TFF Süper Kupa | Beşiktaş 0-2 Fenerbahçe - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF Süper Kupa | Beşiktaş 0-2 Fenerbahçe

Cevap: TFF Süper Kupa | Beşiktaş - Fenerbahçe | 2 Ağustos 2009 | 21.00

Kupayı zaten her türlü hakeden BJK hem ligi hem kupayı kaldırdılar . Bu kupada bu sene de onların hakkı .

vallahi benim gordugum kadariyla maalesef senin antudakilerden pek bir farkin yok. yalnizca rengin farkli, o da kismet. cok sevdigim galatasaraylilar, nefret ettigim fenerliler var, cunku etrafimdakileri tuttuklari takima gore derleyip toparlamiyorum.

Bu cok agir oldu. Antudaki Galatasaray oyuncu, yönetim ve taraftari aleyhine yapilan dalga maiyetli yorumlarla benim surada fener aleyhine yaptigim yorumlari kiyasla istersen.

Fenerbahçe- Beşiktaş

Hangisi kazansın konusunda nötrüm, iyi olan kazansın. :p

Ama bir Galatasaraylı olarak Fenerbahçe'yi daha çok önemsiyorum. Ezeli rekabette rakibi abartılı biçimde küçümsemek, aşağılamanın bize bir şey kazandırmayacağını düşünüyorum. Sonuçta bu tür rekabetlerde rakibinizle beraber büyüyorsunuzdur bir nevi.

Antu'ya gelince; gerçekten acayip bir site, anlamak güç. Ama söz konusu internet olunca klavyeden sallamak kolay. Gerçek hayatta çok Fenerli arkadaşım var, özellikle derbi zamanları güzel sohbet döner aramızda.

Maça gelince Beşitaş'ın kazanacağını düşünüyorum.

Sizler bu kadar antipatik olmasaniz bende bu kadar nefret etmem.

Söyle etrafindaki fenerlilere bir bak. En basitinden antuya bak.

Ordakiler en basit örnegidir bu nefretin.

Birde benim gördügüm ve yasadigim seyler var.

O yüzden, kimse bana feneri sevdiremez. Her zaman antifener.

Kim koyarsa koysun Allah razi olsun.

Sorunumuz bir takımlamı,renklemi,oluşum yada bir devletlemi.Anlayamıyorum. İki grup ta farklı renklere gönül vermiş,müsabaka söz konusu olduğu içinde kazanmak istemiş durmuşlardır.

Bizim nefret ettiğimiz renkleremi,yoksa gönül verenlerimi.Cevaptan çıkacak sonuç acıklı olabilir.Eğer renklere ise bence sorun yok,zira karşı şahsın zevkine kalmış bir olay,seçimine kalmış bir olay...Ama nefretimiz o renkleri benimseyene ise ,sonuçlar ortada oluyor ,spor dışı hertürlü vahşilik yaşanıyor,küfürler,satırlar joblar... Kimisi keyif için içerken rakısını,kimisi öldürmek için,gözü dönmüş olmak için içer...

Benim bildiğim, renge,bayrağa olan sevgi onu korumak için kanını akıtmaya değmelidir.Ama o bayrak o renk devlet içindir,toprak içindir.Aynı ülkenin vatandaşı birbirine bir spor ortamında absuruk düşünceler besliyorsa ,korkmak gerekir.Herkesin karşı takımdan bir arkadaşı ,eşi dostu ,akrabası hatta aile üyesi bulunabilir.Ne yani O'lu bulu diye sevmeyelim mi ? Nefret mi edelim ?

Ben spor olduğu için zevk alıyorum,benim rakibim olduğu için yenildiğinde zevk alıyorum...Ben,ülkemin takımı olduğu için ,yeri geldimi seviniyorum.Kendi içimize döndüğünde başarısını kıskanıyorum.

Ortak yanımız insan olmamız,ben Fenerli ,Beşiktaşlı oldukları için değil,insan gibi hareket edemedikleri için nefret ediyorum.

Yazıyı senden alıntılamam sana bir cevap değil,yanlış anlaşılmasın. Nefrete değindiğin için.

Fenerbahçe kazansın. Sevinmelerini izlemek çok zevkli. :D Avrupa Süper Kupası almış gibi seviniyorlar.

Benim bildiğim, renge,bayrağa olan sevgi onu korumak için kanını akıtmaya değmelidir.Ama o bayrak o renk devlet içindir,toprak içindir.Aynı ülkenin vatandaşı birbirine bir spor ortamında absuruk düşünceler besliyorsa ,korkmak gerekir.Herkesin karşı takımdan bir arkadaşı ,eşi dostu ,akrabası hatta aile üyesi bulunabilir.Ne yani O'lu bulu diye sevmeyelim mi ? Nefret mi edelim ?

Tam da bu nokta zurnanin zirt dedigi yer degil mi? Karsi takimdan arkadasimiz, esimiz, dostumuz varda, rakip devletten, milletten yok mu? Onlar "O'lu bulu diye sevmeyelim mi? Nefret mi edelim?"

Neyse bu konu uzamasin. Yukardada dedigim gibi, bana kimse feneri sevdiremez.

Vallah ben Fener kazanır diyorum.Beşiktaş gerçekten çok kötü yönetiliyor.Her sezon oyuncu değiştiriyorlar ama hep aynı kalitede oluıyorlar.2 sene önceki Ertuğrul Sağlam'ın kadrosundan hiç bir güç farkı yok şuanki kadronun.Ayrıca Daum gün kurtarma konusunda Mustafa Denizli'den daha üstün.İnşallah iyi bir maç izleriz.(Bu arada Fenerbahçe'nin Beşiktaş'ın geçen sene şampiyonlukta %80 pay sahibi olan kondisyonerinden daha iyi olan Koch'u getirdiğinide unutmamak lazım.)

Tam da bu nokta zurnanin zirt dedigi yer degil mi? Karsi takimdan arkadasimiz, esimiz, dostumuz varda, rakip devletten, milletten yok mu? Onlar "O'lu bulu diye sevmeyelim mi? Nefret mi edelim?"

6 aydır bir Yunan arkadaşla kalıyorum evde ,ulaştığımız sonuç politik sorunlardı iki ülke arasında,gençler arasında bir sorun yok bence diyordu.Atışamlar falan olabilir ama savaşa ulaşacak boyut saçma diyor.

Benim oradaki kastım kan vatan için,türevi için dökülmeli... Şimdi anladı !!!!

Son 4 - 5 yıldan beri en sevilmeyen takım özellikle Demirören'de geldikten sonra , Bjk dir. Herkesin bildiği gibi başkalarına yaranmak adına birçok düşman kazandı , özellikle Bursaspor ve Ankaragücü ile kanlı bıçaklı oldular bu iki maça halen bjk seyircisi giremiyor.

Fenerliler zaten oldum olası sevmezler , özellikle bu son cordoba olayları , yenen yemekler , kupaların hastaneye gitmesi vs. vs. vs. kini ve nefreti iyice perçinledi.İşte sırf bu yüzden bjk halen 2,5' uncu büyük olmaya devam edicek

"Ya olduğun gibi görün yada gözüme gözükme "

6 aydır bir Yunan arkadaşla kalıyorum evde ,ulaştığımız sonuç politik sorunlardı iki ülke arasında,gençler arasında bir sorun yok bence diyordu.Atışamlar falan olabilir ama savaşa ulaşacak boyut saçma diyor.

Benim oradaki kastım kan vatan için,türevi için dökülmeli... Şimdi anladı !!!!

boyle demek istedigini tahmin ettigimden o yorumu yazmistim - kisacasi demek istedigim kan vatan icin dokuluyorsa, yani kisacasi kanin dokulebilecegi bir mecra eger soz konusuysa, o zaman zaten artik rasyonellikten uzaklasilmis demektir. dolayisiyla kimis gider vatan icin kan doker, kimisi gider tuttugu takim icin, kimisi sevgilisi icin, kimisi cani sikildigi icin, onceki cumleyi sarf eden sen de gidip bunun yanlis oldugunu savunamazsin.

Beşiktaş barış kupasından elendiğine göre finalin tarihi sorunu da ortadan kalktı.

Sorunumuz bir takımlamı,renklemi,oluşum yada bir devletlemi.Anlayamıyorum. İki grup ta farklı renklere gönül vermiş,müsabaka söz konusu olduğu içinde kazanmak istemiş durmuşlardır.

Bizim nefret ettiğimiz renkleremi,yoksa gönül verenlerimi.Cevaptan çıkacak sonuç acıklı olabilir.Eğer renklere ise bence sorun yok,zira karşı şahsın zevkine kalmış bir olay,seçimine kalmış bir olay...Ama nefretimiz o renkleri benimseyene ise ,sonuçlar ortada oluyor ,spor dışı hertürlü vahşilik yaşanıyor,küfürler,satırlar joblar... Kimisi keyif için içerken rakısını,kimisi öldürmek için,gözü dönmüş olmak için içer...

Ben spor olduğu için zevk alıyorum,benim rakibim olduğu için yenildiğinde zevk alıyorum...Ben,ülkemin takımı olduğu için ,yeri geldimi seviniyorum.Kendi içimize döndüğünde başarısını kıskanıyorum.

Ortak yanımız insan olmamız,ben Fenerli ,Beşiktaşlı oldukları için değil,insan gibi hareket edemedikleri için nefret ediyorum.

Yazıyı senden alıntılamam sana bir cevap değil,yanlış anlaşılmasın. Nefrete değindiğin için.

Bu nefretin milyon tane sebebi var gerçekten de her fenerlinin içinde Galatasaray nefreti her Galatasaray'lının içinde ise febe nefreti vardır bunun farkında olmasalar bile ben farkındayım

Dediğim gibi nefretimin milyon tane sebebi var ama sana sadece şu örneği vereyim

angut.comdaki bazı sivrizekalılar Norveç-TÜRKİYE maçı öncesi sırf Teknik Direktörümüz "İMPARATOR" Fatih Terim olduğu için Norveç'i tuttular ve hatırlarsanız o bizim için çok hayati bir maçtı işte bu ve bunun gibi milyonlarca sebepten dolayı ben fenerden nefret ediyorum

Bu arada o maçtan sonra ultrAslan.com

FATİHİN ASLANLARI 2 azizin köpekleri 1 diye başlık atmıştı ama o ayrı tabii yenmiştik maçı 65MİLYON TÜRK'ün desteğiyle :)

Bjkyi daha hazır görüyorum ama yinede ortada bir maç olacak.

Geçen sene bizim başımıza gelenin bu sene fenerin başına gelmesi temennisiyle maçı bekliyorum.

Süper kupayı alıp lige kupayla başlamıştık ama sonra büyük bir hüsran ve 5.lik.

boyle demek istedigini tahmin ettigimden o yorumu yazmistim - kisacasi demek istedigim kan vatan icin dokuluyorsa, yani kisacasi kanin dokulebilecegi bir mecra eger soz konusuysa, o zaman zaten artik rasyonellikten uzaklasilmis demektir. dolayisiyla kimis gider vatan icin kan doker, kimisi gider tuttugu takim icin, kimisi sevgilisi icin, kimisi cani sikildigi icin, onceki cumleyi sarf eden sen de gidip bunun yanlis oldugunu savunamazsin.

Neyse hocam sen olayı farklı bir mecraya döktün.Sarığına , ''bez parçası, takmasan ne olacak'' denen hocaya,''bayrak ta görünüşde bez parçası ,onu da asmayalım o zaman'' der.Tekil iç güdülerle,toplumsal düşüncelr arasında ki farktır bu. Burada ki nefrette yatan bir SPOR müsabakası için ,değmeyecek şeyler.Sonuçta bende biliyorum ki öldürmek,kalb kırmak dünyada son değil , başvurulmayacak ilk şeydir.

Başarılar iki takımada ,kişisel görüşüm Bjk alsın ama son zamanlar futbolla daha fazla ilgilenmeye başladım,izleyiciden çok anlamaya başladığım ,araştırdığım için Beşiktaş'a da gıcık olmaya başladım.Sanırım kitlelere ulaşmaya başladıkça,biribrimizden daha çok uzaklaşıyoruz. Daha dün herkes yanyana maç izlerken (karşı takımla) ,bugun tellerle ayrılıyor ,ülke sınırıymışcasına.

Roberto Carlos'un sağlık durumu ne oldu bilmiyorum ama, defansif anlamda Beşiktaş'ı daha hazır görüyorum. Forvet yolunda biraz zorlanıyorlar gibi.

Üst Alt