Haber - TFF Seçimleri: Mehmet Büyükekşi, TFF Başkanlığına Yeniden Seçildi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber TFF Seçimleri: Mehmet Büyükekşi, TFF Başkanlığına Yeniden Seçildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 22 Haziran Perşembe günü Ankara'da yapılacak.

TFF'den yapılan açıklamaya göre, olağan seçimli genel kurul, Ankara JW Marriott Hotel'de saat 11.00'de başlayacak.

Çoğunluğun sağlanamaması halinde ikinci toplantı 23 Haziran Cuma günü saat 11.00'de, ikinci toplantıda da çoğunluk sağlanamadığı takdirde üçüncü toplantı çoğunluk aranmaksızın 30 Haziran Cuma günü aynı yer ve saatte gerçekleştirilecek.

Genel kurulda yönetimin hesap faaliyetleri görüşülüp karara bağlandıktan sonra TFF Başkanı, yönetim kurulu ile denetleme kurulu üyeleri seçilecek.

Toplantıda 1 Haziran 2023-31 Mayıs 2024 dönemi bütçesi de karara bağlanacak.

_______________________________________________________________________________________________________________
22-06-2023:

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ankara'da gerçekleştirildi. Seçime tek aday olarak giren mevcut başkan Mehmet Büyükekşi, yeniden başkanlığa seçildi.

191 OYUN 169'UNU ALDI​

TFF'deki seçimde 191 delege oy kullandı. Mehmet Büyükekşi, bu oyların 169 tanesini aldı. 22 oy ise geçersiz sayıldı. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve yönetim kurulu faaliyetlerinden dolayı ibra edildi.

TFF Yönetim Kurulu Asil Listesi:

• Mehmet Büyükekşi
  • İbrahim Burkay
  • Yusuf Günay
  • Yalçın Orhan
  • Alkın Kalkavan
  • Hamit Altıntop
  • Müslüm Özmen
  • Volkan Can
  • Ali Düşmez
  • Erman Kalkandelen
  • Ramazan Üçdan
  • Agah Ruşen Çetin
  • Mustafa Eröğüt
  • Şafak Müderrisgil
  • Haluk Kalyoncu
TFF Yönetim Kurulu Yedek Listesi:

• Talat Papatya
  • İdil Karademirlidağ Suher
  • Fuat Guguloğlu
  • Murat Şahin
  • Özen Kuzu
  • Habil Yazıcı
  • Abdullah Altınkum
  • Cengiz Erdem
  • Süleyman Kocasert
  • Cem Gün
  • İbrahim Gökhan Kasapoğlu
  • Şevket Çelik
  • M. Taha Güvendi
  • Remzi Ay

Yabanci kurali konusunda serbestlik getirecek biri, ayrica Fener'in 5 yildiz talebini reddetcek bir yigit getirmemiz lazim oraya.

PROF. DR. SEBAHATTİN DEVECİOĞLU adaymış.Birde akademisyen yönetsin artık, adamın uzmanlık alanı Spor Ekonomisi ve Yönetimi.

PROF. DR. SEBAHATTİN DEVECİOĞLU KİMDİR?

Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu, 19 Mayıs 1968'de Elazığ'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini bu ilde tamamlayan Devecioğlu, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü'nden mezun oldu.

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı'nda öğretim üyeliği yapan Devecioğlu, lisans, yüksek lisans, doktora programlarında, spor yönetimi, spor ekonomisi, spor kulüpleri yönetimi, uluslararası spor yönetimi, spor sponsorluğu, sporda kariyer yönetimi ve girişimcilik derslerini vermektedir.

Devecioğlu, Elazığspor'da yöneticilik yaptı

2008-2009 Sezonunda Elazığspor Kulübü'nde yöneticilik ve çeşitli dönemlerde de divan başkanlığı yapan Devecioğlu, 2019 Elazığspor Kayyım Başkanlığı'nı üstlendi.

SEBAHATTİN DEVECİOĞLU'NUN KİTAPLARI

Futbolu Seviyorsan Acı Çekmeyi Öğrenmelisin
Küreselleşme ve spor
Futbol Düşüncesi
Yüzme Eğitim Programının Bazı Metabolik Parametreler Üzerine Etkisi
Postmodern Futbol
Futbolda Özerkliğin Ekonomisi
Spor Teknolojileri
Gençlik Merkezleri ve Hizmet Kalitesinin Değerlendirilmesi
Sporda yeni yaklaşımlar
Elazığspor Elazığ Halkınındır
Futbolun Ekonomi Politiği
Futbol Yönetimi
Top ile Oynanan Eğitsel Oyunlar
Spor Yönetiminde İnovasyon ( Spor Federasyonları Örneği )
Sosyal medya iletişimi

TFF, başvuru sürecinin sona erdiğini ve diğer adayların başvurularının gerekli koşulları taşımadığı için kabul edilmediğini açıkladı

TFF'den yapılan açıklama şöyle:

"Türkiye Futbol Federasyonu'nun 22 Haziran 2023 tarihinde yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda yapılacak başkan seçimi için adaylık başvuruları TFF Statüsü'nün 38. maddesi uyarınca 15 Haziran 2023 tarihinde sona ermiştir.

TFF Başkan Adaylığı için belirtilen sürede TFF Genel Sekreterliği'ne yapılan başvurular neticesinde TFF Statüsünde belirtilen koşulları sağlayan ve belgeleri sunan Sayın Mehmet Büyükekşi, 22 Haziran 2023 tarihinde yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısında Başkan Adayı olmuştur.

TFF Genel Sekreterliği'ne yapılan diğer adaylık başvuruları, TFF Statüsü'nde belirtilen Başkan Adaylığına ilişkin koşullarını taşımadığından kabul edilmemiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Bu adayı sen futboldan futbol ekonomisinden fazla anlıyorsun diye elemişlerdir herhalde

Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu hakkında

19 Mayıs 1968’de Elazığ’da doğan Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu, ilk, orta, ve liseyi memleketinde okudu. Lisede futbol oynayan Devecioğlu, 1986'da Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümüne girdi. Devecioğlu 1990'da Futbol İhtisas Dalı'ndan mezun oldu.

Devecioğlu, Elazığspor'da yöneticilik yaptı

2008-2009 Sezonunda Elazığspor Kulübü'nde yöneticilik ve çeşitli dönemlerde de divan başkanlığı yapan Devecioğlu, 2019 Elazığspor Kayyım Başkanlığı'nı üstlendi.

Devecioğlu, pek çok spor kurulunda bulundu

Çok sayıda makale ve kitap çalışmasına imza atan Devecioğlu, spor yönetimi ve ekonomisi üzerine internet portalları da kurdu. Çok yönlü bir spor bilim insanı olan Devecioğlu, oks Federasyonu, Judo Federasyonu, Oryantiring Federasyonu, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu kurullarında da bulundu.

En az 62 delegenin imzası lazım

Bir kişinin TFF Başkan adayı olabilmesi oy kullanma hakkına sahip olan 302 delegenin en az 62'sinin ıslak imzasını alması gerekiyor. Yeterli imza sayısına ulaşamayanlar adaylık başvurusunda bulunamıyor. Delgeler adaylık için sadece bir kişiye imza verebiliyor.

Diğer adaylar haziran ayına kadar netleşecek

Türkiye Futbol Federasyonu'nda yeni başkanlık ve yönetim kurulu seçimi için tarih belirlendi. Seçim dönemlerinde genellikle haziran ayında yapılan seçim, bu yıl da haziranda olacak. Büyükekşi ve Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu ile beraber seçime girecek diğer adaylar da haziran ayına kadar netleşecek.

Büyükekşi'yi akşam dinledim maç sonu röportajında Futbol'un ''F'' sinden anlamıyor.Daha kötüsü herhangi bir spor branşında profesyoneli geçtim amatör spor dahi yaptığını sanmıyorum

Kurullara dikkat edilmeli. Geçen sene kendi seçimimiz sebebiyle dahil olamadık belki ama özellikle fenerin at koşturduğu MHK, PFDK ve Tahkim'de aynı tür yapılanmalara izin verilmemeli. Fanatizmden gözü kör olmuş insanları oralara yerleştirip Türk futbolunu katlettiler yıllardır.

Mehmet Büyükekşi: "4 yıllık maliyeti 8 milyon Euro olan yarı otomatik ofsayt teknolojisini inşallah yeni sezonda Türk futboluna kazandırmak için çalışıyoruz. Birkaç hafta içinde neticelendirip önümüzdeki sezona yetiştireceğiz"

Listede Galatasaray'lı çok diyor jk'li hesaplar. Doğruysa Dursun Başkan'ı tebrik edeceğim, bilgisi olan var mı?

Üst Alt