Terra Nova - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Terra Nova

Cevap: Terra Nova

Çok sıkıcı bir dizi tavsiye etmem üç bölüm zor dayandım.

Genel olarak Amerikan dizileri ilk 3-5 bölüm çok sıkıcıdır,eğer dizi komedi dizisi değilse ve bir hikaye etrafında dönüyorsa.Zaten 45dk lık diziler olduğu için hikayenin başlangıcını ve karakterleri tanıtmak 3-5 bölüm sürüyor.

Fringe'i de 3-5 bölüm izledim aga sıkıldım diyip bırakan insanlara zorla seyrettirip baya kazandırdıklarım oldu.

FOX bu Cuma yayınlayacakmış 20:30'da.

Şimdi yorumlara bakıyorum da bir negatiflik oluştu.İlk bölümler zaten Kansu arkadaşın dediği gibi genelde introduction şeklindedir.Deneyelim bakalım,severim ben dinazorları da dinazor da görünmüyor diyorsunuz...

Dinazor var ama cok degil, zaten farkli bir boyut kazaniyor dizi bolumler ilerledikce. Kesinlikle tavsiye ederim, cok guzel bir dizi.

Genelde ilk bolumler zaten tanitmak amaciyla yapilir, sonrasinda hareketlilik kazanir diziler. Bunlar gayet normal seyler ...

ilk bölümleri jurassic park'a benziyodur falan diye izledim, sonra ise aralarında pek alaka kuramadım ve izlemeyi bırakmak istedim ama yeni bölüm gelince sürekli izledim bir şekilde. Şu anda yeni bölüm gelsin diye bir istek yok içimde o yüzden gelecek sezonu izlemeyebilirim.

Turk milleti cok zor tatmin oluyor, herkes herseyi daha iyi bildigini saniyor. Masa basindan sallamak kolay nasil olsa (uzerinize alinmayin, genel).

içinde dinozor varmı yok mu anlamadım şimdi

10 sene önce falan kral tv'de bir dizi oynardı dinozorlu falan ona mı benziyor adını unuttum o dizinin

» Terra Nova iptal edildi!

Terra Nova için beklenen karar açıklandı. Ancak bu haber dizi fanlarını üzecek türden! Fox, Terra Nova'yı devam ettirmeme kararı aldı ve dizi ilk sezonunun ardından iptal edilmiş oldu.

Dizide Jim Shannon karakterini canlandıran Jason O'Mara dün gece twitter hesabından bu haberi takipçileri ile paylaştı. Deadline'ın haberine göre 20th Century Fox, Steven Spielberg'in idari yapımcı kadrosunda bulunduğu bilim-kurgu diziyi diğer kanallara, özellikle kablolu bir kanala pazarlamak için görüşmelerde bulunmayı planlıyor. Böyle bir olasılığa uygun ortam yaratmak ve bir başka kanalla anlaşılması halinde dizinin sonbahar dönemine yetişebilmesi açısından iptal kararının Fox yönetimince erken alındığı bildiriliyor.

Terra Nova'nın devam edebilmesi için küçük de olsa bir umut gözüküyor, ancak bu plan hayata geçebilir mi ilerleyen dönemde hep beraber göreceğiz. İptal edilen dizilerin tekrar haya geçmesinin örneklerini daha önceden görmüştük. Örneğin, şu anda TNT ekranlarında ekran macerasını sürdüren Southland, ilk altı bölümün prodüksiyonunun tamamlanmasının ardından yayın hayatına başladığı kanal olan NBC tarafından iptal edilmiş ancak sonrasında yapımcılar TNT ile anlaşma zeminini yaratarak diziyi devam ettirme şansını elde etmişlerdi. Ancak, Terra Nova'nın en büyük dezavantajlarından birisi olarak maliyeti yüksek diziler arasında yer alması gözüküyor.

Jason O'Mara, Shelley Conn, Christine Adams, Stephen Lang gibi isimleri kadrosunda bulunduran dizi 26 Eylül 2011'de iki saatlik prömiyerle ekran macerasına başlamış ve 19 Aralık 2011 tarihindeki iki saatlik sezon finaliyle 13 bölümün ardından ilk sezonunu noktalamıştı. İlk sezonu boyunca 18-49 yetişkin yaş grubunda tüm gösterimleri dahil bölüm başına ortalama 10 milyon izleyiciye ulaşan dizi 3.6 ortalama reyting oranını tutturmuştu. Sezon açılışını 3.1 rating/7sh oranı ve 9.2 milyon izleyici ile yapan dizi, sezon finalini ise 2.2 rating/6 sh ve 7.2 milyon izleyici ile düşüş göstererek kapamıştı.

Dizinin konusunu hatırlamak gerekirse: 2149 yılında Dünya gezegeni üzerindeki yaşam, nüfus patlaması ve kirlilk sonucunda yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bilim adamları geçmişi değiştirerek geleceği kurtarmak amacı ile zamanda yolculuk yaparak tarih öncesi döneme gitmenin yolunu keşfederler. Shannon ailesi (baba Jim, eşi Elisabeth, çocukları Josh ve Maddy) 150 milyon yıl geriye giderek kendilerini 'Terra Nova' adlı bölgede bulurlar. İlk insan kolonisi kurulması ve diğer insanlarla karşılaşmaları ile hikaye devam eder.

Terra Nova iptal edildi! Haber - DiziMizi

hay ben böyle işin :(

Allah sizi ne yapmasin emi. Ulan boylesine kaliteli bir yapim iptal mi edilirmis lan serefsizler. Bu Fox bunu cok yapiyor, bir cok guzelim dizi heba oluyor serefsizler yuzunden.

Neyse umarim baska kanalla anlasirlar!

Basit bir hesapla eh işte giden ucuz Alcatraz'ı tercih ettiler.Terra Nova'nın Alcatraz'dan daha iyi bir izlenme oranı olmasına rağmen yenilenmemesi hayal kırıklığı.Ben yinede dizinin dünya genelinde gördüğü ilgi ve sağlam yapımcıları nedeniyle başka bir kanal ile anlaşabileceğini düşünüyorum.Herşey henüz bitmiş değil yani.

iyide gecen cuma ilk bölümü cıktı diye lanse edildi. bu dizinin henüz ilk bölümünü izleyen gariban benmiyim ?

Ben bu dizi yapimcilarini anlamiyorum, FOX ile ne diye anlasirsiniz yahu? B.ktan bir kanal, bakalim daha hangi diziler heba olacak.

Umarim baska kanal ile anlasirlar, bu konu da gorusmeler olacak.

Üst Alt