TKBL 11/12 H:17 | Galatasaray MP 65-81 Fenerbahçe | Maç Sonucu - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TKBL 11/12 H:17 | Galatasaray MP 65-81 Fenerbahçe | Maç Sonucu

Cevap: TKBL H:17 | Galatasaray MP - Fenerbahçe | 8 Şubat | 20:00 | GS TV

8h6mnv

8h6moh

Şaziye oynarsa ilk 5 Tina-Bahar-Şaziye-Taurasi-Prints Bench:Fowles,Işıl

Şaziye maça yetişemezse ilk 5 Tina-Fowles-Bahar-Taurasi-Işıl Bench:prints

Şaziye ve Işılı bunlara versek ilk 5 başlarmı yada rotasyonda kaç dakika süre alırlardı bunları düşünmek lazım biz ise ilk 5 olarak hangi oyuncuları kimi başlatacağımızı daha bilmiyoruz,yani 6 kişilik bir kadro kalitemiz var,bu şekilde hiç bir zaman şansımız olacağını düşünmüyorum,boş hayallere kapılıp şampiyon olacağımızı düşünmek fazla polyannacılık olur.

Belki bazı arkadaşların hoşuna gitmeyecek ama ben gördükleirmi ve benim mantığım çerçevesinde doğruları söylerim,bu takım bu sezondada şampiyon olacağına inanmıyorum.Işıl ile şampiyonluk kaf dağının arkasında kalan bir umut olarak kalacak yine.

Şampiyon olabilmemiz için ne önerilerin var?

Edit: Neyse boşver, şimdilik bu maça odaklanalım. Kazansa da kaybetse de konuşulacak çok şey var bu şube ile ilgili. Şimdilik konsantrasyonumuzu bozmayalım. Maçtan sonra uzun uzun tartışmasını yaparız.

Gs tv facebook adresi yoğunluktan yayın yapamaz..Mecburen ezik tv'den izlemek zorunda kalabiliriz..

yine kısacaklar sesi bi tane alp midir nedir ismini hatırlayamadım aaa bak hakem yine faulü vermedi bunu Galatasaray her maç yapıyor diyen basketten anlamayan adamla stüdyo yayınına muhtacız anlaşılan..

Bize her maç etkili oynayan Angel'ın Tina ve Fowles'la pota altında nasıl bir savaş vereceğini merak ediyorum..O yüzden bu ikiliye çok büyük iş düşüyor..

Bayan basketbolda pota altını iyi kaparsan karşındaki kim olursa olsun maç senindir

Çünkü 3 lük atışları,her takımda bi en fazla 2 oyuncu hariç nerdeyse 0 dır,denemezler bile

orta mesafe atışları daha düşük yüzdelidir

Şu iki süper uzunumuzla içeriyi kapa maçı al,tek formül bu bence,hemde bu ikisi yüksek skorerken

Bize her maç etkili oynayan Angel'ın Tina ve Fowles'la pota altında nasıl bir savaş vereceğini merak ediyorum..O yüzden bu ikiliye çok büyük iş düşüyor..

Angel'in etkisiz kaldığı bir maç bilmiyorum ben. Çünkü boyuna göre son derece hızlı, son derece atletik ve çok da güçlü. Dolayısıyla savunulması çok zor bir oyuncu. Bu maçta da 25 civarı sayıyı atacaktır. Bence biz Angel'den çok sürprüz skorer çıkmasını engellemeliyiz. Birsel gibi, Nevriye gibi hatta Matovic gibi. Bu 3 oyuncuyu toplamda 30-35 sayıda tutabilirsek çok rahat alırız maçı. Angel ve Penny ne yaparsa yapsın.

Şu iki süper uzunumuzla içeriyi kapa maçı al,tek formül bu bence,hemde bu ikisi yüksek skorerken

Bu taktikle hiç pota altına gelmeden yüksek posttan atar atar giderler. Nevriye, Matovic, Penny hatta son zamanlarda Angel bile acaip şut yüzdesi tutturmuş durumdalar. Çok uzağa gitmeye gerek yok Caferağadaki maça bakmak yeterli. Bizi pota altından mı yendiler? Dışarıdan ve yüksek posttan attıkları şutlar ile yendiler.

Dolayısıyla bu maçta da aynı hataya düşer Fenerbahçe'nin şutlarını riske edersek ikinci bir yenilgi kaçınılmaz olur.

Kesin kazaniriz hatta farkli kazaniriz,Fenerden cok daha iyi bir ekibimiz,yerlilerde biraz sorunumuz olsada icerde kazaniriz,taraftar faktörüyle 20 sayi civarlarinda bir farkla kazanicagimizi düsünüyorum.Liderligi aliriz ve play-off'ta sampiyon oluruz bu sene sampiyon biziz...

Yine hakemlerin bizi kanser ediceği,fb takımının normal sayı bulamadığı zamanlarda hakemlerin faul düdüğü ile yardımlarına yetişeceği ,fb'nin tahminen 40,bizimde 10 serbest atış kullanacağımız maç olur her zaman ki gibi.

Bu taktikle hiç pota altına gelmeden yüksek posttan atar atar giderler. Nevriye, Matovic, Penny hatta son zamanlarda Angel bile acaip şut yüzdesi tutturmuş durumdalar. Çok uzağa gitmeye gerek yok Caferağadaki maça bakmak yeterli. Bizi pota altından mı yendiler? Dışarıdan ve yüksek posttan attıkları şutlar ile yendiler.

Dolayısıyla bu maçta da aynı hataya düşer Fenerbahçe'nin şutlarını riske edersek ikinci bir yenilgi kaçınılmaz olur.

O maç çok ekstra oynadı özellikle Birsel,Nevriye bu aralar tırt ,en büyük özelliği olan yüksek post atışlarıda çok kötü bu aralar

Penny ve Angel in bana göre en büyük artıları içeri penetreleri ,yeterki onları dış şutlara zorlayalım,penetrelerini kesiceksek

Bu benim görüşüm tabi

Angel'in etkisiz kaldığı bir maç bilmiyorum ben. Çünkü boyuna göre son derece hızlı, son derece atletik ve çok da güçlü. Dolayısıyla savunulması çok zor bir oyuncu. Bu maçta da 25 civarı sayıyı atacaktır. Bence biz Angel'den çok sürprüz skorer çıkmasını engellemeliyiz. Birsel gibi, Nevriye gibi hatta Matovic gibi. Bu 3 oyuncuyu toplamda 30-35 sayıda tutabilirsek çok rahat alırız maçı. Angel ve Penny ne yaparsa yapsın.

Dış şutlarda 3 numarada rakibi Diana Taurasi..İçeriye penetre ederse bu ikili var işte..O yüzden kolay değil artık o kadar sayı atamaz....

bizde yine topu alan potaya gidecek.. ver Taurasi'ye gitsin atsın mantığıyla oynarsak kaybederiz zaten.. geçen sene Augustus varken yapıyorduk bunu

Dış şutlarda 3 numarada rakibi Diana Taurasi..İçeriye penetre ederse bu ikili var işte..O yüzden kolay değil artık o kadar sayı atamaz....

Angel dış şut çok çok nadir atar. Hatta yüksek posttan bile maç boyunca 2-3 den fazla şut atmaz. Potanın altına Dikembo Mutombo ile Shaq'i dikseniz bile orayı zorlar. Kadının mantalitesi bu. İlla zorlayacak. Umarım dediğiniz gibi olurda şu Angel'i 15 sayı civarında tutabiliriz.

O maç çok ekstra oynadı özellikle Birsel,Nevriye bu aralar tırt ,en büyük özelliği olan yüksek post atışlarıda çok kötü bu aralar

Penny ve Angel in bana göre en büyük artıları içeri penetreleri ,yeterki onları dış şutlara zorlayalım,penetrelerini kesiceksek

Bu benim görüşüm tabi

Hocam tırt mırt. Riske mi edelim diyorsunuz o şutları yani? Birsel'in EL'de en yüzdeli (%52,4) üçlükçü olduğundan, Matovic'in %57,9 ile, Penny'nin %53 ile Angel'in %62 ile attığını biliyorsunuz değil mi?

Bu takımın şutu riske edilir mi arkadaşım? Eğer her şuta el kaldırmaz dış şutları riske edersek kaybetme ihtimalimiz yüksek.

Hocam tırt mırt. Riske mi edelim diyorsunuz o şutları yani? Birsel'in EL'de en yüzdeli (%52,4) üçlükçü olduğundan, Matovic'in %57,9 ile, Penny'nin %53 ile Angel'in %62 ile attığını biliyorsunuz değil mi?

Bu takımın şutu riske edilir mi arkadaşım? Eğer her şuta el kaldırmaz dış şutları riske edersek kaybetme ihtimalimiz yüksek.

Baharla başlayıp bunların şut yüzdesini kesebilceğinimi düşünüyorsun,Tina ve Fowles ile pota altını kapşayıp ışıl ile ön alanda baskı kurucaksın,boş bırak diyen yok

Kesinlikle katılıyorum..Fenerin pota altı oyuncuları bu maç hiçbir şey yapamaz..Geriye kaldı şut yüzdeleri..Eğer iyi şutörlerini de durdurursak 20 sayı farkla ayrılırız maçtan..

Kadroya göre kizlarimizin performansini hic begenmiyorum acikcasi. Yabancilara endeksli, Türklerin hicbir katki vermedigi sacma bir kurgu.

Insallah kazaniriz

Dilara Gönder yine fb taraftarını övüyordu. Birde bunu beğenenler var.

Kazanmanın prestij dışında pek bir önemi yok bence.Sadece derbi.Zaten play-off var final belli nasıl olsa.

Üst Alt