Transfer Nöbeti (ARŞİV 11) - Sayfa 455 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Parayla alakası yok plansız, programsız, çapsız ve beceriksiz adamlar transfer yapmakta görevli olursa sonuç bu olur. Rezil, kepaze işbilmez çapsız herifler...

bu kadar beceriksizlik olamaz ya, bu başkanda bi sıkıntı olmasın, şampiyon ve CL de oynayacak bi takıma forvet alamamak ya da almamak mı????

İyiyim abi, seni gördüm daha iyi oldum valla. İş-güç işte, standart. Bi sıkıntı yok çok şükür.
Sen nasılsın?

İyi diyelim iyi olalım. Sevindim ben de seni gördüğüme, bir sıkıntın olmamasına ayrıca sevindim. Buralardasın hala ne güzel. Arada sırf sana merhaba demek için bile olsa gelmek lazım :) Kendine iyi bak, görüşürüz, sevgiler...

Ulan geçen sene sadece forvetin nitelik olarak rakiplerinden daha iyi olduğun için şampiyon oldun bu sene hem nitelik hem de nicelik olarak geridesin. Sİnirlenmemek elde değil arkadaş nasıl bir çapsızlar topluluğusunuz.

koskoaca galatasaray klübü para bulamıyorsa kapatsınlar klübü kimse ffp sacmalagından bahsetmesin milanda ffp süzgecinden geciyor ama yaptıkları harcamalara ve bilançoya bakın yönetim acil şekilde istifaya çağırılmalıdır

Taraftar sosyal medyada ikiye bölünmüş. Bir grup verilen sözün tutulmamasına tepki gösterirken, diğer grup elinde para yok adamın, neyle alacak futbolcuyu gibi bir savunma yapıyor. Aslında iki tarafta haklı ama bunların en büyük kabahati forvet alacağız hatta bir değil iki tane bile olabilir demesidir. Bu açıklamalar olmasa taraftar beklenti içinde olmazdı. Fatih Terim'in forvet istemesi ve alınmaması olayına hiç girmiyorum bile, bu bölünmüşlük bize pek iyi gelmeyecek gibi...

İki taraf da haklı diye bir şey yok. Galatasaray'ın bir as santraforu olması önceliklidir. Gerekirse Nagatomo'yu bile almazsın önce as santraforu alırsın. Koca Galatasaray'ı elinde sadece müzmin yedek santraforla bırakmazsın. Parasızlık bahane olamaz. Bu plansızlıktır. Birinci önceliğin olması gereken şeyi sona bırakıp para yetmedi demek olur mu? Ev yaptırıyorsun diyelim. Evin her şeyini yaptırıp, içini dayayıp döşeyip sonra su tesisatına para yetmedi demek olur mu? Olmaz. FFP sattığın kadar ala göre düşünürsek; 6m Gomis'ten, 2,4m falan Cavanda'dan, 750bin Carole'den geldiyse 9m Euro santrafor için paran var demektir.

2 taraf da haklı falan değil. Emre Akbaba’ya verilen 4 milyon euro ile 2 tane iyi forvet kiralanırdı ortada bir plan program olsa. Badou ve belhanda’nın olduğu mevkiye harcanır mı tüm para takımda tek forvet yokken.
Emre Akbaba'nın takıma dahil edilmesi konusunda aynı fikirde değilim. Benim de çok istediğim bir futbolcuydu. Forvet transferinin gerçekleşmemesi sadece paraya bağlı değil. Örneğin, Ljajic 1 milyon 250 bin Euro'ya kiralandı. Demek ki transfer konusunda yöneticilerimiz yeteri kadar becerikli değil.

Yönetim çok büyük beceriksizlik sergiledi, eyvallah.

Ama bu hale düşmemizin sebebi yönetim değildir. Dursun, Aysal gibi eski başkanlardır.

İnsanlar (ben de dahil) Cengiz CL'ye katılmamızı sağladığı, Gomis hariç kadromuzu koruduğu için beklentiyi yüksek tuttu, ama sonuçta elimizdekini iyi tarif edersek şaşırmamak lazım:

Cengiz de Albayrak da Anadolu kaplanı tarzında yöneticiler. Samimi, Galatasaray'ı seven, sözüne sadık. Ama profesyonel değil, uluslararası networkü geniş değil. Özellikle Albayrak canım kardeşim, cigerimle iş yapmaya alışmış, hatır gönül yöneticisi.

Haldun Üstünel vb. bir yöneticileri de yok ve bu eksiğin acilen giderilmesi lazım. Ocak ve sonraki Haziran döneminde de aynı amatörlük ve beceriksizliği sergilerlerse yaptıkları onca iyi şeye rağmen taraftarı arkalarına almaları imkansız olur. Bir çuval inciri berbat ettiler, bir sonrakini etmemek için Üstünel gibi birini bekliyoruz. Cenk'i göndermeseler bile olurdu...

Bırakalım artık bu UEFA onaylı forvet lisansı/ehliyeti olmayan; kaleye gol atamaz, şut çekemez gibi bir kural varmışda elimizi kolumuzu bağlıyomuş gibi davranmayı da elimizdeki kadronun kıymetini bilelim ve planları ona göre yapalım artık bence..

Son dakkalarda yapılan sol bek transferi HAYATÎ bir öneme sahip ve bence forvetten daha kıymetlidir. Solbek in alternatifli bir duruma gelmesi naganın dinlenmesine imkan vererek devamlılığına ve belki de devreyi/sezonu kapatma boyutuna kadar varabilecek ciddi sakatlığın tedbiri olmuştur. Eğer naga tek başına kalsaydı yerine sağ ayaklı birilerini bulup yamalı bohça durumunda devam etmek zorunda kalabilirdik.

Diğer açıkta kalan eksiğimiz Sağlam bir yedek kaleci mevkii si oldu. Nandonun burada geçirdiği senelerde sakatlık konusunda istikrarlı bir çizgide olması birilerini şımartmış ve gereksiz riskalma durumuna itmiş olabilir. Ama hepimiz de biliyoruz ki mesele sadece nandunun kendinie bakması/koruması değil art niyetlilerin hedefi olmaya aday bir pozisyonda olması cezalı durumlara kolay düşmesinin kapısını açacak..

Artık kontra gelen veya arkaya kaçan toplara, eskisi gibi cesurca müdahale edemeyecek. Bu konuda eleştirirken bunları düşünerek değerlendirme yapalım lütfen...
Ve; BUNA HAZIR OLALIM...
Bence, çok önemli durumlar haricinde; gol yememek için kendini büyük risklere SOKMAMALI bir süre.....

Başka bir konu da bilindiği gibi defansın göbeği.. Ama burası devre arasına kadar idare edilebilir sanırım, CL de AL yolunu kesecek kadar zarar vermesin bana yeter...
Ayrıca bakarsınız; kötü komşu adamı mal sahibi yapar dedikleri gibi, belkide takım içinden CUK oturacak birisi de çıkabilir belli mi olur..

Son düzenleme:
Bomboş birini almak yerine hiç almamak daha iyidir zaten ne geldi ise 3 ona 5 ona ucuz olsun denilen zihniyet ten geldi
Yönetimi kutluyorum bu kadar baskı ya bu kadar medya dolduruşuna rağmen gaza gelip döküp sacmadi
Gönül isterdi iyi bir forvet ama olmadı
Kurulan kadro genel hatlarıyla mükemmele yakın ocakta da iyi forvet bile taclanir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt