TFF Naklen Yayın İhalesi - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF Naklen Yayın İhalesi

Cevap: TFF Naklen Yayın İhalesi

TRT alsın isterim ama tabiki şifre koymalı, ve ligtv den farklı bir fiyata satmamalı neden derseniz; Lig maçlarında seyirci sayımızda azalma olabilir. Zaten lig maçlarında samiyeni dolduramıyoruz.. Kesinlikle şifresiz verilmesine karşıyım. !

Aralarinda en güclüsü,hic süphe yoktur ki Dsmart,gönül isterki DT de kalsin, ama ben bu ihale Doganlarda kalacak diyorum.

Ama benim asil ligimizde görmek istedigim, Almayada oldugu gibi konferans kanali ile izlemek istedigimiz maca bakabilme olanagi.

turkcell-super-lig.jpg

Türk futboluna önemli kaynak sağlayacak yeni TV yayın ihalesi için geri sayım sürerken, şartnamedeki bazı başlıklar da belli oldu.

Türkiye liglerinde kulüplerin büyük merakla beklediği yeni yayın ihalesi için süreç hızla tükenirken, ocak ayının ortalarında yapılması beklenen 4+1’lik dönem için şartnamenin bazı başlıkları ortaya çıktı.

Futbol Federasyonu’nun hazırladığı yayın ihalesi 3 paket halinde satışa çıkacak.

1. paket direkt naklen yayınla ilgili olacak, 2. paket 15 dakikalık uzun özet ve alt liglerin naklen yayınını kapsayacak, 3. paket ise internet ve sanal platformu ilgilendirecek. Federasyon, kulüplerin daha fazla para kazanması için bu şartnameyi hazırlarken, bazı kuralları da sözleşmeye dahil edecek. Buna göre, 15 dakikalık uzun özet bir daha tekrarlanamayacak, yani görüntüler üzerinde uzun uzun tartışmaların yolu tıkanacak. Ayrıca kulüp televizyonlarına, 24 ya da 48 saat sonra maç görüntüleri verilecek, ancak bu televizyonlar bir sezonda söz konusu maçları en çok 3 kez yayınlayabilecek. Bank Asya Ligi’ndeki tüm maçlar için en az 4 kamera şartı getirilecek. Bu nedenle 2. pakete talip olacak şirketlerin özellikle yerel televizyonlardan yararlanması gündeme gelecek.

250 milyon doları aşabilir

1. paket için en iddialı şirketin, Digitürk olduğu öğrenildi. 8 yıldır Süper Ligi yayınlayan Digitürk’in ihalede 250 milyon doların üstüne çıkabileceği ifade edildi. 2. paket için de TRT, NTV ve ATV’nin hazırlık yaptığı, TRT-NTV ortaklığının gerçekleşebileceği de ileri sürüldü. 3. paketin de Telekom’a yakın olduğu bildirildi.

Kaynak: Milliyet

MEDYASPOR - Yayın İhalesi Isınıyor

ne zaman belli olacak bu iş arkadaşlar ?

lig tv alıcaktım erteleyeceğim digitürk patlamasın elimizde.

Trt alsın. Eğer Istanbul'da bir okul kazanırsam kombine bilet satın alacağım zaten. Staddan izlemek farklı bir duygu.

Doğan grubu katılmayacakmış bu haberden sonra Trt çalışmalarını hızlandırmış

Valla ücretsiz-şifresiz göstersinde kim alırsa alsın :D:D:D.TRT alırsa da bence kendilerine de spiker de alsınlar çünkü TRT'de olan hiçbir maçı izlerken spiker beni heyecanlandırmıyor.

Trt alacaksa öncelikle adamakıllı bir spiker almalı bence.Trtdeki maçları bu spikerlerden dolayı izleyesim gelmiyor ya.Spiker dediğin heyecanlandıracak insanı hiçbirşey yokken.Bunlar bırak heycanlardırmayı golü bile anlatamıyor.

Trt alacaksa öncelikle adamakıllı bir spiker almalı bence.Trtdeki maçları bu spikerlerden dolayı izleyesim gelmiyor ya.Spiker dediğin heyecanlandıracak insanı hiçbirşey yokken.Bunlar bırak heycanlardırmayı golü bile anlatamıyor.

Eğer alırsa zaten ihaleyi Digitürkteki spikerleri alırlar hemen.

Üst Alt