The HINCAL Thread: Güncel - Sayfa 19 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Çok büyük kulübüz, o kadar çok taraftar var ki her çevreden, lüzumlusu da Cimbomlu, lüzumsuzu da Cimbomlu, rüzgar arkamızdan esiyor, Okan bir şeyleri yoluna koyma isteğinde ve dersine çalışmış, Erden Timur bir yerden çabalıyor, Avrupa yok gelen transferlere bak, tek vücut olup düşmanlarımıza öyle bir yumruk atmalıyız ki herkes yerini bilsin, durduk yere ortamı geren, ortalığı karıştırmaya çalışan babamın oğlu olsa art niyet ararım.

Efsaneyi hatırlayalım

hıncal uluç'a göre dünya yüzünde ve özellikle galatasaray'ın başında korkak olmayan teknik direktör bulunmaması şeklinde özetlenebilir. kendisinin bazı teknik direktörler ve spor insanları hakkındaki yazılarından alıntı yapmak gerekirse:

- bülent korkmaz için (10.03.2009)

"itiraf ediyorum; ben hayatımda bu kadar ağır yanıldığımı hatırlamıyorum. bülent korkmaz ile ilgili ettiğim olumlu lafların hepsinden utandım. bu kadar kısa sürede utanacağımı tahmin etmiyordum. eğer adnan polat olsaydım, eğer galatasaray kulübünün başkanı olsaydım bursa maçının bittiği anda bülent korkmaz'ın işi biterdi. hiç kimsenin galatasaray'ı bu kadar aşağılamaya hakkı yok. ayrıca gördüm ki futbolun f'sinden haberi yok. ayrıca gördüm ki galatasaray'ı hiç bilmiyor. ayrıca gördüm ki soyadının tam tersine müthiş bir korkak. böyle bir adamın galatasaray'ın başında yeri yok."

- michael skibbe için (02.09.2008):

"tartışılmayacak bir tek şey var; galatasaray'ın kazanamayacağı açık saçık ortaya çıkmışken skibbe oyuna müdahale etmedi. 'antrenör' dediğim şey bu. galatasaray orada göz göre göre puan kaybetti. galatasaray açısından 1 puanla, sıfır puan arasında hiçbir fark yok ama skibbe açısından var. yenilirse şutlanabilir ama berabere kaldığı sürece kalır. 'korkak bezirgan; ne kâr eder, ne ziyan.' "

- karl heinz feldkamp için (02.10.2007):

"lincoln'ü oynatmak istemedi. lincoln'ü oynatmama düşüncesinde de haklıydı. ben de olsaydım oynatmazdım lincoln'ü beşiktaş maçında.
beşiktaş'a karşı 11'e 11 oynamak gerek, 11'e 10 oynayamazsın. iki; burası çok önemli, aynen gerets gibi, kalli'de de korkak türk spor medyasının ve yorumcularının tesirinde kalarak, hücum futbolundan, savunma futboluna ricat görüyorum."

- eric gerets için (14.09.2006)

"gerets onu unuttu bile.. geleceğin süper starlarını kullanıp unutmak, hatta takımdan göndermekle meşgul hazret. galatasaray'a teknik direktör değil de casus diye gelmiş sanki.. niye cihan ve mehmet böyle bir anda?.. çünkü korkak gerets artık kazanmayı düşünmüyor. beraberliği sağlama almaya bakıyor. çünkü bir de gol yerse, kelle tehlikede.. böyle uyuz ve ucuz beraberlikler olunca, tepki pek gelmiyor, biliyor.

- george hagi için (02.10.2004)

"bu sabri'yi de saidou gibi bağıra çağıra medya takıma koydu. hagi değil. ama yarın conceiçao ve baliç iyileşirse hagi kimleri oynatır göreceğim. g.saray'ın ne yazık ki fikri sabitlerinden kurtulamayan korkak bir hocası var."

- mircea lucescu için (22.11.2004 ama sanırım lucescu'nun adını her andığında korkak demiştir)

"lucescu'nun bu ülkeye kabul ettirmeye çalıştığı, korkak, tatsız tutsuz, ana hedefi yenilmemek olan futbola iki isyan var. fatih terim galatasaray'ı, daum fenerbahçe'yi, hücum futboluna, seyri keyif veren futbola yönlendirmek üzere kolları sıvadılar."

- mustafa denizli için (02.12.2008)

"ntv'de 90 dakika'da başta haşmet (babaoğlu) arkadaşlar, beşiktaş'ı överken, "size katılmıyorum" dedim. "mustafa denizli korkuyor. korkak oynatıyor beşiktaş'ı"

- bülent uygun için (11.02.2009):

"sivas'a gelince... sivas arayı çoktan açardı ama bülent uygun'un korkaklığı yüzünden o da alakasız puanlar verdi. her maçın ilk 45 dakikasını 'hele bir yatalım da ondan sonra bakarız' diye geçiren bir hocayla bir takım nasıl şampiyon olur?"

- şenol güneş için (09.09.2008)

"2002'de şenol güneş'in korkaklığına kurban gittik. türkiye'nin dünya şampiyonu olacağına şenol güneş inanamadı. öyle inanamadı ki ben aylar öncesinden "dünya futbolunda büyük bir düşüş var. biz burada şampiyon oluruz" dediğim zaman bunu 'hıncal uluç, türkiye'nin dünyadaki yerini anlatmıyor. bana saldırmak için zemin hazırlıyor' diye yorumladı."

- fatih terim için (10.06.2008)

"bu işi bırak fatih hoca; fatih terim'in portekiz'den korkacağını hiç tahmin etmiyordum. sahaya futbol oynayacak değil oynatmayacak bir takım çıkardı
26 kişilik kadro yanlış, gönderilen 3 kişi yanlış, o 23'ten seçilen ilk 11 yanlış, taktik yanlış, takımı kenardan izlemesi yanlış. bu fatih terim felsefesinin, imajının iflasıdır. rakibe göre seçim yapıyorsan bu işi bırak. takıma güvenen birisi gelsin."

Üst Alt