TFF Naklen Yayın İhalesi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF Naklen Yayın İhalesi

Cevap: TFF Naklen Yayın İhalesi ( 15.12.2009 )

Digiturk gitmez umarım yine dekoder çöplüğüne dönmesin evlerimiz.

Artık spor programlarıda pazartesi gecesi olur ama eski heyecan kalmaz diye düşünüyorum en azından canlı röportajlar oluyordu onları da izliyorduk maçın yanında.

Maraton'da Şansal Büyüka bu sefer işlerinin biraz daha zor olduğunu ima etti ama hayırlısı.

Kim daha ucuza verecekse o alsın. Kurumun adı önemli değil. (TRT alsa çok iyi olur tabi)

Digitürk almasın diyorum ama digitürk ün bu zamana kadar kendini geliştirdigini ve yatırımlar yaptıgını görünce yeni alacak şirketin sıfırdan toparlaması zor olacak. Zaten ihale bedeli yüzünden belki hiç yatırım yapmadan eldeki teknolojilerle yayın yapar. Burda kötü bir sonuc cıkarır ortaya.

Ama digitürk ünde olaya bir el atması lazım. Her maçta en az 10 dakika başkanlar futbolcu eşleri falan gösteriliyo. Bunun yerine tribün şovlarına ve taraftarlara daha çok yer vermesi gerekir. Ayrıca kesinlikle spikerlere de bir yol vermesi gerek. bi kaç tane adam var ses tonları o kadar gıcık ki bagırdıklarında falan sesi kısıyorum. Melih gümüşbıçak gibi bir kaç adam bulmalılar.

Kimin alacağı çok önemli bence Trt alsın ama şöyle bir olayda var Mahmut Özgenerin bu ihalenin altında kalacağı konuşuluyor hemde çok iddalı olarak spor sitelerinde veriliyor bu haberler.İnşallah gider ama bir inşallah'da gelenin gideni aratmaması.

Maçların şu anki maddelere göre şifreli kanaldan verileceği kesin zaten.

Yanlış mı okudum?

A paketini Digiturk

B paketini TRT

C paketinide x bir kuruluş alır.

Yayın kalite gelişimlerine bakılır. Eğer TRT Digiturk'u yakalarsa sonraki ihalede ligi alır. Ama bu ihalede zor gibi gözüküyor. 9 senedir istikrarla hiç problem çıkarmadan devam eden bir yapıyı bozmazlar.

Çoğunuz garipseyecek beni ama bence D-smart alsın eğer katılacaksa.Onda daha bir heyecanlı oluyor maçlar,kamera açıları ,çözünürlük kalitesi falan daha iyi.

Digitürk kime ne fiyata verirsek diye davranabiliyor bayagı fiyat farkları var lig tv izleyenlerin verdigi para arasında

Bence 4 sene için 1 milyar dolar çok abartılacak kadar büyük bir para değil.

İngiltere ligi bildiğim kadarıyla bir senelik 600milyon doları buluyor.

Belki kıyaslanmaz ama bu sene ile 2013 arasında baya bir ekonomik fark olacağı için sistematik olarak artırılmalı her sezon başı.

yıllık en az 320milyon dolar filan olmalı.

Ayrıca şu görüntü kalitesine bir çare bulsunlar artık,iğrenç oluyor maçlar.

Kapalı zarf usulü olursa yine işin için İHALECİLER girer:D:D

En güzeli açık artırma.

Üst Alt