Terim: "Bize hem ocak ayında, hem temmuz ayında müsaade edecekler" - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Terim: "Bize hem ocak ayında, hem temmuz ayında müsaade edecekler"

"İstediğimiz gibi futbol oynamak" mertebesi için 2 transfer dönemine ihtiyacımız var diyor mealen.

Neden bu sezon başı olmadı?
Neden devre arası yetmez?
Neden toplam 4 transfer dönemi lazım?

gibi soruların cevabını hepimiz biliyoruz aslında. Yine de bu konuda kabahat Fatih Terim'in diyenlere hakkaten bir şey diyemiyor insan.

Buradan çıkan anlam ; ben kadroya göre futbol oynatamıyorum. Benim oynattığım futbola göre kadro kurulsun.

Bir de Gomis'in alternatifini hazırlayamadıysan 1 milyon euro zam vermemek için 20-30 milyon eurodan olmak neyin nesidir?

Bu amatörlük değilse nedir?

bu kadar at gozlumusunuz birader?

takim 2li mucadele kazanamiyor, ortalari 1ci direge atiyor, kimse ne bok yaptigini bilmiyor.

hersey forvet degil, takim birsey oynadigi yok, bunun sorumlusu Fatih terim ve heyetidir.

1 tane macta 10 kisi eksik kayseri karsisinda 352 tuttu diye her mac 352 oynuyoruz, iste bu plansizlik, beyinsizlik, cahillik ve birsey bilmemezliktir.

Helal valla. 2013 yılından beri güzel kasmışsın accountu. Çok dikkat çekiyorsun ama. Fazla çaktırma.Anlaşılacak.

DİKKAT BU POST TERİM DESTEĞİ İÇERİR

Herkes ocak ayına kadar sabretmenin gerektiğinin farkındadır heralde. Feci şekilde dibe çakılıyoruz.Puan farkını 8-9 gibi tutmak çok önemli olacak. Forvet transferi hocaya değil yönetime yazar. Elinden oyuncu çıkaramazsan, transfer yapamazsın. Bu takıma sene başı 3-4 net transfer gerekiyordu. Hiçbirini yapamadılar.Keltoş arap gitmedi.Planlar suya düştü.

Ama insan yinede bikaç dokunuş istiyor.Elalem kısıtlı kadrolarla bi plan içerisinde mücadele ediyor.Bizde malesef bu yok.Çok kritik bölgemiz (forvet hattı) boş. Onyekuru kesinlikle tutmadı.Bursaspor düzeyinde oldugunu düşünüyorum.Garry inanılmaz düşüşte.Kendine güvenini kaybetmiş. Biraz saldım çayıra durumu var gibi.Hocada ocak ayını bekliyor.Ama ligte tren umarım kaçmaz.
Bu kötü zamanlarda hemen ortaya çıkan muhalefet e diyecek söz yok.Bu heryerde, her konuda böyledir.Mutlaka birileri kötü giderken çıkacak sallayacak. Benim içim rahat. Hocanın durumumuzla alakalı suçunun yönetimden çok oldugunu düşünmüyorum. yani çok basic örnek olacak ama Mesela kasımpaşanın o forvet i bizde olsa. Şligi grubundan bu kadar erken havlu atar mıydık? Gomis in hiç gitmediğini varsayalım.Mutlaka ligte daha fazla puanımız olurdu değil mi? Peki bunda hocanın suçu nedir? senin yönetimin bir değil iki tane alacağaz diye geziyordu ortalıkta.Hocayada aynısını söylediler ki Gomisin transferine izin verdi.

Yahu Mariano kaç tane bindirme yapıyor, savunma arkasına top atıyor. İçeri ortalar yapıyor.Vuracak yarım adam bile yok. Linnes, koridor yapıyor rakip sol tarafı.İçeri toplar kesiliyor.Bizden bir tanesine dokunan yok. Forvetimizin ayağına top geliyor, ya herif topu düzeltemiyor bile. Kusura bakmayın ama bunun çalışmayla vs ilgiside yok. Topu süremiyor ya herif. Şaka gibi bişey var takımda.Başkada onun yerine oynayacak isim yok.Donk cezalı olmasa o oynayacak işte siz düşünün.

Hocaya sallarken biraz insaflı olalım. Geçen sene o taktik dehası abdullah avcıyı şenolu evine boş gönderen de Terimdi.Ne kadar ekmek o kadar köfte.Terim vasat kadrolarla başarılı olacak hoca değil. Herzaman iyi kadro kurar.İyi kadro kuramadıgında olimpiyat dönemi başarısız olmuştur.2011-13 yıllarında istediği kadroyu kurup hem ligte hem avrupada istediği oyunu oynatmıştır.Bu adam böyle bi hoca.Örneği Guardiola özerinden vermeyeyim mesela Tuchel üzerinden vereyim. Forvetinde eren var. 5-6 tane net eksiğin var.Tuchel ne yapacak bu takıma? Ya bizim geçen sezonda çok çok iyi bi kadromuz yoktu.Sadece tam olarak 11 tane oyuncumuz vardı.11 oyuncuyla ligi götürdük.O takıma bile transfer lazımdı.Biz bide gol kralını kaybettik.Aksi gibi yerine adamda alamadık. Şuan kötü gidişat yönetime yazar beyler kimse kusura bakmasın.

Tüm bunları yazarken yinede belirtiyorum."Az da olsa biraz kıpırdanma.Bi plan bekliyor insan."Ama tabi forvetin bi sığır olunca elden bişeyde gelmiyor.Sonuçta golü atan kazanıyor ve senin o golü atacak adamın yok.Aksi gibi Garry Belhanda Onyekuru nunda skora katkıları sıfır.Feguliye transfer olmadıgı için çok takık.Bu kadar sakatlıgı falan hesaba katmadıgı için hiç şans vermedi bile. Çok sağlamdır bu duyumum.Kendisinden nefret ediyor emin olun.Ama el mahkum oynatıyor.Onunda artık ayaklar gitmiyor.Beyin istiyor ama beden i sanki 40 yaşında.

GALATASARAY'i çalıştıran Bir elaman :"Umarım avrupa ligine kalırız gibi bir cümle kuramaz"

Çıkıp kazanacağız ve avrupa ligine kalacağız diyeceksin.
Ama kendisi bile kendinden umudu kestiği için böyle kek bir grupta rezil olacağımızı çok iyi biliyor.

Öyle temmuza kadar filan süre verin diyerek.
hala eren,sinan,omer ve selçuk'u oynatirsan bunu en mal taraftar bile yemez.
Madem süre istiyorsun o zaman gençlere şans verip, doğru düzgün idman yaptiracaksin.
Yattığın yerden 20 milyon lira almakla olmaz o iş.

En iyisi kalan karizmanı da çizmeden istifa et en azından taraftar seni yuhalamadan itibarın kalmış olur.

Buradan çıkan anlam ; ben kadroya göre futbol oynatamıyorum. Benim oynattığım futbola göre kadro kurulsun.

Bir de Gomis'in alternatifini hazırlayamadıysan 1 milyon euro zam vermemek için 20-30 milyon eurodan olmak neyin nesidir?

Bu amatörlük değilse nedir?

Avatarindaki fotografin orjinali bu, Ataturk degil yani

o1I3LVi1.jpeg

Gecen internette denk geldim burada gorunce yazayim dedim

Dünya kadar sakatlık varken, sakatlıklar bir kenara saha dışında o kadar cezalar dağıtılırken Galatasaray'a, taraftar olarak sakinliği korumayıp berbat olan kadronun da etkisiyle geriye düşüşümüzün acımasızca eleştirilmesi bize yakışmıyor. Kenetlenin başka Galatasaray yok sözü hashtagten öteye gitmiyor. Aktif çalışan birkaç Galatasaray taraftar sitesinde neler okunuyor gözlerime inanamıyorum. Hakikaten çok nankörüz ve daha da önemlisi gerçekçi değiliz.

Geçen sene Gomis ile zar zor şampiyon olmuşken şimdi forvetsiz skor bekliyorsunuz. Herkes bu soruyu soruyordu sezonun başında:

"Kim gol atacak?"

Evet kim atacak? Yok sorunun cevabı yok! Pozisyona girebilen ve gol atamayan bir takımın hocası neden eleştirilir anlamıyorum! Talihsiz Lokomotiv maçında bile bir dünya pozisyona girdik ama gol atamadık!

Eleştirilebilir Terim. Eleştirelim. Ama öldürmeyelim. Burada Terim öldürülüyor! Bu kadar anlamsız, acımasız eleştiriler sebebiyle gerçekçi eleştiriler göz ardı ediliyor ve taraflar maalesef fikirlerinde holiganlaşıyor. Bu eleştiri yapısı Belhanda'da da var. Savunanlar da eleştirenler de bu savaşta taraflarını sıklaştırıyor ve ortaya sadece kakafoni çıkıyor.

Dünya kadar sakatlık varken, sakatlıklar bir kenara saha dışında o kadar cezalar dağıtılırken Galatasaray'a, taraftar olarak sakinliği korumayıp berbat olan kadronun da etkisiyle geriye düşüşümüzün acımasızca eleştirilmesi bize yakışmıyor. Kenetlenin başka Galatasaray yok sözü hashtagten öteye gitmiyor. Aktif çalışan birkaç Galatasaray taraftar sitesinde neler okunuyor gözlerime inanamıyorum. Hakikaten çok nankörüz ve daha da önemlisi gerçekçi değiliz.

Geçen sene Gomis ile zar zor şampiyon olmuşken şimdi forvetsiz skor bekliyorsunuz. Herkes bu soruyu soruyordu sezonun başında:

"Kim gol atacak?"

Evet kim atacak? Yok sorunun cevabı yok! Pozisyona girebilen ve gol atamayan bir takımın hocası neden eleştirilir anlamıyorum! Talihsiz Lokomotiv maçında bile bir dünya pozisyona girdik ama gol atamadık!

Eleştirilebilir Terim. Eleştirelim. Ama öldürmeyelim. Burada Terim öldürülüyor! Bu kadar anlamsız, acımasız eleştiriler sebebiyle gerçekçi eleştiriler göz ardı ediliyor ve taraflar maalesef fikirlerinde holiganlaşıyor. Bu eleştiri yapısı Belhanda'da var. Savunanlar da eleştirenler de bu savaşta taraflarını sıklaştırıyor ve ortaya sadece kakafoni çıkıyor.

Bu ulkede taraflar ozellikle de son on yilda hizlanarak siper kazmaya devam ediyor

Siperler derinlestikce insanlar askerlesiyor

Bir kez daha GSC'nin vicdani, ahlak pusulasi oldugunuzu kanitlayan bir mesaj yazmissiniz

Sahsinizi canigonulden tebrik ederim

Bu ulkede taraflar ozellikle de son on yilda hizlanarak siper kazmaya devam ediyor

Siperler derinlestikce insanlar askerlesiyor

Bir kez daha GSC'nin vicdani, ahlak pusulasi oldugunuzu kanitlayan bir mesaj yazmissiniz

Sahsinizi canigonulden tebrik ederim

Estağfurullah. Ama foruma üye olduktan sonra alıştım. Ben taraftarımızın böyle olduğunu bilmezdim. Bugünleri, bu eleştirileri unutmayın! Ocak ayında nokta transferler yapılıp, sakatlık sorunları çözülünce burada Fatih Terim'in Tanrılaştırılacağına da şahit olacağız.

Ben terimden ziyade ,terimi de herkes gibi , ya da herkeste gordugunde elestirdigi kadar elestiremeyen herkese tepkiliyim

Forumdakileri eskiden buna dahil ederdim ,iki lafimdan biri "gelirken baska konusuyordunuz hayrola simdi noldu" filandi

O huyumu forum acisindan biraktim ama kose yazarlari, muhabirler yahut tv yorumculari hala bu konuda cok sessizler

Terim istifa etsin, gitsin diyenlerden olmadim, ama her seviyede calisana ya da yonetene fatura cikarken , terim ile ilgili "ne yapsin adam" denmesi bana dokunuyor

Basari herkesinken basarisizlik da herkesin olmasi lazim , bizde ise bir basari varsa hic bir yonetici hatta futbolcu en basa konmaz , hep terim de terim denir

Basarisizlikta ise herkes idam sehpasina yatirilirken , en son sira terime gelince , "e onun da formsuz zamanlari olur" yumusakliginda dokundurulur ancak

Soyledigimin boyle oldugunu siz de biliyorsunuz yapmayin simdi yani

Ben terimden ziyade ,terimi de herkes gibi , ya da herkeste gordugunde elestirdigi kadar elestiremeyen herkese tepkiliyim

Forumdakileri eskiden buna dahil ederdim ,iki lafimdan biri "gelirken baska konusuyordunuz hayrola simdi noldu" filandi

O huyumu forum acisindan biraktim ama kose yazarlari, muhabirler yahut tv yorumculari hala bu konuda cok sessizler

Terim istifa etsin, gitsin diyenlerden olmadim, ama her seviyede calisana ya da yonetene fatura cikarken , terim ile ilgili "ne yapsin adam" denmesi bana dokunuyor

Basari herkesinken basarisizlik da herkesin olmasi lazim , bizde ise bir basari varsa hic bir yonetici hatta futbolcu en basa konmaz , hep terim de terim denir

Basarisizlikta ise herkes idam sehpasina yatirilirken , en son sira terime gelince , "e onun da formsuz zamanlari olur" yumusakliginda dokundurulur ancak

Soyledigimin boyle oldugunu siz de biliyorsunuz yapmayin simdi yani

Eleştiride hiçbir sıkıntı yok. Düzeyinde ve dozajında sıkıntı. Kusura bakmayın da bu dozu sağlayamıyoruz. Hakaret boyutunda eleştirileri ciddiye almamızı, saygı duymamızı beklemeyin.

"Kim gol atacak?"

Eleştirilebilir Terim. Eleştirelim. Ama öldürmeyelim. Burada Terim öldürülüyor! Bu kadar anlamsız, acımasız eleştiriler sebebiyle gerçekçi eleştiriler göz ardı ediliyor ve taraflar maalesef fikirlerinde holiganlaşıyor. Bu eleştiri yapısı Belhanda'da da var. Savunanlar da eleştirenler de bu savaşta taraflarını sıklaştırıyor ve ortaya sadece kakafoni çıkıyor.
Kakafoni nedir biraz açar mısın?

Fatih Hocama Ocak, Temmuza kadar gerekli süreyi verelim de yönetim de bir tane bile iş bilen adam yokken 2 yıl süre versek ne olacak yine saçma sapan oyuncuları takıma doldurup üzerinden daha 6 ay bile geçmemesine rağmen yine takımdan göndermeye uğraşacağımız onlarca oyuncumuz olacak. Fatih Hocamın kadro mühendisliğine, oyuncu planlamasına ve sistemine sonuna kadar güveniyorum ama bu iş bilmez yöneticilerden bir tanesine bile güvenmiyorum. Hiçbirinin, Fatih Terim'in isteğini yerine getirebileceğine inanmıyorum.

Üst Alt