Üye Görüşü - Tek Kulvara Düşmek İyi Oldu - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Tek Kulvara Düşmek İyi Oldu

Ya allah askina beyler bi ogrenmis bazi arkadaslar 3 macla kupa alacaktin diye bir cumle. O 3 macin 3ü de derbi . Vereceksin sakatlik ya da moral bozuklugu vs bu sefer ligi de kaybetme riskin yukselecek. Napacaksiniz allah askina turkiye kupasini bu yil ? Su an gercekten takimin ihtiyaci ztk kazanmak mi ? Bu yil yapilan organize seyleri gorup bu kupadan elenmenin en dogrusu oldugunu nasil idrak edemiyosunuz allah askina ? İyi ki elendik 10 numara oldu. İleri gidiyim baya mutlu oldum elendigimize hatta. Kadro patlak tekerlek gibi ilerliyor. Hadi verdin yari finalde torreriayi barisi vs sakatliga napican nasi toparlican ordan ? Simdi onumuzde tek hedef lig. Bu sene bu ligi alirsak onumuz cok acik .

İlk 11 i bile devşirme oyuncular ile zor kuruyoruz bencede lig onemli hatta belkide çok çok önemli. Ama ben şuna kızıyorum madem rotasyon yapıyorsun sonradan oyuna merrtens vs girmemeli ayhanın bebeler gayette iyi oynardı barış kerem vs oynamamalıydı hoca olarak bi karar verdiysen taraftar arkanda durur zaten gerekirse paf takımla çık kimse yine bir şey demezdi.üstüne birde berbat bir oyun olunca insanlar üzülüyor haliyle..

kendimizi avutma işine şöyle devam edeceğiz galiba. "Bir beraberlik hakkımız zaten vardı bu maçta kullanmamız iyi oldu" , "Daha fener bize gelecek yendik mi şampiyonuz , o maça mutlak galibiyet parolası ile çıkacak olmamız iyi oldu" ve son olarak "2 sene üst üste şampiyon olmamamız okanın ne oldum delisi olmaması için iyi oldu" şeklinde bitecek

bu sene cl'den 30 m euro'ya yakın gelir kazandık. oyuncu satışlarından da ciddi gelir elde edildi. cl'de oynadığımız için. şu an önümüzdeki sene düşük performansı sebebiyle "gönderilmeli" diye düşünülen oyuncuların sadece 3 tanesinin (tete-zaha-oliviera) bonservisi elimizde. tete ve zaha'nın farklı koşullarda her türlü piyasası var. bence kadrodaki tek sıkıntılı oyuncu oliviera. diğer oyuncular ya kiralık ya sözleşme sonu ya da futbolu bırakacaklar (aurier, ndombele, ziyech, mertens, vinicius, muslera vb vb). takımın ana omurgası gayet değerli. kiradan dönecek ve ciddi para edecek bir sürü oyuncumuz da var.

bütün bunlar ışığında, bu sene şamp olup, önümüzdeki yıl cl'ye gitmek hayati önemli. bir cl geliri daha alabilirsek, ligin diğer takımları ile arayı fersah fersah açarız.

rakiplerimizden bjk'in bir süre daha toparlanacağı yok. fb'in ise koç gittikten sonra mali durumunu göreceksiniz. para getirebilecek oyuncuları da çok az. kiradan dönecek elde patlayan yüksek kontratlı yabancılarını, yüksek kontratlı veteran yabancılarını nasıl temizleyecekler, kimleri alabilecekler hepsini göreceğiz.

bu sebeple lig, kupadan çok çok daha önemli.

etimizle kemiğimizle şampiyonluğa odaklanmalıyız. bu şampiyonluk, ligin geri kalanıyla farkı fersah fersah açma fırsatıdır çünkü.

Kabul etmiyorum ben GALATASARAY taraftarıysam her kulvarda başarı isterim , olmuyorsa sorgularım. Dün takım için konuşacaksam istedik ama olmadı ruhsuz ordusu yoktu sahada en azından futbol bu kaybedebilirsin rakip çok daha iyi organize olmuştu maça.

Bu konuya kızanları bilmem de, geçen sene olan şampiyonluk sürecimizde de takım sallanmaya başladığında @Umut Işık üstat ile alıntı ve fikir beyanları sonrası da takım hep iyi bir havaya girdi.

Bu maç öncesi totemler de tüm düğmelere basarken yine kendisi le olan fikir alışverişi ve yorumları da es geçemem.

Ben farklı yönden bakayım olaya. En sevmediğim takımlardan olan koç yalaması hurmanın takımı karagümrük bugün kaybetti ve oldukça zor bir fikstürü var önünde. Araya iki tanede kupa maçı girecek. Umarım sene sonu ait oldukları yere giderler.

Lig açısından iyi oldu orası okey

Orta saha rotasyonunda Torreira dışında hepsi tartışılabilir isimler, istikrar yakalayamadık ve kısır bir rotasyonumuz var.

Umarım sene sonu göz önünde bulundururlar.

Şova kaçmayız inş transfer açısından yine

Üst Alt