TKBL 11/12 H:17 | Galatasaray MP 65-81 Fenerbahçe | Maç Sonucu - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TKBL 11/12 H:17 | Galatasaray MP 65-81 Fenerbahçe | Maç Sonucu

Cevap: TKBL H:17 | Galatasaray MP - Fenerbahçe | 8 Şubat | 20:00 | GS TV

Şu takımına güvenmeyenler var ya hani geçen seneki Kadıköy deplasmanında handikaplı Fenerbahçe girecek olanlar,geçen hafta Cska deplasmanında Cska'ya verenler falan onlar bir zahmet bu maçta da Fenerbahçe'ye yatırsınlar paralarını.O salon yüzde yüz doluluk oranı yakalasın Ceyhun Yıldızoğlu bile kurtaramaz Fenerbahçe'yi elimizden.Sene başında yarı yarıya tribünde elleri ayaklarına dolandı 10.000 küsur karşısında ne olacaklarını siz tahmin edin.

Keşke sizin kadar umutlu olsam bu maç adına ismim Umut ama bu maçta umudum yok Fenerin Mersine yenilmesi bizim adımıza iyi olmadı şimdi baya bir asılacakalr bu maça yenselerdi 14 sayılık avantaj nedeni ile biraz daha rahat olacaklardı,şimdi vites arttıracaklar,kadro yapısı bizden çok daha derin bir benche sahip 9 kişiden istenilen seviyede randıman alıyorlar ve Birsel gibi belkide şu an için avrupanın en formda guardına sahipler Işıl ortasaya kadar top getirmekten başka ne işe yarıyor ,bizim benchden katkı sayı alacak oyuncu sadece Fowles var oda uzun oyuncu eline güvenebileceğimiz benchden gelecek bir şutörümüz yok adamlarda Cappie var artık anlayın kalite farkını kısa bölgemiz arızalı Alba,Gülşah sakat,Şaziye'nin ne yaptığı belli değil,bir tek Dee'nin omuzlarına yük bindirmek Taurasi'nin istem dışı sakatlıklara bile yol açabilir Allah korusun, dinlenmeden oynamak her zaman sakıncalıdır ama kimle yedekleyeceğiz,baskebolda bir gram ileri gidemeyen Şaziye ilemi.

Bu arkadaş sadece bunları yazmak içinmi üye olmuş? :)

Ha birde saha avantajının faydası yok denen lafları diğer sitelerde çok okumuştum. :)

Saha avantajının faydası olsun, olmasın, biz saha avantajını ve liderliği istiyoruz, o şerefsiz, şikeci hırsızları yenmek istiyoruz, sırf bunun için bile umudum var, yeterki sahada yüreklerini koysunlar.

ısıl-diana-bahar-tina-fowles beslisinin kötü yanı dıs savunmada yavas kalabiliriz.angel baharı karsısına aldıgında kolaylıkla gecebilir.

bahar biraz daha geride karşılar angeli ama baharda hızlı bir oyuncu. şu ribaundlarda üstünlük saglarsak emimim yenecez bunları. dedidign gibi ışıl diana bahar tina fowles 5 lisiyle başlamalıyız. ha tamam belki angel bahara üstünlük kurabilir ama bizimde üstün olcak taraflarımız var.

Bu arkadaş sadece bunları yazmak içinmi üye olmuş? :)

Ha birde saha avantajının faydası yok denen lafları diğer sitelerde çok okumuştum. :)

Saha avantajının faydası olsun, olmasın, biz saha avantajını ve liderliği istiyoruz, o şerefsiz, şikeci hırsızları yenmek istiyoruz, sırf bunun için bile umudum var, yeterki sahada yüreklerini koysunlar.

bu macdan cok umutluyum hatta 15 farkı bile taraftarımızın da etkisiyle yapabiliriz.ama maalesef basketbol ve voleybol tamamıyla bütceye bakıyor sahaya yürek koymak fln bu branslarda biraz arkada kalabiliyor.en güzel örnegi bu sene cska inanılmaz para harcadılar ve müthiş basarılılar.oysa pana bütcesini bile kücülttü sahaya cskadan bile daha fazla yüreklerini koyuyorlar ama cska kadar favori degiller bu yıl.tabi bu pana ne yapcagı belli olmaz.demek istedigim futbolda motivasyon ve inanc cok daha fazla önemlidir oysaki basketbolda iyi oyuncu aldın mı onun cok motive olmasına gerek yoktur gerekli anlarda sahneye cıkacagını herkes bilir.

bahar biraz daha geride karşılar angeli ama baharda hızlı bir oyuncu. şu ribaundlarda üstünlük saglarsak emimim yenecez bunları. dedidign gibi ışıl diana bahar tina fowles 5 lisiyle başlamalıyız. ha tamam belki angel bahara üstünlük kurabilir ama bizimde üstün olcak taraflarımız var.

tamda benim düsündügümü düsünmüssün :) evet bahar biraz geride karsılamalı.ama o zaman da angelin orta mesafe atısları iyi oldugundan bize sıkıntı yasatabilir.cünkü angel 3 adımlık mesafede bile hemen o fırsatı degerlendirip atıs yapabilir.

tamda benim düsündügümü düsünmüssün :) evet bahar biraz geride karsılamalı.ama o zaman da angelin orta mesafe atısları iyi oldugundan bize sıkıntı yasatabilir.cünkü angel 3 adımlık mesafede bile hemen o fırsatı degerlendirip atıs yapabilir.

ondan daha kötüsü bahar faul problemine girerse sorun olur.

ondan daha kötüsü bahar faul problemine girerse sorun olur.

5 dk da 2 faule razıyım :asd: sonra zaten prince-melisa ile bahar-tina veya fowles degişiklikleri gelicektir ve bir süre ikiz kulelerden biriyle oynamaya devam edecegiz.sonra da diana yoruldugunda tekrardan ikiz kulelere dönecegizdir.

bu macdan cok umutluyum hatta 15 farkı bile taraftarımızın da etkisiyle yapabiliriz.ama maalesef basketbol ve voleybol tamamıyla bütceye bakıyor sahaya yürek koymak fln bu branslarda biraz arkada kalabiliyor.en güzel örnegi bu sene cska inanılmaz para harcadılar ve müthiş basarılılar.oysa pana bütcesini bile kücülttü sahaya cskadan bile daha fazla yüreklerini koyuyorlar ama cska kadar favori degiller bu yıl.tabi bu pana ne yapcagı belli olmaz.demek istedigim futbolda motivasyon ve inanc cok daha fazla önemlidir oysaki basketbolda iyi oyuncu aldın mı onun cok motive olmasına gerek yoktur gerekli anlarda sahneye cıkacagını herkes bilir.

Mert napıyon ya? Ben burda milleti gaza getirmeye çalışıyorum, sen her seferinde aksiyonu bozuyorsun. :)

Tabiki bütçe önemli, ama özellikle kadınlarda moral motivasyon da önemlidir. CSKA örneğini veriyorsun, ama ortada Efes örneği de var. :)

Bizim türklerin moral motivasyona çok daha ihtiyacı var, alışmışlar haydi koçum, haydi aslanıma. Yabancılar her zamanki gibi profesyonelce davranıp gerekli oyunlarını oynayacaklar.

5 dk da 2 faule razıyım :asd: sonra zaten prince-melisa ile bahar-tina veya fowles degişiklikleri gelicektir ve bir süre ikiz kulelerden biriyle oynamaya devam edecegiz.sonra da diana yoruldugunda tekrardan ikiz kulelere dönecegizdir.

ya valla tugbayı gönderip sariyeyi almalarına icime sindiremedim. seneye geri alınsın. esra şencebeyide şu takıma isterim. geri alsınlar bu oyuncuları. zaten dogru dürüst türk oyuncu yok. özge yavaşı ve latoyayı devşirme olarak alırsak cok iyi iş yapmış oluruz. acaba bizimkiler düşünüyormudur kayseri kaskideki latoyayı.

Mert napıyon ya? Ben burda milleti gaza getirmeye çalışıyorum, sen her seferinde aksiyonu bozuyorsun. :)

Tabiki bütçe önemli, ama özellikle kadınlarda moral motivasyon da önemlidir. CSKA örneğini veriyorsun, ama ortada Efes örneği de var. :)

Bizim türklerin moral motivasyona çok daha ihtiyacı var, alışmışlar haydi koçum, haydi aslanıma. Yabancılar her zamanki gibi profesyonelce davranıp gerekli oyunlarını oynayacaklar.

efes örnegi kısmen dogru tabiki.euroleaguede bütcelerin karsılıgını vermiyorlar ama ligimiz suan cok rahatlıkla götürüyorlar ha play offlarda ne olur orası ayrı.aksiyon bozmak mı renkdas yapma hemde ben 5 bilet aldım maca fenerli bir arkadas bile getiriyorum düsün yani ;) millete gelin diyorum.Ama bir gercek var renkdas bu branslarda basarı için oyuncu kadrosu birinci sırada gelir.bizle fb nin kadrosu denk sayılır proplem yok yani.ama bayan voleybolda denk degil ve fb nin yıldızları gereken yerde sorumluluk alıyor cünkü bütceleri yüksek oldugu için o bransda basıyorlar parayı mevkisinde dünyanın sayılı oyuncularını alıyorlar.nasıl bizim engelsiz aslanlar basarılı cünkü dünyanın mevkisinde en basarılı diyebilecegimiz 4-5 oyuncuya sahibiz.

ya valla tugbayı gönderip sariyeyi almalarına icime sindiremedim. seneye geri alınsın. esra şencebeyide şu takıma isterim. geri alsınlar bu oyuncuları. zaten dogru dürüst türk oyuncu yok. özge yavaşı ve latoyayı devşirme olarak alırsak cok iyi iş yapmış oluruz. acaba bizimkiler düşünüyormudur kayseri kaskideki latoyayı.

bak iyi noktaya degindin ben düsünüyorum acaba latoyyayı devsirmek isterler mi bizimkiler.sanki böyle bir hamle yapacagız diye düsünüyorum.sariyeye gelince tarsus macını izledim de tugbanın önceki senelerdeki rotasyondaki degerini bir daha anladım düsün yani :asd:

efes örnegi kısmen dogru tabiki.euroleaguede bütcelerin karsılıgını vermiyorlar ama ligimiz suan cok rahatlıkla götürüyorlar ha play offlarda ne olur orası ayrı.aksiyon bozmak mı renkdas yapma hemde ben 5 bilet aldım maca fenerli bir arkadas bile getiriyorum düsün yani ;) millete gelin diyorum.Ama bir gercek var renkdas bu branslarda basarı için oyuncu kadrosu birinci sırada gelir.bizle fb nin kadrosu denk sayılır proplem yok yani.ama bayan voleybolda denk degil ve fb nin yıldızları gereken yerde sorumluluk alıyor cünkü bütceleri yüksek oldugu için o bransda basıyorlar parayı mevkisinde dünyanın sayılı oyuncularını alıyorlar.nasıl bizim engelsiz aslanlar basarılı cünkü dünyanın mevkisinde en basarılı diyebilecegimiz 4-5 oyuncuya sahibiz.

Kadro kalitesi yatırılan paraya göre ayarlanır doğrudur, ama çok daha önemli bir konu takım mimarisi ve takım organizasyonudur.

Efes eşşek yükü kadar para harcıyor senelerce, ama eksikleri yama yama bitmiyor. Ata Demirer'in bir lafı var, golcu alıyoruz sağ kanat yok, sağ kanat alıyoruz sol kanat yok, okeye hep 4.cü kişi arıyoruz diye. :) Bu kadar para harcayıp hala guard ve 4 numaraları alternatifsiz kalması planlama ve strateji hatasıdır. Üstelik bu kadronun çaylak bir koça teslim edilmesi.

Aynı şekilde EA7 Milano da bu sene için yüklü harcamalar yapan takımlardan. Ama onlarda bu sefer en iyi koçlardan bir var.

Ama gelgelelim hayal kırıklığı, rezalet oyun.

Aynı şekilde UNIKS kadrosundan sene başında hangi oyuncuyu orta ve elit takımların kadrosuna alırsın? Ama takımdaki uyum, oyuncuların bir birini doldurması bu senenin en büyük sürprizlerinden birini ortaya çıkarıyor. Aynı takım CSKA'yı lig maçında da çok zorladı, son dk.lara kadar başa baş gittiler.

Ros Caceres mesela bizim yarımız kadar bütçesi yok, ama şuanda en büyük favorilerden biridir. Bizi 2 maçta da rezil etti.

Bizim kadın takımımız da planlama ve mimari hatalar var bariz bir şekilde. En büyük bütçelerden birine sahip olup bu kadar plansız ve programsız kadro oluşturmak tez konusu. Buna organizasyon hataları da eklenince ortaya hayal kırıklığı çıkıyor.

Takımı şimdiye kadar hep 2-3 kişi taşıdı, bundan sonra da büyük ihtimalle taşımaya devam edecekler. Ama Avrupa'da zorlanacağımız aşikar. Ha lig için havuz belli, çok fazla da alternatifin yok, ama Avrupa için de erkek basketboldaki gibi bol bol oyuncu yok. Ama bu bütçeyle kadınların CSKA'sı kıvamında kadro oluşturabilirdin.

Şu maç bir geçsinde, sonuçlar ne olursa olsun ayrıca tartışsak iyi olur hem play offlar için, hem Avrupa için, hem de gelecek sezonlarımız için.

antrenör degilim sonucta ama yine de bu mac için nasıl oynamamız gerektiginle ilgili bir kac bir şey karalamak istiyorum.

1)kesinlikle alan savunması yapmamalıyız.cünkü alan savunmasını beceremiyoruz ve fb nin dıs oyuncuları şutör agırlıklı zaten.iki sart da oynayabiliriz.

a)penny ve angel ikilisinin aynı anda sahada olmadıgı durumlarda,

b)1-4 alan savunması yani kombine savunması yapabiliriz.1-4 elmas savunması metodu diye alan savunması var arastıran arkadaslar görecektir.Ancak burdaki sorun adam adama kimi tutacagımızdır bunun da cevabı penny,angel ikilisinden hangisi sahada ise onu adam adama tutup gerisine alan savunması uygulamaktır.ikisi de sahada ise penny'e adam adama savunma yapmak dogru tercih olur bence. ancak belirtmek gerekirse alan savunması yapmak bizim için cok büyük bir risktir.

2)saziye,gülsah ve albanın yokluguyla dıs oyuncu rotasyonunun daraldıgı bir hakikattir.burada bütün yük ısıl-diana-prince üclüsüne düsmektedir.ancak hepsi de 40 dk oynayamacagına göre rotasyonun nasıl saglanacagı bir soru işareti olarak gözükmektedir.Son oynadıgımız maclar bize göstermektedir ki bahar cağları 3 numarada oynatmak durumunda kalacagız.Bu tercih uzun vadede dogru olmasa da sakatlıklardan dolayı kısa vadede en iyi cözüm olarak gözükmektedir.bu sebeple baharın bu macta 3 numarada önemli süreler alması gerekmektedir.

3) ilk besimiz ikinci maddenin de ısıgında Isıl-diana-bahar-tina-fowles olmalıdır.

4)rotasyonda sariye-prince-melisa can tercih edilmeli özellikle prince in 25 dk gibi önemli bir süre alması gerekmektedir.

5)bu macta dıs rotasyonda fb nin pota altında ise bizim daha iyi oldugumuz aşikardır.bu sebeple macta sürekli topları pota altına indirmeli ve bu oyunumuzu onlara dikte ettirmeliyiz.iç dıs dengesini de prince'in skorerligiyle sağlamalıyız.

6)savunmada dıs oyuncularda iki sıkıntı ön plana cıkabilir.

a)bahar cagların üc numarada oynarken kimi tutacagıdır.kolay faul alabilmesi ve aslen 4 numara olması angel veya penny savunurken(muhtemelen angel) sıkıntı yasamasına sebep olacaktır.bahar cagların üclüge izin vermeyecek sekilde takip etmesi ama penetreyede izin vermeyecek sekilde 3 adımlı bir mesafe bırakması gerekmektedir angella arasına.

b)prince savunmada penny veya angelli tutması gerekriginde sıkıntı yasayabilir.prince ise baharın tam tersi tuttugu oyuncuya cok daha agresif olması ve yakın olması gerekmektedir.

7)bahar caglar ve ısıl alben gibi oyuncularımızın atıslarına güvenmesi gerekmekte ve antrenör tarafından hucüm setleri cizilmesi gerekmektedir bu oyuncular için.baharın köseye yakın orta mesafe atısları ısılında üclükleri sıklıkla denenmelidir.bu ikiliden gelecek en azından 17-18 sayılık katkı cok önemlidir.

8)dianaya muhtemelen sert savunma yapılacagından onu skorer olarak değil gizli bir guard gibi oyunu yönlendirmesini ve bütün oyunculara atacagı paslarla oyuna dahil edip bir nevi aktif hala getirmesini beklemek daha dogru olucaktır.

9)prince'i ana skorer olarak oynatmalı bu yüzden de kredibilitesini yüksek tutmalı gerektiginde bircok kere birebir oynaması için oyun içi özgürlük tanımalıyız.

10)pota altında ise;

a)tina mümkün oldugunca sırtı dönük oynatmalı,

b)fowlesin ise ayakları daha cabuk oldugundan pick and roll hucümlarını kullanmalı, belki de hucümdaki en önemli silahımız olarak degerlendirmemiz gerekmektedir.

11)matovicin dıs atıslardaki etkinliği bilinen bir gercektir.matovici ayakları daha cabuk olan fowles ile tutmak cok daha mantıklı olabilir.üstelik fowlesin matovice göre cok daha cabuk ve atletik olması hucümda da avantaj sağlar.

12)nevriyenin ise tina ile durdurulması öncelikli olmalı,cünkü nevriyenin üclük cizgisinden cok orta mesafeye cıkmayı tercih etmesi tinanın üclük cizgisine kadar gitmemesini saglar ve nevriye gibi orta mesafesi iyi olan bir oyuncuya karsı yine özellikle tepeden orta mesafe atısları iyi olan bir oyuncuyla karsılık vermiş oluruz.

son olarak ise ısılın birseli macın yıldızı yapmaması için duacıyım renkdaslar :asd:

Kadro kalitesi yatırılan paraya göre ayarlanır doğrudur, ama çok daha önemli bir konu takım mimarisi ve takım organizasyonudur.

Efes eşşek yükü kadar para harcıyor senelerce, ama eksikleri yama yama bitmiyor. Ata Demirer'in bir lafı var, golcu alıyoruz sağ kanat yok, sağ kanat alıyoruz sol kanat yok, okeye hep 4.cü kişi arıyoruz diye. :) Bu kadar para harcayıp hala guard ve 4 numaraları alternatifsiz kalması planlama ve strateji hatasıdır. Üstelik bu kadronun çaylak bir koça teslim edilmesi.

Aynı şekilde EA7 Milano da bu sene için yüklü harcamalar yapan takımlardan. Ama onlarda bu sefer en iyi koçlardan bir var.

Ama gelgelelim hayal kırıklığı, rezalet oyun.

Aynı şekilde UNIKS kadrosundan sene başında hangi oyuncuyu orta ve elit takımların kadrosuna alırsın? Ama takımdaki uyum, oyuncuların bir birini doldurması bu senenin en büyük sürprizlerinden birini ortaya çıkarıyor. Aynı takım CSKA'yı lig maçında da çok zorladı, son dk.lara kadar başa baş gittiler.

Ros Caceres mesela bizim yarımız kadar bütçesi yok, ama şuanda en büyük favorilerden biridir. Bizi 2 maçta da rezil etti.

Bizim kadın takımımız da planlama ve mimari hatalar var bariz bir şekilde. En büyük bütçelerden birine sahip olup bu kadar plansız ve programsız kadro oluşturmak tez konusu. Buna organizasyon hataları da eklenince ortaya hayal kırıklığı çıkıyor.

Takımı şimdiye kadar hep 2-3 kişi taşıdı, bundan sonra da büyük ihtimalle taşımaya devam edecekler. Ama Avrupa'da zorlanacağımız aşikar. Ha lig için havuz belli, çok fazla da alternatifin yok, ama Avrupa için de erkek basketboldaki gibi bol bol oyuncu yok. Ama bu bütçeyle kadınların CSKA'sı kıvamında kadro oluşturabilirdin.

Şu maç bir geçsinde, sonuçlar ne olursa olsun ayrıca tartışsak iyi olur hem play offlar için, hem Avrupa için, hem de gelecek sezonlarımız için.

şimdi bu verdigin örnekler cok dogru.ancak bu genel algımı degiştirmez ki.Ufak bir örnek; biz cok daha iyi bir kadro kurabilirdik bu bütceyle hemde takım mimarisi daha iyi bir sekilde.Ama olmadı.Ancak bütcemiz arttı bazı iyi oyuncular getirdik ve gecen yıl gruplarda 10 macta sadece 4 kere galip gelirken bu yıl 14 macta 11 galibiyet aldık. efes bu yıl ki bütcesi tahminen gecen yılın üstünde ve gecen yıl ilk basta 10 macda hic deplasmanda kazanamısken bu yıl 2 galibiyet aldı(gerci o zaman da kendi sahasın full kazanmıstı :asd:) neyse renkdas dedigim gibi bir cok örneklerde gözüktügü gibi haklı gibi olsanda yine benim de verdigim örneklerde de göreceli olarak ben haklı oluyorum.Ama dedigin gibi bu tartısmayı mac sonrasına bırakalım.buralarda olurum zaten :yenieek:

CSKA maçından önce şu maça konsantre olsak?

beyler maca gelenler tek gelmesin getirebildiginiz kadar arkadas getirin salonu doldurmamız gerekli.

Yarın şöyle bir tribün olsa keşke.

Yönetimin yerinde olsam şu maçın biletlerini alanlara, futbol veya erkek basketbol derbilerinde GSBonus dışında bu maçın biletlerini ibraz edenlere de öncelik tanıyabilirdim. :)

248717_214546465242454_100000613063349_698968_5567286_n.jpg

Üst Alt