Trabzonspor'a CAS'tan Ret! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Trabzonspor'a CAS'tan Ret!

ulan Trabzon,adamlar sizi her yerde her koşulda rezil ediyor ama düşman biziz

yapmadık zamanında ondan böyle oldu derler ya

tam o hesap

uefa bundan sonra şikenin önünü alabilir mi? biz de hiç yoktan biraz denge var, başka liglerde ne olaylar dönecek belli değil

uefa yapmadı. fifaya giderse ts,fifa halleder.fifanın başkanı bizim keltoş eleman.tam bir galatasaray lisesi eliti.sabah kahvaltıda 300 yıllık şarap içerek kahvaltı yapıyormuş.

Türk futbolu geri dönüşü olmayan bir yönde geriye gitti ve orada çakılı kalacak artık. Bunun en büyük sebebi siyaset ve rantçı yandaşlar.

Galatasaray'da son 1.5 senedir bu düzenin içinde.

CAS'ın bu kararı ile UEFA süreci bitmiş oluyor.
Şimdi FIFA süreci başlıyor.

Atilla Dilaver‏ @AtillaDilaver

Asil simdi basliyor :)

Fenerin zevcesine iyi olmuş. CAS da karı koca arasına girmeyerek en doğrusunu yapmış.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
bunlar boş işler, şimdide fifa ile bir kaç sene beklenti yaratırlar ama boşuna. bundanda bişi çıkmaz.

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CAS TRABZONSPORU REDDETMEDİ.UEFA yetkisiz TFF yetkilidir dedi.CAS TFF nin karar veren PFDK ve Tahkim Kurulunun bağımsız olmadığını söyledi.

Şekip Mosturoğlu: "Infantino hani Türkiye'ye gelip Fenerbahçe'yi küme düşürecekti. Ne oldu bunları yazanlara? Neredesiniz?"

Şekip Mosturoğlu: Yargıtay kararının 6-8 ay içinde tebliğ edilmesini bekliyoruz. Sonrasında karşı adımlarımız olacak.

Gerekçeli karar çıktı.
TFF "Fenerbahçe suçlu olsa bile kupa Trabzonspor'a verilmez" diye savunma yapmış. CAS da bunu reddedip "TFF taraflı bir tutum sergilemektedir" demiş 109. maddede.

Olay fifaya taşınacak ve acayip şeyler olacak bence. Fifa da buna benzer bir karar verirse Tffnin lisansı iptal edilir çok büyük cezalar gelir.

Gerekçeli karar çıktı.
TFF "Fenerbahçe suçlu olsa bile kupa Trabzonspor'a verilmez" diye savunma yapmış. CAS da bunu reddedip "TFF taraflı bir tutum sergilemektedir" demiş 109. maddede.

Olay fifaya taşınacak ve acayip şeyler olacak bence. Fifa da buna benzer bir karar verirse Tffnin lisansı iptal edilir çok büyük cezalar gelir.

kaynak nedir

Orada öyle yazmıyor. CAS, şike kararından Trabzonspor'un doğrudan mı, yoksa dolaylı olarak mı etkilendiği hususunda bir ictihad belirtiyor. Fb şike yaptı o zaman ikinci olan bize kupa verilmeli dolayısıyla doğrudan taraf olmalıyız bu davada diyor TS tarafı. CAS da "birinci olandan ödüller alınırsa ikinci olana verilir" gibi bir kural yoktur, böyle bir emsal da yoktur, geri aldığı ödülleri ikinciye teslim de edebilir, etmeyedebilir, bu konuda insiyatif federasyondadır diyor.

- Bunun dışında CAS, "bir suça iki ceza verilemez" argümanını yok etmis.
- Federasyonların tahkim kurulu kararlarına müdahil olup yeniden yargılama yapabilirim demis.
- UEFA'nın 2008 disiplin talimatnamesine göre yerel lige karışamayacagini açık şekilde belirtmiş.
- TFF kurullarının verdiği şike kararlarının bağımsızlığını şüpheli bulmuş.

Metnin tamamı da ortaya çıkmadığından bölük pörçük kısımlardan dolayı kesin yorumlar da yapamıyoruz tabi.

Son düzenleme:
Benim anlamadim uefanin ve casin sikeye karsi nasil bir caydirici cezasi olacak? iyi yerel federasyon ceza kesmiyor veya kesemiyorsa ozaman uefa ve cas buna karisamiyorsa sikenin önünü nasil kesecekler? böyle tuaf bir kanun olabilirmi? bir iki yil avrupa kupalarina almiyorum seni demekle ceza mi kesilir?

bu is fifalik olacak ve orda büyük ihtimalda ülke olarka ceza yiyecegiz lami cimi yok, fifa acimaz karisamam da diyemez. sirf büyükleri korumak adina türk futbolunu bir 10 yil geriye atacaklar

Üst Alt