Terim ve Ekibi İstifa Etmeli mi? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Terim ve Ekibi İstifa Etmeli mi?

Fatih Terim İstifa Etmeli mi?

• Kullanılan toplam oy
    107
  • Anket kapatılmış .
Hayır.Finansal fair play şartları varken getireceğin hocanın külfeti seni daha da zor duruma sokacaktır.Ayrıca kaç tane yabancı teknik direktör geldi.Bir türlü tutmadı.Şuanki sakat ve cezalılar yabancı herhangi bir hocanın elinde olsa durumumuz çok daha kötü olurdu.Ama ekibinde bazı değişikliklere gitmesi yararına olabilir.

Sene sonuna kadar devam etmeli

Zamaninda bu is terimle olmayacak deyip sebeplerini siralarken linc yerdik, simdi de bugun istifa etsin diyenler gelmis. Ne isine yarayacak terimin bugun istifa etmesi?

Ayrica ft cikip bu durumdan sorumlu kisi oldugunu beyan etmeyip, ozur dilemeyerek gozumde iyice bitmistir.

ankette derhal istifa etmeli mi diye sormuyor, bu sezonluk bir soru. devrearası ya da sezon sonu olabilir. yani gelecek sezon bizimle devam etmemesi olarak algılayanlar doğru algılamışlar

Ne istifası ?

1- Forvetsiz sezonu açtı
2- Cezalardan manyak ettiler
3- Şansız sakatlıklar
4- Şerefsiz hakemler çalınan puanlar

Bazen en tepeye çıkmak için dibe düşmek lazım ama biz düşmedikte 2 kaliteli transfer ve sakatlıklar iyileşip Terim'in cezası bitince ligin zaten içinden geçicez, 1 sağlam stoper 2 golcü biri özellikle yüksek kalite.

Ne istifası ?

1- Forvetsiz sezonu açtı
2- Cezalardan manyak ettiler
3- Şansız sakatlıklar
4- Şerefsiz hakemler çalınan puanlar

Bazen en tepeye çıkmak için dibe düşmek lazım ama biz düşmedikte 2 kaliteli transfer ve sakatlıklar iyileşip Terim'in cezası bitince ligin zaten içinden geçicez, 1 sağlam stoper 2 golcü biri özellikle yüksek kalite.

takımdaki bu fizik gücüyle biraz zor. takım yarım sezondur top oynamıyor. forvet alınmama sebebi de yönetimde başta abdurrahim denilen vasıfsız yüzünden, sakatlıkların sebebi de zaten yine takımın iyi çalıştırılamıyor olması. burada şanssızlıktan ziyade beceriksizlik var. başakşehir maçını kazanamazsak şampiyonluk gider. hala ligin içinden geçmekten bahsedip hayal dünyasında yaşıyorsunuz

Benim anlamadigim devre arasinda kosu mesafeleri göstermislerdi
Mugdat ve Selcuk 6kmyi gecmisti...
Ama takim 60dan sonra inanilmaz oyundan düsüyor...
Cokmu bosa kosuyor bizim oyuncular

Bir şartla kalmalıdır.
Hanii hep Galatasarayın menfeati deriz ya...Fatih hocada der..
O yüzden transfer işine karışmayacak.
transfer işinden anlayacak , dünya futbol piyasasını takip eden, futbolcu analizini çok iyi yapabilen birilerini bulmak zorundayız. Ve bu kişiler tranfer işini yapmalı. Kurulan kadroyu Fatih terimin eline vermeliyiz.

Benim anlamadigim devre arasinda kosu mesafeleri göstermislerdi
Mugdat ve Selcuk 6kmyi gecmisti...
Ama takim 60dan sonra inanilmaz oyundan düsüyor...
Cokmu bosa kosuyor bizim oyuncular

evet, mesela ortasahada oynayan selçuk, dün rizeliler stopere doğru geriye pas verince selçuk tek başına stopere doğru pres yapmaya başladı. bulunduğu alanı boşalttı ve boşa koştu. presi tam saha ya da sarmal şekilde yapmadıktan sonra tek bir oyuncunun presi hiç bir şey kazandırmıyor. sen stoperin birine basıyorsun ama adam sen gelirken diğer stopere pas veriyor sen yorulduğunla ve alanını boşalttığınla kalıyorsun. ancak 2 stopere aynı anda pres yapılırsa biraz daha sonuç verebilir. ama bana kalırsa orda pres uygulanması zaten saçma, zaman senin lehine ve galip durumdasın. kendini neden yoruyorsun.

evet, mesela ortasahada oynayan selçuk, dün rizeliler stopere doğru geriye pas verince selçuk tek başına stopere doğru pres yapmaya başladı. bulunduğu alanı boşalttı ve boşa koştu. presi tam saha ya da sarmal şekilde yapmadıktan sonra tek bir oyuncunun presi hiç bir şey kazandırmıyor. sen stoperin birine basıyorsun ama adam sen gelirken diğer stopere pas veriyor sen yorulduğunla ve alanını boşalttığınla kalıyorsun. ancak 2 stopere aynı anda pres yapılırsa biraz daha sonuç verebilir. ama bana kalırsa orda pres uygulanması zaten saçma, zaman senin lehine ve galip durumdasın. kendini neden yoruyorsun.
Haklisin dünki takimda cok beyin eksikligi vardi
Bu dedigini Erende birkac kere yapti

Bence etmeli neden söyleyeyim;

1-) Selçuk- Eren gibi adamlara sürekli torpil geçip oyuncuların hakkını gasp ettiği için. Şimdi yedekte duran oyuncu mal mı sanki görmüyor mu bunları? Batuhan'ın bir ropörtajı var hiç sevmem de yani gerçi, Almeida bir maç sakatlandı yedekte tek forvet benim hala hoca bana bekle diyor dedi. O saatten sonra nasıl orada top oynayayım diyor. Bu haldeki adamların yerine bile oynayamayan gençler Terim'in idaresinde bence daha top oynayamaz.

2-) Kondisyoner bariz bok gibi. Buna rağmen müdahale etmiyor. Günahını almayalım da ikinci yarılarda takımın düşmesi ve takımın yarısının adele sakatlığı yaşaması bariz bu adamı işaret ediyor. Taraftar eleştiriyor diye sırf kendince inat yapıyor. Benim getirdiğim adam işi bilir triplerinde. Bir bok bilmediği açık. Amatör kümede her antreman 3*15 koşun sonra çift kale diyen antrenör bile bizim asalak kondisyonerden daha iyi kondisyon yükler takıma.

3-) Takımın en iyi oyuncusu Feghouli'yi sene başından beri oynatmadı. Bir bildiği vardır dedik ama gördüğümüz gibi yokmuş. Bence ligin en yaratıcı oyuncusu. Terim'in böyle takıntıları var kendince zaten herkes hatırlar tek tek yazmak istemiyorum. Adam harbiden dirayetli biriymiş çıkıp çatır çatır oynuyor yine. Ben Feghouli olsam yerime Sinan- Selçuk falan oynasa yemin ederim oynadığımda sahada yürürüm. Adam sene başından beri oynasa birkaç puan fazlamız olması garantiydi bence.

4-) Bence en önemlisi oyuncuların dengesi şaşmış durumda. Bugün Mariano mesela orta sahada bok gibi oynadı 2.yarı ama takımda kim nerede belli değil, her maç 11 değişiyor, her maç sistem değişiyor, her maç oynayan oyuncular değişiyor. O özendiğiniz çatır çatır pas yapan takımlarda oyuncular birbirini ezberlemiş durumda ve çoğu pası ezbere attıklarına bile eminim. Biz defans oyuncuları geriden top çıkaramıyor diyoruz ama boşa kaçan adam var mı diye bakmıyoruz, orta sahadaki adam boşa kaçmıyor çünkü kaçsa kendine yaklaşacak oyuncu yok ihale ona kalacak. Terim'in taktik anlayışı her zaman komedi minvalinde olmuştur dürüst olalım ama diğer özellikleriyle bu tarafı kapatabildi hep.

Bunların hepsini düzeltmesinin imkansız olduğunu düşündüğüm için istifa etmeli diyorum. Yoksa paso hoca değiştirmek bana da salakça geliyor ama Terim'de iş kalmamış gibi maalesef.

Bence etmeli neden söyleyeyim;

1-) Selçuk- Eren gibi adamlara sürekli torpil geçip oyuncuların hakkını gasp ettiği için. Şimdi yedekte duran oyuncu mal mı sanki görmüyor mu bunları? Batuhan'ın bir ropörtajı var hiç sevmem de yani gerçi, Almeida bir maç sakatlandı yedekte tek forvet benim hala hoca bana bekle diyor dedi. O saatten sonra nasıl orada top oynayayım diyor. Bu haldeki adamların yerine bile oynayamayan gençler Terim'in idaresinde bence daha top oynayamaz.

2-) Kondisyoner bariz bok gibi. Buna rağmen müdahale etmiyor. Günahını almayalım da ikinci yarılarda takımın düşmesi ve takımın yarısının adele sakatlığı yaşaması bariz bu adamı işaret ediyor. Taraftar eleştiriyor diye sırf kendince inat yapıyor. Benim getirdiğim adam işi bilir triplerinde. Bir bok bilmediği açık. Amatör kümede her antreman 3*15 koşun sonra çift kale diyen antrenör bile bizim asalak kondisyonerden daha iyi kondisyon yükler takıma.

3-) Takımın en iyi oyuncusu Feghouli'yi sene başından beri oynatmadı. Bir bildiği vardır dedik ama gördüğümüz gibi yokmuş. Bence ligin en yaratıcı oyuncusu. Terim'in böyle takıntıları var kendince zaten herkes hatırlar tek tek yazmak istemiyorum. Adam harbiden dirayetli biriymiş çıkıp çatır çatır oynuyor yine. Ben Feghouli olsam yerime Sinan- Selçuk falan oynasa yemin ederim oynadığımda sahada yürürüm. Adam sene başından beri oynasa birkaç puan fazlamız olması garantiydi bence.

4-) Bence en önemlisi oyuncuların dengesi şaşmış durumda. Bugün Mariano mesela orta sahada bok gibi oynadı 2.yarı ama takımda kim nerede belli değil, her maç 11 değişiyor, her maç sistem değişiyor, her maç oynayan oyuncular değişiyor. O özendiğiniz çatır çatır pas yapan takımlarda oyuncular birbirini ezberlemiş durumda ve çoğu pası ezbere attıklarına bile eminim. Biz defans oyuncuları geriden top çıkaramıyor diyoruz ama boşa kaçan adam var mı diye bakmıyoruz, orta sahadaki adam boşa kaçmıyor çünkü kaçsa kendine yaklaşacak oyuncu yok ihale ona kalacak. Terim'in taktik anlayışı her zaman komedi minvalinde olmuştur dürüst olalım ama diğer özellikleriyle bu tarafı kapatabildi hep.

Bunların hepsini düzeltmesinin imkansız olduğunu düşündüğüm için istifa etmeli diyorum. Yoksa paso hoca değiştirmek bana da salakça geliyor ama Terim'de iş kalmamış gibi maalesef.

gerekçeleriyle açıklaman isabetli olmuş, çok çok iyi noktalara parmak basmışsın. bunlara itiraz edebilen de varsa artık diyebilecek bir şey yok. hani biz şöyle göztepe, adanaspor seviyesinde bi takım olsak tamam. ama GS bu ülkenin bayern münihi gibi real madridi gibi, manusu gibi bir takım. zaten 4 tane büyük takım var bu ligde. en çok başarılı olanda 4 büyük arasından Galatasaray. yani bu takımda bu kadar amatörlüğe, iş bilmezliğe, evlatcılığa, ahbab çavuşluğa, komediye gerek yok, böyle bir kulüpte buna müsade edilmesi bile skandaldır.

düşünsenize bayern münihte selçuk gibi bir adam oynayacak da, sırf tdleri o adamı sevdiği için ısrarla forma giyecek, eren gibi forvetleri olacakta ısrarla forma verecekler. yeminle adamı asarlar orda. bir daha forma yüzü göstermezler. neden böyle gevşeklikler bizim ülkede olur anlamıyorum

Hoca sezon sonuna kadar kalsa bile ekibi kesinlikle devre arasi gitmeli adamlar bos beles para kazaniyor bunlarin selcukdan erenden ne farki var?

Daha önce defalarca yazmıştım ama tepki görmüştüm, (yardımcıları hakkında söylediklerim)

Terim'i karakter olarak sevmem ama Galatasaray tarihin de önemli bir yeri olan her zaman saygıyı hak eden ve desteklenmesi gereken bir hoca olduğunu düşünüyorum. Daha önce yaptıklarını burda tekrar tekrar anlatmaya gerek duymuyorum ama VEFA konusunda çok unutkan olduğumuz için hatırlatmakta da fayda var aslında.
Yılların getirdiği başarılar ve güç tabiki Terim'i bazı konularda farklı noktalara getirdi (sevmediğim tarafıda bu zaten) ama bu iğrenç futbol çukurunda Terim'in yanına yanaşamayan adamların 1-2 senelik suni başarılarda bile nasıl bir hal aldığını görünce Terim'e birşey demekte komik oluyor aslında. Terim'e destek olmak lazım.

Hocaya çok fazla gereksiz anlamlar yüklüyoruz, kulübü sanki tek başına o yönetiyormuş gibi herşeyi onun yapmasını istiyoruz. Sıkıntılı bir oyuncu alınacak olur Terim halleder, defansa oyuncu alınmaz Terim birisini çıkartır, forvet alınmaz Terim bir şekilde halleder vs. ..... Tabi Allah'ı var çoğunlukla da her geldiği sene bir sürü olumsuzluklara rağmen başarılı olmaya bizi şampiyon yapmayı da başardı. Tabi bizler zafer sarhoşluğuyla orda yapılan yanlışları görmek istemedik ve o yanlışlar birike birike sonunda bu noktaya geldi. Terim'in başarılarını kendi başarıları gibi gösterip onların arkasına sığınan başkanlar ve yöneticiler şimdi başarısızlıkların önünde duramıyor, tepki koyamıyor ve bütün bu durumlar yine Terim'in başına patlıyor.

Takımını durumu Fenerbahçe maçından önce de kötü durumdaydı ama bir şekilde ite kaka kazanıyorduk sonrasında hızlı bir şekilde ( dış etkenlerde etkili oldu ) düşüşe geçtik. Bunların en büyük sorumlusu da kesinlikle YÖNETİMDİR. Ben hayatımda Galatasaray'ın forvetsiz bir sezona başladığını hiç görmedim, bu gözler; Hakan, Jardel, Baroş, Nonda, Elmander, Drogba, Gomis, Necati, Ümit vs. bir anda aklıma gelmeyen aynı sezonda 2-3 kaliteli forveti görmüşken bu sene 1 tane bile forvet oyuncusu almadan sezona başlarsan sonuçların böyle olmasın beklememek hayalperestlik olurdu. Maçların hepsini izliyorum doğru düzgün 2 forvetimiz olsa şu an herleye rağmen yine lider olurduk.

Galatasaray üzerine bir takım planlar yapıldığı çok bariz, bu duruma bile çıkıp tepki koyamayan bir Galatasaray BAŞKANI ve YÖNETİMİ varken ilk gitmesi gerekenler onlardır. Bariz bir şekilde REZİL yönetiyorlar. Trajikomik bir olay da Galatasaray basın sözcüsü Albayrak olması, daha başlamadan bitiyor herşey.

Gelelim Terim'in yardımcılarına, işler iyi giderkende söylemiştim ama hiç birşey kalmadı buna mı takıldın diyenler vardı. Hasan, Davala vb. eski oyuncuların bu kulüpte nasıl bir plan sonucunda ne vasıfla orda olduklarını birileri çıkıp anlatsın. Terim ceza yiyor arkasından sırasıyla Hasan ve Davala da ceza yiyecek daranışta bulunuyor. Tamam Hoca sinirli birisi anladıkta, sizler daha sakin olup durumu idare etmeniz gerekmez mi? zaten teknik ve yönetme adında kocaman bir sıfırsınız ama en azında sakin kalmayı da beceremiyorsanız bu kulübü temsil etmeyeceksiniz. Hocanın en büyük yanlışlarında biri karalarını sorgulayacak hem kendisine hemde takıma katkı sağlayabilecek PROFESYONEL kişilerle çalışmaması. Ekibini gönderip daha profesyonel insanlarla çalışması gerek.

Üst Alt