Haber - TFF Seçimleri: Mehmet Büyükekşi, TFF Başkanlığına Yeniden Seçildi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber TFF Seçimleri: Mehmet Büyükekşi, TFF Başkanlığına Yeniden Seçildi

Mehmet Büyükekşi: "Bizim hiçbir camiayla, özellikle Beşiktaş camiasıyla bir sıkıntımız yok. Olamaz da zaten. Bu yapılan uygulamalar Türk futbol camiasının geneliyle ilgili bir şey. TFF, Türk futbolunun çatısı ve ailenin hiçbir bireyiyle küs olamayız." (TRT Spor)

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi:

"Yurtdışında kulüpler yabancı ortaklı oluyor biliyorsunuz. Yatırım alıyor. Bizde de AŞ Kulüplerimizin yabancılara satışı konusunda kulüplerimizi bu seviyelere, 100M Avrolara, 1 Milyar Avrolar seviyesine getirmek istiyoruz."

TFF Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda verilen önergeyle Kulüplerin Yabancı Ortak Alması ve Yabancı Delege ataması konusunda yapılan oylama kabul edildi.

TFF Başkanı Büyükekşi:

"Önümüzdeki senelerde Süper Lig, 1, 2, 3. Lig ve Türkiye Kupası'nda oynanacak format ile fikstür yapısını birlikte yeniden oluşturmak istiyoruz."

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi:

"Yurtdışında kulüpler yabancı ortaklı oluyor biliyorsunuz. Yatırım alıyor. Bizde de AŞ Kulüplerimizin yabancılara satışı konusunda kulüplerimizi bu seviyelere, 100M Avrolara, 1 Milyar Avrolar seviyesine getirmek istiyoruz."

TFF Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda verilen önergeyle Kulüplerin Yabancı Ortak Alması ve Yabancı Delege ataması konusunda yapılan oylama kabul edildi.
Yabancı ortak alınması ve delege atanması değişik sanki büyükler için özel alınmış gibi. 4 büyük takımın satışı dernekleri yüzünden pek mümkün değil. Ortak şeklinde olabilir.

M2101K6G cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

- Gençler yabancı sınırı istemiyor.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: "Gençlerimizi dikkate alıyoruz ama geleceğimiz var, geleceği şekillendirmemiz lazım..."

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu: "Birlikte üretmemiz lazım, önümüzdeki süreçte ilk işin bu olması lazım. İnşallah bu süreç iyi olur ama ben bu aşamada Türk futbolu adına iyi şeylerin olacağını düşünmüyorum."

Dursun Özbek: "Şu an dikkat edilmesi gereken hususlardan biri, kurullar. Mehmet Büyükekşi'nin gerekeni yapacağını düşünüyorum. Sadece MHK değil, PFDK da son derece tartışmalı kararlar aldı. Sıralamada ben önce PFDK'yı, sonra MHK'yi koyuyorum. Bu kurullar çok önemli. Çok dikkatli bir seçim yapılmalı. Mehmet Büyükekşi'nin önceki yıllarda yaptığı hataları tekrarlayacağını düşünmüyorum." (A Spor)

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ankara'da gerçekleştirildi. Seçime tek aday olarak giren mevcut başkan Mehmet Büyükekşi, yeniden başkanlığa seçildi.

191 OYUN 169'UNU ALDI​

TFF'deki seçimde 191 delege oy kullandı. Mehmet Büyükekşi, bu oyların 169 tanesini aldı. 22 oy ise geçersiz sayıldı. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve yönetim kurulu faaliyetlerinden dolayı ibra edildi.

TFF Yönetim Kurulu Asil Listesi:

• Mehmet Büyükekşi
  • İbrahim Burkay
  • Yusuf Günay
  • Yalçın Orhan
  • Alkın Kalkavan
  • Hamit Altıntop
  • Müslüm Özmen
  • Volkan Can
  • Ali Düşmez
  • Erman Kalkandelen
  • Ramazan Üçdan
  • Agah Ruşen Çetin
  • Mustafa Eröğüt
  • Şafak Müderrisgil
  • Haluk Kalyoncu
TFF Yönetim Kurulu Yedek Listesi:

• Talat Papatya
  • İdil Karademirlidağ Suher
  • Fuat Guguloğlu
  • Murat Şahin
  • Özen Kuzu
  • Habil Yazıcı
  • Abdullah Altınkum
  • Cengiz Erdem
  • Süleyman Kocasert
  • Cem Gün
  • İbrahim Gökhan Kasapoğlu
  • Şevket Çelik
  • M. Taha Güvendi
  • Remzi Ay

Lale Orta devam edecek mi asıl önemli konu o.Bence hakem tartışmalarını bitirmek için Cüneyt Çakır getirilmeli Mhknin başına en mantıklısı o gibi duruyor

Son düzenleme:
Başkanım kutlarım fenerlileri hoplatmaya devam etsin

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt