TFF Etik Kurulu'ndan Açıklama - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF Etik Kurulu'ndan Açıklama

Cevap: TFF Etik Kurulu'ndan Açıklama

TFF Etik kurul aksine de bir karar verebilir. Etik kurul karar mekanizması değil inceleme mekanizması

Benim cikardigim kisaca:

kubler temiz hic bir sey yok ama bir kac kisi lisansiz veya kuruluslara bagli olmiyanlarin girisimleri varmis.

Türk Futbolunu ruhuna el-fatiha

Bu yazıdan kesin bir kanaat çıkarılmasının mümkünatı yok.

Özet olarak ilk etik kurulu raporunda iddaaname hazır değildi,deliller üzerine gizlilik konulmuştu ve birçok insan tutuklu olduğu için ifadeleri alınamamıştı.Bu yüzden yazılan rapor ham bir rapordu diyor.Şimdi ise gizlilik kalktığından,iddaaname hazır olduğundan kişi ve kurumların ne ile suçlandığını ve bu suçlara ne gibi savunma yapacaklarını alabildik diyor.

Satır aralarında geçen iyi bir not etik kurulunun da verilecek karar için mahkeme sonucunun beklenmesinin futbol ilkelerine uymayacağı düşüncesi.Çıkartılabilecek tek ima teşvik-şike bazı durumlarda var,bazı durumlarda yok gibi.

Ama yazının özeti raporu bitirip TFF ye incelenmesi üzerine gönderdik şeklinde.

3 kere okudum yazıyı.'bazı' sözcüğünü bi kaç yerde kullanmışlar ama hiç bi yerden şike ya da teşebbüse yorumlanabilecek bi cümleye rastlayamadım.

Bazıları hakkında birtakım şüpheler var ama bunların da kulüplerle olan ilişkisi yok diyecekler. Saha temiz diyecekler bunlara, diğerlerine tamamen temiz diyecekler.

3 kere okudum yazıyı.'bazı' sözcüğünü bi kaç yerde kullanmışlar ama hiç bi yerden şike ya da teşebbüse yorumlanabilecek bi cümleye rastlayamadım.

Zaten bu basın bildirgesi hazırlanırken bile muhtemelen 124134 defa üstünden geçilmiştir yazının.Çıkarım yapmak çok güç.Ne desen tam aksi de çıkabilir yani :)

MAA tarafından ilk açıklanan raporda da benzer ifadeler vardı.Ama herkes sadece bazı kulüpler ve kişiler hakkinda yeterli delillere ulaşılamamıştır bölümüne takıldı yada kamuoyuna öyle aksettirildi.Biraz da bardağın dolu tarafına bakmak lazım.

Evet ama MAA kendisi açıklamıştı raporu. Sonra FB nin bilmem kaç maçta şike yaptığı yazılı olduğunu öğrendik...Şimdi yazılısı var. Bilmiyorum bu özetmidir tamamıdır. Umarım tamamı değildir.

Ayrıca o kadar çok bazı kelimesi varki, her türlü anlam yüklenebilir. Resmen kıvırmışlar. Nereye çekersen çek.

net olmayan seyler ne

Okuyun yazıyı yahu. İlk mesaja bakarak yorum yapmayın. Adamlar bazı kanılara varmışlar ve bunu da TFF yönetim kuruluna sunmuşlar. Şike, teşvik ya da teşebbüs kesinlikle bulunamadı demiyor ki. Bazı kanıtlara ulaşmışlar bazılarına da ulaşamamışlar. Açıklamayı TFF'ye bırakmışlar.

varya yeter ya feneri kurtarmak için içine ettiniz futbolun ulan şike yapmak ne güzel şeymiş yuh ya. bu ülkenin vatandaşı olmak dan gurur duyuyorum ama bu ülkenin futbolseveri olmakdan igreniyorum igreniyorum içine ettniz batirdiniz feneri yücelttiniz tff maa tüpçü digiturk etik kurulu yaptıgınız herşey haram olsun

Tüpçü sahte belge konusunda usta.Bu raporda sahte belge resmen..Uefa,Tüpçünün Bjk'deki sahte belgelerini yemediği gibi bunu da yemez..

Yahu geçin, zaten etik raporundan ve TFF'den hiç bir şey çıkmaz, bunu biliyorduk.

Infantino'nun, tatmin edici cezalar bekliyoruz, aksi halde falan filan diye anlattığı şeylerde ne kadar samimi olduğunu göreceğiz şimdi.

Senaryo işliyor malesef.Suçlu olsalar bile temizlermiş gibi gösterilecek ve hiçbir ceza verilmeyecek.UEFA'da karar beklesin dursun.Bu işi kendileri çözsün artık.

yine diyorum, serefsiz MAA niye gitti o zaman uefaya konusmaya/yalvarmaya...

bu serefsiz dilil yok deyip duruyordu..

ama en sonunda gitti uefa ya...demekki en sonunda dilil vardi elinde...

geçen seneki şampiyonluk fb den alınsın da küme düşme veya eksi puan verilmesin razıyım ben

kişiler hakkında suclu olanlar var dıyor yanlız kulubü ile izahı mümkün degıl dıyorlar yanı içerde kımler var azize bunlar resmen kişi ve kurumları ayırmıs

şimdi trabzonspor ne yapacak cok merak edıyorum

aziz yıldırım bisey lerı kendı basına yaptıgınımı ıma edıyorlar artık

Üst Alt