Transfer Nöbeti (Arşiv 2) - Sayfa 483 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Transfer Nöbeti (Arşiv 2)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Transfer Nöbeti

Top kaptırmıyor??? Aydın mı top kaptırmıyor? Aydın önü açıkken top aldığında etkili. Rakip kapandığında ise ya topu atıp geçmeye çalışırken kaybediyor

ya da aynen geriye oynuyor. Topu aldığı ve kaybettiği yer 4.bölge olduğu için dikkat çekmiyor. İş geriye oynamaksa Hamit de yapar. Asortik dediğin paslar ise iki kişiyi oyundan düşüren, hedefini bulursa tehlike oluşturan paslar. Sürekli yana geriye mi oynayalım yoksa asortik pas mı deneyelim sorusuna cevap bulmak lazım.

2. maddeye katılıyorum. Hamit bu sezon pek faydalı olamadı. En önemli neden ise uyum sorunu. Bunu aşıp aşamadığını da hep birlikte göreceğiz.

Hamit amma Önemli maclarda baya iyi oynadi bence.

Hem Bide biraz sansizlikda vardi kac tene topu direkten döndu.

Bence 2yarida daha etkili Hamit görebiliriz.

hamit sağ içde oynatmak gerekli. hamit için sadece. geniş alan da daha iyi top yapıyor. çizgide pek şansı yok. ya çalım atacak-ya kaptıracak.

hamit top kullanırken selçuk gibi düşünmek gerekli. sağ-sola pas dağıtımı ile kullanmak..

alanso gibi adam.

hamit sağ açık yaparsan bek e de duvar olur..

bence ya bek oynar- ya sağ iç..

Emrah güzel yorumun için teşekkür ederim.Söylediklerinin birçoğuna hemfikirim biliyorsun.Ancak hamit'in joker gibi her derde deva olmasına karşıyım.Aydın sadece sağ açık oynamış bir topçu.hamiti her yere koyuyoruz ama hiçbir işi tam anlamıyla yapamıyor.lütfen bunu kabul edelim.hamitte 3 unsur saymışsın ama göz ardı ettiğiniz en büyük konu inanılmaz top kayıpları.ben bunu yokedeceine inanmıyorum.top kayıpları inanılmaz kötü şekilde defansta baskı unsuru oluşturuyor.

yaratıcı oyuncu geldiğinde umarım bunlar değişir.takımda 2 tane saçma sapan top kaybı yapan adam var 1. si hamit

2.si emre çolak bu oyuncuların top kullanmalarından nefret ediyorum artık.

O top kayıpları beni benden alıyor zaten. Defansa seke seke sert bir şekilde rakibin hemen önünden attığı o geri pasları (bak söyledim de nasıl attığını :) ) beni de deli ediyor. Bunu Aydın'da yapıyor ancak :) Birçok oyuncumuz yapıyor çünkü o böglede oyun sıkıştığında rakip üzerimize pres yaptığında adam eksiltecek atağın yönünü çabuk değiştirecek 2 isim var şuan. Melo-Selçuk. Geçen sene ise bu sayı 3 idi. Engin vardı tempoluydu ve Elmander'in o agresif presi ile alan boşaltıp Necati'yi kaçırıyorduk o da topu iyi tuttuğu için ve pasları iyi olduğu için pozisyonlarta girebiliyorduk.

Şimdi o Engin yoktu. Bir de Hamit gibi daha düz ama sert-çalışkan biri var. Önde ise daha iyi bitirici olan ama pres yapmayan Burak var. Ya da Umut var o da pas atamıyor teknik kötü. Hal böyle olunca o bölgeye Engin'in kat be kat iyisi tempolu çabuk oynayan yaratıcı biri lazım. O isimlerde belli. Diego-Sneijder gibi isimler. Klasik 10numara olmamalı bu isimler. Neyse, bu durumda Hamit de o geri paslarını bu isimlere verip defansı daha az zorlar. Hamit'in yeri bellidir. Sağ tarafta geride içte iyi oynar. Önde ise idare eder.

Ben seninle belli noktada aynı fikirdeyim aslında:)

Bak son cümlene katılmıyorum işte. Alper-Sneijder-Selçuk ya da Melo-Sneijder-Selçuk çok değişiklik olmaz. Elek olunacak ya da edecek bir durum oluşmaz diyorum.

snejder orda kullanmak sorun bence.. hamit-melo-selçuk önüne daha serbest koymak gerekli.. snejder koşan biri ama ona bu kadar para verilmesi kreatifliği değilmi?

alper bana göre bu takımda ancak yedek olur. aşırı bir farklılığı yok.

hamit sağ içde oynatmak gerekli. hamit için sadece. geniş alan da daha iyi top yapıyor. çizgide pek şansı yok. ya çalım atacak-ya kaptıracak.

hamit top kullanırken selçuk gibi düşünmek gerekli. sağ-sola pas dağıtımı ile kullanmak..

alanso gibi adam.

hamit sağ açık yaparsan bek e de duvar olur..

bence ya bek oynar- ya sağ iç..

Eboue yokluğunda göreceğiz.Hamiti 2 numara pozisyonunda.bakalım 90 dak.gerçekten çıkarabilecekmi.?

valla ceyhunu sercanı cagları baltayı crısı ufuk falan bunları gordukce hamıt gozumde daha da buyuyor tamam beklenenı veremedı ılk yarıda ama adam en azından cabalıyor bu yatıscılardan ne zaman kurtulacagız acabaaa

2000'li yılların kadro yapısı..

-------------------------------------------Taffarel/Muslera-------------------------------

Capone/Eboue----------Bülent/Semih----------------Popescu/Dany/Kolo Toure-----------Ergün/Riera/Carlinhos

------------Okan/Hamit-------------------Suat/Selçuk-----------------Emre/Amrabat/Riera---------

--------------------------------------------Hagi/Sneijder-----------------------------------

----------------------------Arif/Umut/Kerim F.----------------------Hakan/Burak-------------------

Siyah bölgelerde resmen uçurum var..

Bu Hamit 'e sallayanlara IQ testi yapılmasını istiyorum gerçekten.

1. Geçen sene şu zamanlar Hamit'i belki de Sneijder'den bile daha fazla isterdi bu adamlar yerli olduğu için. Şimdi Hamit kaka oldu

2. Hamit aynı Hamit hiçbirşey değişmedi, bunlar insan, performansı etkileyen birçok etken olabilir , gelir geçer.

3. Yerli sınırının olduğu bir yerde en kariyerli en iyi yerli oyuncuyu istememek nedir ?

4. Hamit kötü falan oynamıyor 2 yada 3 ŞL maçında maçın adamı seçildi. (Kaybettiğimiz Manu macı da dahil). 3 kuruşluk aklınızla sahada olan herşeyi gördüğünüzü sanmayın.

5. Hamit neymiş top kaptırıyomuş , al gülüm ver gülüm yapıp top kaptırmamayı O da biliyor.

6. Hamit göbek oyuncusudur, oyun bilgisi yüksek olduğu icin sağ çizgide oynamıştır bugüne kadar , dolayısıyla orada çizgide Keita gibi hareketler yapamadı diye "offhhh yeaaa" diyorsanız üzerinize toprak atın kimseyi yormayın.

Daha söylenecek cok şey var da neyse ..

snejder orda kullanmak sorun bence.. hamit-melo-selçuk önüne daha serbest koymak gerekli.. snejder koşan biri ama ona bu kadar para verilmesi kreatifliği değilmi?

alper bana göre bu takımda ancak yedek olur. aşırı bir farklılığı yok.

İster yedek isterse başka birşey ancak bizim mümkün olduğunca öne çıkmış sivrilmiş her Türk oyuncusuna teklif götürmemiz ve hatta mümkünse almamız lazım. FT gelir gelmez ne demişti : Alt yapı bizim bıraktığımız gibi değil. Bitmiş. 1-2 isim dışında göze batan biri yok. Biz varken her yıl 1-2 oyuncu çıkardı diye sitem etmişti.

Bu demektirki 2-3 yıl daha alt yapıya bel bağlanmaz en iyimser süre olarak. O halde dışardaki isimleri toplamak lazım. Bunlar da an itibari ile Serdar-Kerim-Alper vs.. Gidecek en az 1'ni alacaksın. Eldeki bir çürüğü daha çıkaracaksın. Durum budur.

Belhanda ile ilgili açıklama yaptılar, Alper külübü ile anlaşıldı son anda yıllık ücretinde anlaşamadılar. Bizim bir çırpıda aklıma gelenleri yazayım sanada kıyası tekrar yapalım istersen: Forlan,Reyes,Shaqiri,Podolski öncesinden Stoch evet yine bizim kap'a bildirip onların aldığı demek istediğim bu.

Alpere gelince kulüple anlaşıldı oyuncuyla anlaşılmadı oluyor, Reyes ve Forlan'da ne oldu peki? Shaqiri'de de öyle olmuştu sanrım.. Podolski'ye gelince onda da biz açıklama yaptık fazla maliyetli olduğu için vazgeçtik...

Şu forumda bazılarınız Antudakilerden bile fazla fener hayranı ve savunucusu...

Gerçi görüşmeye başlandı diye açıklamayı anlaştık diye okuyan bir ülkede yaşıyoruz oda var da..

2000'li yılların kadro yapısı..

-------------------------------------------Taffarel/Muslera-------------------------------

Capone/Eboue----------Bülent/Semih----------------Popescu/Dany/Kolo Toure-----------Ergün/Riera/Carlinhos

------------Okan/Hamit-------------------Suat/Selçuk-----------------Emre/Amrabat/Riera---------

--------------------------------------------Hagi/Sneijder-----------------------------------

----------------------------Arif/Umut/Kerim F.----------------------Hakan/Burak-------------------

Siyah bölgelerde resmen uçurum var..

Sol içe Emre Çolak yerine Selcuk , Suat yerine de Melo yazarsan ucurumlardan biri gider :b5:

Bu Hamit 'e sallayanlara IQ testi yapılmasını istiyorum gerçekten.

1. Geçen sene şu zamanlar Hamit'i belki de Sneijder'den bile daha fazla isterdi bu adamlar yerli olduğu için. Şimdi Hamit kaka oldu

2. Hamit aynı Hamit hiçbirşey değişmedi, bunlar insan, performansı etkileyen birçok etken olabilir , gelir geçer.

3. Yerli sınırının olduğu bir yerde en kariyerli en iyi yerli oyuncuyu istememek nedir ?

4. Hamit kötü falan oynamıyor 2 yada 3 ŞL maçında maçın adamı seçildi. (Kaybettiğimiz Manu macı da dahil). 3 kuruşluk aklınızla sahada olan herşeyi gördüğünüzü sanmayın.

5. Hamit neymiş top kaptırıyomuş , al gülüm ver gülüm yapıp top kaptırmamayı O da biliyor.

6. Hamit göbek oyuncusudur, oyun bilgisi yüksek olduğu icin sağ çizgide oynamıştır bugüne kadar , dolayısıyla orada çizgide Keita gibi hareketler yapamadı diye "offhhh yeaaa" diyorsanız üzerinize toprak atın kimseyi yormayın.

Daha söylenecek cok şey var da neyse ..

İşte benim dikkat çekmek istediğim nokta bu. Evet Hamit sıkıntılı bir süreç yaşadı. Temposunu anca anca kazanıyor. Ancak sorumluluk aldığı için o deli eden pasları atmak durumunda kalıyor. Alıyor, topa basıyor, kafasını kaldırıyor, atak yönünü değiştirme gayretine giriyor ve takım yerleşmemişse çizgiyi deniyor ya da orta açıyor vs.. Diğerleri hemen yana geriye oynuyor sıkıntı da burada. Ben Hamit'in sağ da aldığı top ile verkaça girişlerini ileri oynama denemelerini çok beğeniyorum. Çizgide evet yok ancak 3-4 asist yaptı sanırım bunların çoğu o çizgi denilen yerden oldu :D

Eboue yokluğunda göreceğiz.Hamiti 2 numara pozisyonunda.bakalım 90 dak.gerçekten çıkarabilecekmi.?

bekler için önemli olan kanattır..

hamit

-----yekta--melo--selçuk---

--snejder---

olursa problem yok..

devre arası sonrası hamit-melo-selçuk daha iyi düzeyde olurlar ise defansif-pas konusunda sıkıntı olmaz. snejder ilede ofansif artımız olursa..

%60 ise şu anki performans %75-80 çıksak zaten ligi sonuna kadar nefes alarak gideriz..

Sneijder'in menejeri Galatasaray'a transferi hakkinda yorum yapmayi reddetmis. Bu iyiye isaret. En azindan yalanlamadi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt