Transfer Nöbeti #20 | 2023 Yaz Arşiv - Sayfa 472 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence bu ayarda ve yaşta stopere ihtiyacımız yoktu. Benzer profilde orta saha kanat vs alsak normal karşılardım ama stopere bu şartlar altında bu kadar para verilmemeli bence. Hem elde stoper tandemi var hem de yabancı sınırı var. Savunmada mümkün olduğunca az yabancı kullanmalıyız.

Belki 3'lü ye dönecek ki kadro müsait. Tek sıkıntı kampta takımca çalışılmamış olması.

Kontratı bir kez uzatıldı zaten. Ayrıca geçen sezon 800 dakikadan fazla PL maçı oynadı. Ben şunu merak ediyorum bu ayarda ve bu yaşta bi stoperi hangi maliyetle almayı düşünüyordunuz?
Sadece 8 macta ilk 11 baslamis, yani basarili bir sezon gecirmemis diyebiliriz herhalde. Bonservis ucreti cok yuksek degil ama kendisine verilecek maas cok yuksek bence.

Burch disinda saydigin bu futbolcularin min. bonservis bedeli 10 milyondan baslar güncel piyasada. Eh bu yasta oyunculara bu ülkede 2,5 milyondan baslayan maaslar ödeniyor (szymanski örnegi) Bana yine mantikli gelmedi ha bu oyuncularin da Sanchez de oldugu gibi yine tutma garantisi de yok bu arada. Belki ödedigin yüksek bonservis tamamen yok olacak (luyindama, Morutan, Cicaldau, Mostafa). Yani hesap yapacaksan bu riskleri de hesaba katman gerekiyor.
Bonservisler net dediğin gibi ayrıca tabiki tutmama ihtimali var fakat hepsinin szymanski gibi 2.5 isteyeceğini sanmıyorum. Davinsonun arabistana gitmesi dışında olumsuz bir senaryoda elde ciddi sıkıntı yapacağını düşünmem beni rahatsız etti , Türkiye gibi bir ligde de 4-5 sene mutlaka ciddi olumsuzluk içerisine düştüğü 1-2 sene oluyor takımların.

Neyse ben ciddi şekilde sorunlu olduğunu düşünüyorum sözleşme şartlarının ama hayırlı uğurlu olsun tabiki.

Ben İcardi'ye 6'dan fazla verilmemesi gerektiğini düşünüyordum sponsorlar dahil - 10 verildi. Şuana kadar net şekilde yanıldım umarım yanılmaya hep devam ederim , aynı şekilde Sanchezde öyle olur diyebilirim.

Gecen sene PL'de sadece 779 dakika oynamis. Gozden dusmese Tottenham 40 milyona aldigi oyuncuyu 9 milyona satmak yerine kontratini uzatirdi herhalde.
Olumlu tarafından bakmak lazım yıllarca Tottenham da üst düzey top oynadı Ajax da öyle oynadı.Bu tarz takımların kadroları geniş ve disiplin ön plan da çünkü ekonomik problemleri yok performansı daha iyi yüksek oyuncu bulduğunda alabiliyorlar.Bu transfer döneminin en göze çarpan durumu 26 yaşında Angelino 26 yaşında Ndombele 27 yaşında Sanchez in gelmesi oldu.Yildiz statüsünde ki Ziyech Zaha ve İcardi 30 yaşında gayet normal.

Erden Timur ile Dursun Özbek düşünsün yaw masrafları. Benim verdiğim Digitürk, Exxen, S Sport, D smart, forma vs masraflarımı onlar mı düşünüyor :)

Valla bu yatırım meselesi farklı bir konu. Tarihin ne tarafından baktığınla alakalı 2019 da 500bin'e aldığın ev şuan 5 milyon mesela.

Nasıl hesap kitap yapıyorlar bilmiyorum ama malum çoğu gelir TL üzerinden bugün yaptığın anlaşma 2 yıl sonra bedava kalabilir aynı mantıkla. EURO ile borçlanmak doğru problemli ama nakit akışının veya vadenin ne kadar yayıldığı daha önemli kulup gelir giderleri için.

Ayrıca yatırım yapmadan başarıda gelmiyor. Eğer böyle düşüneceksek hep 2. sınıf az maliyetli oyuncular almamız lazım.
Yıllık bakıyorlar genelde ki futbolda aksi olası değil.

Zaten genel kaygılar da başarılı olmak üzerine, başarılı olursak bütçeler döner ki bu sene bir sıkıntı yaşamayacağımızı çokça yazdım.

Genelde sıkıntılar başarılı geçen sezonların ardından olası başarısızlıkta devam eden sözleşmelerin yönetilmesi oluyor.

Potansiyelli kaliteli futbolcuları dünya futbol piyasasına göre uygun fiyatlara aldık.Avrupa şampiyonu olucam diyorsan böyle adamlar alacaksın.sanchez,zaha,ndombele gibii adamlar Avrupa şampiyonu yapmasa bile hayal kurdurur .acaba dedirtir..
Cicaldau.morutan gibi adamlarla ne hayal kurabilirsin nede şampiyon olabilirsin.iyi adamlar aldık keyfimize bakalım.

Tottenham forumlarında Davinson için herkes iyi şeyler yazmış. Her zaman çıktı mücadelesini etti, elinden geleni yaptı vs gibi. Hatta niye La liga yada Bundesliga değilde, TR ye gitti gibisinden şaşırmışlar.
Ama Ndombele için çoğunluk pek iyi şeyler söylememiş:) Genel söylenen büyük yetenek ama kendi kendini harcadı.

Yıllık bakıyorlar genelde ki futbolda aksi olası değil.

Zaten genel kaygılar da başarılı olmak üzerine, başarılı olursak bütçeler döner ki bu sene bir sıkıntı yaşamayacağımızı çokça yazdım.

Genelde sıkıntılar başarılı geçen sezonların ardından olası başarısızlıkta devam eden sözleşmelerin yönetilmesi oluyor.
Normal bunlar hocam hayat böyle değil mi ?

Şimdi gittin bir araba aldın 2 milyona seneye 3 milyon oluyor. Ama kaza yaptın araba pert oldu düştü 1 milyona.

Hayatın kendisi bir risk. Ya başarılı olamazsak diye düşünüp yola çıkarsan zaten olamazsın. Burada yapılacak şey en mantıklı oyuncuları seçmek en riski düşük ama kimi seçersen seç hep risk var. Ya batarsın ya çıkarsın bazı şeylerde kader.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt