The Sopranos / HBO - Blu TV - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

The Sopranos / HBO - Blu TV

sonunda nolduğuna dair global kanı neydi

dizinin yayinlandigi final bolumu_donem den bugune : seyircilerin cogunlugu( en azindan abd agirlikli) tony'nin olmesini istiyorlardi. < yonetmenin kendi yorumlarindan biri idi hafizam yaniltmiyorsa.

ilginctir, yonetmenin kendi kafasindaki finalde soyle bir sey istiyordu :

dizi nin mudavimleri net sekilde hatirlayacaklardir,
dizinin her bolum giris sekansi su sekilde olur >>>
tony new york dan new jercey'e gelir/yola cikar........

yonetmen, final bolumu final sahnesi ozelinde kafasinda kurguladigi sahne ustteki denklemle ilisiik >>>
*her bolum de olan > new york ~new jersey girisini, tersine mutsuz sonlu kapanis sekli ile yapmak istemesi.
>
diger bir deyisle; tony bu sefer >
*new jersey den > new york'a is yemegi bulusmasinda son sahnede *oldurulmesi.........

< ilginctir yonetmenin kendisinin istedigi sekilde bir sonla final olmadi .

nacizane gorusum ise :
final sahnesinin
siyah ekran verip bitmesi - kanimca, yonetmenin veya yapimcinin * ikonik karaktere 7 sezon boyunca verdigi emekten dolayi kiyamamasi olsa gerek. <-> *legacy.

sahsen , mevcut haliyle olan final sahnesinden memnundum o donem izledigimde...

ozellikle abd ozelindeki fanlari dinleselerdi, mutsuz son/ trajik tony olumu sahnesi ile final yapacaklardi cok buyuk ihtimal. zaten siyah ekran verip tony nin de olmediginden dolayi muallakta kalinmasi, fanlari bayagi kizdirmisti bu denklem ozelinde kendisinin olumu ile final sahnesini bekleyenler adina...

< > *yonetmenin bir aciklamasinda *buna vurgu yapmasina katilmistim. kendisi *tezatliga serzenis yapmisti ustte yazdigim *parafa yonelik_oznesel baglamda .

ayrica,
*mevcut bitmis haliyle *tony efsanesi bir sekilde yillardir suruyor...olayin buralara kadar gelecegini kendileri bile kestirememis ,her birinin aciklamarina baktigim vakit.<> yapim sirketi,yonetmen,cast vs kisacasi kendileri bile beklemiyordu boyle bir reaksiyon / bugune kadar final sahnesine yonelik konusulanlari.....

kult klassik olarak tepe de daimi yerini koruyacaktir diye dusunuyorum .

FiC8juUXEAc-kzR

Üst Alt