TFF Yönetim Kurulu Üyesi Selim Soydan: "Yabancı sayısı 6-7 olabilir" - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bunları kafaları eski düzelmezler. Vizyon bilmezler dünyayı takip etmezler önlerini görmek için başkalarının seslerine muhtaç yaşar giderler. Dertleri Türk futbolu filanda değildir. tek dertleri vasat , kalitesiz değeri 1-2m etmeyecek oyuncuları 8-10 m Avro lara iç piyasada çevirerek rant elde etmekden baska birşey değil. Türk milli takım belkide tarihinin avrupa da en çok oyuncusu olduğu zamanları yaşıyor Oyuncu sıkıntımız neredeyse yok her bölgede oynayacak isimlere sahibiz. Bunda Avrupada yetişen oyuncularımızın yanında ülkemize gelen kaliteli yabancılar ile forma mücadelesine girip bu mücadeleyi kazanan oyuncularımızın payı var.

Ayrıyeten biz Andora yada benzeri bir ülke değiliz. Bizim her konuda hedefimiz Avrupayı yakalayıp geçmek olmalıyken kendi içimizde mahalli bir lig haline gelip sırf 3 5 kişiyi dahada zenginleştirmek için uğraşmak kalitesizlik vizyonsuzluk içi geçmişliktir. bu adamları artık şu camiadan çıkarmamız gerekiyor. Geçmişleri zerre umurumda değil zamana ayak uyduramayan insanlar yüzünden zamanımızı boşa harcamamalıyız.

Gelelim bize. biz 3 yabancı ilede şampiyon oluruz 5 ilede 7 ilede. 3 ilede UEFA alırız 5 ilede 7 ilede. Zararınız Galatyasaraya değil Türk futboluna ve gelecek nesile olur. Ne yazık ki umurlarında bile değil.

Adam Türklüğe küfür edeyim mi diyor .? Benim milletle sorunum yok sizin Türklüğe küfür ederim diyen adama laf diyeceğinize bana mı soruyorsun derdin ne diye..benim derdimi halledecem ben merak etme sen
sen olayı hiç anlamamışsın
orada kaç kişi beğenmiş türklüğe küfür olayını mı beğenmişler?
yoksa bu kadar bu olayın gündemi getirilmesine olan tepkiyi mi?

Beinsports varken geleceğini hiç sanmıyorum. Büyük tepki olur.

18 kulübün 12-13 ü mevcut sistemin kalmasını istiyor.

Yabancı sayısı düştüğünde stadların boşalacağını biliyorlar. Konuşulmaktan öteye gitmez yabancı konusu.

Adam Türklüğe küfür edeyim mi diyor .? Benim milletle sorunum yok sizin Türklüğe küfür ederim diyen adama laf diyeceğinize bana mı soruyorsun derdin ne diye..benim derdimi halledecem ben merak etme sen
Türklüğe hakaret eden olmadı. Kamyon arkası abilerini boşa arama tek telefonla geri yollarız sana. Uzatma meseleyi. Sidik yatıştırmayalım. Emin ol hakaret eden olsaydıda ben de sinirlenirdim hem de senden daha fazla.

Meselen varsa kendin çöz başkasına çözdürmek karı kılıklılıktan başka bir şey olmaz. Madem Türkçüyüm diye dolanıyorsun ya Türk evladı kendi çözer meselesini. Başkalarının etekleri arkasına saklanmaz.

Adam Türklüğe küfür ederim demedi.

Yabancı kuralarından dolayı dolaşan saçmalıktan dolayı duygularını bu şekilde paylaşmış sadece. Kurduğu o soru simgesi ile biten cümle sadece simgedir.

Şunu anlatmakta güçlü çekiyoruz insanlara, bu ülkede vakti zamanında yabancı sınırı vardı. Alınan başarılar belli 2002 dünya 3. sü 2008 avrupa 3. sü 2002 ve 2008 arasındaki milli takım performanslarına bakarsak eğer 2004'de Avrupa kupasında yanılmıyorsam grup aşamasından çıkmıştık 2 sene önce dünya kupasında 3. olan takım o turnuvada en az yine çeyrek/yarı final görmesi lazım, eğer yanlışım varsa düzeltin lütfen 2006'da Dünya kupasına bile katılamadık 2002 ve 2008 arasındaki turnuvalarda başarı diyebileceğimiz çok bişi yok, 2008'de gelen bir başarı var sonrasında yine bugüne kadar tırt... Bunun artık yabancı sınırı ile ilgili olmadığını anlamaları gerekiyor bugün kulüpler FFP batığına düştüyse kalitesi düşük ve yüksek maliyetli yerli futbolcular yüzünden FFP cezaları alıyorlar. Yüksek maliyetli vasat oyuncu zaten Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi takımlara geldiğinde yan gelip yatmaya başlıyor, ne gelişim gösteriyor ne başka bir şey ama şuan ki durumda bu vasat oyuncular Malatyaspor'da bile oynarken artık kendisini geliştirmesi gerektiğinin çok iyi farkındalar, 3-4 yıl öncesine kadar yurt dışına yüksek bonservis bedeli ile giden oyunculara bakıp birde son 1-2 yılda gidenlere baksalar aradaki kalite yükseliş farkını anlayacaklar zaten. Bizdeki vasat performansından örnek vermek gerekirse, Maicon iyi topçu diye aldık, 18-19 yaşında genç bir çocuk Ozan geldi kesti adamı, Avrupalı'da bunu görünce maliyetini düşünmeden alıyor düşünün Dany kazmasını kesebilen yerli oyuncumuz var mıydı ? Adam niye onu kesecek kadar çalışsın ki? spotu hazır zaten... Ha birileri, bizim uzun süreli sözleşmelerimize güvenerek bizi zor durumda bırakmak için biranda değiştirecekse, koruduğu takımları zora sokar bizimkilerin hepsinin iyi kötü piyasası var, belki o gün geldiğinde satın alacak adamlar kuralı kullanıp ucuza kapatacak ama en azından zarar ettirmeyecek ve elimizde patlamayacak. Adam diyorki 36 yaşında yabancı gelmesin, pardonda 36 yaşında kim var yabancı ? en azından bizde yok.

Bu adam Türk futboluna ne katkı verebilir çok merak ediyorum.? İki kelimesinden biri “anladın mı.” İzlerken ben yoruluyorum. Ağır çekimde konuşuyormuş gibi. Yazık günah. Ben hasta Galatasaray’lıyım. Sınır gelirse kesinlikle izlemem. Eminim benim gibi milyonlarca düşünen taraftar vardır.

Üst Alt