The Lord of the Rings: The Rings of Power | Amazon - Sayfa 59 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

The Lord of the Rings: The Rings of Power | Amazon

yine de saruonin sinsiligini guzel aktardilar keske buna biraz daha fazla dizide yer verselerdi bence meteor adam falan inanilmaz gereksiz olmus.

yuzuklerin yapimina birkac bolum ayirilabilirdi , miitril mitril dediler sonra ufacik emanette yuzuk dovduler nerden tutsan elinde kaliyor ortada mukemmel bir lore kaynagi varken kafadan sallama senaryo kurgusuna ne gerek var sonra neden tepki cekiyoruz diye hayiflaniyorlar.
Dizinin başındaki herifler bugün verdikleri bi röportajda ilk sezon diğer karakterler çok geri planda kalmasın diye sauron'u gizledik, 2.sezonla birlikte sauron'a daha fazla odaklanabileceğimiz için heyecanlıyız demişler. Umarım şu senaryo ve diyalog sıkıntısını biraz da olsa çözerler bir şekilde. Bukadar kaliteli görselliğe yakışmıyor böyle acimice hatalarla dolu senaryo. Adamlar önemli sahnelerin tansiyonunu önceden yükseltmeyi bilmiyor, yüzük meselesinin en azından bi önceki bölümden bahsedilmeye ve geriliminin verilmeye başlanması lazımdı. Bazı şeyleri cok oldu bittiye getiriyorlar tıpkı numenorun orta dünya seferinde olduğu gibi.

y9da0w200mt91.png

Dizinin başındaki herifler bugün verdikleri bi röportajda ilk sezon diğer karakterler çok geri planda kalmasın diye sauron'u gizledik, 2.sezonla birlikte sauron'a daha fazla odaklanabileceğimiz için heyecanlıyız demişler. Umarım şu senaryo ve diyalog sıkıntısını biraz da olsa çözerler bir şekilde. Bukadar kaliteli görselliğe yakışmıyor böyle acimice hatalarla dolu senaryo. Adamlar önemli sahnelerin tansiyonunu önceden yükseltmeyi bilmiyor, yüzük meselesinin en azından bi önceki bölümden bahsedilmeye ve geriliminin verilmeye başlanması lazımdı. Bazı şeyleri cok oldu bittiye getiriyorlar tıpkı numenorun orta dünya seferinde olduğu gibi.
bence basaramazlar 2. cag cok hareketli savaslar kolonizasyonlarla geciyor tarihcesi belli yil yil yazilmis hepsi ama bunlar oyle bir kurgu yapiyor ki koca ordu iki gunde mordorun kapisina yuruyecek eminim bir suru seyi karistiracaklar insanlara ve cucelere ait yuzukleri kim dovecek belki saurona dovdurecekler

normalda hepsini elfler dovuyor sauron baskin yaypip caliyor eregionu yok ediyor celebrimboru esir alip sorguluyor iskence edip olduruyor ve yari ciplak vucudunu kaziga gecirip savas medyaninda sergiletiyor elfleri kizdirmak icin

sauronun okfesini ve nefretini gostermeleri lazim elflerden tiksinen bir adam bu normalde

bi celebrimbor kalmıştı elflerden mal etmedikleri onu da sanayideki çıraklara çevirmişler
yahu bu adam yasayan en yasli en kadim elflerden biri galadriel ile ustelik feanorun torunu muhtemelen cocukken eline silmarili almis tutmus birisi cok yazik gercekten ustelik oyle yasli zayif celimsiz biri de degil baya guclu heybetli bir adam

1665846277247.png

bu da sauron tarafindan savas meydaninda sergilenirken 1665846312095.png

Dizinin senaryosu gerçekten çok vasat. Her şeyden önce çocuk piyesi gibi, gerçeklik yok, bu da dizinin içine girmeni engelliyor.

Senaryoda sadece şunları beğendim :

Kitapta nasıl bilmiyorum ama elflere verilen 3 yüzüğü iyi bağlamışlar. Sauron'nun manipülatif ve sinsi yanı güzel işlenmiş. Senciyiz Sauron ama malesef Leydi Galadriel'i karın yapamadın

bence basaramazlar 2. cag cok hareketli savaslar kolonizasyonlarla geciyor tarihcesi belli yil yil yazilmis hepsi ama bunlar oyle bir kurgu yapiyor ki koca ordu iki gunde mordorun kapisina yuruyecek eminim bir suru seyi karistiracaklar insanlara ve cucelere ait yuzukleri kim dovecek belki saurona dovdurecekler

normalda hepsini elfler dovuyor sauron baskin yaypip caliyor eregionu yok ediyor celebrimboru esir alip sorguluyor iskence edip olduruyor ve yari ciplak vucudunu kaziga gecirip savas medyaninda sergiletiyor elfleri kizdirmak icin

sauronun okfesini ve nefretini gostermeleri lazim elflerden tiksinen bir adam bu normalde
adam oyle nefret ediyo ki yarattigi kara lisanda e harfi yok. #Sauroncuyuz

Şu dizide en en sevdiğim karakter Adar o da alakasız, oyunculugu vs çok iyi diye. Bir de Elendil uymuş karakter olarak oturaklı vs. Galadriel icin bulunan cast de iyi ama çocuk gibi yapmaları çok kötü 👎 hobbitleri ve stranger Man i gereksiz eklemişler sanki çekecek bir şey bulamamış gibi. Khazad dum icin 1-2 güzel sahne gösterip dandik mağaralarda geçirdiler tüm sahneleri :(

hikaye o kadar geniş ve kusursuz ki diziyle falan çekilecek şey değil.

Cast iyi olmalı
Bütçe yeterli olmalı
Senaryo da en ufak çarpıklık ve kayma olmamalı

Mesela Sauron kim gizemi abartlı ve saçmaydı. Gandalf acaba Sauron muydu demek bu iki ismi denk tutmaya da benzedi biraz. Dizi bize ilk bölümden Sauron bu kardeşim deseydi heyecanımız mı azalacaktı? En azından galadrielin her mallığında evet bu herif sauron ve onu bir güzel manipüle ediyor derdik.

dizi senaristleri sanıyor ki bunlar tekrar diziyi baştan izlediğinde vay be adamlar nasılda sauronu gizlemişler dememizi mi bekliyorlar?

ben lotro evreninden beni şaşırtmasını hiç beklemedim ki! beyaz gandalfın gelmesi geri gelmesi dışında aman aman bir şok yaşamadım.

Üst Alt