Trabzonspor'a CAS'tan Ret! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Trabzonspor'a CAS'tan Ret!

Benim anlamadim uefanin ve casin sikeye karsi nasil bir caydirici cezasi olacak? iyi yerel federasyon ceza kesmiyor veya kesemiyorsa ozaman uefa ve cas buna karisamiyorsa sikenin önünü nasil kesecekler? böyle tuaf bir kanun olabilirmi? bir iki yil avrupa kupalarina almiyorum seni demekle ceza mi kesilir?

bu is fifalik olacak ve orda büyük ihtimalda ülke olarka ceza yiyecegiz lami cimi yok, fifa acimaz karisamam da diyemez. sirf büyükleri korumak adina türk futbolunu bir 10 yil geriye atacaklar
C8MSKp_V0AAD6fi.jpg

Benim anlamadim uefanin ve casin sikeye karsi nasil bir caydirici cezasi olacak? iyi yerel federasyon ceza kesmiyor veya kesemiyorsa ozaman uefa ve cas buna karisamiyorsa sikenin önünü nasil kesecekler? böyle tuaf bir kanun olabilirmi? bir iki yil avrupa kupalarina almiyorum seni demekle ceza mi kesilir?

bu is fifalik olacak ve orda büyük ihtimalda ülke olarka ceza yiyecegiz lami cimi yok, fifa acimaz karisamam da diyemez. sirf büyükleri korumak adina türk futbolunu bir 10 yil geriye atacaklar

zaten bu hususta bir eksiklik oldugu anlasildigi icin disiplin yonetmeligini degistirerek artik uefa nin ulke federasyonlarinin almadigi kararlar sonucunda dahli olabilecegi kabul edilmis

ama bu olayda yasananlar ve suclar tarih olarak bu yonetmeligin devreye girisinden once yasandigi icin uefa kendi adina hukuki yetkisizlik oldugunu belirterek red etmek zorunda kalmis basvuruyu , uefa tahkimi de uefa disiplin kurulunu hakli bulmus , cas da tumden uefa yi hakli bulmus

ayrica ikincinin sampiyon sayilmasinin otomatik bir prosedur olmadigini da eklemis ,ki guzel bir sey bu kanimca

bir diger mevzu , tff nin celiskisi , uefa mektubu ile fb yi avrupa kupalarindan men etmesi dogru bir karar ama bu men etme sebebi olarak kabullendigi sike usulsuzlugunu fb den unvanlarini alarak da tescillememis olmasi hatali

zaten basindan beri diyorum, kume dusurmesinler puan silmesinler ,ts ye de kupa filan vermesinler ama yeter ki fb den o sampiyonlugu silsinler

ama o da olmadi

Üst Alt