Terra Nova - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Terra Nova

Cevap: Terra Nova

niye o kadar eskiye gidiyonuz birader gidin 1700lere.. ordan ihtilal, sanayi devrimi derken yine gelirdiniz bugünlere. hiç mi doctor-who izlemediniz :D

Muhteşem bir sezon finali olacak gibi duruyor.Daha yeni sezon için anlaşma olmamasının altında yatan sebep pahalı bir yapım olması bence.Çünkü izlenme oranları fena sayılmayacak bir düzeyde ve rahatlıkla devam ettirilebilecek konusu da bulunuyor.Umarım iptal edilmez.

Bir cok kisi bir cok dizi hakkinda 'konular yavas isliyor, bu mu yani? Beklentimi hic karsilamadi, izlemeyecegim' falan da filan diyor. Ya arkadas, dizilerin ilk sezonlari genelde bilgilendirme amacli olur daha dogrusu ilk bolumlerde oyle olur, pat diye ilk bolumlerin muhtesem olacagini dusunmekte neyin nesi?

Bu dizi'nin konusu muthis keza dizi'de cok guzel. Bu tarz dizilerin cogalmasi lazim (bugune kadar bi Lost'u izledim bu tarz olarak), dizilere bakiyorum bir cok polisiye dizileri mevcut veya ne bilim oyle ozel farkli sayilabilecek cok az dizi var.

Suan Falling Skies, The Walking Dead ve Terra Nova favorilerimdir, baska da dizi izlemiyorum suan. Birde Breaking Bad izliyorum son sezonunu o da fena degil.

Yönetmen ilk sezonun 22 bölümden oluşacağını bildirmişti. Lakin Amerikan vatandaşlarının diziye ilgi göstermemesi ve FOX TV'nin de geriye kalan 9 bölümü satın alıp-almayacağını tam olarak belirtmeyen belirsiz bildirgeleri sonucu ilk sezonun 13 bölümden oluşacağını söyledi. Diziyi çok sevdim. Umarım bitmez.

Alinti. Ayni sitede bu FOX'un iyi olmadigini soylediler yani cok dandik bi TV kanaliymis dizi acisindan. Bir cok dizi heba olup gidiyormus veya FOX'un aldigi diziler hic iyi degilmis falan. Dogru mu bu acaba? Benim bildigim FOX gayet iyi bir kanaldir. Yalniz suan gozumde degerleri dustu, Terra Nova'nin diger bolumlerini satin almamakta ne demek ulan? Madem boyle yamukluk yapacaktiniz, anlasmasaydiniz bu dizi yapimcilari ile. Amerikan vatandaslarina gelince, ne kadar geri zekali bunlar? Boyle dizi'yi de sevmiyorsaniz yok artik.

bir kaç sorum olacak.. dizide bazı kopukluklar var gibi

ilk 6 7 bölümü izleyen aşağıdaki spoiler'a cevap versin lütfen..

----SPOILER-----

Öncelikle kaçıncı bölümdü hatırlayamadım, şu hafıza kaybı yaşadıkları bölümde, Jim, taylor'ı hafızası kayıp halde buluyor, taylor orada jim'i pataklıyo, yakalıyo falan

sonra bi şekilde jim taylor'ın elinden kurtulup karısının da bulunduğu yere gidiyor

ancak Jim'in taylordan nasıl kurtulduğunu bilmiyoruz

Bir de şu cinayetin olduğu bölüm.. 6. bölüm olmalı.. şüpheli kaçak olan barmen, komutanın yanındaki "kadın asker" tarafından kaçırılıyor (ya da bi yere götürülüyor, her neyse) ve o kadın, komutan taylor'ı kandırıyor.. barmene yardım ediyor, neden? o olay öyle olduğuyla kalıyor

ne bir sebep, ne de sonrası var

7. bölümde de aynı barmen taylor'ın tehlikede olduğunu ve bulunduğu yeri, sokakta koşuşturan jim ve 6'lıyı görünce her nasılsa anlayıp elinde 6 patlarla onu kurtarmaya gidiyor.. biz onu köstebek sanıyoduk hem :)

---SPOILER----

4 milyon $ çüş demek istiyorum yani kısıtlı bütçe öylemi?

Uploaded with ImageShack.us

Steven Spielberg'ün Dinozor Dizisi

Steven Spielberg, olağanüstü dinozor filmi Jurassic park'tan sonra yeniden dinozor dünyası ile ilgili bir proje yapacak.

Fox kanalı için Spielberg ve ilk iki Jurassic park filmi için çalışan ekip Terra Nova isimli bu yeni projede 150 milyon yıl öncesine zamanda yolculugu yapmış, gelecekte 100 yıl ileride yaşayan bir aileyi anlatacak.

Yazarları Craig Silverstein ve İngiliz yazar Kelly Marcel olacak.

Fox ayrıntılarda en iyi yakalayacak bir set olacağını ve görsel efeklerde başarılı insanları görevlendirecegini açıkladı.

Bu deneme dizisinde (pilot) süreç uygun-maliyetli olacak, prodüksiyon ekibin olağan işi durdurma ihtimalinde zarar az olacak.

2149 yılında Dünya gezegeni üzerindeki yaşam, nüfus patlaması ve kirlilk sonucunda yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bilim adamları geçmişi değiştirerek geleceği kurtarmak amacı ile zamanda yolculuk yaparak tarih öncesi döneme gitmenin yolunu keşfederler. Shannon ailesi (Baba Jim, Eşi Elisabeth, ve çocukları Josh ve Maddy) 150 milyon yıl[2] geriye giderek kendilerini "Terra Nova" adlı bölgede bulurlar. İlk insan kolonisi kurulması ve diğer insanlarla karşılaşmaları ile devam eder.[3]

ilk bölüm için 4 milyon dolar harcanmış.

bir kaç sorum olacak.. dizide bazı kopukluklar var gibi

ilk 6 7 bölümü izleyen aşağıdaki spoiler'a cevap versin lütfen..

----SPOILER-----

Öncelikle kaçıncı bölümdü hatırlayamadım, şu hafıza kaybı yaşadıkları bölümde, Jim, taylor'ı hafızası kayıp halde buluyor, taylor orada jim'i pataklıyo, yakalıyo falan

sonra bi şekilde jim taylor'ın elinden kurtulup karısının da bulunduğu yere gidiyor

ancak Jim'in taylordan nasıl kurtulduğunu bilmiyoruz

Bir de şu cinayetin olduğu bölüm.. 6. bölüm olmalı.. şüpheli kaçak olan barmen, komutanın yanındaki "kadın asker" tarafından kaçırılıyor (ya da bi yere götürülüyor, her neyse) ve o kadın, komutan taylor'ı kandırıyor.. barmene yardım ediyor, neden? o olay öyle olduğuyla kalıyor

ne bir sebep, ne de sonrası var

7. bölümde de aynı barmen taylor'ın tehlikede olduğunu ve bulunduğu yeri, sokakta koşuşturan jim ve 6'lıyı görünce her nasılsa anlayıp elinde 6 patlarla onu kurtarmaya gidiyor.. biz onu köstebek sanıyoduk hem :)

---SPOILER----

1. Hocam Jim Taylor'un ellinden su sekilde kurtuluyor "Orda Taylor eger bana tuzak kuruyorsan, eger beni kandiriyorsan yalan soyluyorsan seni bulup öldürürüm" gibi birsey diyor. Tam olarak boyle degil fakat benzer sekilde bunlari soyledi yani Jim'i birakacagini zaten ima etti ve eger Jim yalan soyluyor olsaydi Jim'i bulup öldürecekti sözde.

2. Tegmen Washington (kadin asker) Taylor'i kandirmiyor. Ilk bakista bende dedim "Noluyoruz, tegmen Wash neden Taylor'u kandiriyor" falan diye fakat sonrasinda anlasildi ki butun bunlar bir oyunun parcasiydi yani asil zanli'yi veya kostebek'i (suan tam hatirlamiyorum o kismi) bulmak icin planlanmis bir oyundu bu.

Sezon finalini izledim, cok guzeldi fakat 2149 seferindeki askerler gelip ortaligi toz duman etti ama o savas kismini gostermediler, zor senaryo'dan kacmislar bana gore oysa o senaryo'yu da gosterseydiler iyice cok daha muthis bir bolum ortaya cikabilirdi. Bu 1 degil 2 degil, cok s!k yapiyorlar bunu. Bi bakiyorsun hersey yasanmis bitmis (mesela o haviza kaybi olayinda da oyleydi). Zor senaryolardan kacmamak lazim.

Biraz arastirma yaptim. 16 aralikta dizinin devam edip etmeyecegi belli olacakti fakat bu karari yeni yildan sonrasina biraktilar ama muhtemelen 2. sezon olacakmis hatta simdiden dizinin yapimcilari onemli aktorleri tutmak icin ugrasiyormus yani anlasma yapmak falan da filan. Dizi'nin ekibine 2 takviye gelebilirmis (Jason O'Mara ve Stephen Lang). 2. sezon gelirse 9. ay da yeni bolumleri yayinlanacakmis anladigim kadariyla (yuh diyorum arkadas, bizim turkleri ornek alsinlar). Yanlis anlamadiysam dizi yapimcilarin ekibine de takviyeler olabilir yazar olarak falan, Brannon Braga ve Rene Echevarria ikilisi.

Son bolumde 2.2 gibi bir rayting yakalamislar 18-49 yas arasindaki izleyicilerde ve 7.2 milyon izleyici soz konusuydu fakat bu FOX'un kararini kolaylastirmamis. Ulan o kadar izleyici var daha ne istiyon? Ama gorunuse gore 2. sezon gelecekmis...

Terra Nova'nın yapım aşaması çok masraflı ve gerçekten uzun sürüyor.Bu yüzden bu onay işlemi ne kadar gecikirse dizinin yayın tarihide aynı derecede geriye kayıyor.Gelen haberlerde dizinin tüm oyuncularının sözleşmelerinin uzatılması gündemdeymiş.Dolayısıyla bu dizinin devamı anlamına geliyor.Umarım gelen haberler doğru çıkar.

Üst Alt