Transfer Nöbeti #16 2022 Yaz Arşiv - Sayfa 404 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evander bellotti olsen klayvırt ler konuşulması çok normal ve ihtiyaç da var ama bizim yerli rotasyonumuz çok sıkıntılı reisler yerli için ismi ciddi olarak konuşulan kaan gibi duruyor. yunus kerem apo ilk 11 deki yerli garanti gibi şu an itibari ile yedekten emreler var berkan (onlarda ne iyi tartışılır)birde kazım olabilir dünkü maç itibari ile ve dün de gördük mertens oyuna girerken 3 4 oyuncunun yeri değiştirmek zorunda kaldı okan hoca. pva çıktı kazım girdi yunus çıktı kerem sağ kanat a geçti hamza girdi falan derken tam bir kaos yaşadık o dakikalarda bizim yerli rotasyonunu kesinlik le derinlik kazandırmamız lazım berkay kaan mert tayyip umut halil gibi yerli rotasyonunda kullanabiliceğimiz adamlar lazım yunus ve kereme alternatif te bulumaları lazım yerli zaten yok o bölgede yabancı olur bu yerli kuralı bizim için baya bir sancılı olacak şimdi gittik yerli aldık yüksek rakamlara seneye büyük bir ihtimal kaldırılacak ve harcanan paralar buhar olacak sakal bıyık meselesi abi bu ülkede hiç mi birsey doğru olmaz yaa ülkede en büyük kurumdan en küçük kuruma analizden ön görüye ekonomiden hukuka spora sağlığından eğitimine hatta sınavlara kadar plansızlık üzerine kurulu.. bir sistem üzerine hiç bir şey yapamıyoruz olanıda hemen bozuyoruz. nasıl döneme denk geldik allahım iliklerimize kadar işlemiş bu plansızlık. yotube de bir tane dayı vardı röportajda işimiz allaha kaldı diyordu. o zaman dayı yapma bir şeyleri değiştirebiliriz diyordum kendimce lann şimdi bakıyorumda harbiden işimiz allaha kalmış.

Kerem'in 2. yarıda bazı top kayıpları var, akıl alır gibi değildi. Top geliyor, biraz baskı da var buna, adeta ya zaten bir şey yapacak halim yok diyerek rastgele bir yöne doğru topa öylesine bir vuruyor gibiydi. Rastgele derken öyle ileri ceza sahasına falan şişirme falan değil ha, pas şiddetinde rastgele bir dürtüş topu alakasız yönde. Sanırım istediklerini yapamadıkça psikolojik olarak da bitti. Geri pas vermektense rastgele dürteyim gitsine geldi iş...

al sana sagbekte şov yapan arda turan.arda gibi orta açan bitane kanat oyuncusu yok ülkede.en son emre çolak iyi orta acıyodu.bi de fbde ferdi iyi orta yapıyo sanırım zaman zaman.bjkli rıdvan da gitti zaten

Yav bizim kanatlar çizgiye inmeli defansın hattini açmalı. Dün bizimkiler paso içeri kattetti adamlarin bekleri stoper gibi oynadi haliyle de duvar gibi savunmayi açmakta zorlandik bu kadar basit bişey yani bunu hocanin gormemesi enteresandi. Bir ara kameralar gösterirken kulübede oturmuş çaresizce düşünüyordu ben orda anladim puan alamayacagimizi. Rakibe maçtan önce sorsan nasıl oynasınlar diye birebir bunu tarif ederdi

Yav bizim kanatlar çizgiye inmeli defansın hattini açmalı. Dün bizimkiler paso içeri kattetti adamlarin bekleri stoper gibi oynadi haliyle de duvar gibi savunmayi açmakta zorlandik bu kadar basit bişey yani bunu hocanin gormemesi enteresandi. Bir ara kameralar gösterirken kulübede oturmuş çaresizce düşünüyordu ben orda anladim puan alamayacagimizi. Rakibe maçtan önce sorsan nasıl oynasınlar diye birebir bunu tarif ederdi
kerem ve yunus çizgiye inse işi bitirirdik.ama yunus ne ilkyarıda ne 2.yarıda dogru top alamadı.demekki hem dizilişte hata vardı(olveira,defansın önünde solda oynadı,antalya macındaki gibi yine) hem de oyun planında.okan yunusa bişeyler katmalıydı,köreltmemeliydi yunusu

kerem ve yunus çizgiye inse işi bitirirdik.ama yunus ne ilkyarıda ne 2.yarıda dogru top alamadı.demekki hem dizilişte hata vardı(olveira,defansın önünde solda oynadı,antalya macındaki gibi yine) hem de oyun planında.okan yunusa bişeyler katmalıydı,köreltmemeliydi yunusu
Malesef taraftar gibi hocada maçı aldık edasiyla çıktı sanirim 50k taraftari da arkamiza aldik en kötü 1 0 kazaniriz dedi heralde

Dubois gelmeden önce yabancı kuralından dolayı paraya kıyıp Mert'i düşünmek lazım diyordum. Hala da tek verimli çözüm o gibi duruyor. Solda da oynayabildiği için bazen sağda bazen solda kullanıp 3 yerliyi tamamlamamızı sağlar. O zaman Kerem-Yunus'a bir yabancı alternatif alıp oynatabiliriz. Kerem belli bir krediyi hak etti, elbette şans bulmaya devam edecek, ısrar da edilecek ama belli ki bu sene hem Mertens'ten dolayı çift forvet oynamak zorunda gibi oluşumuz hem de kendi oyunundaki sıkıntılar, hatta belki biraz da geçen senenin yorgunluğu yüzünden verimsiz olma ihtimali kuvvetli.

Mert Müldür-Yunus-Apo-Kerem ile 4 birincil yerli tercihi ile götürürüz sezonu. Ek olarak Umut Bozok gibi birileri de gelirse işte BAY'la, Kazımcan'la ve çok sıkışırsak kalede Okan'la falan da idare ederiz.

Yalnız şunu söyleyeyim. Bence Kerem'i rotasyona sokacak kanat solda oynadığı zaman topla içeri girmek yerine çizgiden sıfıra doğru inmeyi seven mümkünse solak biri olmalı. Oraya hareketlenmeli. Zaman zaman orta da yapar tabi ama daha çok yerden isabetli toplar çeviren biri olmalı. Kerem gibi sol içten topla içeri girmeye çalışan bir yabancı gelirse o da benzer sorunlar yaşar.

Kerem'in 2. yarıda bazı top kayıpları var, akıl alır gibi değildi. Top geliyor, biraz baskı da var buna, adeta ya zaten bir şey yapacak halim yok diyerek rastgele bir yöne doğru topa öylesine bir vuruyor gibiydi. Rastgele derken öyle ileri ceza sahasına falan şişirme falan değil ha, pas şiddetinde rastgele bir dürtüş topu alakasız yönde. Sanırım istediklerini yapamadıkça psikolojik olarak da bitti. Geri pas vermektense rastgele dürteyim gitsine geldi iş...
Adam bi top kaptırma makinesi. Pasları da kötü. Böyle oyuncularla kapalı savunmaları aşamayız.açık alan oyuncusu kerem

Malesef taraftar gibi hocada maçı aldık edasiyla çıktı sanirim 50k taraftari da arkamiza aldik en kötü 1 0 kazaniriz dedi heralde
haftaya oliveira yine solda defansın önünde oynarsa ve yine diziliş,taktik 0 olursa okan için diyecek bişeyim kalmaz abi benim.Galatasarayın arada galip gelmesini,rakiplerin puan kaybını,bi de montellanın gelmesini beklerim ben.elimden baska bişey gelmez

Pva yerine Ömer bayram oynasa daha çok pozisyona girerdik bunu hepimiz biliyoruz değil mi ?
Geçen seneden belli bu takımın en zayıf yeri sol bek yenilen goller e bakın geçen sene hep anholt hep hücumda sanki bir iş yapıyormuş gibi yerini doldurmaya çalışan takımın defans şekli dağılıyor.
Yada ofsayt taktigi yapıyor hep dikkatle izleyin ofsayti da kendisi bozup koşmuyor elini kaldırıp her zaman.
Burada hep diyorlar çok asist yapıyormuş da forvetler hiç ediyormuş asistlerini dün gördük dağlara taşlara orta açıyor.
Ben bunlari yazinca ne elestiri aldim hazirlik maclarinda, neyse.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt