yarışına girebilir. Top tekniği Berkan'dan bir tık daha iyi.

Yine diyorum, bu takım için en elzem futbolcu Okay...O bölgede oynayan futbolcu bulunduğu alanı doldurmalı her şeyden önce. Yerli olması ayrı mevzu, o ayarda futbolcuyu yabancı da olsa, nereden ve kaça bulacaksın?..

Melo kesinlikle. Ben Fernando vs Melo yapmadim sadece benim dikkatimi ceken ozelliklerini yazdim. Melo kesinlikle cok daha sertdi ama Fernando sert degil demek degil bu :) O da yeri geldiginde sert oluyordu aldigi/gordugu kartlara bakabilirsin. Skor konusunda aklimda Fernando daha cok katki verdigi seklinde kalmis cok onemi yok ama su nokta onemli ofansif katki. Fernando biraz daha 3.bolgedeydi. Ama Melo mesela efsane bir hava topu hakimiyeti + psikolojik baski kuran bir isimdi. Ben prime Melo derim. Fernando bugun gelse hayir demem :) Ikiside suan aradigimiz profil.
Kesinlikle aradığımız adamlar ikisinden birisi şu kadroda olsaydı çok farklı şeyler konuşuyorduk

Sene başında sakat sakat milli takım kampına gidip sezon başı kampında ameliyat olması hem kendine hem Galatasaray’a zarar verdi. Geçen senenin çeyreği kadar performans gösteremedi.

Valla basıma bir sey gelmiyecekse ben sikeciler macinda daha derli toplu gordum,biraz toparlanmıs..Tabi gene bir hatada golü yedirdi maalesef

GM1900 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Fb nin golünde Taylan duygularına yenildi.
Maçın bitimine 4 dk filan kalmış fb 10 kişi.
Zamana oynuyorlar diye bir an önce basıp topu çalıp hücuma çıkmak istedi.
Fb linin boşa çıkıp hücuma katkı vereceğine ihtimal vermedi.
Zaten golü atan fb linin ilk düşüncesi gol atmak değil hücum sonlandirma adına şut atmakti.
Golde aslan payı suç ahraz gibi 1 kişinin alanını daraltamayan Muslera ve Nelson da.biri soluna biri ileri 3 adim çıksa pozisyona bile dönüşmezdi.

SM-A715F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Valla basıma bir sey gelmiyecekse ben sikeciler macinda daha derli toplu gordum,biraz toparlanmıs..Tabi gene bir hatada golü yedirdi maalesef

GM1900 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Bu maçta da aynı öyle, hani top ayağına geldiğinde baskı yemiyorsa öyle güzel al-ver yapıyor öyle güzel uzun toplar atıyor ki sağ tarafa mest olursun ama top ayağına geldiğinde baskı yiyorsa geçmiş olsun takımın başını yakabilir

Üst Alt