Telefonlara Getirilen Taksit Yasağı Kalktı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Telefonlara Getirilen Taksit Yasağı Kalktı!

3500 lira altına 12 taksit
3500 üstüne 6 taksit serbest

diğer güncellemeler;

- tablet ve bilgisayar = 6 ay
- 3500 tl altında ki telefonlar = 12 ay
- 3500 tl üzeri telefonlar = 6 ay
- genel elektronik alışverişi = 3 ay
- taşımacılık - havayolu = 6 ay
- seyahat - konaklama = 6 ay
- sağlık - eğitim - sosyal hizmetler = 9 ay

Daha 1-2 ay önce ekonomi bakanımızın halkın maaşının 2-3 katı fiyatlara telefon almasını eleştirmesinin ardından taksit imkanının tekrar gelmiş olması gerçekten büyük icraat.

Ustat yasaklamakla olmaz , insanda otokontrol diye bir sey var , yasakladigin zaman herkesin bu imkanini engelliyorsun

Neden x insan dogru sekilde odemesini yapip bu nimetten yararlanacakken , y kisinin sacmaligindan oturu bundan mahrum kalsin

Yanlis ifade ettim . Yani bir urunu (orn telefon) , oradaki bankalarla boyle bir taksit ya da kredi iliskin olmadigi icin , ucuz aliyorsun ama pesin odemek zorundasin

Ama ulke ici talebi arttirirsin bu yolla mutlaka

Yasağın veya kısıtlamanın getirilme sebebi ortadan kalktığı veya iyileşme olduğu için mi kalktı ? Hayır.

Piyasa canlandırılmak isteniyor tamam da ne pahasına ? Hiç beğenmedim bu kararı, günü kurtarmak iyi güzel de bunun yarını da var.

Nasil yok? Var ama faiz isliyor.

O baska bir sey , kredi demek o . Yani taksit kaldirildiginda bizde uygulanan sey

Yahut tek cekim alir bankada taksitlendirirsin

Bunlar baska

Avrupada yasayanlar soylesin , yerlesik yasayip bankalardan kredi karti alanlar , bizdeki gibi , bir urunu hic faiz odemeden 12 taksitte odeyebiliyorlar mi

Bilmiyorum ,nedir yurt disinda durum

Taksit mi yokmuş yurt dışında?

sent via GSC
Onu kim iddia ediyor yav?
Nerede ise 30 senedir Almanya dayim ve kendimi bildim bileli taksit var.
Üstelik direk ürünü satin aldigin yerin araciligi ile.
Eskiden faiz isletiyorlardi artik bir cok yerde faiz bile isletilmiyor.
Internet üzeri satis yapan yerler bile artik taksit imkani sunuyorlar, buna bir cok üründe artik Amazon da dahil.
Ürünü aliyorsun, Amazon kredi kartindan faiz isletmeden bes taksit ile cekimi yapiyor.
Keza Paypal bile taksit imkani sunuyor.

O baska bir sey , kredi demek o . Yani taksit kaldirildiginda bizde uygulanan sey

Yahut tek cekim alir bankada taksitlendirirsin

Bunlar baska

Avrupada yasayanlar soylesin , yerlesik yasayip bankalardan kredi karti alanlar , bizdeki gibi , bir urunu hic faiz odemeden 12 taksitte odeyebiliyorlar mi

Bilmiyorum ,nedir yurt disinda durum
Yok o sekilde bir sey yok buralarda. Yani o yuzden dedim var diye cunku faiz ile taksitlendirebiliyorsun, ama 'kredi' anlasmasi oluyor aslinda bu.

Bay Sinan kredi kartına taksidi söylüyor, kredi açmayı değil ikisi birbirinden farklı şeyler. Doğru yani söylediği şey bizdeki gibi yok.

Üst Alt