TFF Süper Kupa | Beşiktaş 0-2 Fenerbahçe - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF Süper Kupa | Beşiktaş 0-2 Fenerbahçe

Cevap: TFF Süper Kupa | Beşiktaş - Fenerbahçe | 2 Ağustos 2009 | 21.00

kargalar alsın . febenin almasından iyidir hiç olmassa

maçı fox tv yayınlıyomuş heralde gerçekten ilginç trt ntv ntvspor show hatta star bile dahil dururken foxun maçı alması gerçekten ilginç

İki kanatlı birbiriyle çarpışsın, kanatları kırılsın. Size uçmak değil sürünmek yakışır!

Her ne kadar fener5ceden haz etmesemde

Bana göre Fener kazanacaktir

ins yanılırım ....

Beşiktaş kupayı bırakmaz Fenerbahçe'ye. Fenerbahçe 2 maçta 10 gol atarak biraz gözdağı verse de Beşiktaş da fena olmayan bir Peace Cup performansı gösterdi. Fink ve Ernst'in uyumu çok çabuk sağlanmış. Yeni transfer Ferrari'de bir sağlamlık getirmiş Beşiktaş'a.

Geçen sene ki takımı da bozmadılar zaten. Bana göre BJK favori. İkinci yarı girecek bir Nihat ise uzun yıllar sonra ilk kez bir derbi oynamanın vereceği heyecanla çok iyi şeyler yapabilir.

Genel bir karşılaştırma yaparsak;

En büyük tehlike şüphesiz sol kanadı Fenerbahçe'nin. Ofansif olarak çok güçlü. R. Carlos'un oynamayacak olması biraz düşürse de Santos'un yapacakları ve yapabilecekleri daha belirgin olacaktır bu maçta. Önünde muhtemelen Deivid, belki de Uğur Boral oynayacaktır. Bu da sol kanadın savunma gücünü çooook düşürür. Beşiktaş'ın orada Holosko'su var. Bence Holosko burada ön plana çıkacak işler yapacaktır. Ama aynı Holosko'nun savunması nispeten zayıf olduğu için BJK'da sağ kanadından açıklar verecektir.

Fenerbahçe'nin sağ kanadı ise en dengeli atak, defans anlayışına sahip olan yeri. Gökhan Gönül'ün hem ofansif hem de defansif olarak oyunu geçen seneden daha iyi son 2 maçında. Yani durgunluğunu atmış gibi. Önünde oynayan Kazım ise geçen senekine göre çok başka oynuyor. Eh Kazım'ın savunma yapmadaki problemlerini Gökhan Gönül kapatır. Bu yüzden dengelenir orası. Oradan gelecek bir İbrahim Üzülmez ve İsmail'in yapacağı atakların pek etkili olacağını düşünmüyorum. İsmail oynarsa onun için büyük bir test olacak ama bu maç.

İki takımın stoperlerine baktığımızda BJK üstünlüğe sahip. Ama Güiza'nın her BJK maçında gol attığını unutmamak gerek. Bakalım Ferrari ne kadar etkileyecek bu durumu. Şüphesiz ki hem hız, hem de kuvvet bakımından baya şeyler kattı defansına BJK'nın. Öte yandan her Fenerbahçe maçında coşan bir de Bobo var. Ben sanmıyorum ki Önder ve Bilica bu adamı tutabilsin. Sağdan sürekli bindirme yapacak bir Holosko'da bu ikiliyi zorlar. Fakat Fenerbahçe'nin defanslarının skorer olması da gözden kaçmamalı. Özellikle Bilica her türlü golü atabilecek bir stoper. Uzaktan şut, frikik, kafa vs. Fabio Luciano'nun bir alt modeli diyebiliriz. Savunma anlamında BJK'nın stoperleri daha iyi. Sivok havadan, Ferrari ise yerden çok etkili, hücuma geçince ise Fenerbahçe'nin stoperleri çok ağır basıyor. Ama bu maç için savunmanın daha önemli olacağını düşünüyorum.

Ortasahalara baktığımızda Fenerbahçe'nin Emre ve Cristian, Beşiktaş'ın ise Ernst ve Fink'ini görüyoruz. Birincisi Emre ve Cristian, BJK'nın ikilisine göre oldukça güçsüz ve savunma bilgisi az kalıyor. Bu iki Alman'ın bölgelerindeki açıklarını gayet iyi anlaşarak sürekli doldurduklarını görüyoruz. Emre ve Cristian içinse böyle bir uyum şu an için söz konusu değil. Bu yüzden bu bölgede BJK'yı çok çok avantajlı görüyorum.

Forvete yakın olan ortasahalarda ise Tello ve Alex var. Eh burada Alex'in Tello'dan çok daha yetenekli olduğunu söylemeye gerek yok. Fakat Tello'nun da fena oynamadığını belirtmek lazım. Genelde sol tarafa yakın olan Yusuf'la sürekli yer değiştirerek Alex'in etkinliğine yaklaşan bir performans gösterebilir. Fakat dediğimiz gibi Alex başka bir adam bu ikiliye göre.

Forvet olarak üçlü forvet oynuyor BJK. Holosko ve Yusuf tabii ki striker dediğimiz tabir de oynamasa da sürekli hücuma katkıda bulunuyorlar. Forvet sayısını maç içinde çoğaltıyorlar. Özellikle Holosko bu konuda çok etkili. Fenerbahçe'nin savunma gücü düşük savunmacıları bu 3'lüye karşı çok zorlanabilir. Öte yandan formunu geçen senenin son haftaları ve Konfederasyon Kupası'nda sürekli yükselten bir Güiza var. Şimdi de iyi başladı sezona. Etkili olacaktır şüphesiz. BJK'ya da çok gol attığını unutmamak lazım.

En son olarak kalecilere değinmek istiyorum. Bu konuda iki takımın birbirine üstünlük sağladığını düşünmüyorum. Rüştü ve Volkan ikisi de aynı derece de maçı kurtarabilen veya batırabilen oyuncular. Eh ne de olsa Volkan, Rüştü'nün öğrencisi sayılır. Rüştü belki tecrübesiyle biraz ön plana çıkabilir fakat Volkan'ın büyük maçlara iyi konsantre olduğu da bir gerçek. Eh dediğim gibi şu iyi, bu kötü denecek bir eşleşme olmuyor.

Son olarak umarım güzel bir futbol izler, ligi daha bir keyifle bekleriz.

Saygılar.

Valla Fener hertürlü yener Beşiktaş'ı.Son maçta Volkan Babacan değil,Volkan Demirel oynasaydı yine Fener alırdı.

Besiktas yenecek. 2.35 veriyor. 20 euro atayim besiktasa :)

Üst Alt